Avustralya Dil Okulları

Hemen ücretsiz teklif isteyin

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Avustralya Dil Okulları

Avustralya Dil Okulları

Avustralya dil eğitimi ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alın.

Avustralya uzun bir aradan sonra sınırlarını tam aşılı yabancılara açmış bulunuyor. Yurtdışında dil eğitimi denince sadece 23 milyon nüfusa sahip Avustralya’nın dünyanın en çok öğrenci alan ülkelerinden biri olduğunu unutmayın. Avustralya’daki iyi dil okullarından beklentilerinize ve bütçenize en uygun dil okulu fiyat tekliflerini almak için hemen bilgi formumuzu doldurun, size en iyi okulların en cazip kampanyaları ile dönüş yapalım.

Neden Avustralya'da Dil Eğitimi?

Avustralya'da dil eğitimi almak sınıfta İngilizce öğrenmenin çok ötesinde bir deneyimdir. Alışık olduğunuzdan çok farklı bir coğrafya ve yaşam deneyimi kazanacaksınız.

 • Avustralya dil okullarına giden öğrencilerin haftada 20 saat part-time çalışma izni vardır. Bu şekilde çalışarak hem cep harçlığınızı çıkarabilir hem de Avustralyalı arkadaşlar edinebilirsiniz.
 • Avustralya dünyanın ana dili İngilizce olan en ılıman ülkelerinden biridir.
 • Amerika ve İngiltere’ye kıyasla Avustralya dil okulları fiyat olarak daha uygundur. Ayni şekilde yasam ve konaklama maliyetleri de daha düşüktür.
 • Avustralya dil okullarında İngiltere gibi çok yakın ülkelere kıyasla daha az Türk öğrenci ile karşılaşırsınız.
 • Pek çok büyük şehrin etrafında doğal parklar, plajlar ve gezilebilecek onlarca harika yer bulunmaktadır. Avustralya’da dil eğitimi alırken ayni zamanda pek çok farklı deneyim edinmiş olursunuz. Yürüyüş, dağ bisikleti, sörf, dalış bunlardan sadece birkaç tanesi olarak sayılabilir.
 • Avustralya dil okulları oldukça kalitelidir ve öğretmenler sıcakkanlı ve isteklidir.
 • Avustralya’da genel olarak misafirperver ve her kültüre saygılı insanlar yasar. Homestay konaklamalar sadece bir pansiyon havasında değil gerçekten sizi aile bireyi gibi görecek ailelerde ayarlanır.

Avustralya'da Yaşam ve Konaklama

Avustralya, güney yarım kürede yer alan yüksek teknoloji, madencilik, tarım ve hayvancılık konularında gelişmiş bir ülkedir. Hint ve Pasifik Okyanusları arasında uzanır. Tüm bir kıtayı kaplayan dünyadaki tek ülkedir. Kıtanın hemen hemen üçte biri tropik ve kalanı ılıman bölgedir. En soğuk bölgeler Tasmanya’nın yayla ve yüksek yerlerinde ve anakaranın güney doğu kıyılarındadır. Başkenti Canberra, en büyük şehri Sydney’ dir. Sydney, Avustralya’daki en eski yerleşim merkezlerinden biridir. Ülkenin ekonomik dahil her açıdan merkezi olmasına rağmen gerçekte başkenti değildir. Jackson Limanı’nın kıyılarında kurulmuştur. Dünyanın en küçük kıtası Avustralya’da iklim, bölgelere göre değişiklik gösterir ve güney yarımkürede olduğundan dolayı mevsimler, Avrupa ve Kuzey Amerika’da yaşanan mevsimlerin tam tersi zamanlarda gerçekleşir. Avustralya’nın çoğunluğu çöllerle kaplıdır ve geneli kuraktır, fakat güneydoğu ve güneybatı bölgeleri ılıman iklimi ile ve kuzey bölgesi tropik iklimiyle bu genellemenin dışına çıkar. Güneybatıda dağlar kışın karlarla kaplanır ve Avustralyalıların kayak ve snowboard yapmak için gözde mekanlarıdır.

Avustralya’da mevsimler:
 • İlkbahar – Eylül, Ekim, Kasım
 • Yaz – Aralık, Ocak, Şubat
 • Sonbahar – Mart, Nisan, Mayıs
 •  Kış – Haziran, Temmuz, Ağustos

Avustralya’da dil eğitimi alan öğrencilerin okulda öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih ve tavsiye edilmektedir. Ailelerden genellikle yarım pansiyon seklinde konaklama talep edilir; aile öğrencinin sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini verir. Aile yanında kalarak lokal kültürleri daha yakından tanımak mümkün olur. Aileler anne-baba ve çocuklardan oluşabileceği gibi tek başına yaşayan veya artık emekli olup çocukları evden ayrılmış kişiler de olabilirler. Birden fazla öğrenci ağırlayan aileler oldukça yaygındır.

Avustralya’da dil okullarının pek çoğu kendisine ait müstakil bir binada yer alır. Çok az okulun aynı binada yurt olanağı mevcuttur. Ancak özellikle Sydney, Melbourne, Brisbane , Perth gibi öğrencilerin yoğun olduğu şehirlerde çok sayıda özel yurt mevcuttur. Bu özel yurtlar genelde tek veya iki kişilik odalarda self catering konaklama imkanı sunarlar. Öğrencilerin yemeklerini yapabilecekleri paylaşımlı mutfaklar mevcuttur. Özel yurtların pek çoğunda odalarda banyo bulunmaktadır.

Avustralya'da Dil Eğitimi Nasıldır?

Yurtdışında dil eğitimi denince sadece 23 milyon nüfusa sahip Avustralya’nın dünyanın en çok öğrenci alan ülkelerinden biri olduğunu unutmayın. Çoğunlukla ılıman iklime sahip bu ada /kıta ülkesinde dil okullarının kalitesi büyük oranda devletin sıkı denetimi altındadır. Çok kültürlü bu ülke, yabancılara kucak açan, sıcak kanlı, misafirperver, saygılı ve kurallara uymayı prensip edinmiş insanlardan oluşur. Suç oranlarının oldukça düşük olduğu Avustralya’da dil eğitimi almak çok farklı bir deneyinin kapısını aralar. Asya, Avrupa, Ortadoğu ve Güney Amerika’dan gelen bir çok öğrenci ile birlikte dil eğitimi alarak, sosyalleşme ve network kurma imkanı veren Avustralya  IELTS, TOEFL gibi testleri de alarak İngilizcenizi taçlandırabileceğiniz bir yer olabilir. Özellikle uzun dönem İngilizce programları için önerebileceğimiz bu ülke için mutlaka uzman danışmanlardan bilgi almalısınız.

Özellikle yaşam kalitesinin yüksek ama maliyetlerinin düşük oluşu nedeniyle İngilizce öğrenmek isteyenler için iyi bir tercih olarak görülmeye başlayan Avustralya; özellikle uzun dönemli İngilizce eğitimine ihtiyaç duyan dil öğrencileri için tavsiye edilmektedir. Çok sayıda özel dil okulunun yanında üniversiteler bünyesinde sunulan dil programları da oldukça yaygındır. Avustralya hükümetinin de ülkedeki dil okullarının tanıtımını desteklediği görülmektedir. Dil eğitimi sunan kurumların ELICOS, NEAS, English Avustralya gibi derneklere üye olmalarına dikkat etmekte fayda bulunmaktadır. Yabancı öğrencilerin katılabilecekleri programların haftalık minimum ders saati 20 saattir. Ayrıca öğrenci vizesi alabilmek için öngörülen eğitim süresi minimum 3.5 ay olmalıdır. Daha kısa süreli dil eğitimine katılacak öğrencilerin durumları vize görevlileri tarafından değerlendirilerek turist vizesi ile kısa süreli programlara katılmaları sağlanabilir.En çok tercih edilen şehirler arasında Sydney ve Melbourne gelmekle beraber yaşam giderlerinin daha düşük olabileceği Perth, Brisbane, Gold Coast, Cairns gibi şehirler de dil eğitimi alacak öğrenciler tarafından değerlendirilmektedir. Avustralya’da eğitim alınırken  haftada 20 saat çalışma izni bulunmaktadır.

Avustralya Öğrenci Vizesi nasıl alınır?

Avustralya vize başvuruları 1 temmuz 2016 itibarıyla online olarak yapılmaktadır. Online başvurunuzu başlatmak için bu linki kullanınız: https://online.immi.gov.au/lusc/login  Vize görevlileri başvurmuş olduğunuz okulun ve milliyeti olduğunuz ülkenin bulunduğu kategorilere göre başvurunuzu değerlendirir ve çoğunlukla telefon mülakatı için sizi geri arar.
Avustralya yıllar  önce elektronik vize uygulamasına geçtiğinden pasaportunuzu vize başvurunuzla birlikte yollamanız gerekmez. Vizenizin onaylandığına dair resmi yazı e-mail veya postayla size ulaştırılır.

Online vize başvurunuz sonrasında İstanbul veya Ankara’da bulunan VFS merkezlerine randevu ile giderek biometric işlemi yaptırmanız gerekecektir.

Avustralya Vize Ücreti

3 aya kadar programlarda turist vizesi başvurusu yapılır. Vize ücreti: 145 AUD

3 ay üzerindeki full time eğitim programları için öğrenci vizesi başvurusu yapılır. Vize ücreti: 620 AUD

Ayrıca VFS’ye yapılan işlem için de 74 TL gibi bir ücret ödenmektedir.

Avustralya Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

 1. En az 1 yıl geçerli pasaport
 2. Varsa eski pasaportlarınız
 3. Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu (danışmanınız tarafından online olarak doldurulacaktır)
 4. vize başvuru ücreti (öğrenci vizesi başvuruları için 620 AUD olup Avustralya Büyükelçiliğinin web sayfasından kredi kartı ile online ödenir. Bu konuda danışmanınız size yardımcı olacaktır.
 5. eğitim alacağınız kuruluştan okul ve saglik sigortasi ucretlerinizin odendigini gösteren kabul mektubu-eCOE (kabul mektubunuzda programın haftalık ders saati, başlangıç ve bitiş tarihleri, konaklama bilgileri, okul + konaklama ücreti ile ilgili bilgiler yer almalıdır. Bu konuda Alternatif Yurtdışı Eğitim’e danışınız.)
 6. en son okuduğunuz okula ait mezuniyet belgesi / diplomanız ( halen öğrenci olanlar için yeni tarihli öğrenci belgesi + transcript)
 7. varsa devam ettiğiniz özel İngilizce kursları, alış olduğunuz İngilizce hazırlık eğitimi bilgileri (ayrıca varsa devam edilen diğer mesleki kurs ve programlarla ilgili sertifikalar)
 8. askerlik terhis / tecil belgesi (e- devletten barkodlu şekilde alınabilir)
 9. arşivli sabıka kaydı (e- devletten Ingilizce olarak barkodlu şekilde alınabilir)
 10. Vukuatlı nüfus orneği
 11. varsa evlenme cüzdanı
 12.  Yurtdışındaki eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabileceğinizi gösteren dokümanlar;
  – Size ve/veya ailenize ait banka hesap cüzdanı asılları veya banka onaylı fotokopileri (aylik 1700 AUD paraniz bulunmali)
  -eğer banka hesapları sizden başka birine aitse masraflarınızın bu kişi-kişilerce karşılanacağını belirten sponsor mektubu
  -Ailenizde çalışan kişilere ait maaş bordroları
  -Eğer aileniz kendi işini yürütmekte ise iş yeri ile ilgili vergi levhası, faaliyet belgesi, kuruluş gazetesi ve imza sirküleri fotokopileri; varsa şirket broşürleri; şirket yurtdışına ithalat veya ihracat yapıyorsa bunu belgeleyen fatura, irsaliye, sözleşme vs
 13. Varsa gayrimenkullere ait tapular, araba ruhsatı ve varsa kira gelirini gösteren belgeler (kontrat fotokopileri)
 14. Çalışanlar için; Ingilizce CV ile birlikte eğitim süreleri boyunca işyerlerinden izinli olacaklarını belirten yazı. SSK’lı işe giriş bildirgesi, maaş bordroları, çalışılan firma ile ilgili vergi levhası, faaliyet belgesi, kuruluş gazetesi ve imza sirküleri fotokopileri

Avustralya’da Tercih Edebileceğiniz Şehirler

Avustralya, yüksek kalitede eğitim olanakları, güvenli yaşam standartları ve doğal güzellikleri ile dünya genelinde eğitim arayışında olan öğrencilerin ilgisini çeken bir destinasyondur. Avustralya'ya gelmeyi düşünen öğrenciler, ülkenin farklı şehirlerini inceleyerek kendi eğitim ve yaşam tarzlarına en uygun olanı seçme fırsatına sahiptir.

Sydney

Avustralya'nın en büyük ve en ünlü şehirlerinden biri olan Sydney, ülkenin kültür ve iş merkezidir. Sahip olduğu canlı sosyal yaşamı ve iş fırsatlarıyla öğrencilere eşsiz bir şehir deneyimi yaşatır. Sydney dünya çapında meşhur olan Sydney Opera Binası ve Harbour Köprüsü gibi ikonik yapıları ile tanınır. Darling Limanı'nın nefes kesici manzarası, plajları ve doğal güzellikleri şehre özgü bir kimlik kazandırır. Şehir sıcak iklimi, turkuaz suları ve altın kumsallarıyla öğrencilere keyifli bir yaşam tarzı sunar. Eğitim açısından da Sydney oldukça çekicidir. Şehirdeki dünya çapında üniversiteler, geniş bir yelpazede eğitim programları sunar. University of Sydney ve UNSW Sydney gibi kurumlar, yüksek kalitede eğitim ve araştırma fırsatları sunar. Bu üniversitelerin modern kampüsleri, son teknolojiye sahip tesisleri ve nitelikli öğretim kadroları öğrencilere ilham verir.

Sosyal yaşam açısından Sydney, çeşitli etkinlikler ve aktiviteler sunarak öğrencilerin kültürel deneyim kazanmalarını sağlar. Şehirdeki çok çeşitli restoranlar, kafeler, alışveriş merkezleri ve gece hayatı mekanları, öğrencilere eğlenceli ve renkli bir şehir yaşamı sunar. Sydney'de dil eğitimi alırken İngilizce pratik yapmak için birçok fırsat bulunur. Farklı kültürlerden insanlarla tanışma ve etkileşim kurma şansı, dil becerilerinizi günlük hayatta geliştirmenize yardımcı olur. Aynı zamanda şehirde düzenlenen kültürel etkinlikler, festivaller, konserler ve spor etkinlikleri, öğrencilere keyifli deneyimler yaşamasına olanak verir.

Sydney, aynı zamanda iş fırsatları bakımından da zengindir. Küresel bir finans ve ticaret merkezi olan şehir, uluslararası şirketlerin merkezlerini barındırır. Bu da öğrencilere staj ve kariyer olanakları sunar. Öğrenciler, eğitimlerini tamamladıktan sonra Sydney'de iş bulma ve kariyerlerini geliştirme fırsatı yakalayabilirler. Hem eğitim hem de yaşam tarzı açısından dolu dolu bir şehir olan Sydney, dünya çapında öğrencilerin tercihi haline gelmiştir.

Melbourne

Avustralya'nın ikinci en büyük şehri olan Melbourne, sanat, tasarım ve kültürel etkinlikler açısından ünlüdür. Moda, müzik, tiyatro ve festival sahneleriyle dikkat çeker. Melbourne'da birçok sanat galerisi, tiyatro ve müze bulunur. Ayrıca çeşitli üniversiteler ve dil okulları da yüksek kaliteli eğitim sunar. Öğrenciler hem eğitim hem de kültürel deneyim açısından zengin bir yaşam tarzı elde eder. Melbourne, kendine özgü bir atmosferi ve canlı bir sokak kültürü ile gençleri cezbetmektedir. Federation Square, National Gallery of Victoria ve Melbourne Museum mutlaka ziyaret edilmesi gereken sanat merkezlerinin başında gelmektedir. Melbourne, genç nüfusu ve öğrenci dostu atmosferiyle ünlüdür. Şehirdeki çeşitli üniversiteler ve dil okulları, öğrencilere farklı ülkelerden arkadaşlar edinme ve kültürel etkileşim sağlama fırsatı sunar. Şehirdeki geniş yelpazede kafe, restoran, bar ve kulüp seçenekleri, öğrencilere sosyal bir hayat tarzı sunar.

Melbourne, geniş ve etkili toplu taşıma sistemleriyle öğrencilere mükemmel ulaşım kolaylıkları sunan bir şehir olarak öne çıkmaktadır. Tramvay, otobüs ve tren hatlarıyla sağlanan çeşitli seyahat seçenekleri, öğrencilere şehir içi ve çevresinde rahatça dolaşma fırsatı sunar. Melbourne dünyanın en büyük tramvay ağına sahip şehirlerden biridir. Renkli ve karakteristik tramvaylar, şehir içinde yaygın olarak kullanılan bir ulaşım aracıdır. Tramvay hatları, şehir merkezinden uzak bölgelere kadar uzanır. Melbourne şehir merkezindeki tramvay hattı, öğrencilere ücretsiz bir ulaşım seçeneği sunmaktadır. Bu ücretsiz tramvay hattı, şehir merkezinin çeşitli bölgelerini kapsar ve öğrencilerin önemli noktalara kolayca ulaşmalarını sağlar. Ücretsiz tramvay hattı, CBD (Central Business District) olarak adlandırılan şehir merkezinin içinde bulunan bölgeleri kapsar. Bu bölgeler genellikle alışveriş merkezleri, restoranlar, turistik yerler ve diğer popüler mekanları içerir. Bu sayede öğrenciler, ücretsiz tramvay hattını kullanarak şehir merkezindeki önemli noktalara kolayca ve hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Dil okulunuzdan ailenize veya yurda giderken veya okul sonrası part time olarak çalışacağınız işinize giderken bu ücretsiz ulaşım öğrenciler tarafından sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca otobüs hatları da Melbourne'ün ulaşım ağı içinde önemli bir rol oynar. Şehrin daha az erişilebilir bölgelerine ulaşım sağlayan otobüsler, tramvay ağını tamamlayarak öğrencilere geniş bir ulaşım ağı sunar. Otobüs hatları, şehir merkezi, alışveriş merkezleri ve diğer önemli bölgeler arasında düzenli seferler düzenler. Melbourne'deki tren hatları ise şehir merkezinden uzak bölgelere hızlı ve konforlu ulaşım sağlar. Özellikle banliyö bölgelerinde yaşayan veya eğitim alan öğrenciler için tren hatları önemli bir seçenektir. Trenler, geniş güzergahlarıyla şehir içi ve çevresindeki bölgelere hızlı seyahat imkanı sunar.

Toplu taşıma kullanımı için Myki kartı yaygın bir şekilde kullanılır. Bu kartlar, tramvay, otobüs ve tren hatlarından geçiş yaparken kullanılır. Myki kartları, dolum noktalarından veya çevrimiçi olarak satın alınabilir ve öğrencilere uygun fiyatlı seyahat imkanı sunar. Melbourne'de toplu taşıma kullanımını daha da kolaylaştırmak için çeşitli ulaşım planlama araçları ve uygulamaları bulunmaktadır. PTV (Public Transport Victoria) Mobil uygulaması, Melbourne'deki toplu taşıma sistemini kolayca planlamak ve yönlendirmek için kullanılan popüler bir mobil uygulamadır. Bu uygulama sayesinde öğrenciler, güzergahları, seyahat saatlerini, durak bilgilerini ve bilet fiyatlarını kontrol edebilir. Ayrıca gerçek zamanlı güzergah ve sefer bilgilerine erişim sağlar. TramTracker ise Melbourne'deki tramvay hattı bilgilerini içerir. Bu uygulama, tramvayların gerçek zamanlı varış saatlerini, güzergah bilgilerini ve tramvay duraklarını gösterir.

Brisbane

Avustralya'nın güneydoğusunda, sıcak ve güneşli Queensland eyaletinde yer alan Brisbane, genç ve dinamik bir şehir olarak öne çıkmaktadır. Hem yerel halk hem de uluslararası öğrenciler için cazip bir yaşam tarzı sunan bu şehir, eğitim olanaklarından kültürel etkinliklere kadar birçok fırsatı bünyesinde barındırır.

Brisbane, pek çok saygın üniversiteye ve eğitim kurumuna ev sahipliği yapar. Queensland Üniversitesi ve Griffith Üniversitesi gibi kurumlar, öğrencilere yüksek kalitede eğitim sunarak uluslararası alanda tanınmış üniversiteler arasında yer alır. Bu üniversitelerde çeşitli alanlarda lisans ve yüksek lisans programları bulunur. Aynı zamanda dil okulları da şehirde yaygın olarak bulunur, bu da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere çeşitli seçenekler sunar.

Brisbane, hem modern altyapısı hem de doğal güzellikleri ile tanınır. South Bank Parklands, şehir merkezinin hemen karşısında yer alan büyük bir eğlence ve rahatlama bölgesi olarak öne çıkar. Bu bölgede sahil, yeşil alanlar, restoranlar, kafeler bulunur. Parkta yürüyüş yapabilir, bisiklet sürerek çevreyi keşfe çıkabilirsiniz. Kültürel olarak ise, Queensland Kültür Merkezi önemlidir. Sanat galerileri, tiyatrolar ve müzeleri içeren bu merkez, sanat ve kültürü sevenler için harika bir yerdir. GOMA (Gallery of Modern Art), Aboriginal ve Torres Strait Islander sanatını sergileyen büyüleyici bir yerdir. Lone Pine Koala Sanctuary, Brisbane'in en ünlü turistik mekanlarından biridir. Bu vahşi yaşam alanında koalaları, kanguruları ve diğer yerel hayvanları yakından görebilirsiniz. Kanguru ve koala besleme etkinlikleri de unutulmaz anılar biriktirmenizi sağlar. Queen Street Mall, alışveriş merkezleri ve butik mağazalarla dolu, alışveriş tutkunları için harika bir yerdir. Ayrıca West End gibi bölgelerdeki sokak pazarları, el yapımı ürünler ve lezzetli yiyecekler sunar.

Brisbane, toplu taşıma sistemi ile rahat ulaşım imkanı sunar. Şehir içi otobüs hatları, tren hatları ve feribot seferleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. TransLink adı verilen sistem, öğrencilere uygun fiyatlı ve etkili bir ulaşım seçeneği sunar. Öğrenciler genellikle Go Card adı verilen bir kart kullanarak toplu taşıma araçlarına binebilirler. Aynı kartı tramvaylarda, otobüslerde ve trenlerde kullanabilirsiniz. Brisbane Uluslararası Havalimanı, şehre gelen öğrenciler için önemli bir ulaşım noktasıdır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım tren veya otobüs ile oldukça kolaydır.

Perth

Batı Avustralya'nın büyüleyici başkenti Perth, tertemiz plajları ve doğal güzellikleriyle adeta göz kamaştırıyor. Şehir, öğrencilere eşsiz bir yaşam deneyimi sunan coğrafi konumu, yüksek standartlardaki eğitim kurumları ve huzurlu atmosferi ile öne çıkıyor. Batı Avustralya'nın en büyük ve aynı zamanda başkenti olan Perth, ülkenin doğu kıyısındaki diğer büyük şehirlerden oldukça uzak bir noktada yer alıyor.

Perth, Hindistan Okyanusu kıyısında, doğal güzellikleri ve sıcak iklimi ile tanınırken, Sydney ise ülkenin doğu kıyısında, Büyük Okyanus'a bakan bir konumda bulunur. Bu durum, Perth'in Türkiye'ye Sydney'e kıyasla daha yakın bir noktada olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, Türkiye'den Perth'e yapılan uçuşlar Sydney'e yapılan uçuşlara oranla daha kısa sürer. Örneğin, İstanbul'dan Perth'e uçuş süresi genellikle 15 ila 18 saat arasında değişebilir.

Perth, Batı Avustralya'nın en ünlü eğitim kurumlarına ev sahipliği yapar. Curtin Üniversitesi ve University of Western Australia gibi prestijli üniversiteler öğrencilere yüksek kalitede eğitim fırsatları sunar. Şehir, aynı zamanda Kings Park, Cottesloe Plajı ve Rottnest Adası gibi doğal güzellikleriyle de tanınır. Bu bölgeler, öğrencilere hem dinlenme hem de sosyal aktivitelerde bulunma imkanı sunar.

Perth'te modern bir toplu taşıma sistemi bulunur ve bu da öğrencilere şehri rahatça keşfetme olanağı tanır. Tren, otobüs ve feribot hatları, şehir içi ve çevresinde ulaşımı kolaylaştırır. Ayrıca, öğrencilere en iyi güzergahları bulmaları, seyahat saatlerini kontrol etmeleri ve biletleme işlemleri konusunda yardımcı olan çeşitli ulaşım planlama uygulamaları mevcuttur.

Avustralya’da Çalışma İzni

Avustralya'da dil eğitimi alan Türk öğrenciler Avustralya'ya öğrenci vizesi (Student Visa, Subclass 500) ile giriş yaparlar. Bu vize öğrencilere vize başvuruları sırasında belirmiş oldukları eğitim süresi boyunca Avustralya'da bulunma hakkı verir. Dil eğitimi alan öğrenciler bu vize ile yarı zamanlı çalışma hakkına da sahiptirler. Öğrenci vizesi (Subclass 500), öğrencinin eğitim süresi boyunca geçerlidir ve eğitim programının sona ermesinin ardından genellikle bir ay ek süre sunar. Öğrenci bu ek süre içinde ülkeden ayrılmalı veya başka bir vize türüne başvurmalıdır. Eğer dil eğitminiz bitti ve Avustralya'da başka bir eğitim programı ile kalmaya devam etmek istiyorsanız Avustralya içerisinden vize uzatmanız mümkündür. Vizenizi uzattığınız süre kadar çalışma izniniz de uazatılmış olacaktır.

Avustralya'da çalışma imkanları oldukça cazip ve yaşam giderlerini karşılamak için önemli bir fırsat sunmaktadır. Restoranlar, kafeler, alışveriş merkezleri, mağazalar ve oteller gibi birçok sektörde iş bulma potansiyeline sahiptirler.

Avustralya dünya çapında ünlü mutfağı ve zengin kafe kültürü ile tanınır. Türk öğrenciler restoranlarda garson, aşçı yardımcısı veya kafe çalışanı gibi pozisyonlarda iş bulabilirler. Haftada 20 saatlik çalışma hakkı sayesinde, bu sektörde deneyim kazanabilirler. Özellikle büyük şehirlerde, saatlik ücretler 23-30 AUD aralığında değişmektedir. 2023 yılı itibariyle asgari ücret 23 AUD’dır. Perakende sektörü de Türk öğrencilere genellikle part-time iş fırsatları sunar. Mağaza görevlisi, kasa görevlisi veya mağaza personeli gibi pozisyonlar için iş başvurusu yapabilirler. Özellikle tatil dönemlerinde veya özel günlerde, iş bulma şansları artabilir. Saatlik ücretler, deneyime ve pozisyona bağlı olarak değişebilir.

Uber Eats sürücülüğü de özellikle tercih edilen bir iş dalı haline gelmiştir. Öğrencilerin Uber Eats'i tercih etmelerinin birçok nedeni bulunmaktadır ve bu iş, hem kazanç hem de esneklik açısından avantajlıdır. Uber Eats sürücüleri, kendi çalışma saatlerini belirleme özgürlüğüne sahiptirler. Bu, öğrencilerin ders programlarına uygun olarak çalışabilme ve gelir elde edebilme avantajı sunar. Uber Eats sürücüleri, saatlik ücretleri ve sipariş başına kazançları sayesinde tatmin edici bir gelir elde edebilirler. Ortalama Uber Eats sürücüsü saatte yaklaşık 23-30 AU$ kazanırken, sipariş başına ek ücretler de eklenerek daha fazla gelir elde edilebilir. Uber Eats sürücülerinin iyi bir İngilizce düzeyine sahip olmalarına gerek yoktur.

Avustralya'da bulunan dil okulları, yurtdışından gelen öğrencilere iş bulma konusunda önemli destek ve rehberlik de sağlamaktadırlar. Birçok dil okulu, öğrencilere iş bulma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak özel programlar sunar. Barista programları bunlar arasında en çok tercih edilenler arasındadır. Öğrenciler, özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri, iş arama stratejileri gibi konularda da eğitim alabilirler. Bu eğitimler, öğrencilerin iş arama süreçlerini daha etkili hale getirir.

Dil okullarında öğrencilerin iş arama süreçlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak adına iş ilanları, iş arama web siteleri, kariyer fuarları ve networking etkinlikleri gibi olanaklar bulunur. Öğrencilere, iş başvurularını ve mülakatları daha etkili bir şekilde yönetmeleri için rehberlik sağlanır.

Avustralya’da Ulaşım

Avustralya, büyük bir kıta ülkesi olmasıyla ünlüdür ve şehirleri de genellikle büyük, geniş ve gelişmiş altyapılara sahiptir. Ülkenin farklı bölgelerinde şehir içi ulaşım farklılık gösterebilir.

Avustralya'nın en büyük şehirleri Sidney, Melbourne, Brisbane, Perth, ve Adelaide gibi büyük metropollerdir. Bu şehirlerde şehir içi ulaşım oldukça gelişmiştir. Otobüs, tren, tramvay ve feribot gibi çeşitli ulaşım seçenekleri sunulur. Her şehirde bu seçeneklerin kapsamı ve yaygınlığı farklılık gösterebilir. Örneğin, Sidney'de tren ve otobüs ağları oldukça geniştir ve şehir içi ulaşımı kolaylaştırır. Melboune’ün ise şehir merkezinde tramvay hizmeti ücretsizdir.

Bisiklet kullanımı da Avustralya'da giderek popüler hale gelmektedir. Birçok şehir, bisiklet yolları ve paylaşımlı bisiklet sistemleri sunarak sürdürülebilir ulaşımı teşvik etmektedir. Ayrıca, bazı şehirlerde elektrikli scooterlar da kiralanabilir ve şehir içi ulaşımda hızlı ve çevre dostu bir seçenek sunar.

Avustralya'da taksi hizmetleri de yaygındır. Uber gibi özel sürücü hizmetleri de kullanılabilir. Ancak taksi ve özel sürücü hizmetleri genellikle daha pahalıdır ve trafik sıkışıklığına bağlı olarak süreleri değişebilir. Toplu taşıma sistemleri, özellikle büyük şehirlerde yoğun saatlerde kalabalık olabilir. Ayrıca, şehirler arası seyahat etmek isteyenler için tren ve otobüs hizmetleri de bulunmaktadır.

Avustralya’ya Ulaşım

Avustralya'ya Türkiye'den direkt uçuş olmaması, uzun bir uçak yolculuğu gerektirdiği için seyahat planınızı dikkatli bir şekilde yapmanız önemlidir. Uçuş parkuru, bekleme süreleri, aktarmalar ve hatta uçağın sınıfı, seyahatinizin rahatlığı ve maliyeti açısından kritik rol oynar. Avustralya'ya gitmek için genellikle en az bir aktarma yapmanız gerekecektir. Bu aktarmalar genellikle Dubai, Abu Dhabi, Bangkok, Singapore veya Kuala Lumpur gibi büyük havalimanlarında gerçekleşir. Aktarma sürelerini ve bağlantı saatlerini dikkatlice inceleyerek uzun bekleme sürelerinden kaçınabilirsiniz. Türkiye'den Avustralya'ya gitmek için birkaç farklı havayolu seçeneği bulunmaktadır. Emirates, Singapore Airlines ve Qatar Airways gibi havayolları aktarmalı uçuşlar sunar. Uygun fiyatlar ve uçuş saatleri açısından karşılaştırma yaparak en iyi seçeneği bulabilirsiniz. Merak etmeyin, Alternatif Yurtdışı Eğitim olarak size en uygun uçuşu bulmanız konusunda da yardımcı olacağız.

Avustralya’da İklim

Avustralya ve Türkiye, iklim açısından oldukça farklı iki ülkedir. İklimleri, coğrafi konumları, yeryüzü şekilleri ve deniz akıntıları gibi bir dizi faktörden etkilenir. Avustralya, Güney Yarım Küre'de bulunan büyük bir kıta ülkesi olmasıyla nedeniyle mevsimleri Türkiye'ye göre tamamen terstir.  Sydney ve Melbourne'de yaz aylarında ortalama sıcaklık 25-30°C arasında değişir. Bu dönemde deniz kıyısındaki plajlarda serinlemek popülerdir. Sonbahar ve İlkbahar'da ortalama sıcaklık 20-25°C arasındadır. Bu dönemde hava daha ılımandır ve yağış miktarı artar. Kış aylarında ortalama sıcaklık 15-20°C arasında değişir.

DEVAMINI OKU KISALT

INTERNATIONAL HOUSE PROMOSYONLARI

International House Sydney, Melbourne, Gold Coast, Bondi, Adelaide, Darwin ve Byron Bay dil okullarında Türk öğrencilere özel, haftalık 280 AUD’den başlayan fiyatlar.
Aşağıdaki tablo IH Sydney, Melbourne, Gold Coast, Bondi ve Adelaide merkezlerinin haftada 20 saat ders içeren akşam programı için geçerlidir. 
Son Başvuru Tarihi: 31 Aralık 2023

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR
12 HAFTA 3360 AUD
24 HAFTA 6720 AUD
36 HAFTA 1080 AUD
48 HAFTA 13440 AUD

GREENWICH College AVUSTRALYA DİL OKULLARI Promosyonları

Greenwich College Sydney ve Melbourne okullarında Türk öğrencilere özel 23 haftaya kadar haftalık 295 AUD; 24 hafta ve üzerinde haftalık 285 AUD indirimli fiyatlar! Akşam programları ise haftalık 260 AUD. 
Greenwich College Brisbane ve Gold Coast okullarında ise Türk öğrencilere özel 23 haftaya kadar haftalık 270 AUD; 24 hafta ve üzerinde haftalık 260 AUD indirimli fiyatlar! Akşam programları haftalık 250 AUD.  
Son Başvuru Tarihi: 31 Aralık 2023
Greenwich College Sydney ve Melbourne okulu sabah programı örnek maliyet

SÜREİNDİRİMLİ FİYATLARBROŞÜR FİYATLARI
12 HAFTA3540 AUD5220 AUD
24 HAFTA6840 AUD 10200 AUD
36 HAFTA10260 AUD14580 AUD
48 HAFTA13680 AUD 19440 AUD

ILSC Avustralya Dil okulları promosyonları

Dünyanın en sevilen dil okullarından biri olan ILSC Language Schools; Sydney, Melbourne ve Brisbane  okullarında sabah programları haftalık 310 AUD, Adelaide okulunda ise 270 AUD. Öğleden sonra programları ise 260 AUD. Aşağıdaki tablo ILSC Sydney, Melbourne, Brisbane ve Adelaide merkezlerinin haftada 20 saat ders içeren öğleden sonra programı için geçerlidir. 
Promosyonlu fiyatlar için 31 Aralık 2023’e kadar kayıt olunuz.

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
12 HAFTA 3120 AUD 4320 AUD
24 HAFTA 6240 AUD 8640 AUD
36 HAFTA 9360 AUD 12960 AUD
48 HAFTA 12480 AUD 17280 AUD

LSI BRISBANE Dil OkulU PromosYONU

LSI Brisbane’de Türk Öğrencilere Özel Yıl Sonu İndirim Fırsatı! 
 Promosyonlu fiyatlar için 31 Aralık 2023’e kadar kayıt olunuz.
LSI Brisbane okulu haftada 24 ders örnek maliyet

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
12 HAFTA 3696 AUD 5280 AUD
24 HAFTA 6972 AUD 9960 AUD
36 HAFTA 10458 AUD 14940 AUD
48 HAFTA 13944 AUD 19920 AUD

Hawthorn Melbourne DİL OKULU PromosyonU

University of Melbourne’nun kurucusu olduğu Hawthorn English dil okulundan Türk öğrencilere özel indirimli fiyat haftalık 290 AUD!
Promosyonlu fiyatlar için 15 Aralık 2023’e kadar kayıt olunuz.

SÜREİNDİRİMLİ FİYATLARBROŞÜR FİYATLARI
12 HAFTA3480 AUD6000 AUD
24 HAFTA6960 AUD12000 AUD
36 HAFTA10440 AUD18000 AUD
48 HAFTA13920 AUD 24000 AUD

BROWNS BRISBANE VE GOLD COAST DİL OKULU Promosyonları

Browns English Dil Okulu, Brisbane ve Gold Coast merkezlerinde Türk Öğrencilere Özel İndirimli Fiyatlar Sunuyor. Ayrıca 18 Hafta ve Üzeri Kayıtlarda Başvuru Ücreti (265 AUD) Hediye!

Promosyonlu fiyatlar için 30 Eylül 2023’e kadar kayıt olunuz.

SÜREİNDİRİMLİ FİYATLARBROŞÜR FİYATLARI
12 HAFTA3840 AUD5640 AUD
24 HAFTA7440 AUD10320 AUD
36 HAFTA11160 AUD15120 AUD
48 HAFTA14880 AUD 20160 AUD

Sıkça Sorulan Sorular

Avustralya’da eğitim alırken çalışabilir miyim ?

Evet, Avustralya’da eğitim alırken çalışma izniniz vardır. 16 hafta üzeri süre ile dil okulu programına kayıt olup vizesi onaylanan kişilerin Avustralya’da vize süreleri boyunca haftada 20 saat yani part-time çalışma hakları vardır. Dil okulu öğrencilerinde olduğu gibi sertifika, lisans, lisansüstü, doktora programlarına kayıtlı öğrencilerin de çalışma izni bulunmaktadır.

Avustralya'da dil eğitimi vizesi nasıl alınır ?

Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen bir öğrenci gitmek istediği dil okulundan kabul mektubunu aldıktan ve gerekli vize evraklarını hazırladıktan sonra online olarak vize başvurusunu gerçekleştirir. Avustralya vizesi için gerekli olan vize formu Student Visa (Subclass 500) online olarak doldurulur ve tüm evraklar taranarak sisteme yüklenir. Vize ücreti ödemesi de kredi kartı ile konsolosluğun sayfasından tamamlandıktan sonra başvurunuz sisteme girilmiş olur. Vizeniz onaylandığında gerekli belgeniz size email yoluyla iletilir. Avustralya vizesi pasaporta işlenmez. Size gönderilen elektronik vize onay belgeniz ve pasaportunuz ile Avustralya’ya giriş yapabilirsiniz.

Avustralya'da dil eğitim vizesi almak için konsolosluğa gitmem gerekiyor mu ?

Hayır, Avustralya vizesine online olarak başvuru yapılmaktadır. Vize görevlileri ile yüz yüze görüşme yapılmamaktadır.

Avustralya vizesi çok mu zor alınır ?

Öğrenci vizesi almak için öncelikle öğrenci kabul mektubu ve yeterli maddi imkanlara sahip olmanız gerekmektedir. Doğru hazırlık ile evraklarınız üzerinden kendinizi net bir şekilde açıklayabilirseniz vize almak zor olmayacaktır.

Avustralya'da dil eğitimi alırken nerede kalınır ?

Aile yanı konaklama seçeneği Avustralya’ya eğitiminize başladığınız ilk dönemler için size yardımcı olacaktır. Dil okullarının sunmuş olduğu konaklama ayarlama hizmetleri sayesinde istekleriniz göz önüne alınarak bir aileye yerleştirilirsiniz. Konaklama ücretleri aydan aya ödenebildiği için yurt seçen bir öğrenci dilediği zaman aile yanına veya aile yanında kalan bir öğrenci de yurda kolaylıkla geçiş yapabilir. Öğrenci evleri de sıkça tercih edilmektedir. Sydney, Melbourne ve Brisbane gibi büyük şehirlerde şehir merkezine yakın bir yurt seçmek dil okuluna ulaşım için kolaylık sağlayacaktır. Çalışma hakkına da sahip olacağınız için merkezi bir yerde konaklamak iş-okul sonrasında size vakit sağlayacaktır.

Avustralya'da dil eğitimi vizesi ne kadar sürede çıkar ?

Online olarak başvurunuzu tamamladıktan sonra ortalama 3 ila 8 hafta sonra vize sonucunuz belli olmaktadır. Süreç konsolosluğa yapılan başvuruların yoğunluğuna bağlı olarak değişir.

Avustralya vizem reddedildi, tekrar başvuru yapabilir miyim ?

Evet, tekrar başvuru yapabilirsiniz. Formlarınızı tekrar doldurmanız ve vize ücretinizi de bir kez daha yatırmanız gerekecektir.

Avustralya'dayken vizemi uzatabilir miyim ?

Evet, Avustralya’dayken vize süreniz bitmeden önce okul kaydınızı yaptırmanız ve okula tüm ders ücretinizi ödedikten sonra COE belgenizi almanız gerekmektedir. Aynı Türkiye’de iken yapmış olduğunuz online vize başvuru sürecini takip ederek vize uzatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Avustralya'da Türk öğrenci yoğunluğu en çok hangi şehirlerdedir ?

Melbourne ve Sydney, Türk öğrenci yoğunluğunun daha fazla olduğu şehirlerdir. Eğer Türk öğrencilerin az olduğu bir şehir arıyorsanız Brisbane, Perth, Gold Coast gibi şehirleri seçebilirsiniz. Görece olarak daha küçük olan bu şehirler yaşam masrafı açısından da daha uygundur.

Türkiye Avustralya arası uçuş süresi kaç saat ?

Türkiye ve Avustralya arasında yapılan uçuşlar, genellikle aktarmalı olarak gerçekleştirilir. Bu nedenle uçuş süresi aktarma noktaları ve bağlantı süreleri gibi faktörlere göre değişebilir. İstanbul’dan Sydney’e uçmak için ortalama uçuş süresi, yaklaşık olarak 18-22 saat arasındadır. Aktarma noktaları genellikle Dubai veya Singapur’dur.