Kanada Dil Okulları

Kanada soğuk iklimine karşı sıcak eğitim ortamı ile yurtdışında dil eğitimi almak isteyenlerin en önemli tercihlerinden biridir.  Kanada, Birleşmiş Milletler’in dünyanın en yaşanılır ülkeler ve şehirler sıralamasında hep en üst sıralarda yer almaktadır. Küçük ve büyük lokasyonlarda, butik veya zincir olabilecek çok sayıda farklı dil okulu bulunmaktadır.

Dünyanın en güvenli ve yasanilabilir ülkesi Kanada'da İngilizce veya Fransızca ogrenin!

Danışmanlarımıza Ulaşın

Kanada'da Dil Eğitimi ve Avantajları

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenlerin en önemli tercihlerinden biri olan Kanada, Birleşmiş Milletler’in dünyanın en yaşanılır ülkeler ve şehirler sıralamasında hep en üst sıralarda yer balmaktadır. Yüksek yaşam standartları, güvenli şehirleri, yalın İngilizcesi ve kaliteli dil okulları ile İngilizce dil eğitimi için dünyanın en önemli ülkelerinden olan Kanada aynı zamanda Fransızca eğitim de almak için harika bir seçenektir.

Alternatif Yurtdisi Egitim, Kanada’ya da en uzun süredir öğrenci gönderen kurumların başında gelir. Alternatif’in Kanada’da eğitim ve yaşam ile ilgili kurumsal birikimi öğrencilerinin her konuda daha donanımlı olmalarını sağlamakta ve oradaki başarılarına olumlu etki etmektedir. Kanada vizesi konusundaki tecrübe ve birikimlerimizi öğrencilerimiz için kullanarak, en doğru ve gerçekçi şekilde vize başvurularına yansıtıyoruz. Kanada söz konusu olduğunda Alternatif’den daha iyi bir alternatifiniz olamaz!

girl-3

Uygun yaşam maliyetleri

Kanada, Türkiye ekonomik şartlarına en uygun ülkelerden biridir. Türk öğrencilere özel olarak hazırlanan promosyonlar, CAD kurunun diğer para birimlerine karşı avantajlı olması gibi özellikleri sayesinde yaşam ve konaklama maliyetleri, öğrenci ve aileleri için büyük yük olmaktan çıkıyor.

Sunduğumuz geniş okul seçenekleriyle her bütçeye ve her kişiye uygun bir eğitim programını portföyümüzde bulmanız mümkündür. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizi en güncel promosyonlardan haberdar ediyoruz ve başarılı öğrencilerimizin burs alabilmeleri için gereken tüm desteği veriyoruz. Kanada okullarının en cazip ve güncel promosyonları için mutlaka danışmanlarımızla görüşün!

Sıcak ve samimi insanların ülkesi Kanada

Kanada'lılar yurtdışından kendi ülkelerine dil eğitimi veya üniversite eğitimi almak için gelen uluslararası öğrencilere karşı son derece sıcak ve ilgilidirler. Bu da yine ülkenin tercih edilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Kısa sürede ülkeye adapte olabilen öğrenciler, eğitimlerine daha sıkı şekilde bağlanarak kısa sürede İngilizce öğrenebiliyorlar.

Kanada ayrıca dil eğitimi sonrasında alınabilecek çok çeşitli sertifika-diploma programları ve akademik lisans- yüksek lisans seçeneklerine sahiptir. Bu programlardan sonra çalışma izinleri ve göçmenlik konusunda da oldukça sistemli bir ülkedir.

Acaba Kanada'da Neler Var?

Sunduğumuz geniş okul seçenekleriyle her bütçeye ve her kişiye uygun bir eğitim programını portföyümüzde bulmanız mümkündür. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizi en güncel promosyonlardan haberdar ediyoruz ve başarılı öğrencilerimizin burs alabilmeleri için gereken tüm desteği veriyoruz.

Eğitim Olanakları

Sunduğumuz geniş okul seçenekleriyle her bütçeye ve her kişiye uygun bir eğitim programını portföyümüzde bulmanız mümkündür. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizi en güncel promosyonlardan haberdar ediyoruz ve başarılı öğrencilerimizin burs alabilmeleri için gereken tüm desteği veriyoruz.

Dünyanın en iyi okullarından Alternatif öğrencilerine özel fiyatlar

Promosyanları Gör

Kanada Dil Okulları

Alternatif ayrıcalığıyla yararlanabileceğiniz Kanada Dil okullarına göz atmayı unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Kanada’da eğitim alırken çalışabilir miyim?

Kanada’da dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izni yoktur. Ancak İngilizce seviyeniz IELTS 4.0 skoru alacak düzeyde veya daha iyiyse Kanada özel kolejlerinde sunulan ve İngilizce dersleri de içeren sertifika programlarına katılarak çalışma izni alabilirsiniz.
Akademik programlar sırasında ise haftada 20 saat kampus dışında çalışma izni olmaktadır.

Kanada dil okulları nasıldır?

Kanada dil okulları genellikle modern iş merkezlerinde bir veya birkaç katta yer alırlar. Şehir merkezinde ve toplu taşıma ile rahat ulaşılabilecek mesafededirler. Kanada üniversite ve kolejleri bünyesinde de dil eğitimi almak mümkündür ancak maliyet konusunda özel dil okulları çok daha uygun fiyatlarla daha küçük sınıflarda eğitim imkanı sunmaktadır.

Kanada dil eğitimi vizesi nasıl alınır?

Kanada vize başvuruları tüm belgeleriniz ve okul kabul belgenizle birlikte online olarak yapılmaktadır. Kendinizi maddi durumunuzu ve hedeflerinizi açıklayan İngilizce yazılmış detaylı bir niyet mektubu ve belgelerin İngilizce çeviri veya açıklamaları vize almanızda en önemli belgelerdir. Alternatif Yurdışı Eğitim Kanada öğrenci vizesi konusunda profesyonel destek sunmaktadır.

Kanada vizesi çok mu zor alınır?

Kanada vizesinde sizinle görüşme yapılmadığından durumunuzu belgelerinizle net olarak açıklamak önemlidir. Size veya sponsorunuze ait maddi durumunuzu gösteren belgeler ve paranızın kaynağı açık ve net olmalıdır. Daha önce ABD veya Shengen ülkelerine seyahat geçmişiniz İngilizce temelinizin burada aldığınız hazırlık eğitimi veya kurslarla atılmış olması da önemlidir.

Kanadada dil eğitimi diğer ülkelerden daha ucuz mudur?

Kanada dil okulları sınıflardaki milliyet çeşitliliğini sağlamak için Türk öğrencilere özel indirimli fiyatlar sunarlar. Kanada dolarının Amerikan dolarına göre daha uygun oluşu Kanada dil eğitimini Amerikadan daha uygun yapmaktadır. Ancak kısa dönemde uçak biletinin yüksek oluşu ve zorunlu sağlık sigortası gibi etkenler Kanada dil eğitimi maliyetlerini İngiltere ile benzer fiyatla getirmektedir.

Kanada'da dil eğitimi alırken nerede kalınır?

Kanada homestey (aile yanı konaklama) konusunda en gelişmiş ve deneyimli ülkelerden birisidir. Genellikle seneler önce farklı ülkelerden Kanadaya göçmen olarak gelmiş Kanada halkı farklı kültürlere saygılı ve misafirperverdir. Dil eğitimi alırken homestay konaklama en avantajlı seçenek olabilir. Ancak özellikle Toronto ve Vancouver gibi büyük şehirlerde homestay konaklamaların okula ortalama 30-50 dk toplu taşıma mesafesinde olması beklenebilir. Kanadada yurt konaklama imkanları sınırlı ve pahalıdır.

Kanada'da İngilizce öğrenmek kolay mıdır?

Kanada Languages Canada tarafından denetlenen çok sayıda özel dil okuluna ve onlarca üniversite ve kolej dil kursuna sahiptir. Türk öğrenciler yerine yabancı öğrenciler ve Kanadalılarla arkadaşlık eder ve derslerinize düzenli devam ederseniz İngilizce seviyeniz hızla ilerleyecektir. Kanadada konuşulan İngilizce çok temiz ve aksansızdır.

Kanada'da Fransızca öğrenmek kolay mıdır?

Kanada'da sadece Quebec eyaletinde ve Ontario eyaletenin başkenti Ottowada Fransızca yaygın olarak kullanılmaktadır. Fransızca eğitimi için Montreal'de bulunan dil okullarından birini seçebilirsiniz.

Kanada dil eğitimi için hangi şehri tercih etmeliyim?

Türkiyeden direk ulaşım imkanı olan Toronto ve Vancouver en çok tercih edilen ve en fazla alternatif okula sahip olan iki şehirdir. Ayrıca daha küçük ve daha az Türk öğrenci bulunan Victoria-Calgary ve Ottowa şehirleri de İngilizce eğitimi için tercih edilebilir. Fransızca için Montreal en uygun seçenektir.

Kanadada iken vizemi uzatabilir miyim?

Kanadada 6 aydan kısa süreli bir eğitim alacaksanız turist vizesi ile eğitim alabilirsiniz. Eğer turist vizeniz yoksa genellikle 6 aydan kısa süreli eğtimlerde pasaport süreniz kadar geçerli olacak ama Kanadada sadece 6 ay kalmanıza izin veren SX1 vizesi alırsınız. Bu vizeyi Kanadada iken uzatmak mümkün olmayacaktır. Eğer 6 aydan uzun süreli eğitim alıyorsanız veya programınızı uzatabileceğinizi düşünerek study permit aldıysanız (S1 vizesi) eğitiminiz devam ettiği sürece bu vizeyi Kanada iken uzatabilirsiniz.

Kanadada dil eğitimi alırken eşim ve çocuklarım yanımda gelebilir mi?

Kanada'da devlet okullarında akademik bir program alırken eşiniz ve çocuğunuz sizinle birlikte seyahat edebilir. Hatta eşiniz çalışma izni için başvurabilir. Dil eğitimi sırasında ise bu hakkınız bulunmamaktadır.

Suya Girmeden Yüzme Öğrenilmez

Yurtdışında eğitim ve yaşam bir çok kişi için, hayatlarında bir kez gerçekleştirecekleri, zaman ve maliyetin önemli olduğu bir karar sürecidir. Bu konuda size ancak konusunda uzman ve deneyimli yurtdışı eğitim sektörünün öncü kuruluşu Alternatif yardımcı olabilir.

Sunduğumuz geniş okul seçenekleriyle her bütçeye ve her kişiye uygun bir eğitim programını portföyümüzde bulmanız mümkündür. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizi en güncel promosyonlardan haberdar ediyoruz ve eğitiminiz surecinde başarılı olmanız için gereken tüm desteği veriyoruz.

Hemen Arayın! Danışmanlarımız Sizlere En Uygun Rehberlik Hizmetini Sağlasın. Hem de Ücretsiz!

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer