İrlanda Dil Okulları

İrlanda dil okulları yüz yüze eğitime başlamış olup vize başvuruları açıktır.

İrlanda dil okulları özellikle son yıllarda yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için oldukça cazip bir alternatif olmaya başlamıştır. Özellikle çalışma izinli uzun donem İrlanda dil eğitimi programları talep görmektedir. İrlanda’daki en iyi dil okullarından beklentilerinize ve bütçenize en uygun dil okulu fiyat tekliflerini almak için hemen bilgi formumuzu doldurun, size en iyi okulların en cazip kampanyaları ile dönüş yapalım!

İrlanda, “bir kez ziyaret edildiğinde asla unutulmayacak bir ülkedir” diye bilinir.

Irlanda Work and Study Promosyonları

Neden İrlanda'da Dil Eğitimi?

Türkiye'ye yakınlığı ve ana dili İngilizce olan bir Avrupa ülkesi oluşuyla yurtdışı dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilgisini çeken İrlanda; uzun süreli (25 hafta) dil okulu öğrencilerine ise haftada 20 saat çalışma izni vermektedir.

İşte dil eğitiminiz için İrlanda’yı  seçmek için nedenler

 • İrlanda ülkemize  sadece 4 saat uçuş mesafesindedir ve İstanbul’dan Dublin’e her gün  direk uçuş bulunmaktadır.
 • İrlanda uzun yıllar İngiliz hakimiyetinde kaldığından ana dili İngilizce olan bir Avrupa ülkedir.
 • İrlanda ve Türkiye arasında zaman dilimi farkı oldukça azdır-aileniz ve arkadaşlarınızla iletişimde kalmak ve hatta işlerinizi devam ettirmek için zaman farkı dezavantaj olmaz.
 • İrlanda’da dil eğitimi özellikle uzun donemde (25 hafta ve üzerinde) diğer İngilizce konuşulan ülkelerden maliyet olarak da daha uygundur. Ayrıca uzun donem dil eğitimlerinde Türk örencilere çalışma izni veren iki ülkeden biridir (diğeri Avustralya).
 • İrlanda toplu taşımanın çok yaygın olduğu bir ülkedir. Araç sahibi olmadan bulunduğunuz şehirde ve İrlanda’nın  farklı  bölgelerini rahatça gezebilirsiniz.
 • İrlanda okulları MEI  tarafından sıkı bir şekilde denetlenirler. Alternatif Yurtdışı Eğitim,  MEI akredite okullar için ücretsiz bilgi, kayıt-konaklama ayarlanması ve vize danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Birleşik Krallık sınırlarının hemen yanında bir Avrupa ülkesi olması ile bilinen İrlanda dil okulları eğitiminin çok yoğun olduğu ülkelerden bir tanesidir. Dil öğrenirken Avrupai yaşam tarzını hissetmek ve küçük bir ülkede yaşamanın ayrıcalıklarını hissetmek için İrlanda çok doğru bir tercih olacaktır. Avrupa’nın en önemli ülkelerinin hemen yanında 5 milyona yakın nüfusu ve nüfusun hepsinin İngilizce konuştuğu bu ülkede yaşam standartları oldukça yüksektir. İnsanların refah içerisinde yaşadığı ve eğitim görmeye gelen öğrencilerin çok sevdiği İrlanda’da dil eğitimi oldukça başarılıdır.

Siz de dil eğitiminizi küçük ama bir o kadar da eğlenceli bir ülkede tamamlamak istiyorsanız sizlere sunduğumuz harika fırsatlardan yararlanmaya ne dersiniz? Uzman eğitmen kadrosu ve dil eğitimi için en uygun imkanları ile sizlere hitap eden dil okullarımızın avantajları ile tanışmaya hazır olun.

İrlanda, yurtdışında dil eğitimi maceranız için mükemmel bir ortamdır. İrlanda’ya indiğiniz andan itibaren bu büyüleyici ülkede neşeli bir sıcaklıkla karşılaşacaksınız. İrlanda’da eğitim görmek, kendinizi tarihe daldırmak, ulusal müzeleri ve antik kaleleri ziyaret etmek, doğa harikaları ile çevrili bir ortamda bulunmak ve bu zümrüt güzelliğinin tadını çıkarmak anlamına gelmektedir. 

İrlanda, yemyeşil manzaraları nedeni ile zümrüt ada adını almıştır. Zümrüt yeşili tepeleri ve sarp kayalıkları İrlanda denildiğinde akla ilk gelenlerdir. Manzarayı süsleyen antik kaleler ve tarihi binalar bu güzel ülkeye tuhaf bir dokunuş katıyor. 

İrlanda hızla büyüyen bir ekonomiye sahip ve bu da hızla büyüyen iş fırsatları anlamına gelir. İrlanda, çoğu öğrencisine okurken belirli bir süre çalışma izni vermektedir. Bu da yurt dışında dil eğitim görürken yaşam masraflarınızın bir kısmını karşılayabileceğiniz anlamına gelmektedir. 

İrlanda güvenli bir ülke olarak bilinmektedir. Şiddet ve suç oranı oldukça düşük olan bir ülkedir. Dünya yaşanabilir ülkeler sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır.

 • İrlanda, İngilizce Öğrenmek için İdeal Bir Yerdir

İngilizce artık iş dünyasının küresel dili haline geldi. İrlanda, ana dili İngilizce olan ülkelerden biridir ve İrlanda’da yaşamak ve okumak, dinleme ve konuşma yeteneğinizi geliştirmenin harika bir yoludur. İrlanda’ya dil eğitimi almaya gittiğinizde, İrlanda halkının ne kadar sohbet etmeyi sevdiklerini göreceksiniz. 

 • İrlanda Uluslararası Öğrenciler için Güvenli Bir Ülkedir

İrlanda’ya dil eğitimi almak için gelen öğrencileri yerel halk tarafından oldukça samimi bir şekilde karşılanır. İrlanda halkının samimiyeti ve misafirperverliği, uluslararası öğrencilerin İrlanda’daki yaşama uyum sağlamasında önemli ölçüde katkı sağlar. İrlanda güvenli bir ülke olmasından dolayı 161’den fazla ülkeden gelen 35.000’den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 

 • İrlanda’da Dil Eğitimi Alarak Rakiplerinizden Kolayca Sıyrılın

İşverenlerin CV’de aradığı bir şey varsa o da yaşam tecrübesi ve beceridir. İrlanda’da dil eğitimi alarak benzersiz becerilere sahip olursunuz. Bu sayede iş başvurusu yaptığınız zaman rakiplerinizin arasından kolayca sıyrılabilirsiniz. İrlanda’da dil eğitimi alan öğrencilere okurken çalışma fırsatı veren ülkelerden biridir. 

 • İrlanda Mükemmel İstihdam Fırsatları Sunar

İrlanda fırsatlarla dolu bir ülkedir ve çok sayıda büyük çok uluslu şirkete ev sahipliği yapmaktadır. İrlanda, Avrupa merkezlerini burada kuran Facebook, Google, Linkedin, GSK, Pfizer vb. gibi büyük şirketler bulunur. İrlanda’da dil eğitimi alan öğrenciler bu büyük şirketlerde çalışma fırsatına sahip olurlar. İrlanda’da dil eğitim alan öğrencilere İrlanda hükümeti konaklama ve çalışma vizesi sunar. 

 • İrlanda Kaliteli Eğitim Sistemi ile Tanınır 

İrlanda, azizlerin ve bilim adamlarının diyarı olarak anılmaktadır. İrlanda dil okulları, eğitimde mükemmellik bakımından küresel saflarda çok iyi bir yere sahiptir. İrlanda’da dil eğitimi veren kurumlar öğrencilerine mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için çeşitli destekler sunarak onları gerçek dünyaya taşıyacak bilgi ve beceriler ile donatır. Uluslararası öğrenciler İrlanda’da dil eğitimi alarak mükemmel akademik kariyere sahip olurlar. 

İrlanda’da dil eğitimi almak İngiltere’ye kıyasla daha uygundur. Dublin’deki ücretler ve yaşam giderleri Londra’dan %35-40 daha ucuzdur.

İrlanda’nın misafirperver ve konuşkan halkı İngilizce öğrenmek için ülkede bulunan öğrencilerle oldukça ilgilidirler ve homestay konaklama ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yapabilmek için en avantajlı konaklama türü olacaktır.

İrlanda uzun yıllar İngiliz hakimiyetinde kaldığından ana dili İngilizce olan ve Türkiye’ye sadece 4 saat uçuş mesafesinde oluşuyla İngilizce eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerden birisi haline gelmiştir. Başta Dublin olmak üzere Galway, Cork, Lumerick gibi daha küçük şehirlerde de çok sayıda kaliteli dil okulu bulunmaktadır.

İrlanda Dil Okulları Avantajları

İrlanda’da dil eğitimi almak isteyenlerin öncelikli tercihi olan İrlanda dil okulları sayesinde çok kısa bir sürede dil öğrenebileceksiniz. Dil öğrenme süreciniz çok kısa sürerken aynı zamanda İngilizce’yi aksanlı bir şekilde konuşabilmenin ayrıcalığını hissedeceksiniz. İrlanda’da dil eğitimi alırken elde edeceğiniz avantajlardan bir diğeri de hiç şüphesiz uygun fiyatlar olacaktır. Başka hiçbir ülkede bulamayacağınız uygun fiyatlar ile eğitim alırken İrlanda’da bulunduğunuz süre boyunca oldukça keyifli zaman da geçirebileceksiniz.

Hareketli Sosyal Yaşam ve Doğal Güzellikler

İrlanda, müziği ve bağrından çıkardığı dünyaca ünlü müzik yetenekleriyle bilinen bir ülkedir. Müzik ve dans kültürünün çok köklü olduğu bu toplumda çok hareketli bir gece yaşamının olması kaçınılmazdır. Dublin ve diğer büyük kentlerde, tarihi Irish Pub’ların yanısıra modern mekanlar da eğlenmek isteyenlere nezih ortamlar sunarlar.

İrlanda dil okulları sayesinde dil becerilerinizi iyileştirmek ve aksanı ile fark yaratan biri olmak ister misiniz? O halde İrlanda’da sizler için harika hizmetler veren okulları daha yakından inceleyerek hem daha iyi dil öğrenebilecek hem de kısa sürede harikalar yaratacaksınız!

Yeni bir dil öğrenmek insanlar için en zor durumlardan bir tanesidir. Zira dil bilgisi, kelime yapısı ve fonetiği farklı olan dilde her detayı öğrenerek akıcı bir şekilde konuşmak sadece çalışarak başarılabilecek bir durum değildir. Bunun için hem dil okullarında eğitim almanız hem de bu dilin konuşulduğu bir ülkede yaşamanız gerekir. İrlanda bu yönü ile dil öğrenme açısından dünyanın en iyi ülkelerinden bir tanesidir.

İrlanda Dil Okulları

Alternatif ayrıcalığıyla yararlanabileceğiniz okullar

Sıkça Sorulan Sorular

İngilizce dil eğitimi almak için İrlanda mı, Kanada mı?

İrlanda Work and study programlarının fiyatları, Kanada’ya göre daha ucuzdur. İrlanda vizesine sahip olmak biraz daha kolay olmasının yanı sıra ayrıca İrlanda iklimi Kanada iklimine göre daha ılımandır. İrlanda’da dil eğitimini seçen öğrenciler saydığımız sebeplerin yanında, İrlanda’nın Türkiye’ye yakınlığı ve saat farkının az olması gibi nedenlerden dolayı İrlanda’yı seçmiştir.

İngilizce dil eğitiminde İrlanda mı, İngiltere mi?

Dil eğitimi için İrlanda’nın seçilmesinin sebepleri arasında Türk nüfusunun az olması ilk sıralardadır. Fakat bu durum İngiltere için geçerli değildir. Resmi verilere göre İngiltere’de yaşayan Türk sayısı, İrlanda’da yaşayan Türk sayısının yaklaşık 30 katı. Ayrıca İngiltere dil okulu fiyatları İrlanda’ya kıyasla daha yüksek olması, çalışma iznine sahip olmanın zorluğu, saatlik asgari ücretin düşük olması, Euro ve pound arasındaki kur farkı gibi çeşitli sebepler İrlanda’da dil eğitimi almayı daha cazip hale getirir.

İngilizce dil eğitiminde İrlanda mı, Malta mı?

İrlanda ve Malta’nın para birimi Euro’dur. Fakat buna karşın, İrlanda’da çalışma izni çok daha kolay bir şekilde alınır ve saatlik asgari ücret daha yüksektir.

İrlanda’da dil eğitimi veren okullarda kampanya mevcut mu?

Evet, İrlanda’da dil eğitimi veren okullar ücretlerinde zaman zaman indirim ve kampanyalar yapmaktadır.

İrlanda’ya schengen vizesi ile gitmek mümkün mü?

Maalesef mümkün değil, pasaportunuz ister yeşil ister bordo olsun, İrlanda’ya gitme amacınız ne olursa olsun, İrlanda’nın kendi vizesi için mutlaka başvuru yapmalısınız.

İrlanda’da dil eğitimi için okula başvuru yapmaya karar verdiğim tarihten ne kadar süre önce başvuru yapmam gerekir?

İrlanda’da dil eğitimi almak istiyorsanız gitmek istediğiniz tarihten yaklaşık olarak 1 ya da 2 ay önce tercih ettiğiniz okula başvuru yapmanız yeterlidir. Bu süre İrlanda konsolosluğunun vize yoğunluğuna bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. İrlanda vizenizin gecikmesi halinde hiçbir kayıp yaşamadan okulunuzu erteleyebilirsiniz.

Suya Girmeden Yüzme Öğrenilmez

Yurtdışında eğitim ve yaşam bir çok kişi için, hayatlarında bir kez gerçekleştirecekleri, zaman ve maliyetin önemli olduğu bir karar sürecidir. Bu konuda size ancak konusunda uzman ve deneyimli yurtdışı eğitim sektörünün öncü kuruluşu Alternatif yardımcı olabilir.

Sunduğumuz geniş okul seçenekleriyle her bütçeye ve her kişiye uygun bir eğitim programını portföyümüzde bulmanız mümkündür. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizi en güncel promosyonlardan haberdar ediyoruz ve eğitiminiz surecinde başarılı olmanız için gereken tüm desteği veriyoruz.

Hemen Arayın! Uzman Danışmanlarımızdan Sizlere En Uygun Rehberlik Hizmeti Desteğini Ücretsiz Olarak Alın!

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer