1. Anasayfa
 2. »
 3. Kanada Yaz Okulları

Kanada Yaz Okulları

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Kanada Yaz Okulları

Kanada Yaz Okulları ve Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgi Alın

İngilizce  veya Fransızca yaz okulları  konusunda en renkli ve farklı alternatifi Kanada’da bulabilirsiniz. Şehir merkezinde üniversite kampüslerindeki programlardan doğa kamplarına, teknolojiden ekolojiye kadar pek çok program ve aktivite sunulur. Kanada yaz okullarından beklentilerinize ve bütçenize en uygun yaz okulu fiyat tekliflerini almak için hemen bilgi formumuzu doldurun, size en iyi okulların en cazip kampanyaları ile dönüş yapalım.

Kanada Yaz Okulları ve Avantajları

Muhteşem doğası, sıcak insanları, eğitim ve kültür düzeyi yüksek nüfusu, ileri teknoloji alt yapısı ile Kanada’da yaz okulu programı almak bir genç için ayrıcalık olabilir. Universite kampusleri veya homestay konaklama Kanada yaz okulları tarafından sunulan iki alternatiftir.

Kanada’da yaz okulu programı kapsamında İngilizce veya Fransızca programları bulmak mümkündür. Özellikle her iki dilin birlikte kullanıldığı Montreal gibi şehirlerde, öğrenciler dilerlerse gün içinde İngilizce eğitim alırken konaklama için Fransızca konuşan aileleri seçerek Fransızca pratik yapmaya da devam edebilirler. Kanada’da pek çok yaz okulu öğleden sonra aktivitelerinde doğa gezileri ve sporlarına da yer vermektedir.

Kanada’nın dünyanın en güvenli ülkesi olduğunu biliyor musunuz? Her yas grubuna hitap eden gezi ve aktivite programları ile Kanada yaz okulları dunyanin tercihi olmaya devam ediyor.

Kanada Öğrenci Vizesi

Kanada vize başvuruları buradan online olarak yapılmaktadır. Pandemi nedeniyle şu anda sadece öğrenci ve akademik eğitim alan öğrencilerin es ve çocuklarının başvuruları değerlendirilmektedir.  Online vize başvurusunu tamamlayan öğrencilerin İstanbul veya Ankara’daki VFS ofislerine randevu ile gidip biyometrik bilgilerini vermeleri gerekmektedir.

Kanada’da eğitim alabilmek için iki tip vize bulunmaktadır;

 1. Ziyaretçi Vizesi

Maksimum 6 aya kadar olan programlar için ziyaretçi vizesi almak yeterlidir. Bu vize maksimum 6 aya kadar verilir ve uzatılamaz. Bu vize tipinde öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır.

 1. Öğrenci Vizesi
  6 aydan uzun süreli tüm eğitimler için öğrenci vizesi başvurusu yapılır. Ayrıca 6 aydan daha kısa sureli bir programa katılmak için kayıt olduğunuz halde, sonrasında 6 ayı geçecek başka bir eğitim daha almayı planlıyorsanız yine öğrenci vizesine başvurmalısınız. Öğrenci vizesi başvurusu yapabilmeniz için gideceğiniz okulun DLI numarası olması gerekir (Designated Learning Institute). Kanada göçmenlik departmanı Haziran 2014 yılı itibarıyla sadece DLI olan okullar için öğrenci vizesi alınabileceğini bildirmiştir.

Kanada’da dil eğitimi alırken öğrencilerin çalışma izni yoktur. Ancak uzun sureli bir sertifika veya akademik eğitime katılacak öğrenciler haftada 20 saat kampus dışında çalışabilirler.

Kanada Vize Ücreti

Ziyaretçi vizesi ücreti: 100 CAD

Öğrenci vizesi ücreti: 150 CAD

Bu ücret dışında biyometrik işlemleri için 85 CAD vize ücretleri ödenirken online olarak ödenir.

Kanada öğrenci vizesi başvurusu kaç günde sonuçlanır?

Kanada vizesi başvuruları normalde 30  iş gününde sonuçlanmaktadır. Yoğun dönemlerde bu süreç 2 aya kadar uzarken daha az yoğun aylarda 5 iş gününe kadar düşebilir.

Ziyaretçi ve öğrenci vizesi için hazırlanması gereken belgeler;

– Vize Başvuru formu ve family information formu (online başvurularda online submit edilir. VFS üzerinden yapılacak başvurularda buradan ilgili form doldurulup print edilir.

– En az 1 yıl geçerli pasaport

– Varsa eski pasaportlarınız

– 1 adet beyaz fonlu 45 mm x 35 mm ölçüsünde son 3 ay içinde çekilmiş arkası beyaz fonlu vesikalık fotoğraf.

– Vize Başvuru Ücreti (Ziyaretçi öğrenci vizesi için 100 CAD, Öğrenci vizesi için 150 CAD – Ayrıca 14 yaşından büyükler için biyometrik kayıt ücreti 85 CAD -Kredi kartı ile online ödenir)

– Neden Kanada’da eğitim alınmak istendiğine dair yazılacak niyet mektubu

– Eğitim alacağınız kuruluştan kabul mektubu (acceptance letter) Bu konuda Alternatif    Yurtdışı Eğitim’e danışınız.

– En son okuduğunuz okula ait mezuniyet belgesi / diplomanız ( hala öğrenci olanlar için yeni tarihli öğrenci belgesi + transkript)

– Varsa devam ettiğiniz özel İngilizce kursları, almış olduğunuz İngilizce hazırlık eğitimi bilgileri

– Varsa evlenme cüzdanı

– Askerlik terhis / tecil belgesi

– Arşivli Sabıka Kaydı

– Yurtdışındaki eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabileceğinizi gösteren dokümanlar;

 •  Size ve/veya ailenize ait banka hesap cüzdanı asılları veya banka onaylı fotokopileri veya bankadan alınmış güncel hesap bakiyesini gösteren mektup.
 •  Eğer banka hesapları sizden başka birine aitse masraflarınızın bu kişi/kişilerce karşılanacağını belirten sponsor mektubu.
 •  Ailenizde çalışan kişilere ait maaş bordroları.
 • Eğer aileniz kendi işini yürütmekte ise iş yeri ile ilgili vergi levhası, faaliyet belgesi, kuruluş gazetesi ve imza sirküleri fotokopileri; varsa şirket broşürleri; şirket yurtdışına ithalat veya ihracat yapıyorsa bunu belgeleyen fatura, irsaliye, sözleşme vs.
 • Varsa gayrimenkullere ait tapular, araba ruhsatı ve varsa kira gelirini gösteren belgeler. (kontrat fotokopileri)

– Çalışanlar için; eğitim süreleri boyunca işyerlerinden izinli olacaklarını belirten yazı ile beraber SSK’lı işe giriş bildirgesi, maaş bordroları, çalışılan firma ile ilgili vergi levhası, faaliyet belgesi, kuruluş gazetesi ve imza sirküleri fotokopileri. Tapu ve ruhsat dışında ki bütün belgeler İngilizce olarak hazırlanacaktır. İngilizce olarak hazırlanamayan belgeler çevirileri yapılarak dosyaya eklenmelidir.

Not: Her iki vize içinde hazırlanması gereken belgeler aynıdır.

Not: 18 yaşın altında olan öğrenciler için mutlaka Kanada’da ikamet eden bir guardian ayarlanmalıdır. Okullar bunun için guardianship mektubu yollama hizmeti sunarlar

Kanada öğrenci vizesinin reddi

Kanada vize başvuruları hem sunduğunuz dokümanlar hem de başvuru formunda ve niyet mektubunda vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda Kanada vize görevlileri tarafından değerlendirilir. Maddi olarak yeterli imkana sahip olmayan veya eğitim sonunda Kanada’yı terk etmeyeceği düşünülen başvuru sahiplerinin vizeleri reddedilebilir. Ret durumunda size genel bir ret mektubu yollanacaktır. Bu mektupta vize görevlileri sizin ret neden veya nedenlerinize en yakın seçenekleri işaretlemiş olurlar. Bir yanlış anlaşılma veya durumunuzda değişiklik olduğunu düşünüyorsanız yeni bir başvuru yapıp bu nedenleri detaylıca açıklamanızı tavsiye ederiz. .

DEVAMINI OKU KISALT

Öğrencilerimiz Ne Düşünüyor ?

Alternatif’i deneyimleyen öğrencilerimizin yurtdışı tecrübeleri

ogrenciii-1
Nazlı Hilal Karaoğlan
Avusturalya Dil Okulu İzlenimleri
alternatifecsss
Gökberk Bulut
Apollo Dublin Dil Okulu İzlenimleri
safgasdgasd-1
Eda Uzun
Kanada İzlenimleri
Rectangle-54
Talha Demir
British Study Centres Oxford Dil Okulu İzlenimleri

Öğrencilerimiz Ne Düşünüyor ?

Alternatif’i deneyimleyen öğrencilerimizin yurtdışı tecrübeleri

ogrenciii-1
Nazlı Hilal Karaoğlan
Avusturalya Dil Okulu İzlenimleri
alternatifecsss
Gökberk Bulut
Apollo Dublin Dil Okulu İzlenimleri
safgasdgasd-1
Eda Uzun
Kanada İzlenimleri
Rectangle-54
Talha Demir
British Study Centres Oxford Dil Okulu İzlenimleri