Edit Content
alternatif-logo1

Kanada Dil Okulları

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Kanada Dil Okulları

Kanada dil eğitimi ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alın.

Kanada dil okulları kaliteli eğitim programları, deneyimli homestay aileleri, cazip fiyatları ve Kanada’nın güvenli ve refah düzeyi yüksek yasam olanakları ile son donemin en çok tercih edilen yurtdışı dil eğitimi seçeneklerinden birisidir. Alternatif Yurtdışı Eğitim 1998’den beri Kanada’nın en iyi dil okulları ve kolejlerinin resmi temsilcisidir.

Kanada dil okulları, İngilizce ya da Fransızca öğrenip ve kendinizi dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayan adalet, özgürlükler ile dolu bir ülkede yaşama fırsatları ile doludur. Ne de olsa Kanada da dil okulu, insan çeşitliliğin, İngiliz ve Fransız ikili kimliğinin, manzaraların güzelliği ve mükemmel akademik eğitimi ile dünyaca ünlüdür.

Kanada da dil okuluna gitmek size yüksek kaliteli eğitim fırsatı vererek yüksek standartlar sunar. Dilerseniz Kanada’nın Atlantik Kıyısı’nda dilerseniz de Batı Kıyısı’nda ya da ikisi arasında herhangi bir yerde eğitim almayı tercih ederek kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

Kanada’da dil öğrenmek söz konusu olduğu zaman uluslararası öğrencilerin birden fazla seçeneği bulunur. Kariyeriniz için önemli bir karar verme aşamasında iseniz Kanada dil okulu tavsiye edilen dil okulları arasında ilk sırada yer almaktadır. Zira Kanada’da çalışırken İngilizce’nizi geliştirip ve Fransızca öğrenebilir ya da bir Kanada üniversite ve kolej programına girmenize yardımcı olacak dil kursları alabilirsiniz. Bunun yanı sıra İngilizce ve Fransızca öğrenip kendi ülkenizde rekabet avantajı sağlayabilirsiniz.

Uygun Yaşam Maliyetleri

Kanada, Türkiye ekonomik şartlarına en uygun ülkelerden biridir. Türk öğrencilere özel olarak hazırlanan promosyonlar, CAD kurunun diğer para birimlerine karşı avantajlı olması gibi özellikleri sayesinde yaşam ve konaklama maliyetleri, öğrenci ve aileleri için büyük yük olmaktan çıkıyor.

Kanada dil okulları genellikle şehir merkezlerinde modern binalarda hizmet veren özel okullardır. Hedefiniz Genel İngilizce eğitimi almak ve İngilizcenizi günlük hayat ve iş hayati için geliştirmekse bu okullar size sonsuz aktivite seçenekleri ile sosyalleşme ve pratik yapma imkânı da sunarlar.

Sıcak ve Samimi İnsanların Ülkesi Kanada

Kanadalılar yurtdışından kendi ülkelerine dil eğitimi veya üniversite eğitimi almak için gelen uluslararası öğrencilere karşı son derece sıcak ve ilgilidirler. Bu da yine ülkenin tercih edilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Kısa sürede ülkeye adapte olabilen öğrenciler, eğitimlerine daha sıkı şekilde bağlanarak kısa sürede İngilizce öğrenebiliyorlar.

Kanada Çalışma İzni

Kanada ayrıca dil eğitimi sonrasında alınabilecek çok çeşitli sertifika-diploma programları ve akademik lisans- yüksek lisans seçeneklerine sahiptir. Bu programlardan sonra çalışma izinleri ve göçmenlik konusunda da oldukça sistemli bir ülkedir. Kanada kaliteli ve eğitimli göçmen ihtiyacını büyük oranda Kanada’da eğitim alan, program sonrasında Kanada’da is deneyimi edinen genç üniversite mezunlarından karşılamayı hedeflemektedir. Akademik veya mesleki eğitiminiz öncesinde ihtiyacınız olan İngilizce eğitimini Kanada dil okullarında almak, hem ülkeye alışmanız hem de okul ve program seçiminizi sonrasındaki iş olanaklarına göre yapmanız açısından önemlidir.

Kanada’da Dil Eğitimi Alırken Çalışabilir miyim?

Kanada dil okulu çalışma izni verilmemektedir. Çünkü Kanada’da herhangi bir dil eğitimi alırken öğrencilerin çalışmalarına olanak sağlamaz ancak üniversite ve lisans eğitimi alan öğrencilere belli süresi olan çalışma izni verir. Kanada Hükümeti 24 haftadan kısa süreli olan programlara katılan öğrencilere Geçici Öğrenci Vizesi verir. Bu vize türü ise 180 gün ülkede kalma izni verir ve uzatılma gibi bir olanağı bulunmaz. Kanada dil okulu vizesi ile ülkeye giriş yapan öğrencilere çalışma hakkı tanımamaktadır. 24 hafta üzeri olan eğitim programları için ise Eğitim Vizesi verilir. Bu vize çeşidi ise eğitim programının bitiş tarihine ek olarak 90 günlük olarak verilir. Bu vize çeşidini uzatmak mümkündür. Eğitim vizesi ile ülkeye giriş yapan dil okulu öğrencilerinin çalışma imkânı bulunmaz. Üniversite, Lisans eğitimi, Sertifika ve kolej eğitimi alan öğrencilerin haftada yaklaşık 20 saat yarı zamanlı çalışma izni bulunur.

Akademik İngilizce

Üniversite ve kolejler bünyesindeki İngilizce programları ise daha çok Akademik İngilizce eğitimi verirler. Akademik İngilizce programlarını bazı özel okullarda University Pathway adı altında bulabilirsiniz. Kanada dil okullarında sıkça sunulan bu program turu sizi akademik eğitiminize (kolej veya üniversite programlarına) hazırlar ve anlaşmalı oldukları üniversite ve kolejeler için şartlı kabul alabilme şansı sunarlar.

Kanada’da Tercih Edebileceğiniz Şehirler

Yurtdışı Eğitimin yeni gözdesi Kanada’da Toronto ve Vancouver en çok tercih edilen şehirler arasında. Peki Kanada’da başka nerelerde eğitim alınabilir? Diğer şehirlerin olanaklarını merak ediyor musunuz? Peki Toronto ve Vancouver’in avantaj ve dezavantajları neler?

Toronto

toronto

Kanada’nın en büyük metropolu ve en kalabalık olan şehri olan Toronto Ontario Gölü kenarında kurulmuştur. Yaklaşık 7 milyon kişinin yaşadığı Toronto aynı zamanda yüzlerce farklı ülkeden gelmiş göçmene ev sahipliği yapmaktadır. Ontraio eyaletinin başkenti ve aynı zamanda Kanada’nın ticaret-finans-IT-sanat alanında lokomotif şehridir. Kanada’nın önde gelen sanayi ve endüstri firmaları da Greater Toronto olarak adlandırılan bölgede yer alır. Şehir oldukça geniş bir alana yayılmıştır ve her geçen yıl büyümeye devam etmektedir. Özellikle şehir merkezindeki okullarda eğitim alan öğrencilerin homestay konaklamaları toplu taşıma ile ortalama 45-50 dakika uzaklıkta olacaktır. Toplu taşıma oldukça gelişmiştir. Metro ve otobüs ağı ile şehirdeki pek çok noktaya rahatlıkla ulaşmak mümkündür.

Toronto aynı zamanda Kanada’nın en çok dil okulu-kolej ve üniversitesine ev sahipliği yapmaktadır. Her bütçe ve ihtiyaca uygun okul ve program bulunabilir. Her ne kadar Toronto’da 4 mevsim yaşanıyor olsa da kışlar daha uzun ve soğuktur. Kar-buz ve soğuktan daha az etkilenmek için şehir merkezinde binaları birbirine bağlayan bir sistem mevcuttur. Yazlar ise sıcak ve nemli olur. Hem Ontario Gölü hem de çevredeki diğer göller Torontolular için yüzme-plaj ve su sporları için olanaklar sunmaktadır. Toronto’da yeme-içme ve gece hayatı da oldukça renklidir. Tiyatro-opera-bale ve konserler açısından zengin bir program mevcuttur. Ayrıca çok sayıda festival de yıl boyunca düzenlenmektedir.

Vancouver

vancouver

Vancouver Kanada’nın batısında, British Colombia eyaletinde yer alan nezih ve düzenli bir liman şehridir. Toronto ve Montreal’den sonra ülkenin en büyük üçüncü metropolüdür. 2.5 milyonun üzerinde nüfusa sahip olan Vancouver aynı zamanda iklimi ve çevresindeki doğal güzelliklerle dikkat çeker. Hemen yakınından geçen Gulf Stream sıcak su akıntısı ve okyanus etkisi ile kışlar kapalı ve yağışlı ancak Kanada’nın diğer bölgelerine kıyasla oldukça ılımandır. Şehir merkezine kar çok nadir yağar. Bununla beraber toplu taşıma ile bile gidilebilecek mesafede er alan çevresindeki dağlar kış boyunca karlıdır ve kayak ve snowboard seven öğrenciler için mükemmel bir seçenektir.

Toplu taşıma otobüs ve skytrain adı verilen metro sistemi yanında özellikle Kuzey Vancouver tarafında vapur ve feribotla sağlanır. Şehirde çok sayıda dil okulu-kolej mevcuttur. Ayrıca Simon Fraser ve UBC gibi 2 büyük üniversiteye ev sahipliği yapar. Vancouver dil okulları genellikle şehir merkezindedir ve homestay konaklamalara ortalama 30-45 dakika mesafede ulaşılabilir. Özellikle film stüdyoları ve dijital animasyon programları ile ünlenen Vancouver kuzeydeki Hollywood olarak da adlandırılmaktadır.

Montreal

montreal

Kanada’nın ikinci en büyük şehri olan Montreal aynı zamanda Paris’ten sonra dünyanın en büyük ikinci Fransızca konuşulan şehridir. Sinema, müzik gibi kültürel aktiviteleri ve festivalleri ile Montreal dünyada ilk sıralarda yer almaktadır. Kanada ile ilgili hep önümüze çıkan bilingual şehir özelliği en çok Montreal’de karşımıza çıkar. Şehirdeki pek  çok dil okulu hem Fransızca hem de İngilizce eğitimler sunmaktadır. Bu okullar Fransızca için gelen öğrencilerini ana dili Fransızca olan homestay konaklamalara ve İngilizce için gelenleri ana dili İngilizce olanlara yerleştirirler. Montreal Kanada’nın ve dünyanın en ünlü üniversitelerinden McGill University’e ev sahipliği yapar. Şehirde çok sayıda kolej ve dil okulu da bulunmaktadır. Toronto gibi ılık ve sıcak yazlar ve soğuk kış mevsimleri yaşanır.

Montreal çok uzun seneler boyunca Kanada’nın finans ve endüstri merkezi olmuş ama bu ününü yakın zamanda Toronto’ya kaptırmıştır. Şehirde çok sayıda tarihi bina bulunur ve genel olarak bir Avrupa kültür ve görünümü hissedilir. Montreal şehrinde eğitim alacak öğrencilerin genel Kanada öğrenci vizesine başvurmadan önce CAQ denilen Quebec öğrenci vizesi almaları da gerekmektedir. Bu nedenle vize süreci diğer eyaletlerdeki okullardan daha uzun sürecektir.

Ottawa

ottawa

Kanada'nın başkenti ve dördüncü büyük şehri olan Ottawa Ontario eyaletinde olmasına rağmen Quebec sınırındadır. Toronto ve Montreal arasında yer alır. Ottawa'da halkın % 32 sinin ana dili Fransızcadır. Ottawa Üniversitesi hem İngilizce hem de Fransızca eğitim sunar ve Fransızca eğitim alan uluslararası öğrencilerden Kanadalı öğrencilerden aldığı gibi daha düşük ücret alır. Bununla beraber dil okullarında İngilizce eğitim sunulur.

Yaz ayları sıcak ve ılıman geçer. Kış mevsimine ise kar ve buz hakimdir. Ottawa Nehrinin güneyinde kurulmuş olan şehirde Şubat-Mart aylarında genelde donmuş olan Redeu Kanalı açık hava buz pateni olarak açılır ve hem Ottawalılar hem de farklı şehirlerden gelen Kanadalılar burada kurulan stantlarda yiyip içerken paten keyfi yaparlar. Kültür-sanat açısından da oldukça zengin olan şehirde Ottawa University dışında Algonquin College eğitim hayatına damga vurmaktadır.

Calgary

calgary

Calgary, Kanada’nın petrol nedeniyle en zengin eyaleti olan Alberta eyaletinin en büyük şehridir. Modern ve gelişmiş şehir merkezinden ünlü Canadian Rockies görülür. 2015 yılında Kanada’nın en çok milyonere sahip olan şehri olarak duyurulan Calgary’de enerji-finans-üretim yanında turizm de büyük bir endüstridir. Ilık yazlar-kısa bahar mevsimleri ve uzun ve soğuk kışlar genel olarak iklimini belirler. Kış aylarında zaman zaman ılık rüzgarlar sıcaklıkları yükseltir. Soğuğa rağmen senenin ortalama 300 günü hava güneşlidir.

Toplu taşıma sistemi oldukça gelişmiştir ve Kuzey Amerika’nın büyük oranda yenilenebilir enerji ile çalışan ilk toplu taşıma sistemine sahiptir. University of Calgary – Mount Royal University ve SAIT Polytechnic eğitim sisteminde ve hızla gelişen endüstrisine insan kaynağı yetiştirmede rol oynar. Daha düşük maliyetlerle dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için Calgary hem daha uygun konaklama ve ulaşım hem de daha düşük yaşam maliyetleri sunar.

DEVAMINI OKU KISALT
ilac

ILAC KANADA PROMOSYONLARI

Kanada’nın en sevilen dil okulu ILAC; Toronto ve Vancouver şubelerinde 2023 yılına özel %25 indirim sunuyor. ILAC’ta hem Genel İngilizce ve İş İngilizcesi programlarını, hem de Kanada’nın pek çok kolej ve üniversitesine sınavsız giriş imkânı sunan Akademik İngilizce hazırlık programını bu indirimli fiyatlarla alabilirsiniz. Üstelik akademik başvurularınızda ücretsiz profesyonel destekle. Özel fiyatlarla 31 Aralık 2023’e kadar kayıt olup herhangi bir tarihte eğitiminize başlayabilirsiniz.

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta 1200 CAD 1600 CAD
8 Hafta 2400 CAD 3200 CAD
12 Hafta 3468 CAD 4620 CAD
24 Hafta 6576 CAD 8760 CAD
36 Hafta 9612 CAD 12780 CAD

ILSC Toronto & Vancouver Promosyonları

Kanada’nın en köklü okullarından ILSC; Toronto, Vancouver ve Montreal şubelerinde 2023 yılına özel %25 indirim sunuyor. Ayrıca 24 hafta üzeri kayıt olan tüm öğrencilere 4 hafta ek ücretsiz eğitim hediye ediliyor. Promosyonlu fiyatlar için 31 Mart 2023’e kadar kayıt olunuz.

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta 1200 CAD 1600 CAD
8 Hafta 2400 CAD 3200 CAD
12 Hafta 3420 CAD 4560 CAD
24 Hafta 6672 CAD 8880 CAD
36 Hafta 9720 CAD 12960 CAD
ec english logo

EC ENGLISH PROMOSYONLARI

EC English Toronto, Vancouver ve Montreal okullarında Türk öğrencilere %20 indirim! İndirimli fiyatlar için 31 Mart 2023 tarihine kadar kayıt olunuz.

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta 1248 CAD 1560 CAD
8 Hafta 2496 CAD 3120 CAD
12 Hafta 3552 CAD 4440 CAD
24 Hafta 6912 CAD 8640 CAD
36 Hafta 10368 CAD 12960 CAD
kaplan

Kaplan ınternatıonal Promosyonları

KAPLAN Toronto ve Vancouver okullarında Türk öğrencilere özel %25 indirim! İndirimli fiyatlar için 30 Nisan 2023 tarihine kadar kayıt olunuz.

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta 1320 CAD 1760 CAD
8 Hafta 2520 CAD 3360 CAD
12 Hafta 3600 CAD 4800 CAD
24 Hafta 6390 CAD 8520 CAD
36 Hafta 9585 CAD 12780 CAD
Bayswater

Eurocentres - Bayswater College Promosyonları

 Bayswater College Toronto ve Calgary okullarında Türk öğrencilere %25, Vancouver okulunda ise %40 indirimli fiyatlarla eğitim şansı sunuyor. Profesyonel sertifika programlarında ise %15 indirim geçerli. İndirimli fiyatlar için 31 Mart 2023 tarihine kadar kayıt olunuz.

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta 840 CAD 1400 CAD
8 Hafta 1680 CAD 2800 CAD
12 Hafta 2376 CAD 3960 CAD
24 Hafta 4320 CAD 7200 CAD
36 Hafta 6480 CAD 10800 CAD
st giles

ST GILES Promosyonları

St Giles Vancouver dil okulunda Türk öğrencilere özel %30 indirim! İndirimli fiyatlar için 31 Mart 2023 tarihine kadar kayıt olunuz.

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
4 HAFTA 887 CAD 1268 CAD
8 HAFTA 1730 CAD 2472 CAD
12 HAFTA 2511 CAD 3588 CAD
24 HAFTA 4582 CAD 6456 CAD
36 HAFTA 6778 CAD 9684 CAD
SSLC Kanada

SSLC Kanada Promosyonları

SSLC Vancouver, Toronto ve Victoria dil okullarında Türk öğrencilere özel indirimli fiyatlar! İndirimli fiyatlar için 31 Aralık 2023 tarihine kadar kayıt olunuz.

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta 880 CAD 1080 CAD
8 Hafta 1760 CAD 2160 CAD
12 Hafta 2520 CAD 3060 CAD
24 Hafta 4800 CAD 5760 CAD
36 Hafta 7200 CAD 8640 CAD

KANADA'DA DİL EĞİTİMİ ALINABİLECEK ŞEHİRLER

Ottawa Dil Okulları

Halifax Dil Okulları

Victoria Dil Okulları

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kanada’da eğitim alırken çalışabilir miyim?

Kanada’da dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izni yoktur. Ancak İngilizce seviyeniz IELTS 4.0 skoru alacak düzeyde veya daha iyiyse Kanada özel kolejlerinde sunulan ve İngilizce dersleri de içeren sertifika programlarına katılarak çalışma izni alabilirsiniz. Akademik programlar sırasında ise haftada 20 saat kampus dışında çalışma izni olmaktadır.

Kanada dil okulları nasıldır?

Kanada dil okulları genellikle modern iş merkezlerinde bir veya birkaç katta yer alırlar. Şehir merkezinde ve toplu taşıma ile rahat ulaşılabilecek mesafededirler. Kanada üniversite ve kolejleri bünyesinde de dil eğitimi almak mümkündür ancak maliyet konusunda özel dil okulları çok daha uygun fiyatlarla daha küçük sınıflarda eğitim imkanı sunmaktadır.

Kanada dil eğitimi vizesi nasıl alınır?

Kanada vize başvuruları tüm belgeleriniz ve okul kabul belgenizle birlikte online olarak yapılmaktadır. Kendinizi maddi durumunuzu ve hedeflerinizi açıklayan İngilizce yazılmış detaylı bir niyet mektubu ve belgelerin İngilizce çeviri veya açıklamaları vize almanızda en önemli belgelerdir. Alternatif Yurt dışı Eğitim Kanada öğrenci vizesi konusunda profesyonel destek sunmaktadır.

Kanada vizesi çok mu zor alınır?

Kanada vizesinde sizinle görüşme yapılmadığından durumunuzu belgelerinizle net olarak açıklamak önemlidir. Size veya sponsorunuza ait maddi durumunuzu gösteren belgeler ve paranızın kaynağı açık ve net olmalıdır. Daha önce ABD veya Shengen ülkelerine seyahat geçmişiniz İngilizce temelinizin burada aldığınız hazırlık eğitimi veya kurslarla atılmış olması da önemlidir.

Kanadada dil eğitimi diğer ülkelerden daha ucuz mudur?

Kanada dil okulları sınıflardaki milliyet çeşitliliğini sağlamak için Türk öğrencilere özel indirimli fiyatlar sunarlar. Kanada dolarının Amerikan dolarına göre daha uygun oluşu Kanada dil eğitimini Amerikadan daha uygun yapmaktadır. Ancak kısa dönemde uçak biletinin yüksek oluşu ve zorunlu sağlık sigortası gibi etkenler Kanada dil eğitimi maliyetlerini İngiltere ile benzer fiyatla getirmektedir.

Kanada'da dil eğitimi alırken nerede kalınır?

Kanada homestey (aile yanı konaklama) konusunda en gelişmiş ve deneyimli ülkelerden birisidir. Genellikle seneler önce farklı ülkelerden Kanadaya göçmen olarak gelmiş Kanada halkı farklı kültürlere saygılı ve misafirperverdir. Dil eğitimi alırken homestay konaklama en avantajlı seçenek olabilir. Ancak özellikle Toronto ve Vancouver gibi büyük şehirlerde homestay konaklamaların okula ortalama 30-50 dk toplu taşıma mesafesinde olması beklenebilir. Kanadada yurt konaklama imkanları sınırlı ve pahalıdır.

Kanada'da İngilizce öğrenmek kolay mıdır?

Kanada Languages Canada tarafından denetlenen çok sayıda özel dil okuluna ve onlarca üniversite ve kolej dil kursuna sahiptir. Türk öğrenciler yerine yabancı öğrenciler ve Kanadalılarla arkadaşlık eder ve derslerinize düzenli devam ederseniz İngilizce seviyeniz hızla ilerleyecektir. Kanadada konuşulan İngilizce çok temiz ve aksansızdır.

Kanada'da Fransızca öğrenmek kolay mıdır?

Kanada’da sadece Quebec eyaletinde ve Ontario eyaletenin başkenti Ottowada Fransızca yaygın olarak kullanılmaktadır. Fransızca eğitimi için Montreal’de bulunan dil okullarından birini seçebilirsiniz.

Kanada dil eğitimi için hangi şehri tercih etmeliyim?

Türkiyeden direk ulaşım imkanı olan Toronto ve Vancouver en çok tercih edilen ve en fazla alternatif okula sahip olan iki şehirdir. Ayrıca daha küçük ve daha az Türk öğrenci bulunan Victoria-Calgary ve Ottowa şehirleri de İngilizce eğitimi için tercih edilebilir. Fransızca için Montreal en uygun seçenektir.

Kanadada iken vizemi uzatabilir miyim?

Kanadada 6 aydan kısa süreli bir eğitim alacaksanız turist vizesi ile eğitim alabilirsiniz. Eğer turist vizeniz yoksa genellikle 6 aydan kısa süreli eğtimlerde pasaport süreniz kadar geçerli olacak ama Kanadada sadece 6 ay kalmanıza izin veren SX1 vizesi alırsınız. Bu vizeyi Kanadada iken uzatmak mümkün olmayacaktır. Eğer 6 aydan uzun süreli eğitim alıyorsanız veya programınızı uzatabileceğinizi düşünerek study permit aldıysanız (S1 vizesi) eğitiminiz devam ettiği sürece bu vizeyi Kanada iken uzatabilirsiniz.

Kanadada dil eğitimi alırken eşim ve çocuklarım yanımda gelebilir mi?

Kanada’da devlet okullarında akademik bir program alırken eşiniz ve çocuğunuz sizinle birlikte seyahat edebilir. Hatta eşiniz çalışma izni için başvurabilir. Dil eğitimi sırasında ise bu hakkınız bulunmamaktadır.

Kanada nasıl bir yer?

Kanada Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeyinde yer alan Dünyanın en büyük 2. ülkesidir. Eğitim standartları ve refah düzeyi çok yüksek olan bir ülkedir. Amerika rüyanızı Kanada’da gerçeğe dönüştürme imkanına sahip olursunuz.

Kanada vatandaşlığı nasıl alınır?

Kanada vatandaşlığı alabilmeniz için öncelikle kalıcı oturum iznine sahip olmanız gerekir. 3 sene boyunca Kanada da yaşamış olmanız lazım. Kanada da yaşadığınız süre boyunca vergi bildirimi yapmanız bir diğer şarttır. 18-54 yaşları arasında iseniz ülkenin resmi dili olan İngilizce ve Fransızca dil yeterliliğini de belgelemeniz şartı bulunmaktadır.

Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar?

Kanada vizesi yaklaşık olarak 1 ila 4 hafta arasında çıkmaktadır. Konsolosluk yoğunluğuna bağlı olarak süre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kanada’ya öğrenci olarak nasıl gidilir?

Kanada’ya öğrenci olarak gidebilmek için 6 aydan uzun süren bir Dil Okulu, Lise, Üniversite, Kolej ve Sertifika programlarından birine kayıt olmak ve kayıt olduğunuz okuldan kabul mektubu almanız gerekir.

Kanada güvenli bir yer mi?

Kanada güçlü bir adalet sistemine sahiptir. Bunun yanı sıra sosyal ve kültürel hizmetleri ile dünyada en düşük suç oranına sahip bir ülkedir. Yaşanabilir ülkeler sıralamasında 3. sırada yer almaktadır.