Kanada Dil Okulları

Kanada dil okulları kaliteli eğitim programları, deneyimli homestay aileleri, cazip fiyatları ve Kanada’nın güvenli ve refah düzeyi yüksek yasam olanakları ile son donemin en çok tercih edilen yurtdışı dil eğitimi seçeneklerinden birisidir. Alternatif Yurtdışı Eğitim 1998’den beri Kanada’nın en iyi dil okulları ve kolejlerinin resmi temsilcisidir.

 

Dünyanın en güvenli ve yasanilabilir ülkesi Kanada'da İngilizce veya Fransızca ogrenin!

Danışmanlarımıza Ulaşın

Kanada'da Dil Eğitimi ve Avantajları

Yurtdışında dil eğitimi için en çok tercih edilen ülgerden biri olan Kanada, Birleşmiş Milletler’in dünyanın en yaşanılır ülkeler ve şehirler sıralamasında hep en üst sıralarda yer almaktadır. Yüksek yaşam standartları, güvenli şehirleri, yalın İngilizcesi ve kaliteli dil eğitimi ile İngilizce dil eğitimi için Kanada dil okulları aynı zamanda Fransızca eğitim de almak için harika bir seçenektir.

Alternatif Yurtdışı Eğitim, 1998’den beri yüzlerce öğrencinin Kanada dil okulu başvuru ve vize surecini basariyle yürütmektedir. Alternatif’in Kanada’da eğitim ve yaşam ile ilgili kurumsal birikimi öğrencilerinin her konuda daha donanımlı olmalarını sağlamakta ve oradaki başarılarına olumlu etki etmektedir. Kanada dil okullarının pek çoğu danışmanlarımızca ziyaret edilmiştir. 1998’den beri Kanada’da dil eğitimi almış öğrencilerimiz verdiği geri dönüşler de Kanada’da dil okulları hakkında çok gerçekçi bir data oluşturmamızı sağlamıştır.

24 Yıldır Değişmeyen Kaliteli Hizmet

Kanada vizesi konusundaki tecrübe ve birikimlerimizi öğrencilerimiz için kullanarak, en doğru ve gerçekçi şekilde vize başvurularına yansıtıyoruz. Kanada söz konusu olduğunda Alternatif’den daha iyi bir alternatifiniz olamaz! Kanada Dil Okulu promosyonlari arasinda %40’a varan indirim ve hediye haftalar bulunmaktadır

Uygun yaşam maliyetleri

Kanada, Türkiye ekonomik şartlarına en uygun ülkelerden biridir. Türk öğrencilere özel olarak hazırlanan promosyonlar, CAD kurunun diğer para birimlerine karşı avantajlı olması gibi özellikleri sayesinde yaşam ve konaklama maliyetleri, öğrenci ve aileleri için büyük yük olmaktan çıkıyor.

Kanada dil okulları genellikle şehir merkezlerinde modern binalarda hizmet veren özel okullardır. Hedefiniz Genel İngilizce eğitimi almak ve İngilizcenizi günlük hayat ve iş hayati için geliştirmekse bu okullar size sonsuz aktivite seçenekleri ile sosyalleşme ve pratik yapma imkânı da sunarlar.

Akademik İngilizce

Üniversite ve kolejler bünyesindeki İngilizce programları ise daha çok Akademik İngilizce eğitimi verirler. Akademik İngilizce programlarını bazı özel okullarda University Pathway adı altında bulabilirsiniz. Kanada dil okullarında sıkça sunulan bu program turu sizi akademik eğitiminize (kolej veya üniversite programlarına) hazırlar ve  anlaşmalı oldukları üniversite ve kolejeler için şartlı kabul alabilme şansı sunarlar.

Kanada Dil Okulu

Kanada dil okulları, İngilizce ya da Fransızca öğrenip ve kendinizi dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayan adalet, özgürlükler ile dolu bir ülkede yaşama fırsatları ile doludur. Ne de olsa Kanada da dil okulu, insan çeşitliliğin, İngiliz ve Fransız ikili kimliğinin, manzaraların güzelliği ve mükemmel akademik eğitimi ile dünyaca ünlüdür.

Kanada da dil okuluna gitmek size yüksek kaliteli eğitim fırsatı vererek yüksek standartlar sunar. Dilerseniz Kanada’nın Atlantik Kıyısı’nda dilerseniz de Batı Kıyısı’nda ya da ikisi arasında herhangi bir yerde eğitim almayı tercih ederek kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

Kanada’da dil öğrenmek söz konusu olduğu zaman uluslararası öğrencilerin birden fazla seçeneği bulunur. Kariyeriniz için önemli bir karar verme aşamasında iseniz Kanada dil okulu tavsiye edilen dil okulları arasında ilk sırada yer almaktadır. Zira Kanada’da çalışırken İngilizce’nizi geliştirip ve Fransızca öğrenebilir ya da bir Kanada üniversite ve kolej programına girmenize yardımcı olacak dil kursları alabilirsiniz. Bunun yanı sıra İngilizce ve Fransızca öğrenip kendi ülkenizde rekabet avantajı sağlayabilirsiniz.

Kanada dil okullarından beklentileriniz ise;

  • Odaklanmış bir yaklaşım
  • Sonuçları garanti eden yüksek kalitede bir eğitim
  • İngilizce ve Fransızca öğrenerek bu sayede Kanada’da okuyabilir ya da yaşayabilirsiniz.

Sıcak ve samimi insanların ülkesi Kanada

Kanada'lılar yurtdışından kendi ülkelerine dil eğitimi veya üniversite eğitimi almak için gelen uluslararası öğrencilere karşı son derece sıcak ve ilgilidirler. Bu da yine ülkenin tercih edilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Kısa sürede ülkeye adapte olabilen öğrenciler, eğitimlerine daha sıkı şekilde bağlanarak kısa sürede İngilizce öğrenebiliyorlar.

İngilizce seviyenizi ilerletmek için en doğru yöntem ana dili İngilizce olan ve sizi sıcak karşılayacak insanların yasadığı  bir ülkede yurtdışı eğitim almaktır.

Kanada Çalışma İzni

Kanada ayrıca dil eğitimi sonrasında alınabilecek çok çeşitli sertifika-diploma programları ve akademik lisans- yüksek lisans seçeneklerine sahiptir. Bu programlardan sonra çalışma izinleri ve göçmenlik konusunda da oldukça sistemli bir ülkedir. Kanada kaliteli ve eğitimli göçmen ihtiyacını büyük oranda Kanada’da eğitim alan, program sonrasında Kanada’da is deneyimi edinen genç üniversite mezunlarından karşılamayı hedeflemektedir. Akademik veya mesleki eğitiminiz öncesinde ihtiyacınız olan İngilizce eğitimini Kanada dil okullarında almak, hem ülkeye alışmanız hem de okul ve program seçiminizi sonrasındaki iş olanaklarına göre yapmanız açısından önemlidir.

Kanada’da Dil Eğitimi Alırken Çalışabilir miyim?

Kanada dil okulu çalışma izni verilmemektedir. Çünkü Kanada’da herhangi bir dil eğitimi alırken öğrencilerin çalışmalarına olanak sağlamaz ancak üniversite ve lisans eğitimi alan öğrencilere belli süresi olan çalışma izni verir. Kanada Hükümeti 24 haftadan kısa süreli olan programlara katılan öğrencilere Geçici Öğrenci Vizesi verir. Bu vize türü ise 180 gün ülkede kalma izni verir ve uzatılma gibi bir olanağı bulunmaz. Kanada dil okulu vizesi ile ülkeye giriş yapan öğrencilere çalışma hakkı tanımamaktadır.

24 hafta üzeri olan eğitim programları için ise Eğitim Vizesi verilir. Bu vize çeşidi ise eğitim programının bitiş tarihine ek olarak 90 günlük olarak verilir. Bu vize çeşidini uzatmak mümkündür. Eğitim vizesi ile ülkeye giriş yapan dil okulu öğrencilerinin çalışma imkânı bulunmaz. Üniversite, Lisans eğitimi, Sertifika ve kolej eğitimi alan öğrencilerin haftada yaklaşık 20 saat yarı zamanlı çalışma izni bulunur.

Kanada Dil Okulu Fiyatları

Kanada’ya dil okuluna gitmek maddi olarak öğrencileri zorlamamaktadır. Neredeyse bütün okullara kolay ulaşım ve barınma sağlayan Kanada öğrencilerine her türlü kolaylığı sunmaktadır. Kanada’da bulunan dil okulları genellikle dönemlik bir çalışma yaklaşımından ziyade belirli sayıda haftaya dayalı kurslar sunmaktadır. Kanada dil okul fiyatları okullar tarafından belirlenmektedir. Her okul kendi ücretlendirmesini yapmaktadır.

Kanada’nın bazı önemli metropol bölgelerinde bulunan dil okulları için örnek maliyetleri sizler için derledik. Aşağıda bulunan maliyetler konut ya da yemek ücretini içermez.

  • Toronto: 12 hafta süren İngilizce dil okulu eğitimi = 2.000 CAD
  • Montreal: 12 hafta süren Fransızca dil okulu eğitimi = 3200 CAD
  • Vancouer: 12 hafta süren İngilizce dil okulu eğitimi = 2750 CAD
  • Calgary: 12 hafta süren İngilizce dil okulu eğitimi = 2600 CAD

Alternatif Yurtdışı Eğitimin Kanada eğitim danışmanlık ile ilgili öğrencilerine sunduğu detaylı danışmanlık hizmeti ile çok başarılı başvuru ve yerleştirme hizmeti sunmaktadır. Kanada’daki ortaklıkları, öğrenci profili ve okul eşleştirmelerinin tespiti, öğrencilerimizin başvuru sürecinde detaylı yönlendirmesi ve Kanada vize danışmanlık konusunda da yardımcı olarak bütün süreçlerde öğrencilerin yanında olmaktadır.

Kanada Dil Okulları Promosyonları

ILAC Kanada Dil Okulu promosyonu

Kanada’nın en sevilen dil okulu ILAC; Toronto ve Vancouver şubelerinde 2022 yılına özel % 25 indirim sunuyor.
ILAC’ta hem Genel İngilizce ve İş İngilizcesi programlarını, hem de Kanada’nın pek çok kolej ve üniversitesine sınavsız giriş imkânı sunan  Akademik İngilizce hazırlık programını bu indirimli fiyatlarla alabilirsiniz. Üstelik akademik başvurularınızda ücretsiz profesyonel destekle…

(özel fiyatlarla 31 Aralık 2022’e kadar kayıt olup  herhangi bir tarihte eğitiminize başlayabilirsiniz)

Okulun promosyon detayı

ILAC Toronto ve Vancouver okulu haftada 30 ders örnek maliyet

SÜREİNDİRİMLİ FİYATLARBROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta1110 CAD1480 CAD
8 Hafta2220 CAD2960 CAD
12 Hafta3150 CAD4200 CAD
24 Hafta6120 CAD8160 CAD
36 Hafta9180 CAD12240 CAD

ILSC Kanada Dil Okulu promosyonu

Kanada’nın en köklü okullarından ILSC; Toronto, Vancouver ve Montreal şubelerinde 2022 yılına özel % 25 indirim!
Promosyonlu fiyatlar için 31 Aralık 2022’e kadar kayıt olunuz.

ILSC Toronto ve Vancouver okulu haftada 24 ders sabah programı örnek maliyet

SÜREİNDİRİMLİ FİYATLARBROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta1200 CAD1520 CAD
8 Hafta2400 CAD3040 CAD
12 Hafta3420 CAD4320 CAD
24 Hafta6672 CAD8400 CAD
36 Hafta9720 CAD12240 CAD

EC English Kanada Dil Okulu promosyonu

EC English Toronto, Vancouver ve Montreal okullarında Türk öğrencilere % 10 indirim!

İndirimli fiyatlar için 31 Aralık 2022 tarihine kadar kayıt olunuz.

EC English Toronto okulu haftada 20 ders örnek maliyet

SÜREİNDİRİMLİ FİYATLARBROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta1332 CAD1480 CAD
8 Hafta2664 CAD2960 CAD
12 Hafta3780 CAD4200 CAD
24 Hafta7344 CAD8160 CAD
36 Hafta11016 CAD12240 CAD

Kaplan International Kanada Dil okulları promosyonu

Kaplan Toronto ve Vancouver okullarında Türk öğrencilere % 30 indirim!

İndirimli fiyatlar için 31 Ocak 2023 tarihine kadar kayıt olunuz.

Kaplan Toronto okulu haftada 20 ders örnek maliyet

SÜREİNDİRİMLİ FİYATLARBROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta12322 CAD1760 CAD
8 Hafta2352 CAD3360 CAD
12 Hafta3360 CAD4800 CAD
24 Hafta5964 CAD8520 CAD
36 Hafta8946 CAD12780 CAD

Eurocentres-Bayswater College Kanada Dil okulları promosyonu

Stafford House Toronto ve Calgary okullarını satın alan Eurocentres-Bayswater College; Türk öğrencilere % 25 indirimli fiyatlarla eğitim şansı sunuyor. Profesyonel sertifika programlarında ise % 10 indirim geçerli.

***Yeni Promosyon! ELS Vancouver okulunu satın alan Bayswater Eurocentres 28 Şubat 2023’e kadar programına başlayacak öğrencilere % 50 indirim sunuyor.

İndirimli fiyatlar için 31 Aralık 2022 tarihine kadar kayıt olunuz.

Eurocentres-Bayswater Toronto okulu haftada 20 ders örnek maliyet

SÜREİNDİRİMLİ FİYATLARBROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta1005 CAD1340 CAD
8 Hafta2010 CAD2680 CAD
12 Hafta2835 CAD3780 CAD
24 Hafta5130 CAD6840 CAD
36 Hafta7695 CAD10260 CAD

St Giles Kanada Dil okulları promosyonu

St Giles Vancouver dil okulunda Türk öğrencilere % 30 indirimli fiyatlar!

İndirimli fiyatlar için 30 Kasım 2022 tarihine kadar kayıt olunuz.

St Giles Vancouver dil okulu haftada 20 ders öğleden sonra programı örnek maliyet

SÜREİNDİRİMLİ FİYATLARBROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta828 CAD1184 CAD
8 Hafta1618 CAD2312 CAD
12 Hafta2343 CAD3348 CAD
24 Hafta4216 CAD6024 CAD
36 Hafta6325 CAD9036 CAD

SSLC Kanada Dil okulları promosyonu

SSLC Vancouver, Toronto ve Victoria dil okullarında Türk öğrencilere özel  indirimli fiyatlar!

İndirimli fiyatlar için 31 Aralık 2022 tarihine kadar kayıt olunuz.

SSLC Vancouver dil okulu haftada 20 ders programı için örnek maliyet

SÜREİNDİRİMLİ FİYATLARBROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta960 CAD1260 CAD
8 Hafta1920 CAD2520 CAD
12 Hafta2760 CAD3600 CAD
24 Hafta4800 CAD6960 CAD
36 Hafta7200 CAD10440 CAD

Dünyanın en iyi okullarından Alternatif öğrencilerine özel fiyatlar

Promosyanları Gör

Kanada Dil Okulları

Alternatif ayrıcalığıyla başvurabileceğiniz Kanada Dil okullarına göz atmayı unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Kanada’da eğitim alırken çalışabilir miyim?

Kanada’da dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izni yoktur. Ancak İngilizce seviyeniz IELTS 4.0 skoru alacak düzeyde veya daha iyiyse Kanada özel kolejlerinde sunulan ve İngilizce dersleri de içeren sertifika programlarına katılarak çalışma izni alabilirsiniz.
Akademik programlar sırasında ise haftada 20 saat kampus dışında çalışma izni olmaktadır.

Kanada dil okulları nasıldır?

Kanada dil okulları genellikle modern iş merkezlerinde bir veya birkaç katta yer alırlar. Şehir merkezinde ve toplu taşıma ile rahat ulaşılabilecek mesafededirler. Kanada üniversite ve kolejleri bünyesinde de dil eğitimi almak mümkündür ancak maliyet konusunda özel dil okulları çok daha uygun fiyatlarla daha küçük sınıflarda eğitim imkanı sunmaktadır.

Kanada dil eğitimi vizesi nasıl alınır?

Kanada vize başvuruları tüm belgeleriniz ve okul kabul belgenizle birlikte online olarak yapılmaktadır. Kendinizi maddi durumunuzu ve hedeflerinizi açıklayan İngilizce yazılmış detaylı bir niyet mektubu ve belgelerin İngilizce çeviri veya açıklamaları vize almanızda en önemli belgelerdir. Alternatif Yurdışı Eğitim Kanada öğrenci vizesi konusunda profesyonel destek sunmaktadır.

Kanada vizesi çok mu zor alınır?

Kanada vizesinde sizinle görüşme yapılmadığından durumunuzu belgelerinizle net olarak açıklamak önemlidir. Size veya sponsorunuze ait maddi durumunuzu gösteren belgeler ve paranızın kaynağı açık ve net olmalıdır. Daha önce ABD veya Shengen ülkelerine seyahat geçmişiniz İngilizce temelinizin burada aldığınız hazırlık eğitimi veya kurslarla atılmış olması da önemlidir.

Kanadada dil eğitimi diğer ülkelerden daha ucuz mudur?

Kanada dil okulları sınıflardaki milliyet çeşitliliğini sağlamak için Türk öğrencilere özel indirimli fiyatlar sunarlar. Kanada dolarının Amerikan dolarına göre daha uygun oluşu Kanada dil eğitimini Amerikadan daha uygun yapmaktadır. Ancak kısa dönemde uçak biletinin yüksek oluşu ve zorunlu sağlık sigortası gibi etkenler Kanada dil eğitimi maliyetlerini İngiltere ile benzer fiyatla getirmektedir.

Kanada'da dil eğitimi alırken nerede kalınır?

Kanada homestey (aile yanı konaklama) konusunda en gelişmiş ve deneyimli ülkelerden birisidir. Genellikle seneler önce farklı ülkelerden Kanadaya göçmen olarak gelmiş Kanada halkı farklı kültürlere saygılı ve misafirperverdir. Dil eğitimi alırken homestay konaklama en avantajlı seçenek olabilir. Ancak özellikle Toronto ve Vancouver gibi büyük şehirlerde homestay konaklamaların okula ortalama 30-50 dk toplu taşıma mesafesinde olması beklenebilir. Kanadada yurt konaklama imkanları sınırlı ve pahalıdır.

Kanada'da İngilizce öğrenmek kolay mıdır?

Kanada Languages Canada tarafından denetlenen çok sayıda özel dil okuluna ve onlarca üniversite ve kolej dil kursuna sahiptir. Türk öğrenciler yerine yabancı öğrenciler ve Kanadalılarla arkadaşlık eder ve derslerinize düzenli devam ederseniz İngilizce seviyeniz hızla ilerleyecektir. Kanadada konuşulan İngilizce çok temiz ve aksansızdır.

Kanada'da Fransızca öğrenmek kolay mıdır?

Kanada'da sadece Quebec eyaletinde ve Ontario eyaletenin başkenti Ottowada Fransızca yaygın olarak kullanılmaktadır. Fransızca eğitimi için Montreal'de bulunan dil okullarından birini seçebilirsiniz.

Kanada dil eğitimi için hangi şehri tercih etmeliyim?

Türkiyeden direk ulaşım imkanı olan Toronto ve Vancouver en çok tercih edilen ve en fazla alternatif okula sahip olan iki şehirdir. Ayrıca daha küçük ve daha az Türk öğrenci bulunan Victoria-Calgary ve Ottowa şehirleri de İngilizce eğitimi için tercih edilebilir. Fransızca için Montreal en uygun seçenektir.

Kanadada iken vizemi uzatabilir miyim?

Kanadada 6 aydan kısa süreli bir eğitim alacaksanız turist vizesi ile eğitim alabilirsiniz. Eğer turist vizeniz yoksa genellikle 6 aydan kısa süreli eğtimlerde pasaport süreniz kadar geçerli olacak ama Kanadada sadece 6 ay kalmanıza izin veren SX1 vizesi alırsınız. Bu vizeyi Kanadada iken uzatmak mümkün olmayacaktır. Eğer 6 aydan uzun süreli eğitim alıyorsanız veya programınızı uzatabileceğinizi düşünerek study permit aldıysanız (S1 vizesi) eğitiminiz devam ettiği sürece bu vizeyi Kanada iken uzatabilirsiniz.

Kanadada dil eğitimi alırken eşim ve çocuklarım yanımda gelebilir mi?

Kanada'da devlet okullarında akademik bir program alırken eşiniz ve çocuğunuz sizinle birlikte seyahat edebilir. Hatta eşiniz çalışma izni için başvurabilir. Dil eğitimi sırasında ise bu hakkınız bulunmamaktadır.

Kanada nasıl bir yer?

Kanada Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeyinde yer alan Dünyanın en büyük 2. ülkesidir. Eğitim standartları ve refah düzeyi çok yüksek olan bir ülkedir. Amerika rüyanızı Kanada’da gerçeğe dönüştürme imkanına sahip olursunuz.

Kanada vatandaşlığı nasıl alınır?

Kanada vatandaşlığı alabilmeniz için öncelikle kalıcı oturum iznine sahip olmanız gerekir. 3 sene boyunca Kanada da yaşamış olmanız lazım. Kanada da yaşadığınız süre boyunca vergi bildirimi yapmanız bir diğer şarttır. 18-54 yaşları arasında iseniz ülkenin resmi dili olan İngilizce ve Fransızca dil yeterliliğini de belgelemeniz şartı bulunmaktadır.

Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar?

Kanada vizesi yaklaşık olarak 1 ila 4 hafta arasında çıkmaktadır. Konsolosluk yoğunluğuna bağlı olarak süre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kanada’ya öğrenci olarak nasıl gidilir?

Kanada’ya öğrenci olarak gidebilmek için 6 aydan uzun süren bir Dil Okulu, Lise, Üniversite, Kolej ve Sertifika programlarından birine kayıt olmak ve kayıt olduğunuz okuldan kabul mektubu almanız gerekir.

Kanada güvenli bir yer mi?

Kanada güçlü bir adalet sistemine sahiptir. Bunun yanı sıra sosyal ve kültürel hizmetleri ile dünyada en düşük suç oranına sahip bir ülkedir. Yaşanabilir ülkeler sıralamasında 3. sırada yer almaktadır.

Suya Girmeden Yüzme Öğrenilmez

Yurtdışında eğitim ve yaşam bir çok kişi için, hayatlarında bir kez gerçekleştirecekleri, zaman ve maliyetin önemli olduğu bir karar sürecidir. Bu konuda size ancak konusunda uzman ve deneyimli yurtdışı eğitim sektörünün öncü kuruluşu Alternatif yardımcı olabilir.

Sunduğumuz geniş okul seçenekleriyle her bütçeye ve her kişiye uygun bir eğitim programını portföyümüzde bulmanız mümkündür. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizi en güncel promosyonlardan haberdar ediyoruz ve eğitiminiz surecinde başarılı olmanız için gereken tüm desteği veriyoruz.

Hemen Arayın! Uzman Danışmanlarımızdan Sizlere En Uygun Rehberlik Hizmeti Desteğini Ücretsiz Olarak Alın!

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer