Sertifika


       

Sertifika & Diploma Programlarına genel bakış

Sertifika ve diploma programlarının popülaritesi gün geçtikçe daha çok artıyor. Ülkemizde üniversite eğitimini tamamlayan ancak süresi 1-2 sene arasında değişen master programlarının gerektirdiği kadar bütçe ve zamanı olmayan öğrenciler sertifika & diploma programlarını giderek daha çok tercih ediyorlar.
DEVAMINI OKUYUN

Neden Yurtdışında Sertifika & Diploma?

Ülkemizde de artık hemen her konuda sertifika & diploma programları sunuluyorsa da bu program türlerini de diğer örgün öğrenim programları gibi yurtdışında almanın pekçok faydası mevcuttur. Üniversite ve master gibi süre ve fiyatça daha külfetli programlara kıyasla sertifika ve diploma programları daha avantajlıdır.

DEVAMINI OKUYUN

Sertifika & Diploma Programları Kimler İçindir?

Özellikle Amerikan okullarında sertifika & diploma programlarının başlangıçta bu ülkenin kendi insanları veya üniversitelerin bulundukları bölgenin mahalli sakinleri için oluşturulduğunu görürürüz. Bunu program saatlerinin akşam üzeri sunuluyor olmasından da anlamak mümkündür.

DEVAMINI OKUYUN

Katılım Şartları ve Avantajları

Sertifika & diploma programlarına katılabilmenin akademik koşulları program ve ülkeye göre değişiklik gösterir. Bazı programlar için lise mezunu olmak bile yeterlidir.

DEVAMINI OKUYUN

Programları Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sertifika & Diploma programlarını seçerken dikkat edilecek temel hususlar şunlardır:
– Programı sunan okulun ve programın adı kadar içeriği de önemlidir. Müfredatın ilgi ve ihtiyaçlarınızla örtüşüp örtüşmediğine dikkat ediniz. Programı sunan kişilerin altyapısı ve staj imkanları gibi ek özellikler de önemlidir.

DEVAMINI OKUYUN

Mesleki Bilgi ve Becerilerinizi Belgeleyin

Belli bir alanda yetkin olduğunuzu ispat etmenin en kolay yolu o alana ilişkin bir sertifika edinmektir.

Günümüzde rekabet hem günlük yaşamımızın hem de iş hayatımızın her noktasında hissediliyor. Çocuklarımız daha 10 lu yaşlarda lise giriş sınavlarına, ardından üniversiteye ve ardından hayata hazırlanırken öğreniyorlar bu rekabeti. İyi bir başlangıç yapmak yetmiyor, iyi bir noktaya gelip geldiğiniz noktada kalabilmek için de artık rakiplerinizden bir adım önde olmalısınız.

 DEVAMINI OKUYUN

Yurtdışı Sertifika Haberleri