Edit Content
alternatif-logo1

Avustralya Dil Okulları

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Avustralya Dil Okulları

Avustralya dil eğitimi ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alın.

Avustralya uzun bir aradan sonra sınırlarını tam aşılı yabancılara açmış bulunuyor. Yurtdışında dil eğitimi denince sadece 23 milyon nüfusa sahip Avustralya’nın dünyanın en çok öğrenci alan ülkelerinden biri olduğunu unutmayın. Avustralya’daki iyi dil okullarından beklentilerinize ve bütçenize en uygun dil okulu fiyat tekliflerini almak için hemen bilgi formumuzu doldurun, size en iyi okulların en cazip kampanyaları ile dönüş yapalım.

Neden Avustralya'da Dil Eğitimi?

Avustralya'da dil eğitimi almak sınıfta İngilizce öğrenmenin çok ötesinde bir deneyimdir. Alışık olduğunuzdan çok farklı bir coğrafya ve yaşam deneyimi kazanacaksınız.

 • Avustralya dil okullarına giden öğrencilerin haftada 20 saat parttime çalışma izni vardır. Bu şekilde çalışarak hem cep harçlığınızı çıkarabilir hem de Avustralyalı arkadaşlar edinebilirsiniz.
 • Avustralya dünyanın ana dili İngilizce olan en ılıman ülkelerinden biridir.
 • Amerika ve İngiltere’ye kıyasla Avustralya dil okulları fiyat olarak daha uygundur. Ayni şekilde yasam ve konaklama maliyetleri de daha düşüktür.
 • Avustralya dil okullarında İngiltere gibi çok yakın ülkelere kıyasla daha az Türk öğrenci ile karşılaşırsınız.
 • Pek çok büyük şehrin etrafında doğal parklar, plajlar ve gezilebilecek onlarca harika yer bulunmaktadır. Avustralya’da dil eğitimi alırken ayni zamanda pek çok farklı deneyim edinmiş olursunuz. Yürüyüş, dağ bisikleti, sörf, dalış bunlardan sadece birkaç tanesi olarak sayılabilir.
 • Avustralya dil okulları oldukça kalitelidir ve öğretmenler sıcakkanlı ve isteklidir.
 • Avustralya’da genel olarak misafirperver ve her kültüre saygılı insanlar yasar. Homestay konaklamalar sadece bir pansiyon havasında değil gerçekten sizi aile bireyi gibi görecek ailelerde ayarlanır.

Avustralya'da Yaşam ve Konaklama

Avustralya, güney yarım kürede yer alan yüksek teknoloji, madencilik, tarım ve hayvancılık konularında gelişmiş bir ülkedir. Hint ve Pasifik Okyanusları arasında uzanır. Tüm bir kıtayı kaplayan dünyadaki tek ülkedir. Kıtanın hemen hemen üçte biri tropik ve kalanı ılıman bölgedir. En soğuk bölgeler Tasmanya’nın yayla ve yüksek yerlerinde ve anakaranın güney doğu kıyılarındadır. Başkenti Canberra, en büyük şehri Sydney’ dir. Sydney, Avustralya’daki en eski yerleşim merkezlerinden biridir. Ülkenin ekonomik dahil her açıdan merkezi olmasına rağmen gerçekte başkenti değildir. Jackson Limanı’nın kıyılarında kurulmuştur. Dünyanın en küçük kıtası Avustralya’da iklim, bölgelere göre değişiklik gösterir ve güney yarımkürede olduğundan dolayı mevsimler, Avrupa ve Kuzey Amerika’da yaşanan mevsimlerin tam tersi zamanlarda gerçekleşir. Avustralya’nın çoğunluğu çöllerle kaplıdır ve geneli kuraktır, fakat güneydoğu ve güneybatı bölgeleri ılıman iklimi ile ve kuzey bölgesi tropik iklimiyle bu genellemenin dışına çıkar. Güneybatıda dağlar kışın karlarla kaplanır ve Avustralyalıların kayak ve snowboard yapmak için gözde mekanlarıdır.

Avustralya’da mevsimler:
 • İlkbahar – Eylül, Ekim, Kasım
 • Yaz – Aralık, Ocak, Şubat
 • Sonbahar – Mart, Nisan, Mayıs
 •  Kış – Haziran, Temmuz, Ağustos

Avustralya’da dil eğitimi alan öğrencilerin okulda öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih ve tavsiye edilmektedir. Ailelerden genellikle yarım pansiyon seklinde konaklama talep edilir; aile öğrencinin sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini verir. Aile yanında kalarak lokal kültürleri daha yakından tanımak mümkün olur. Aileler anne-baba ve çocuklardan oluşabileceği gibi tek başına yaşayan veya artık emekli olup çocukları evden ayrılmış kişiler de olabilirler. Birden fazla öğrenci ağırlayan aileler oldukça yaygındır.

Avustralya’da dil okullarının pek çoğu kendisine ait müstakil bir binada yer alır. Çok az okulun aynı binada yurt olanağı mevcuttur. Ancak özellikle Sydney, Melbourne, Brisbane , Perth gibi öğrencilerin yoğun olduğu şehirlerde çok sayıda özel yurt mevcuttur. Bu özel yurtlar genelde tek veya iki kişilik odalarda self catering konaklama imkanı sunarlar. Öğrencilerin yemeklerini yapabilecekleri paylaşımlı mutfaklar mevcuttur. Özel yurtların pek çoğunda odalarda banyo bulunmaktadır.

Avustralya'da Dil Eğitimi Nasıldır?

Yurtdışında dil eğitimi denince sadece 23 milyon nüfusa sahip Avustralya’nın dünyanın en çok öğrenci alan ülkelerinden biri olduğunu unutmayın. Çoğunlukla ılıman iklime sahip bu ada /kıta ülkesinde dil okullarının kalitesi büyük oranda devletin sıkı denetimi altındadır. Çok kültürlü bu ülke, yabancılara kucak açan, sıcak kanlı, misafirperver, saygılı ve kurallara uymayı prensip edinmiş insanlardan oluşur. Suç oranlarının oldukça düşük olduğu Avustralya’da dil eğitimi almak çok farkli bir deneyinin kapısını aralar. Asya, Avrupa, Ortadoğu ve Güney Amerika’dan gelen bir çok öğrenci ile birlikte dil eğtimi alarak, sosyalleşme ve network kurma imkanı veren Avustralya  IELTS, TOEFL gibi testleri de alarak İngilizcenizi taçlandırabileceğiniz bir yer olabilir. Özellikle uzun dönem ingilizce programları için önerebileceğimiz bu ülke için mutlaka uzman danışmanlardan bilgi almalısınız.

Özellikle yaşam kalitesinin yüksek ama maliyetlerinin düşük oluşu nedeniyle İngilizce öğrenmek isteyenler için iyi bir tercih olarak görülmeye başlayan Avustralya; özellikle uzun dönemli İngilizce eğitimine ihtiyaç duyan dil öğrencileri için tavsiye edilmektedir. Çok sayıda özel dil okulunun yanında üniversiteler bünyesinde sunulan dil programları da oldukça yaygındır. Avustralya hükümetinin de ülkedeki dil okullarının tanıtımını desteklediği görülmektedir. Dil eğitimi sunan kurumların ELICOS, NEAS, English Avustralya gibi derneklere üye olmalarına dikkat etmekte fayda bulunmaktadır. Yabancı öğrencilerin katılabilecekleri programların haftalık minimum ders saati 20 saattir. Ayrıca öğrenci vizesi alabilmek için öngörülen eğitim süresi minimum 3.5 ay olmalıdır. Daha kısa süreli dil eğitimine katılacak öğrencilerin durumları vize görevlileri tarafından değerlendirilerek turist vizesi ile kısa süreli programlara katılmaları sağlanabilir.En çok tercih edilen şehirler arasında Sydney ve Melbourne gelmekle beraber yaşam giderlerinin daha düşük olabileceği Perth, Brisbane, Gold Coast, Cairns gibi şehirler de dil eğitimi alacak öğrenciler tarafından değerlendirilmektedir. Avustralya’da eğitim alınırken  haftada 20 saat çalışma izni bulunmaktadır.

Avustralya Öğrenci Vizesi nasıl alınır?

Avustralya vize başvuruları 1 temmuz 2016 itibarıyla online olarak yapılmaktadır. Online başvurunuzu başlatmak için bu linki kullanınız: https://online.immi.gov.au/lusc/login  Vize görevlileri başvurmuş olduğunuz okulun ve milliyeti olduğunuz ülkenin bulunduğu kategorilere göre başvurunuzu değerlendirir ve çoğunlukla telefon mülakatı için sizi geri arar.
Avustralya yıllar  önce elektronik vize uygulamasına geçtiğinden pasaportunuzu vize başvurunuzla birlikte yollamanız gerekmez. Vizenizin onaylandığına dair resmi yazı e-mail veya postayla size ulaştırılır.

Online vize başvurunuz sonrasında İstanbul veya Ankara’da bulunan VFS merkezlerine randevu ile giderek biometric işlemi yaptırmanız gerekecektir.

Avustralya Vize Ücreti

3 aya kadar programlarda turist vizesi başvurusu yapılır. Vize ücreti: 145 AUD

3 ay üzerindeki full time eğitim programları için öğrenci vizesi başvurusu yapılır. Vize ücreti: 620 AUD

Ayrıca VFS’ye yapılan işlem için de 74 TL gibi bir ücret ödenmektedir.

Avustralya Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

 1. En az 1 yıl geçerli pasaport |
 2. Varsa eski pasaportlarınız
 3. Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu (danışmanınız tarafından online olarak doldurulacaktır)
 4. vize başvuru ücreti (öğrenci vizesi başvuruları için 620 AUD olup Avustralya Büyükelçiliğinin web sayfasından kredi kartı ile online ödenir. Bu konuda danışmanınız size yardımcı olacaktır.
 5. eğitim alacağınız kuruluştan okul ve saglik sigortasi ucretlerinizin odendigini gösteren kabul mektubu-eCOE (kabul mektubunuzda programın haftalık ders saati, başlangıç ve bitiş tarihleri, konaklama bilgileri, okul + konaklama ücreti ile ilgili bilgiler yer almalıdır. Bu konuda Alternatif Yurtdışı Eğitim’e danışınız.)
 6. en son okuduğunuz okula ait mezuniyet belgesi / diplomanız ( halen öğrenci olanlar için yeni tarihli öğrenci belgesi + transcript)
 7. varsa devam ettiğiniz özel İngilizce kursları, alış olduğunuz İngilizce hazırlık eğitimi bilgileri (ayrıca varsa devam edilen diğer mesleki kurs ve programlarla ilgili sertifikalar)
 8. askerlik terhis / tecil belgesi (e- devletten barkodlu şekilde alınabilir)
 9. arşivli sabıka kaydı (e- devletten Ingilizce olarak barkodlu şekilde alınabilir)
 10. Vukuatlı nüfus orneği
 11. varsa evlenme cüzdanı
 12.  Yurtdışındaki eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabileceğinizi gösteren dokümanlar;
  – Size ve/veya ailenize ait banka hesap cüzdanı asılları veya banka onaylı fotokopileri (aylik 1700 AUD paraniz bulunmali)
  -eğer banka hesapları sizden başka birine aitse masraflarınızın bu kişi-kişilerce karşılanacağını belirten sponsor mektubu
  -Ailenizde çalışan kişilere ait maaş bordroları
  -Eğer aileniz kendi işini yürütmekte ise iş yeri ile ilgili vergi levhası, faaliyet belgesi, kuruluş gazetesi ve imza sirküleri fotokopileri; varsa şirket broşürleri; şirket yurtdışına ithalat veya ihracat yapıyorsa bunu belgeleyen fatura, irsaliye, sözleşme vs
 13. Varsa gayrimenkullere ait tapular, araba ruhsatı ve varsa kira gelirini gösteren belgeler (kontrat fotokopileri)
 14. Çalışanlar için; Ingilizce CV ile birlikte eğitim süreleri boyunca işyerlerinden izinli olacaklarını belirten yazı. SSK’lı işe giriş bildirgesi, maaş bordroları, çalışılan firma ile ilgili vergi levhası, faaliyet belgesi, kuruluş gazetesi ve imza sirküleri fotokopileri
DEVAMINI OKU KISALT
international house

INTERNATIONAL HOUSE PROMOSYONLARI

International House Sydney, Melbourne, Gold Coast, Bondi, Adelaide, Darwin ve Byron Bay dil okullarında Türk öğrencilere özel, haftalık 270 AUD’den başlayan fiyatlar.
Aşağıdaki tablo IH Sydney, Melbourne, Gold Coast, Bondi ve Adelaide merkezlerinin haftada 20 saat ders içeren akşam programı için geçerlidir. Promosyonlu fiyatlar için 30 Haziran 2023’e kadar kayıt olunuz.

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
12 Hafta 3240 AUD
24 Hafta 6480 AUD
36 Hafta 9720 AUD
48 Hafta 12960 AUD
greenwich

GREENWICH College AVUSTRALYA DİL OKULLARI Promosyonları

Greenwich College Sydney ve Melbourne okullarında Türk öğrencilere özel 23 haftaya kadar haftalık 295 AUD; 24 hafta ve üzerinde haftalık 285 AUD indirimli fiyatlar! Akşam programları haftalık 260 AUD. Greenwich College Brisbane ve Gold Coast okullarında ise Türk öğrencilere özel 23 haftaya kadar haftalık 270 AUD; 24 hafta ve üzerinde haftalık 260 AUD indirimli fiyatlar! Akşam programları haftalık 250 AUD. Aşağıdaki tablo Greenwich College Sydney ve Melbourne merkezlerinin haftada 29 saat ders içeren sabah programı için geçerlidir. Promosyonlu fiyatlar için 30 Haziran 2023’e kadar kayıt olunuz.

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
12 HAFTA 3540 AUD 5220 AUD
24 HAFTA 6840 AUD 10200 AUD
36 HAFTA 10260 AUD 14580 AUD
48 HAFTA 13680 AUD 19440 AUD
ilsc

ILSC Avustralya Dil okulları promosyonları

Dünyanın en sevilen dil okullarından biri olan ILSC Language Schools; Sydney, Melbourne, Brisbane ve Adelaide’deki okullarında sabah programları için haftalık 310 AUD’den, öğleden sonra programları için ise 240 AUD’den başlayan fiyatlar sunuyor. Aşağıdaki tablo ILSC Sydney, Melbourne, Brisbane ve Adelaide merkezlerinin haftada 20 saat ders içeren öğleden sonra programı için geçerlidir. Promosyonlu fiyatlar için 30 Haziran 2023’e kadar kayıt olunuz.

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
12 Hafta 2880 AUD 4320 AUD
24 Hafta 5760 AUD 8640 AUD
36 Hafta 8640 AUD 12960 AUD
48 Hafta 11520 AUD 17280 AUD

LSI BRISBANE Dil OkulU PromosYONU

LSI Brisbane’de Türk Öğrencilere Özel İndirim Fırsatı! Haftada 24 Derslik Program Sadece 311 AUD’den Başlıyor!
Aşağıdaki tablo haftada 24 derslik program için geçerlidir. Promosyonlu fiyatlar için 30 Haziran 2023’e kadar kayıt olunuz.

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
12 HAFTA 3960 AUD 5280 AUD
24 HAFTA 7470 AUD 9960 AUD
36 HAFTA 11205 AUD 14940 AUD
48 HAFTA 14940 AUD 19920 AUD

Hawthorn Melbourne DİL OKULU PromosyonU

University of Melbourne’nun kurucusu olduğu Hawthorn English dil okulundan Türk öğrencilere özel indirimli fiyat haftalık 290 AUD! Promosyonlu fiyatlar için 15 Aralık 2023’e kadar kayıt olunuz.

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
12 Hafta 3480 AUD 6000 AUD
24 Hafta 6960 AUD 12000 AUD
36 Hafta 10440 AUD 18000 AUD
48 Hafta 13920 AUD 24000 AUD

BROWNS BRISBANE VE GOLD COAST DİL OKULU Promosyonları

Browns English Dil Okulu, Brisbane ve Gold Coas merkezlerinde Türk Öğrencilere Özel İndirimli Fiyatlar Sunuyor. Ayrıca 18 Hafta ve Üzeri Kayıtlarda Başvuru Ücreti (265 AUD) Hediye!

Promosyonlu fiyatlar için 30 Haziran 2023’e kadar kayıt olunuz.

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
12 HAFTA 3840 AUD 5640 AUD
24 HAFTA 7440 AUD 10320 AUD
36 HAFTA 11160 AUD 15120 AUD
48 HAFTA 14880 AUD 20160 AUD

SIKÇA SORULAN SORULAR

Avustralya’da eğitim alırken çalışabilir miyim?

Evet, Avustralya’da eğitim alırken çalışma izniniz vardır. 16 hafta üzeri süre ile dil okulu programına kayıt olup vizesi onaylanan kişilerin Avustralya’da vize süreleri boyunca haftada 20 saat yani part-time çalışma hakları vardır. Dil okulu öğrencilerinde olduğu gibi sertifika, lisans, lisan üstü, doktora programlarına kayıtlı öğrencilerin de çalışma izni bulunmaktadır.

Avustralya'da dil eğitimi vizesi nasıl alınır?

Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen bir öğrenci gitmek istediği dil okulundan kabul mektubunu aldıktan ve gerekli vize evraklarını hazırladıktan sonra online olarak vize başvurusunu gerçekleştirir. Avustralya vizesi için gerekli olan vize formu Student Visa (subclass 500) online olarak doldurulur ve tüm evraklar taranarak sisteme yüklenir. Vize ücreti ödemesi de kredi kartı ile konsolosluğun sayfasından tamamlandıktan sonra başvurunuz sisteme girilmiş olur. Vizeniz onaylandığında gerekli belgeniz size email yoluyla iletilir. Avustralya vizesi pasaporta işlenmez. Size gönderilen elektronik vize onay belgeniz ve pasaportunuz ile Avustralya’ya giriş yapabilirsiniz.

Avustralya'da dil eğitim vizesi almak için konsolosluğa gitmem gerekiyor mu ?

Hayır, Avustralya vizesine online olarak başvuru yapılmaktadır. Vize görevlileri ile yüz yüze görüşme yapılmamaktadır.

Avustralya vizesi çok mu zor alınır?

Öğrenci vizesi almak için öncelikle öğrenci kabul mektubu ve yeterli maddi imkanlara sahip olmanız gerekmektedir. Doğru hazırlık ile evraklarınız üzerinden kendinizi net bir şekilde açıklayabilirseniz vize almak zor olmayacaktır.

Avustralya'da dil eğitimi alırken nerede kalınır?

Aile yanı konaklama seçeneği Avustralya’ya eğitiminize başladığınız ilk dönemler için size yardımcı olacaktır. Dil okullarının sunmuş olduğu konaklama ayarlama hizmetleri sayesinde istekleriniz göz önüne alınarak bir aileye yerleştirilirsiniz. Konaklama ücretleri aydan aya ödenebildiği için yurt seçen bir öğrenci dilediği zaman aile yanına veya aile yanında kalan bir öğrenci de yurda kolaylıkla geçiş yapabilir. Öğrenci evleri de sıkça tercih edilmektedir. Sydney, Melbourne ve Brisbane gibi büyük şehirlerde şehir merkezine yakın bir yurt seçmek dil okuluna ulaşım için kolaylık sağlayacaktır. Çalışma hakkına da sahip olacağınız için merkezi bir yerde konaklamak iş-okul sonrasında size vakit sağlayacaktır.

Avustralya'da dil eğitimi vizesi ne kadar sürede çıkar?

Online olarak başvurunuzu tamamladıktan sonra ortalama 3 ila 8 hafta sonra vize sonucunuz belli olmaktadır. Süreç konsolosluğa yapılan başvuruların yoğunluğuna bağlı olarak değişir.

Avustralya vizem reddedildi, tekrar başvuru yapabilir miyim ?

Evet, tekrar başvuru yapabilirsiniz. Formlarınızı tekrar doldurmanız ve vize ücretinizi de bir kez daha yatırmanız gerekecektir.

Avustralya'dayken vizemi uzatabilir miyim ?

Evet, Avustralya’dayken vize süreniz bitmeden önce okul kaydınızı yaptırmanız ve okula tüm ders ücretinizi ödedikten sonra COE belgenizi almanız gerekmektedir. Aynı Türkiye’de iken yapmış olduğunuz online vize başvuru sürecini takip ederek vize uzatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Avustralya'da Türk öğrenci yoğunluğu en çok hangi şehirlerdedir ?

Melbourne ve Sydney, Türk öğrenci yoğunluğunun daha fazla olduğu şehirlerdir. Eğer Türk öğrencilerin az olduğu bir şehir arıyorsanız Brisbane, Perth, Gold Coast gibi şehirleri seçebilirsiniz. Görece olarak daha küçük olan bu şehirler yaşam masrafı açısından da daha uygundur.

Türkiye Avustralya arası uçuş süresi kaç saat ?

Türkiye ve Avustralya arasında yapılan uçuşlar, genellikle aktarmalı olarak gerçekleştirilir. Bu nedenle uçuş süresi aktarma noktaları ve bağlantı süreleri gibi faktörlere göre değişebilir. İstanbul’dan Sydney’e uçmak için ortalama uçuş süresi, yaklaşık olarak 18-22 saat arasındadır. Aktarma noktaları genellikle Dubai veya Singapur’dur.