ATLAS LANGUAGE SCHOOL

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Dublin’in saygın yerel okullarından biri olan Atlas Dil Okulu, İngilizce kurslarına kendi 3 katlı Georgian tarzı binasında ev sahipliği yapmaktadır ve öğrencilere en yüksek kalitede hizmet sunmaktadır. Şehir merkezine 10 dk yürüme mesafesinde bulunan Atlas, dil eğitimi konusunda oldukça deneyimli bir dil okuludur. Verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra her hafta yenilenen sosyal aktivite programlarıyla da öğrencilerin Dublin’de en verimli şekilde zaman geçirmelerine büyük katkıda bulunmaktadır. Genel İngilizce ve sınav hazırlık programlarına ek olarak her hafta en az 2 kere ücretsiz seçmeli ders alternatifleri sunmaktadır. Bu da öğrencilerin daha yoğun ve etkili bir almalarına olanak sağlamaktadır. Okulda sınıflar maksimum 15 kişiliktir. 25 sınıftan oluşan okulda öğrencilerin bir arada vakit geçirebilecekleri kafeterya, kütüphane, bilgisayar odası gibi alanlar da bulunur. Her ders 50 dakikadır.

Sunulan Programlar

Genel İngilizce Sabah Programı: Tüm seviyeler için mevcuttur ve İngilizce dil becerilerinin geliştirilmesine odaklanır. Haftada 20 ders verilmektedir. Dersler 9:00 – 12:50 saatleri arasındadır. 
Genel İngilizce Öğleden Sonra Programı: Tüm seviyeler için mevcuttur ve İngilizce dil becerilerinin geliştirilmesine odaklanır. Haftada 20 ders verilmektedir. Dersler 13:30 – 17:00 saatleri arasındadır. Sabah programına göre daha düşük fiyatlıdır. 
Yoğun İngilizce Programı: Yoğun bir şekilde İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır ve Genel İngilizce programına ek olarak haftada 6 ders birebir özel ders verilmektedir. Toplam haftada 26 dersten oluşur. Grup dersleri 9:00 – 12:50 saatleri arasında, özel dersler 14:00 – 16:30 saatleri arasındadır. Ayrıca daha yoğun bir program almak isteyen öğrenciler için 32 derslik program da mevcuttur. Bu programda 20 ders grup dersine ek olarak 12 ders özel ders verilmektedir. 
Sınav Hazırlık Programları: Öğrencilerin Cambridge ve IELTS  sınavlarına hazırlanmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. IELTS Hazırlık programında haftada 20 ders IELTS Hazırlık ve haftada 20 ders Genel İngilizce + 6 ders IELTS Hazırlık olmak üzere iki ayrı program seçeneği sunulmaktadır. 
Üniversite Hazırlık Programı: Üniversiteye veya yüksek lisans programına giriş yapmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Haftada 20 ders IELTS Hazırlık dersine ek olarak öğleden soranları Akademik İngilizce dersleri verilen program sizi minimum IELTS 5.0 puanına ulaştırmak ve üniversite yolculuğunuza başlamak için hazır olmanızı sağlamak için tasarlanmıştır. Programı tamamlayan öğrenciler The University of Manchester, The University of Sheffield, Liverpool John Moore’s university, University of Leeds, University of Birmingham, Queen Mary, University of London, University of Bristol, Maynooth University, National College of Ireland (NCI) gibi üniversitelere yerleşmektedirler. 
İngilizce Öğretmenleri İçin Programlar: İngilizce öğretmenleri için çeşitli programlar sunulmaktadır. Öğretmenler, İngilizce öğretim yöntemlerini ve öğrenci değerlendirme tekniklerini geliştirirler.

İrlanda’da 25 hafta dil eğitimi alan öğrencilerin eğitimleri süresince part-time, eğitimlerini tamamladıktan sonraki 8 haftalık tatil periyodunda ise full-time çalışma izinleri olmaktadır. Eğitim suresince çalışma izniniz haftada 20 saatle sınırlı olacaktır. Çalışma iznine sahip olabilmeniz için haftada minimum 15 saatlik dil eğitimi almanız, MEI tarafından onaylı bir okula kayıt olmuş olmanız ve 25 haftalık dil eğitiminiz sonunda IELTS-TOEFL-Cambridge gibi resmi bir dil yeterlilik sınavlarından birine girmiş olmanız gereklidir. Öğrenciler genellikle kafe-restoran-pub-market-otel gibi hizmet sektöründe iş bulabilmektedir. Atlas Dublin dil okulu 25 haftalık çalışma izni sağlayan bu programlarda Türk öğrenciler için avantajlı fiyatlar sunar. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

ATLAS dil okulu sınıf dışında da İngilizce’nizi aktif bir şekilde kullanabilmeniz ve Dublin ile ilgili en iyi şeyleri keşfetmeniz için eğlenceli ve çeşitli etkinlikler takvimi sunar. Her hafta yenilenen aktivite programı ile Dublin ve çevre şehirlere geziler gerçekleştirilir.  Bu geziler sırasında Dublin Kalesi’ni ziyaret edebilir ve şehirdeki tarihi mekanları keşfedebilirsiniz veya  İrlanda’nın en ünlü üniversitelerinden biri olan Trinity College’ı ziyaret eder ve üniversitenin Book of Kells gibi önemli eserlerini görebilirsiniz, Guinness bira fabrikasını ziyaret eder ve ünlü İrlanda birasının üretim sürecini öğrenebilirsiniz veya geleneksel İrlanda müziği ve dansı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Hafta sonları arkadaşlarınız ile okulun düzenlediği Connemara, Clare ve Galway  gezilerinde güzel vakit geçirebilirsiniz. 

Konaklama

Aile Yanı

Atlas Language School, özenle seçilmiş ailelerin yanında konaklama imkanı sunar. Bu aileler, öğrencilere rahat ve güvenli bir ortam sunarken aynı zamanda onları aile hayatına dahil ederler. Öğrenciler, İngilizce pratik yaparken ailelerin günlük yaşamlarına katılarak yerel yaşam tarzı hakkında fikir sahibi olabilirler. Öğrenciler, kendi özel odalarında kalırken, evin diğer alanlarını da kullanabilirler. Aileler öğrencilere sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sunarlar.

Öğrenci Rezidansları

Atlas Residence – Rathmines
Yurt Dublin 6’da bar, kafe ve restoran ile şehrin en iyi bölgelerinden biri olan Rathmines’de yer almaktadır. Ana caddeye yakın bir konumda, bol yeşil ve açık alana sahip güzel bir arazide yer alan yurt, Dublin’in kalbinde güvenli, huzurlu ve uygun bir konaklama seçeneğidir. Tek ve çift kişilik oda seçenekleri bulunan yurtta banyolar ortak kullanımlıdır. Kahvaltı ve akşam yemeği her gün yurdun restoranında verilmektedir.

Atlas Residence – Terenure
Yurt, Dublin 6’da, Atlas dil okuluna otobüsle  10 dakika veya  yürüyerek 35 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Temiz havanın tadını çıkarmak için dışarıda geniş bir bahçenin yanı sıra geniş bir ortak alan bulunmaktadır. Tek ve çift kişilik oda seçenekleri bulunan yurtta öğrenciler ortak mutfakları kullanarak yemeklerini hazırlamaktadırlar. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

atlas

İÇERİK BAŞLIKLARI