Edit Content
alternatif-logo1

İrlanda Dil Okulları

Hemen ücretsiz teklif isteyin

İrlanda Dil Okulları

İrlanda dil eğitimi ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alın.

İrlanda dil okulları özellikle son yıllarda yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için oldukça cazip bir alternatif olmaya başlamıştır. Özellikle çalışma izinli uzun donem İrlanda dil eğitimi programları talep görmektedir. İrlanda’daki en iyi dil okullarından beklentilerinize ve bütçenize en uygun dil okulu fiyat tekliflerini almak için hemen bilgi formumuzu doldurun, size en iyi okulların en cazip kampanyaları ile dönüş yapalım.

Neden İrlanda'da Dil Eğitimi?

Türkiye'ye yakınlığı ve ana dili İngilizce olan bir Avrupa ülkesi oluşuyla yurtdışı dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilgisini çeken İrlanda; uzun süreli (25 hafta) dil okulu öğrencilerine ise haftada 20 saat çalışma izni vermektedir.

İşte dil eğitiminiz için İrlanda’yı  seçmek için nedenler

 • İrlanda ülkemize  sadece 4 saat uçuş mesafesindedir ve İstanbul’dan Dublin’e her gün  direk uçuş bulunmaktadır.
 • İrlanda uzun yıllar İngiliz hakimiyetinde kaldığından ana dili İngilizce olan bir Avrupa ülkedir.
 • İrlanda ve Türkiye arasında zaman dilimi farkı oldukça azdır-aileniz ve arkadaşlarınızla iletişimde kalmak ve hatta işlerinizi devam ettirmek için zaman farkı dezavantaj olmaz.
 • İrlanda’da dil eğitimi özellikle uzun donemde (25 hafta ve üzerinde) diğer İngilizce konuşulan ülkelerden maliyet olarak da daha uygundur. Ayrıca uzun donem dil eğitimlerinde Türk örencilere çalışma izni veren iki ülkeden biridir (diğeri Avustralya).
 • İrlanda toplu taşımanın çok yaygın olduğu bir ülkedir. Araç sahibi olmadan bulunduğunuz şehirde ve İrlanda’nın  farklı  bölgelerini rahatça gezebilirsiniz.
 • İrlanda okulları MEI  tarafından sıkı bir şekilde denetlenirler. Alternatif Yurtdışı Eğitim,  MEI akredite okullar için ücretsiz bilgi, kayıt-konaklama ayarlanması ve vize danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Birleşik Krallık sınırlarının hemen yanında bir Avrupa ülkesi olması ile bilinen İrlanda dil okulları eğitiminin çok yoğun olduğu ülkelerden bir tanesidir. Dil öğrenirken Avrupai yaşam tarzını hissetmek ve küçük bir ülkede yaşamanın ayrıcalıklarını hissetmek için İrlanda çok doğru bir tercih olacaktır. Avrupa’nın en önemli ülkelerinin hemen yanında 5 milyona yakın nüfusu ve nüfusun hepsinin İngilizce konuştuğu bu ülkede yaşam standartları oldukça yüksektir. İnsanların refah içerisinde yaşadığı ve eğitim görmeye gelen öğrencilerin çok sevdiği İrlanda’da dil eğitimi oldukça başarılıdır.

Siz de dil eğitiminizi küçük ama bir o kadar da eğlenceli bir ülkede tamamlamak istiyorsanız sizlere sunduğumuz harika fırsatlardan yararlanmaya ne dersiniz? Uzman eğitmen kadrosu ve dil eğitimi için en uygun imkanları ile sizlere hitap eden dil okullarımızın avantajları ile tanışmaya hazır olun.

İrlanda, yurtdışında dil eğitimi maceranız için mükemmel bir ortamdır. İrlanda’ya indiğiniz andan itibaren bu büyüleyici ülkede neşeli bir sıcaklıkla karşılaşacaksınız. İrlanda’da eğitim görmek, kendinizi tarihe daldırmak, ulusal müzeleri ve antik kaleleri ziyaret etmek, doğa harikaları ile çevrili bir ortamda bulunmak ve bu zümrüt güzelliğinin tadını çıkarmak anlamına gelmektedir. 

İrlanda, yemyeşil manzaraları nedeni ile zümrüt ada adını almıştır. Zümrüt yeşili tepeleri ve sarp kayalıkları İrlanda denildiğinde akla ilk gelenlerdir. Manzarayı süsleyen antik kaleler ve tarihi binalar bu güzel ülkeye tuhaf bir dokunuş katıyor. 

İrlanda hızla büyüyen bir ekonomiye sahip ve bu da hızla büyüyen iş fırsatları anlamına gelir. İrlanda, çoğu öğrencisine okurken belirli bir süre çalışma izni vermektedir. Bu da yurt dışında dil eğitim görürken yaşam masraflarınızın bir kısmını karşılayabileceğiniz anlamına gelmektedir. 

İrlanda güvenli bir ülke olarak bilinmektedir. Şiddet ve suç oranı oldukça düşük olan bir ülkedir. Dünya yaşanabilir ülkeler sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır.

 • İrlanda, İngilizce Öğrenmek için İdeal Bir Yerdir

İngilizce artık iş dünyasının küresel dili haline geldi. İrlanda, ana dili İngilizce olan ülkelerden biridir ve İrlanda’da yaşamak ve okumak, dinleme ve konuşma yeteneğinizi geliştirmenin harika bir yoludur. İrlanda’ya dil eğitimi almaya gittiğinizde, İrlanda halkının ne kadar sohbet etmeyi sevdiklerini göreceksiniz. 

 • İrlanda Uluslararası Öğrenciler için Güvenli Bir Ülkedir

İrlanda’ya dil eğitimi almak için gelen öğrencileri yerel halk tarafından oldukça samimi bir şekilde karşılanır. İrlanda halkının samimiyeti ve misafirperverliği, uluslararası öğrencilerin İrlanda’daki yaşama uyum sağlamasında önemli ölçüde katkı sağlar. İrlanda güvenli bir ülke olmasından dolayı 161’den fazla ülkeden gelen 35.000’den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 

 • İrlanda’da Dil Eğitimi Alarak Rakiplerinizden Kolayca Sıyrılın

İşverenlerin CV’de aradığı bir şey varsa o da yaşam tecrübesi ve beceridir. İrlanda’da dil eğitimi alarak benzersiz becerilere sahip olursunuz. Bu sayede iş başvurusu yaptığınız zaman rakiplerinizin arasından kolayca sıyrılabilirsiniz. İrlanda’da dil eğitimi alan öğrencilere okurken çalışma fırsatı veren ülkelerden biridir. 

 • İrlanda Mükemmel İstihdam Fırsatları Sunar

İrlanda fırsatlarla dolu bir ülkedir ve çok sayıda büyük çok uluslu şirkete ev sahipliği yapmaktadır. İrlanda, Avrupa merkezlerini burada kuran Facebook, Google, Linkedin, GSK, Pfizer vb. gibi büyük şirketler bulunur. İrlanda’da dil eğitimi alan öğrenciler bu büyük şirketlerde çalışma fırsatına sahip olurlar. İrlanda’da dil eğitim alan öğrencilere İrlanda hükümeti konaklama ve çalışma vizesi sunar. 

 • İrlanda Kaliteli Eğitim Sistemi ile Tanınır 

İrlanda, azizlerin ve bilim adamlarının diyarı olarak anılmaktadır. İrlanda dil okulları, eğitimde mükemmellik bakımından küresel saflarda çok iyi bir yere sahiptir. İrlanda’da dil eğitimi veren kurumlar öğrencilerine mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için çeşitli destekler sunarak onları gerçek dünyaya taşıyacak bilgi ve beceriler ile donatır. Uluslararası öğrenciler İrlanda’da dil eğitimi alarak mükemmel akademik kariyere sahip olurlar. 

İrlanda’da dil eğitimi almak İngiltere’ye kıyasla daha uygundur. Dublin’deki ücretler ve yaşam giderleri Londra’dan %35-40 daha ucuzdur.

İrlanda Dil Okulları Avantajları

İrlanda’da dil eğitimi almak isteyenlerin öncelikli tercihi olan İrlanda dil okulları sayesinde çok kısa bir sürede dil öğrenebileceksiniz. Dil öğrenme süreciniz çok kısa sürerken aynı zamanda İngilizce’yi aksanlı bir şekilde konuşabilmenin ayrıcalığını hissedeceksiniz. İrlanda’da dil eğitimi alırken elde edeceğiniz avantajlardan bir diğeri de hiç şüphesiz uygun fiyatlar olacaktır. Başka hiçbir ülkede bulamayacağınız uygun fiyatlar ile eğitim alırken İrlanda’da bulunduğunuz süre boyunca oldukça keyifli zaman da geçirebileceksiniz.

Hareketli Sosyal Yaşam ve Doğal Güzellikler

İrlanda, müziği ve bağrından çıkardığı dünyaca ünlü müzik yetenekleriyle bilinen bir ülkedir. Müzik ve dans kültürünün çok köklü olduğu bu toplumda çok hareketli bir gece yaşamının olması kaçınılmazdır. Dublin ve diğer büyük kentlerde, tarihi Irish Pub’ların yanısıra modern mekanlar da eğlenmek isteyenlere nezih ortamlar sunarlar.

İrlanda dil okulları sayesinde dil becerilerinizi iyileştirmek ve aksanı ile fark yaratan biri olmak ister misiniz? O halde İrlanda’da sizler için harika hizmetler veren okulları daha yakından inceleyerek hem daha iyi dil öğrenebilecek hem de kısa sürede harikalar yaratacaksınız!

Yeni bir dil öğrenmek insanlar için en zor durumlardan bir tanesidir. Zira dil bilgisi, kelime yapısı ve fonetiği farklı olan dilde her detayı öğrenerek akıcı bir şekilde konuşmak sadece çalışarak başarılabilecek bir durum değildir. Bunun için hem dil okullarında eğitim almanız hem de bu dilin konuşulduğu bir ülkede yaşamanız gerekir. İrlanda bu yönü ile dil öğrenme açısından dünyanın en iyi ülkelerinden bir tanesidir.

İrlanda Akademik Yıl Dil Eğitimi ve Çalışma İzinleri

İrlanda dil okullarında 25 haftalık bir eğitimi takiben 2 ay full time çalışma izni ve eğitim sırasında haftada 20 saat çalışma imkanı mevcuttur.

rlanda son yıllarda hem kaliteli eğitim sunan dil okulları hem sıcakkanlı ve farklı kültürlere saygılı nüfusu, hem de uzun dönemli eğitimlerde yabancı öğrencilere sunduğu çalışma imkanları ile popüler olmuştur.

1 akademik yıl (8 ay) süresince eğitim alan öğrencilerin hem eğitimleri sırasında parttime çalışma hem de 25 haftalık dil kurslarından arta kalan yaklaşık 2 aylık tatil periyotunda tam zamanlı çalışma izinleri olmaktadır. Haftada minimum 15 saatlik eğitim alacağınız ve MEI tarafından onaylı bir okuldan gelen kabul belgeniz size bu imkanı sunacaktır. Eğitim suresince çalışma izniniz haftada 20 saatle sınırlı olacaktır. İrlanda’da resmi asgari ücret 9.80 EURO’dur.

Öğrenciler genellikle kafe-restoran-pub-market-otel gibi hizmet sektöründe iş bulabilmektedir. Okulda öğrenmiş olduğunuz İngilizceyi günlük hayatta pratik etme, yeni İrlandalı arkadaşlar edinme ve konaklama ve yaşam giderlerinize katkıda bulunma anlamında çok avantajlı olan bu programlar için uzun dönem İrlanda vize başvurusu yapılmaktadır.

Akademik yıl İngilizce programına katılan öğrenciler programları sonunda IELTS-TOEFL-Cambridge gibi resmi bir sınava girmek zorundadır. Bu sınava katılımlarıyla ilgili sınav ücretleri okullar tarafından faturalarına eklenmektedir.

İrlanda Öğrenci Vizesi

Türk vatandaşlarının ve yeşil pasaport dahil tüm Türk pasaportu sahiplerinin İrlanda için vize alması zorunludur.

6 ayın altındaki programlar için kısa süreli öğrenci vizesi alınırken 25 hafta ve üzeri akademik yıl programlarında ilk 90 günlük giriş vizesi Türkiyeden alınmaktadır. Uzun dönem öğrenciler İrlandaya vardıklarında lokal GNIB ofislere başvurarak oturum ve çalışma izinlerini alırlar.

İrlanda Vizesi İçin Gereken belgeler

 • İrlandadan ayrılış tarihinizden 6 ay sonraya kadar geçerli pasaport ve varsa eski pasaportlarınız
 • Online olarak doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu (danışmanlarımız tarafından yapılacaktır)
 • 2 adet 35×45 mm ölçüsünde biometric ve beyaz fonlu fotoğraf
 • İrlandaya gidiş amacınızı ve Türkiyedeki eğitim-aile ve çalışma durumunuzu açıklayan niyet mektubu
 • Okuldan gelen ve okul ücretlerinizin tamamen ödendiğini gösteren vize mektubu ve ödeme dekontlarınız
 • En az 4 haftalık konaklamanızı gösteren rezervasyon bilgileri
 • Seyahat sigortası
 • En son okuduğunuz okula ait mezuniyet belgesi / diplomanız ( halen öğrenci olanlar için yeni tarihli öğrenci belgesi)
 • Varsa devam ettiğiniz özel İngilizce kursları, almış olduğunuz İngilizce hazırlık eğitimi bilgileri
 • Askerlik terhis / tecil belgesi
 • Varsa evlenme cüzdanı
 • Yurtdışındaki eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabileceğinizi gösteren dökümanlar;
  1. Size ve/veya ailenize ait banka hesap cüzdanı asillari veya banka onaylı fotokopileri veya bankadan alınmış güncel hesap bakiyesini gösteren mektup
  2. eğer banka hesapları sizden başka birine aitse masraflarınızın bu kişi / kişilerce karşılanacağını belirten sponsor mektubu
  3. Ailenizde çalışan kişilere ait maaş bordroları
  4. Eğer aileniz kendi işini yürütmekte ise iş yeri ile ilgili vergi levhası, faaliyet belgesi, kuruluş gazetesi ve imza sirküleri fotokopileri; varsa şirket broşürleri; şirket yurtdışına ithalat veya ihracat yapıyorsa bunu belgeleyen fatura, irsaliye, sözleşme vs
  5. Varsa gayrimenkullere ait tapular, araba ruhsatı ve varsa kira gelirini gösteren belgeler (kontrat fotokopileri)
 • Çalışanlar için; eğitim süreleri boyunca işyerlerinden izinli olacaklarını belirten yazı ile beraber SSK’lı işe giriş bildirgesi, maaş bordroları, çalışılan firma ile ilgili vergi levhası, faaliyet belgesi, kuruluş gazetesi ve imza sirküleri fotokopileri ve barkodlu SGK hizmet dökümü
  Eğer mümkünse eğitim ve banka belgelerinizi ve işyeri izin yazılarınızı İngilizce olarak alınız.  İngilizce olması gereken diğer belgeler tarafımızdan İngilizceye çevrilecektir.
DEVAMINI OKU KISALT
ec english logo

EC ENGLISH PROMOSYONLARI​

Dünyanın pek çok ülkesinde kaliteli dil eğitimi sunan EC English’in Dublin dil okulunda, Türk öğrencilere özel %20 indirim !
Promosyonlu fiyatlar için 31 Mart 2023’e kadar kayıt olunuz.

PROGRAM SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
Haftada 20 ders sabah 25 hafta 5100 EUR 6375 EUR
Haftada 30 ders sabah 25 hafta 5900 EUR 7375 EUR
kaplan

KAPLAN INTERNATIONAL PROMOSYONLARI​

KAPLAN’dan Türk öğrencilere özel Dublin dil okullunda %25 indirim fırsatını kaçırmayın. Yaz döneminde alınan yüksek sezon farkları da bu promosyon kapsamında alınmayacaktır.
Promosyonlu fiyatlar için 30 Nisan 2023’e kadar kayıt olunuz.

PROGRAM SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
Haftada 20 ders sabah 25 hafta 5250 EUR 7000 EUR
Haftada 28 ders sabah 25 hafta 5906 EUR 7875 EUR
international house

INTERNATIONAL House DUBLIN Promosyonları

Modern ve büyük binasında salgın sonrası hijyen ve sosyal mesafe koşullarına uygun olarak eğitim sunan International House Dublin Türk öğrencilere özel fiyatlar ve akademik sömestr programlarında çok cazip fiyatlar hazırladı.

PROGRAM SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
Haftada 20 saat sabah 25 hafta 3300 EUR 5000 EUR
Haftada 15 saat sabah 25 hafta 3150 EUR 4000 EUR
Haftada 15 saat ogleden sonra 25 hafta 2750 EUR 4000 EUR

CES-Centre of ENGLISH STUDIES DUBLIN Promosyonları

Dublin’in en büyük IELTS sınav merkezi olan CES Dublin okulundan Türk öğrencilere özel indirimli fiyatlar ! 
Promosyonlu fiyatlar için 31 Aralık 2023’e kadar kayıt olunuz.

PROGRAM SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
Haftada 20 ders sabah 25 hafta 4150 EUR 5925 EUR
Haftada 20 ders ogleden sonra 25 hafta 3080 EUR
apollo english

Apollo Language Centre Promosyonları

Dublin’in ödüllü okulu Apollo’dan Türk öğrencilere 2022 özel indirimli Akademik Sömestr kampanyası.

PROGRAM SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
Haftada 15 ders öğleden sonra 25 hafta 2380 EUR 2800 EUR
Haftada 20 ders sabah 25 hafta 3315 EUR 3900 EUR
atlas

Atlas LANGUAGE SCHOOL Promosyonları

Dublin’in en iyi konuma sahip ve sevilen butik okulu ATLAS Dublin okulunda Türk öğrencilere özel indirimli fiyatlar.
Promosyonlu fiyatlar için 31 Aralık 2023’e kadar kayıt olunuz.

PROGRAM SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
Haftada 20 ders sabah 25 hafta 3850 EUR 4945 EUR
Haftada 20 ders ogleden sonra 25 hafta 3050 EUR 3955 EUR

İRLANDA'DA DİL EĞİTİMİ ALINABİLECEK OKULLAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

İngilizce dil eğitimi almak için İrlanda mı, Kanada mı?

İrlanda Work and study programlarının fiyatları, Kanada’ya göre daha ucuzdur. İrlanda vizesine sahip olmak biraz daha kolay olmasının yanı sıra ayrıca İrlanda iklimi Kanada iklimine göre daha ılımandır. İrlanda’da dil eğitimini seçen öğrenciler saydığımız sebeplerin yanında, İrlanda’nın Türkiye’ye yakınlığı ve saat farkının az olması gibi nedenlerden dolayı İrlanda’yı seçmiştir.

İrlanda’ya schengen vizesi ile gitmek mümkün mü?

Maalesef mümkün değil, pasaportunuz ister yeşil ister bordo olsun, İrlanda’ya gitme amacınız ne olursa olsun, İrlanda’nın kendi vizesi için mutlaka başvuru yapmalısınız.

İrlanda’da dil eğitimi için okula başvuru yapmaya karar verdiğim tarihten ne kadar süre önce başvuru yapmam gerekir?

İrlanda’da dil eğitimi almak istiyorsanız gitmek istediğiniz tarihten yaklaşık olarak 1 ya da 2 ay önce tercih ettiğiniz okula başvuru yapmanız yeterlidir. Bu süre İrlanda konsolosluğunun vize yoğunluğuna bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. İrlanda vizenizin gecikmesi halinde hiçbir kayıp yaşamadan okulunuzu erteleyebilirsiniz.