Aile – Çocuk Yaz Okulları

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Aile – Çocuk Yaz Okulları

Aile-Çocuk Yaz Okulları ve Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgi Alın

Çocuğunuzla birlikte keyifli bir yaz tatili geçirebilmek için yurtdışı aile kampları harika bir seçenektir. Bu tür kamplar çoğunlukla İngiltere, Malta, Kanada ve İrlanda’da sunulmaktadır. 4 yaş üstü küçük yaş gruplarındaki çocuklar aileleri ile birlikte İngilizce dil eğitimi alma, erken yaşta yurtdışı deneyimi kazanma ve unutulmaz bir tatil geçirme imkanına sahip olurlar. 4-16 yaş arası öğrencilerin kabul edildiği programlarda çocuğunuz eğitim alırken dilerseniz siz de aynı okulda kendi yaş grubunuzla eğitim alabilir veya çocuğunuz dersteyken bulunduğunuz şehrin tadını çıkartabilirsiniz.

Günümüzde dil öğrenme yaşının önceki yıllara göre farklı bir noktada olduğunu görüyoruz. Birçok çocuk, ilkokul veya hatta anaokulu çağlarında İngilizce eğitimine başlamaktadır. ‘Ağaç yaşken eğilir’ atasözünün doğruluğunu teyit edercesine, dil öğrenmeye ne kadar küçük yaşlarda başlanırsa, o kadar kolay ve kalıcı bir şekilde öğrenildiğini gözlemlemekteyiz. Son yıllarda yaz okulları da dünya genelindeki bu trende uygun olarak farklı bir yaklaşım benimsemektedir. Yurt dışındaki yaz okullarının birçoğunda, anne veya baba ile birlikte eğitime katılan çocukları görmek artık oldukça yaygındır. Bu tür programlara ‘Family Programs’ adı verilmekte olup birkaç farklı şekilde sunulmaktadır:

Çocuğun Anne veya Baba ile Birlikte Katılabileceği Yaz Okulları:

Bu programlar, yurt veya aile yanı konaklama seçenekleri sunmaktadır. Ebeveyn ve çocuklar aynı saatlerde kendi yaş gruplarıyla derslere katılır. Ders dışındaki aktivitelerini bazı okullarda yine ayrı ayrı yaparlar, ancak çoğu okulda birlikte tamamlarlar. Ayrıca, gezi programlarına birlikte katılırlar. Genellikle 4-12 yaş arası çocuklar için uygundur ve çocuklar ya okul yurdunda aileleriyle birlikte kalırlar veya aile yanı konaklamada yerleştirilirler.

Anne-babanın Ders Almadığı ve Derslere Sadece Çocuğun Katıldığı, Konaklamanın ise Anne-Baba Tarafından Ayarlandığı Günlük Programlar:

Bu tür programlarda ebeveynler genellikle hiç eğitim almazlar veya bazı okullarda sadece gezi programlarına katılırlar. Okullardan konaklama talep edilebileceği gibi aileler, kendileri Airbnb üzerinden kısa süreli ev kiralayabilir veya otel konaklaması ayarlayabilirler. Çocuklar, yaşıtlarıyla birlikte ders ve aktivitelerle günü tamamladıktan sonra ebeveynleri tarafından okuldan alınır.

Sabah derslerinin ardından, aile bireyleri birlikte keyifli vakit geçirebilirler, ayrıca okullar tarafından düzenlenen haftalık tam veya yarım günlük gezilere katılarak dünyanın dört bir yanından gelen diğer ailelerle birlikte zaman geçirebilirler.

Cambridge’de Aile Çocuk Programına katılmış olan ailemizin deneyimlerini okumak için lütfen tıklayınız. 

AİLE ÇOCUK YAZ OKULLARI

İrlanda

Kanada

Öğrencilerimiz Ne Düşünüyor ?

Alternatif’i deneyimleyen öğrencilerimizin yurtdışı tecrübeleri

ogrenciii-1
Nazlı Hilal Karaoğlan
Avusturalya Dil Okulu İzlenimleri
alternatifecsss
Gökberk Bulut
Apollo Dublin Dil Okulu İzlenimleri
safgasdgasd-1
Eda Uzun
Kanada İzlenimleri
Rectangle-54
Talha Demir
British Study Centres Oxford Dil Okulu İzlenimleri

Öğrencilerimiz Ne Düşünüyor ?

Alternatif’i deneyimleyen öğrencilerimizin yurtdışı tecrübeleri