Kanada Sertifika Programları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kanada Sertifika Programları

Kanada’da sertifika programına katılmak mesleki bilginizi geliştirmenin yanında Kanada’da göçmenlik için de en güvenli rota olabilir. Kanada sertifika programları arasında en çok tercih edilen programlar Kanada devlet kolej veya üniversitelerinin sunduğu diploma advanced diploma ve graduate certificate programladır. Bu sertifika programlarının kabul koşulları klasik lisans ve yüksek lisans programlarına göre daha kolaydır ve program ücretleri de daha uygundur. Kanada sertifika programlarının pek çoğunda eğitim vizeniz size yarı zamanlı çalışma imkanı da sağlar. Kanada devlet kolej ve üniversitelerinde sunulan sertifika programları sonrasında ise 1 yıldan 3 yıla kadar çalışma izni elde edersiniz. Kanada sertifika programları IT ve işletme gibi klasik programlardan marangozluğa kadar pek çok alanda eğitim şansı sunar. Kanada’da sertifika eğitimi sırasında ve sonrasındaki çalışma izinleri ve program türleri ile ilgili Türkiye’nin en deneyimli ve bilgili danışmanlarına sahip olan Alternatif Yurtdışı Eğitim; aynı zamanda Kanada sertifika programları sunan yüzlerce okulun resmi temsilcisi olarak size okul seçiminizden başvuru ve vize aşamasına kadar ücretsiz danışmanlık sunar.

Kanada’da Sertifika ve Diplomalar

Eğitim kalitesinin tartışmasız çok iyi olduğu Kanada, temeli pratiğe dayalı sertifika programları konusunda da oldukça iddialı ve prestijli bir yere sahiptir.

Kanada’da 3 aydan 1 yıla kadar sadece yabancı öğrencilerin katılabileceği, daha çok işletme- IT- Turizm gibi alanlarda, stajlı veya stajsız çok sayıda program bulunabilir. Bu programlar B1-B2 seviyesinde İngilizce ile başvurulabilecek ve İngilizcenizi geliştirirken ayni zamanda mesleki eğitim alabileceğiniz programlardır. Dil eğitimi sırasında sahip olunmayan partime çalışma izni co-op da içeren bu tip programlarda haftada 20 saat olarak alınır.

Ancak son zamanlarda en çok talep gören programlar eğitim sonrasında 1-3 yıl arası çalışma izni alabileceğiniz, devlet kolejlerinde sunulan diploma veya postgraduate programlardır. Kanada, göçmenlik stratejisini bu programlara katılıp mezun olan ve çalışmaya başlayan gençleri hedefleyerek kurgulamaktadır. Devlet kolej ve üniversitelerinde 1 akademik yıllık bir program aldığınızda program sonrasında 1 yıl, 2 akademik yıl veya daha uzun bir program aldığınızda program sonrasında 3 yıla kadar graduate work permit (mezuniyet sonrası çalışma izni) hakkı alabilirsiniz.

Tamwood International College Fiyatları

Program Ders Süresi Co-Op / Çalışma Süresi İngilizce Yeterelillik Şartı Program Ücreti Kampüsler
International Business and Management Co-op Diploma 24 Hafta 24 Hafta IELTS 5 / TOEFL 72 C$9.900 Vancouver ve Toronto
International Business & Management Co-op with Communication Diploma 36 Hafta 48 Hafta IELTS 4 / TOEFL 42 C$13.700 Vancouver ve Toronto
Hospitality & Tourism Co-op Diploma 24 Hafta 24 Hafta IELTS 5 / TOEFL 72 C$11.600 Vancouver.Toronto. Whistler
Hospitality & Tourism Co-op with Communication Diploma 36 Hafta 48 Hafta IELTS 4 / TOEFL 42 C$13.700 Vancouver.Toronto
Digital Marketing Co-op Diploma 24 Hafta 24 Hafta IELTS 5.5 / TOEFL 95 C$9.900 Vancouver ve Toronto
Digital Marketing Co-op with Communication Diploma 36 Hafta 48 Hafta IELTS 4.5 / TOEFL 57 C$13.700 Vancouver ve Toronto
Web Developer Co-op Diploma 24 Hafta 24 Hafta IELTS 5.5 / TOEFL 95 C$12.000 Vancouver ve Toronto
UI Designer Co-op Diploma 24 Hafta 24 Hafta IELTS 5.5 / TOEFL 95 C$12.000 Vancouver ve Toronto
UX Designer Co-op Diploma 24 Hafta 24 Hafta IELTS 5.5 / TOEFL 95 C$12.000 Vancouver ve Toronto

Kanada’da Özel Kolejler ve Co-op Programları

Kanada’da work and study olarak da bilinen ve eğitim alırken yarı zamanlı çalışma hakları yanında programın bir kısmının maaşlı stajdan oluştuğu programlar pek çok özel kolej bünyesinde sunulmaktadır. Özellikle Toronto, Vancouver, Montreal gibi büyük şehirlerde sunulan bu programlarda öğrenciler daha çok 6 ay eğitim + 6 ay co-op (maaşlı staj) veya 1 yıl eğitim + 1 yıl co-op seçeneklerini değerlendirirler.

Kanada’da sertifika programı sunan bu özel kolejler daha çok yabancı öğrencileri hedefler ve İngilizce seviyesi olarak daha düşük (5-5.5 IELTS) seviyesi ile kabul ederler. Daha çok işletme, pazarlama ve satış, turizm gibi alanlarda programlar bulunur.  Program maliyetleri devlet kolejlerine göre daha uygundur. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bu programlardan sonra öğrencilerin ek bir çalışma süresi için başvurma hakkı olmamasıdır. Öğrenciler, eğitim sırasında haftada 20 saat çalışma iznine sahiptir.

Program ücretleri 6.000 CAD civarından  baslar. Hedefiniz İngilizce seviyenizi ilerletirken ayni zamanda mesleki bir eğitim almak ve Kanada’da 6 ay -1 yıl is deneyimi kazanmaksa ideal olan program turudur.

Kanada Kolejleri ve Göçmenlik

Teknolojinin gelişmesiyle beraber hızlı bir şekilde küreselleşen dünyada sınırların önemi azalırken, birçok genç birey ve aile  yurtdışında rahat bir hayat planlamaktadır. Son yıllarda eğitimli göçmenlere kucak açan Kanada, yılda ortalama 250 bin civarında göçmen almaktadır. Bu göçmenlerin çoğu eğitim almaya gelen öğrenciler oluşturur. Kanada, kalifiye iş gücünü oluşturabilen, eğitimli düşük yaş grubu kişilerin toplum için büyük katkı sağlayacağını düşünmektedir. Genç nüfusun üretmeye ve çalışmaya daha yatkın olduğu kanaatindedir. Kolej, üniversite veya  master nedeniyle Kanada’ya giden öğrenciler için imkanlar genişletilerek daha kolay hale geldi. Kanada’ya kolej eğitimleri almak için giden öğrencilere verilen puanlama sistemi yenilendi. Örneğin Kanada’da 2 yıldır eğitim alan öğrencilere artı puanlar verilmeye başlandı. Bunun nedeni ise hem orada eğitim almaları hem de oranın kültürüne aşina olmalarıdır.

Kanada’ya Göçmenlik İçin En Doğru Adım: Kanada College Programları

Kanada Express Entry olarak bilinen, farklı kategorilerde puanlama sistemi sonucu en yüksek puanlı başvuran göçmen adaylarını seçmektedir. Yılda ortalama 35 milyon kişi göçmenlik için başvurmaktadır ve ortalama 250 bin kişi kabul edilmektedir. Kanada da meslek eğitimi almış ve eğitim sonrası çalışmaya başlamış kişilere daha avantajlı konuma sahiptirler. Çünkü bu kişiler;  toplumun kültürüne adapte olarak yaşamaya başlamıştır. Bu durumlar göçmenlik kriterleri için önemli bir etkendir.

Kanada da Eğitim ve Göçmenlik Sistemi nasıl işliyor? İşte Detayları…

Kanada Kolejleri ve Program Türleri

Kanada Kolej Sistemi, mesleki ve pratik eğitimi hedef alan ve müfredatını sürekli olarak ihtiyaç durumlarına güncelleyen çeşitli programlar sunmaktadır. Kanada’da istediğiniz her alanda eğitim alabilirsiniz, on binden fazla bölüm seçeneği bulunur.

Postgraduate Sertifika ve Diplomalar: 2 ve 4 yıllık üniversite mezunları ya da mezun olacak adayları kapsayan sertifika programıdır. Amaç mezun olan öğrencileri çalışma hayatına hazırlayarak, adapte olmasını sağlamaktır. Akademik masterdan farklı olarak tez yazmak yerine, staj veya co-op içermeleridir. Öğrenciler 8 ay eğitim aldıktan sonra 4 ay ücretli ya da ücretsiz staj yaparlar. Bu kişiler alanlarından pratik yaparak uzmanlık deneyimi kazanırlar. Ayrıca eğitim alırken yasal olarak 20 saate kadar çalışma izni alabilirler. Bunun yanı sıra eğitim tamamladıktan sonra 1 yıl tam zamanlı çalışma izni alabilirler. Postgraduate sertifika programlarını her alanda bulabilirsiniz. Lojistik, Pazarlama, Reklam, Turizm ve Otelcilik, IT, Grafik Tasarım ve Mühendislik alanları en çok tercih edilen popüler bölümlerdir.

Advanced Diploma Programları: Daha fazla uzmanlık ve deneyim gerektiren bölümler için 3 yıllık eğitim programıdır. Liseyi bitiren öğrenciler, mesleki eğitim içeren detaylı ‘Teknik Eğitim’ alırlar. IT, Tasarım, Yazılım gibi bölümler için uzman kişiler yetiştirirler.

Diploma Programları, Kanada da liseyi bitiren öğrenciler mesleki programları tercih etmek isterlerse, 2 senelik kolejleri seçebilirler. Bu öğrenciler kısa sürede mezun olup iş hayatına atılmak isterler. Türkiye’deki ön lisans eğitimi gibi düşünebilirsiniz. 2 yıllık üniversite eğitimi Türkiye’de çok tercih edilmezse de Kanada da durum farklıdır. Turizm ve Otelcilik, Mutfak Sanatları, Aşçılık gibi alanlar en popüler bölümlerdir.

Kanada Kolejlerinde Çalışma İzinleri

Kolejlerde eğitim alan yabancı öğrenciler, 20 saatlik çalışma izni alabilirler. Eğer gideceğiniz program co-op ya da full time staj dönemi içeriyorsa, co-op work permit ( maaşlı staj izni) başvurusu yapmaları gerekir. Kanada da bir yıl eğitim alan kişiler mezun olduktan sonra 1 yıl, 2 veya daha uzun süre eğitim alanlar 3 yıl Postgraduate Work Permit ( mezuniyet sonrası çalışma izni) alabilirler.

Kolejlerin Senelik Maliyetleri

Yabancı öğrenciler için ödenecek ücretler koleje ve programa  göre değişiklik gösterse de pek çok okulda bu ücret eğitim-sağlık sigortası ve okulla ilgili diğer masraflar toplandığında senelik 15-25 bin CAD aralığında olmaktadır. Kolej öğrencileri okul dışında yaşam ve konaklama için de ortalama aylık 1500-2000 CAD bütçeye ihtiyaç duyarlar.

Kolejlerdeki programlara başvuru ve detaylı bilgi için 0212 292 4326 numaradan bize ulaşabilirsiniz. Kanada Kolejlerinin pek çoğunun resmi temsilcisi olarak Alternatif Yurtdışı Eğitim; size okul ve program seçiminiz, başvuru işlemleriniz ve vize sürecin de ücretsiz danışmanlık sunar.

Kanada’da Yüksek Lisans

Klasik bir Master programı mı yoksa Lisansüstü (postgraduate) diploma programları mı? Not ortalamanız, kariyer hedefleriniz ve bütçeniz doğrultusunda sizin için en doğru programı tespit edip başvurularınızda profesyonel destek sunuyoruz. Hem de yüzlerce okul için ücretsiz olarak.

Kanada eğitim olanakları ve eğitim kalitesiyle pek çok yabancı öğrencinin  lisans üstü programlar için tercih etmek istediği bir ülke. Ana dili İngilizce olan diğer pek çok ülkeden farklı olarak Kanada üniversitelerinin sunduğu yüksek lisans programları daha çok akademik ve araştırma odaklı programlar. Program içeriği bu şekilde olunca da hem çok iyi bir not ortalaması ve akademik başarı hem de yüksek lisans yapmak istediğiniz alanda  bir projeniz olması bekleniyor. Pek çok üniversite başvuru yaparken zaten sizinle ilgilenen bir hoca ile iletişimde olmanızı ve projenizle ilgili ön onay almış olmanızı bekliyor. Klasik akademik master programları 2 sene sürüyor.

Eğer hedefiniz kendinizi mesleki anlamda geliştirmek ve iş hayatına başlamak ise bu durumda akademik bir master programı yerine postgraduaate bir sertifika veya diploma programına başvurmak da anlamlı olabilir. Bu programlar tezsiz master programlarına benzerler. Tez hazırlamak yerine öğrenciler staj veya co-op yapmaya yönlendirilir. Başvuru sırasında istenen not ortalamaları daha düşüktür ve bir projeniz olması gerekmez. Çoğunlukla Kanada devlet kolejleri tarafından sunulan bu programlara Capilano University,  York University gibi klasik üniversitelerde de katılmak mümkündür.

Hem akademik master programları, hem de mesleki kariyer odaklı postgraduate programlar için  erken başvuru yapmak önemlidir. Okullar minimum 6-6.5 IELTS skorları beklerler. Akademik masterlarda şartlı kabul almak mümkün değilken bazı postgraduate programlar IELTS skorunuzu sonradan vermek veya kendi bünyelerinde İngilizce eğitimi almak şartıyla şartlı kabul imkânı sunabilirler.

Hangi lisansüstü programın sizin için daha uygun olduğunu belirlemek ve ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için bilgi istek formunu doldurabilir veya  0212 292 4326’yi arayabilirsiniz. Alternatif Yurtdışı Eğitim 1998’den beri yüzlerce okulun resmi temsilcisi olarak hizmet vermektedir.

KANADA'DA SERTİFİKA PROGRAMLARI

Öğrencilerimiz Ne Düşünüyor ?

Alternatif’i deneyimleyen öğrencilerimizin yurtdışı tecrübeleri

ogrenciii-1
Nazlı Hilal Karaoğlan
Avusturalya Dil Okulu İzlenimleri
alternatifecsss
Gökberk Bulut
Apollo Dublin Dil Okulu İzlenimleri
safgasdgasd-1
Eda Uzun
Kanada İzlenimleri
Rectangle-54
Talha Demir
British Study Centres Oxford Dil Okulu İzlenimleri

Öğrencilerimiz Ne Düşünüyor ?

Alternatif’i deneyimleyen öğrencilerimizin yurtdışı tecrübeleri

ogrenciii-1
Nazlı Hilal Karaoğlan
Avusturalya Dil Okulu İzlenimleri
alternatifecsss
Gökberk Bulut
Apollo Dublin Dil Okulu İzlenimleri
safgasdgasd-1
Eda Uzun
Kanada İzlenimleri
Rectangle-54
Talha Demir
British Study Centres Oxford Dil Okulu İzlenimleri