Kanada Dil Okulları

Kanada dil okulları kademeli olarak yüz yüze eğitime Temmuz ayında başlamış olup kolej ve üniversiteler yüz yüze ve online eğitimi birlikte götürmektedir.  Kanada Dil Okulları, Vancouver ve Toronto şehirlerinde örgün eğitime başlamış durumdadır.  THY Kanada’ya uçuşlarını tekrar başlattı. Kanada Dil Okulu, tercihlerinde %40’a varan indirim ve hediye haftalar bulunmaktadır. Hemen siz de Kanada Dil Okullarından birini tercih edebilirsiniz. Covid 19 için detaylı hazırlık planı olan okullara kayıtlı öğrenciler 20 Ekim tarihinden itibaren eğitim için seyahat edebilme hakkına sahip olmuşlardır. Şu anda sadece öğrenci vizeleri için değerlendirme yapan Kanada vize departmanı öğrenci vizelerini olabildiğince hızlı bir şekilde sonuçlandırmaktadır. Kanada’daki en iyi dil okullarından beklentilerinize ve bütçenize en uygun dil okulu fiyat tekliflerini almak için hemen bilgi formumuzu doldurun, size en iyi okulların en cazip kampanyaları ile dönüş yapalım!

Dünyanın en güvenli ve yasanilabilir ülkesi Kanada'da İngilizce veya Fransızca ogrenin!

Danışmanlarımıza Ulaşın

Kanada'da Dil Eğitimi ve Avantajları

Yurtdışında dil eğitimi için en çok tercih edilen ülgerden biri olan Kanada, Birleşmiş Milletler’in dünyanın en yaşanılır ülkeler ve şehirler sıralamasında hep en üst sıralarda yer almaktadır. Yüksek yaşam standartları, güvenli şehirleri, yalın İngilizcesi ve kaliteli dil eğitimi ile İngilizce dil eğitimi için Kanada dil okulları aynı zamanda Fransızca eğitim de almak için harika bir seçenektir.

Alternatif Yurtdışı Eğitim, 1998’den beri yüzlerce öğrencinin Kanada dil okulu başvuru ve vize surecini basariyle yürütmektedir. Alternatif’in Kanada’da eğitim ve yaşam ile ilgili kurumsal birikimi öğrencilerinin her konuda daha donanımlı olmalarını sağlamakta ve oradaki başarılarına olumlu etki etmektedir. Kanada dil okullarının pek çoğu danışmanlarımızca ziyaret edilmiştir. 1998’den beri Kanada’da dil eğitimi almış öğrencilerimiz verdiği feedbackler de Kanada’da dil okulları hakkında çok gerçekçi bir data oluşturmamızı sağlamıştır.  Kanada vizesi konusundaki tecrübe ve birikimlerimizi öğrencilerimiz için kullanarak, en doğru ve gerçekçi şekilde vize başvurularına yansıtıyoruz. Kanada söz konusu olduğunda Alternatif’den daha iyi bir alternatifiniz olamaz! Kanada Dil Okulları, Vancouver ve Toronto şehirlerinde örgün eğitime başlamış durumdadır.  THY Kanada’ya uçuşlarını tekrar başlattı. Kanada Dil Okulu, tercihlerinde %40’a varan indirim ve hediye haftalar bulunmaktadır

girl-3

Uygun yaşam maliyetleri

Kanada, Türkiye ekonomik şartlarına en uygun ülkelerden biridir. Türk öğrencilere özel olarak hazırlanan promosyonlar, CAD kurunun diğer para birimlerine karşı avantajlı olması gibi özellikleri sayesinde yaşam ve konaklama maliyetleri, öğrenci ve aileleri için büyük yük olmaktan çıkıyor.

Kanada dil okulları genellikle şehir merkezlerinde modern binalarda hizmet veren özel okullardır. Hedefiniz Genel İngilizce eğitimi almak ve İngilizcenizi günlük hayat ve iş hayati için geliştirmekse bu okullar size sonsuz aktivite seçenekleri ile sosyalleşme ve pratik yapma imkânı da sunarlar. Üniversite ve kolejler bünyesindeki İngilizce programları ise daha çok Akademik İngilizce eğitimi verirler. Akademik İngilizce programlarını bazı özel okullarda University Pathway adı altında bulabilirsiniz. Kanada dil okullarında sıkça sunulan bu program turu sizi akademik eğitiminize (kolej veya üniversite programlarına) hazırlar ve  anlaşmalı oldukları üniversite ve kolejeler için şartlı kabul alabilme şansı sunarlar.

Sıcak ve samimi insanların ülkesi Kanada

Kanada'lılar yurtdışından kendi ülkelerine dil eğitimi veya üniversite eğitimi almak için gelen uluslararası öğrencilere karşı son derece sıcak ve ilgilidirler. Bu da yine ülkenin tercih edilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Kısa sürede ülkeye adapte olabilen öğrenciler, eğitimlerine daha sıkı şekilde bağlanarak kısa sürede İngilizce öğrenebiliyorlar.

İngilizce seviyenizi ilerletmek için en doğru yöntem ana dili İngilizce olan ve sizi sıcak karşılayacak insanların yasadığı  bir ülkede yurtdışı eğitim almaktır. Kanada ayrıca dil eğitimi sonrasında alınabilecek çok çeşitli sertifika-diploma programları ve akademik lisans- yüksek lisans seçeneklerine sahiptir. Bu programlardan sonra çalışma izinleri ve göçmenlik konusunda da oldukça sistemli bir ülkedir. Kanada kaliteli ve eğitimli göçmen ihtiyacını büyük oranda Kanada’da eğitim alan, program sonrasında Kanada’da is deneyimi edinen genç üniversite mezunlarından karşılamayı hedeflemektedir. Akademik veya mesleki eğitiminiz öncesinde ihtiyacınız olan İngilizce eğitimini Kanada dil okullarında almak, hem ülkeye alışmanız hem de okul ve program seçiminizi sonrasındaki iş olanaklarına göre yapmanız açısından önemlidir.

Dünyanın en iyi okullarından Alternatif öğrencilerine özel fiyatlar

Promosyanları Gör

Kanada Dil Okulları

Alternatif ayrıcalığıyla başvurabileceğiniz Kanada Dil okullarına göz atmayı unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Kanada’da eğitim alırken çalışabilir miyim?

Kanada’da dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izni yoktur. Ancak İngilizce seviyeniz IELTS 4.0 skoru alacak düzeyde veya daha iyiyse Kanada özel kolejlerinde sunulan ve İngilizce dersleri de içeren sertifika programlarına katılarak çalışma izni alabilirsiniz.
Akademik programlar sırasında ise haftada 20 saat kampus dışında çalışma izni olmaktadır.

Kanada dil okulları nasıldır?

Kanada dil okulları genellikle modern iş merkezlerinde bir veya birkaç katta yer alırlar. Şehir merkezinde ve toplu taşıma ile rahat ulaşılabilecek mesafededirler. Kanada üniversite ve kolejleri bünyesinde de dil eğitimi almak mümkündür ancak maliyet konusunda özel dil okulları çok daha uygun fiyatlarla daha küçük sınıflarda eğitim imkanı sunmaktadır.

Kanada dil eğitimi vizesi nasıl alınır?

Kanada vize başvuruları tüm belgeleriniz ve okul kabul belgenizle birlikte online olarak yapılmaktadır. Kendinizi maddi durumunuzu ve hedeflerinizi açıklayan İngilizce yazılmış detaylı bir niyet mektubu ve belgelerin İngilizce çeviri veya açıklamaları vize almanızda en önemli belgelerdir. Alternatif Yurdışı Eğitim Kanada öğrenci vizesi konusunda profesyonel destek sunmaktadır.

Kanada vizesi çok mu zor alınır?

Kanada vizesinde sizinle görüşme yapılmadığından durumunuzu belgelerinizle net olarak açıklamak önemlidir. Size veya sponsorunuze ait maddi durumunuzu gösteren belgeler ve paranızın kaynağı açık ve net olmalıdır. Daha önce ABD veya Shengen ülkelerine seyahat geçmişiniz İngilizce temelinizin burada aldığınız hazırlık eğitimi veya kurslarla atılmış olması da önemlidir.

Kanadada dil eğitimi diğer ülkelerden daha ucuz mudur?

Kanada dil okulları sınıflardaki milliyet çeşitliliğini sağlamak için Türk öğrencilere özel indirimli fiyatlar sunarlar. Kanada dolarının Amerikan dolarına göre daha uygun oluşu Kanada dil eğitimini Amerikadan daha uygun yapmaktadır. Ancak kısa dönemde uçak biletinin yüksek oluşu ve zorunlu sağlık sigortası gibi etkenler Kanada dil eğitimi maliyetlerini İngiltere ile benzer fiyatla getirmektedir.

Kanada'da dil eğitimi alırken nerede kalınır?

Kanada homestey (aile yanı konaklama) konusunda en gelişmiş ve deneyimli ülkelerden birisidir. Genellikle seneler önce farklı ülkelerden Kanadaya göçmen olarak gelmiş Kanada halkı farklı kültürlere saygılı ve misafirperverdir. Dil eğitimi alırken homestay konaklama en avantajlı seçenek olabilir. Ancak özellikle Toronto ve Vancouver gibi büyük şehirlerde homestay konaklamaların okula ortalama 30-50 dk toplu taşıma mesafesinde olması beklenebilir. Kanadada yurt konaklama imkanları sınırlı ve pahalıdır.

Kanada'da İngilizce öğrenmek kolay mıdır?

Kanada Languages Canada tarafından denetlenen çok sayıda özel dil okuluna ve onlarca üniversite ve kolej dil kursuna sahiptir. Türk öğrenciler yerine yabancı öğrenciler ve Kanadalılarla arkadaşlık eder ve derslerinize düzenli devam ederseniz İngilizce seviyeniz hızla ilerleyecektir. Kanadada konuşulan İngilizce çok temiz ve aksansızdır.

Kanada'da Fransızca öğrenmek kolay mıdır?

Kanada'da sadece Quebec eyaletinde ve Ontario eyaletenin başkenti Ottowada Fransızca yaygın olarak kullanılmaktadır. Fransızca eğitimi için Montreal'de bulunan dil okullarından birini seçebilirsiniz.

Kanada dil eğitimi için hangi şehri tercih etmeliyim?

Türkiyeden direk ulaşım imkanı olan Toronto ve Vancouver en çok tercih edilen ve en fazla alternatif okula sahip olan iki şehirdir. Ayrıca daha küçük ve daha az Türk öğrenci bulunan Victoria-Calgary ve Ottowa şehirleri de İngilizce eğitimi için tercih edilebilir. Fransızca için Montreal en uygun seçenektir.

Kanadada iken vizemi uzatabilir miyim?

Kanadada 6 aydan kısa süreli bir eğitim alacaksanız turist vizesi ile eğitim alabilirsiniz. Eğer turist vizeniz yoksa genellikle 6 aydan kısa süreli eğtimlerde pasaport süreniz kadar geçerli olacak ama Kanadada sadece 6 ay kalmanıza izin veren SX1 vizesi alırsınız. Bu vizeyi Kanadada iken uzatmak mümkün olmayacaktır. Eğer 6 aydan uzun süreli eğitim alıyorsanız veya programınızı uzatabileceğinizi düşünerek study permit aldıysanız (S1 vizesi) eğitiminiz devam ettiği sürece bu vizeyi Kanada iken uzatabilirsiniz.

Kanadada dil eğitimi alırken eşim ve çocuklarım yanımda gelebilir mi?

Kanada'da devlet okullarında akademik bir program alırken eşiniz ve çocuğunuz sizinle birlikte seyahat edebilir. Hatta eşiniz çalışma izni için başvurabilir. Dil eğitimi sırasında ise bu hakkınız bulunmamaktadır.

Suya Girmeden Yüzme Öğrenilmez

Yurtdışında eğitim ve yaşam bir çok kişi için, hayatlarında bir kez gerçekleştirecekleri, zaman ve maliyetin önemli olduğu bir karar sürecidir. Bu konuda size ancak konusunda uzman ve deneyimli yurtdışı eğitim sektörünün öncü kuruluşu Alternatif yardımcı olabilir.

Sunduğumuz geniş okul seçenekleriyle her bütçeye ve her kişiye uygun bir eğitim programını portföyümüzde bulmanız mümkündür. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizi en güncel promosyonlardan haberdar ediyoruz ve eğitiminiz surecinde başarılı olmanız için gereken tüm desteği veriyoruz.

Hemen Arayın! Uzman Danışmanlarımızdan Sizlere En Uygun Rehberlik Hizmeti Desteğini Ücretsiz Olarak Alın!

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer