İngiltere Dil Okulları

İngiltere Dil Okulları yurtdışında dil eğitimi almak isteyenlerin ilk tercihi arasında yer almaktadır. İngilizcenin ana vatanı olması, Türkiye’ye yakınlığı ve uçuşların bol ve uygun olması yanında okulların kalite ve çeşitliliği İngiltere’de dil eğitimini alanında bir numara yapmaktadır. İngiltere’deki en iyi dil okullarından beklentilerinize ve bütçenize en uygun dil okulu fiyat tekliflerini almak için hemen bilgi formumuzu doldurun, size en iyi okulların en cazip kampanyaları ile dönüş yapalım.

İngiltere, dünya çapında eğitim almak için en iyi yerlerden biri haline geldi. Birleşik Krallık, dünya çapında tanınan üniversitelerden yenilikçi öğretim yaklaşımları sayesinde uluslararası öğrenciler tarafından oldukça büyük bir ilgi görmektedir. İngiltere dil okulları hırslı genç zihinleri şekillendirmeye ve potansiyelinize ulaşmanızda yardımcı olmak için çalışan ve her geçen gün kendini yenileyen destinasyonlardan biri olarak saygıyla kabul görmüştür.

Neden İngiltere'de Dil Eğitimi?

İngiltere, dil eğitiminde dünya sıralamasına giren okulları ile öğrencilerine oldukça kaliteli bir eğitim alma imkânı sunmaktadır. Zira İngilizce gerek iş hayatında gerekse akademik kariyer alanında her zaman karşımıza çıkan bir dildir.

Türkiye’de de eğitim alabileceğiniz dil okulu programları bulunur. Fakat İngilizceyi ana vatanında öğrenmek ve her gün pratik yapma ve İngilizcenin sosyal yaşantıda kullanıldığı bir ülkede eğitim alma öğrenim bakımından çok daha faydalıdır. İngiltere’de dil eğitimi alma dışında pratik yapma ve farklı ülkelerden birden fazla kişi ile sosyalleşip arkadaş olma, IELTS/TOEFL gibi uluslararası olan sınav sistemlerini detaylı bir şekilde öğrenip çeşitli sertifika programlarına geçiş yapma imkânı sunması ile İngiltere dil okullarını tercih etmek oldukça isabetli bir karar olacaktır.

İngiltere dil okulları her sene binlerce öğrenciye dil eğitimi vermektedir. Büyük bir ülke olmasının yanı sıra birden fazla şehir tercihleri sayesinde ülkenin en iyi okullarında eğitim alma şansına sahip olursunuz. Brighton ve Bournemouth sahil şehirlerinde eğitim alırken aynı zamanda eğlenebilirsiniz, Cambridge ve Oxford üniversite şehirlerini tercih ettiğinizde ise birçok öğrenci ile tanışma fırsatına sahip olursunuz. Bu şehirlerin yanı sıra Liverpool, Manchester ve Eastbourne şehirlerinde de eğitim alma şansı sunulmaktadır.

İngiltere’nin şehir içi ulaşımı oldukça kolaydır. Uber’den tutunda metroya kadar geniş bir ulaşım ağına sahiptir. Öğrencilerin eğitim alırken aynı zamanda sosyalleşeceği festivalleri sayesinde muhteşem bir ortama sahiptir. İngiltere eğitime oldukça önem veren bir ülkedir. Bu yüzden dil okulları her yıl denetlenmektedir. Bu sayede dil okullarının kalitesinin belirli bir düzeyin altına düşmemesi hedeflenir. İngiltere dil okul programları geniş bir yelpazeye sahiptir. İngiltere dil okullarında eğitim alırken aynı zamanda IELTS/TOEFL adı verilen uluslararası sınavlara hazırlıkta yapılabilir. İş İngilizcesi ve tıp İngilizcesi kurslarında da eğitim alabilirsiniz. Dil okullarının ders süresi eğitim alacağınız okula göre değişkenlik gösterir.

Tıp İngilizcesi

İngilizce'nin tıp alanında da anadil gibi kullanılabilmesi büyük bir öneme sahiptir. Tıp İngilizcesi, uluslararası bir dil olarak sağlık alanında iletişim kurmayı sağlayan temel bir araçtır. Tıp İngilizcesi eğitimi kişilere küresel bir sağlık ortamında etkili iletişim kurabilme becerilerini kazandırır.

Tıp İngilizcesi, tıbbi terimlerin yanı sıra hastalarla, meslektaşlarla ve uluslararası topluluklarla etkili iletişim kurmaya yardımcı olur. Ayrıca tıp alanındaki hızlı gelişmeleri ve bilgi paylaşımını takip edebilmek için de güçlü bir dil becerisi gereklidir. Tıp İngilizcesi eğitimi, öğrencilere aynı zamanda etik ve kültürel farklılıklar konusunda da bilgi verir. Hastaların ihtiyaçlarını anlamak ve farklı kültürlerden gelen hastalarla etkili iletişim kurmak, bir hekimin kaliteli sağlık hizmeti sunmasında kritik bir rol oynar. Tıbbi İngilizce kursları, sağlık alanında etkili iletişimi sağlamak amacıyla birçok önemli konuyu içermektedir. Bu kurslar sayesinde, öğrenciler hastalar ve tıbbi personel ile etkili iletişim kurmayı öğrenirler. Hastalara tıbbi prosedürleri açıklama ve anlatma becerileri kazanırken, aynı zamanda tıbbi muayeneleri gerçekleştirme ve hasta geçmişlerini alarak rapor hazırlama yetenekleri de geliştirilir. Hastane ortamını anlamak ve hastaların tıbbi ve cerrahi bakımlarını sağlamak da kursların önemli bir parçasıdır. Ayrıca, farklı tıbbi uzmanlık alanlarında nasıl çalışılacağına dair bilgi edinme fırsatı sunulur. Kurslar sırasında gerçek tıbbi filmler kullanılarak uygulamalı eğitimler gerçekleştirilir ve ilaçlarla ilgili detaylar, yan etkiler, dozajlar ve kontrendikasyonlar gibi konular ele alınır. Ayrıca, tıbbi belgelerin nasıl kullanılacağı da öğrencilere öğretilir. Bu şekilde, öğrenciler tıbbi alanda iletişim kurma ve profesyonel bir şekilde çalışma becerilerini geliştirme fırsatı yakalarlar.

Tıp İngilizcesi programları sadece doktorlar için değil sağlık sektöründe çalışan hemşireler ve sağlık sektöründe çalışan pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Tıp İngilizcesi Programlarına katılabilmek için en az orta seviyede yani en az Intermediate seviyede İngilizce dil bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Eğer daha İngilzce seviyeniz daha düşükse Tıp İngilizcesi eğitiminizden önce Genel İngilizce Programlarına katılarak gerekli seviyeye gelip daha sonrasında Tıp İngilizcesi Programınıza başlayabilirsiniz. Tıp İngilizcesi Programları genellikle 4-12 hafta sürmektedir.

İngiltere'de Tıp İngilizcesi denildiği zaman ilk akla gelen okullardan biri Bournemouth'da yer alan Anglo Continental Dil Okuludur. Bu okulun English For Medical Professionals programı haftada 30 dersten oluşur. Haftada 20 ders Genel İngilizceye ek olarak haftada 10 ders Tıp İngilizcesi eğitimi verilmektedir. Genel İngilizce derslerinizde sınıf mevcudu maksimum 15 kişi, Tıp İngilizcesi derslserinizde ise maksimum 8 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir. Programa katılım içi minimum yaş 21 olmalıdır. Yine Bournemouth’da yer alan ETC Dil okulu da Medical English Programı sunan okullar arasındadır. 12 haftalık paket programlar halinde hazırlanmış olan kursta haftada 20 ders Genel İngilizceye ek olarak haftada 10 ders Tıp İngilizcesi eğitimi verilmektedir.

Hukuk İngilizcesi

Hukuk İngilizcesi Programları günümüzde artık sadece mesleki terminolojiyi öğretmekle kalmaz. Mesela size en yeni programlardan biri olan ve Cambrige Law Studio tarafından sunulan Cambridge Advantage Course programından bahsetmek isteriz. Hukuk alanında en iyi işleri elde etmek isteyen uluslararası hukuk öğrencileri için dünyanın önde gelen hukuk İngilizcesi kursudur. Programda yoğun sınıf dersleri, çevrimiçi sürekli öğrenme ve Londra'nın ünlü Merkezi Ceza Mahkemesi'ni ziyaret etmek de bulunmaktadır. 1 hafta süren bu programda ayrıca ChatGPT'nin tam potansiyelini kullanarak hukuki yazınızdaki dilbilgisi ve diğer hataları tamamen ortadan kaldırmanın nasıl yapılacağını göreceksiniz. Yazılı belgelerdeki dilbilgisi artık sizin için bir sorun olmayacak. Bu heyecan verici kursa katılın ve bugünün rekabetçi hukuk ortamında başarılı olmak için gereken becerileri geliştirin. İngiltere Londra’da bir Hukuk İngilizcesi Programı arıyorsanız mutlaka değerlendirmeniz gereken okullardan biri de London School of English’dir.  Derslerin bir kısmını Hukuk alanında çalışan profesyoneller tarafından verilmektedir. Bu sayede öğrenciler kullanışlı ve pratik bilgilere ulaşır, Londra’daki hukuk şirketlerini ve mahkemeleri ziyaret ederler. Programda TOLES Uluslararası Hukuk İngilizcesi Sınav hazırlık dersleri de verilmektedir. Programınız sonunda TOLES sınavına girebilirsiniz. Hukuk İngilizcesi programı 20-30 yaş genç profesyoneller için ayrı, 30+ yaş Hukukçular için ayrı sınıflarda verilmektedir.

TOLES (Test of Legal English Skills) sınavı için kısa süreli bir programa katıldıktan hemen sonra sizin program bitiminize denk gelecek şekilde programladığımız TOLES sınavına İngiltere’deyken girin ve sertifikanızı alarak ülkenize dönün.  TOLES sınavı CV'nizde iyi bir izlenim bırakmanıza yardımcı olabilir ve iş başvurusu yaparken avantaj sağlayabilir. En üst düzeyde avantaj sağlamak için TOLES sınavını almanın yanı sıra IELTS sınavını da alabilirsiniz.

IELTS Hazırlık Programları

IELTS (International English Language Testing System), uluslararası düzeyde kabul gören bir dil sınavıdır. İngilizceyi yabancı bir dil olarak öğrenen öğrencilerin akademik veya göçmenlik amaçlarına ulaşmalarına yardımcı olan bu sınav, İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, İrlanda gibi eğitim dil iİngilizce olan pek çok ülkedeki üniversitelere ve diğer eğitim kurumlarına başvuran öğrenciler için genellikle bir gerekliliktir. IELTS sınavında başarılı olabilmek için etkili bir hazırlık gereklidir ve bu noktada dil okullarında sunulan IELTS hazırlık programları devreye girer.

İngiltere'deki dil okulları, IELTS sınavına hazırlık amacıyla tasarlanmış özel programlar sunar. Bu programlar, dil becerilerinin dört ana yönünü (dinleme, konuşma, okuma ve yazma) geliştirmek için çeşitli dersler, etkinlikler ve pratik imkanları içerir. Dil okullarının en büyük avantajlarından biri, dilin günlük yaşamda kullanılmasını sağlayan etkileşimli öğrenme ortamlarını sunmalarıdır. Öğrenciler sınıf içi etkileşimler, grup çalışmaları ve gerçek hayat simülasyonları yoluyla dil becerilerini daha hızlı ve etkili bir şekilde geliştirebilirler. Bu programlar genellikle 4-12 hafta arası sürmektedir.

Dil okulları, deneyimli ve uzman eğitmen kadrolarıyla öne çıkar. Bu eğitmenler, öğrencilere sınav stratejileri, dilbilgisi kuralları ve akademik yazım becerileri gibi konularda rehberlik ederler. Bireysel olarak düzenlenen dersler ve öğrenci ilerlemesini izlemek için düzenli geri bildirimlerle, öğrencilerin zayıf yönlerini ele alarak onların gelişimini desteklerler. İngiltere'deki IELTS hazırlık programları ve dil okulları, dil becerilerini geliştirmek ve akademik hedeflere ulaşmak isteyen öğrenciler için kritik bir rol oynamaktadır. Bu programlar, etkili eğitim metodolojileri, uzman eğitmenler ve kültürel deneyimleri bir araya getirerek öğrencilere kapsamlı bir öğrenme deneyimi sunar.

IELTS sınavı, Academic ve General olmak üzere iki farklı formatta yapılmaktadır. Akademik sınav, üniversite veya yüksek lisans başvuruları için gerekirken, Genel sınav genellikle göçmenlik ve iş yerleri tarafından talep edilir. IELTS sınavı, dil yeterliliğini resmi olarak belgelemek isteyen bireyler için bir çıkış noktasıdır. Üniversiteler, dil okulları, işverenler ve göçmenlik otoriteleri, IELTS sonuçlarını adayların dil becerilerini ölçmek ve değerlendirmek için güvenilir bir kaynak olarak kabul ederler. Bu sınav akademik veya profesyonel hedeflere ulaşma konusunda bir adım atmanın anahtarıdır. IELTS sınavına hazırlık, başarılı bir sonuç elde etmek için kritik bir adımdır. IELTS hazırlık programları adaylara sınav formatını, stratejileri ve becerileri öğrenme fırsatı sunar. Sınav öncesi pratik testleri çözmek, zaman yönetimi becerisini geliştirmek ve özgüveni artırmak için önemlidir.

IELTS Sınavının Yapısı

IELTS sınavı, İngilizce temel dil becerisini ölçen 4 bölümden oluşur:

Dinleme (Listening): Konuşma ve farklı aksanlara aşinalık kazanma yeteneğini ölçen bu bölümde, adaylar çeşitli konuşmaları ve diyalogları dinleyerek ilgili soruları yanıtlarlar.

Konuşma (Speaking): Adayların kendilerini ifade etme yeteneğini ölçen bu bölüm, bireysel ve grup konuşmaları şeklinde gerçekleşir.

Okuma (Reading): Farklı türde metinlerin anlaşılma düzeyini ölçen bu bölümde, adaylar çeşitli okuma materyallerine dayalı soruları yanıtlarlar.

Yazma (Writing): Akademik veya genel konulara dayalı yazılar yazmayı içeren bu bölümde, adaylar fikirlerini düzenli bir şekilde ifade ederler.

IELTS skorları, 0 ile 9 arasında bir ölçekte değerlendirilir. Bu ölçek, bir bireyin İngilizce dil yeterliliğini anlamak ve değerlendirmek için kullanılır. Her bir IELTS bölümü (Dinleme, Konuşma, Okuma, Yazma) için alınan puanlar tam sayılar veya yarım puanlar şeklinde verilir. IELTS genel skoru, dört bölümün puanlarının ortalamasıyla elde edilir. Örneğin, Dinleme, Konuşma, Okuma ve Yazma bölümlerinde sırasıyla 7, 6, 6 ve 5 alındığını düşünelim. Ortalama puan (7 + 6 + 6 + 5) / 4 = 6. Bu durumda, genel IELTS skorunuz 6.0 olacaktır.

IELTS Skorları ve Anlamları

9: Usta : Dilin etkili ve akıcı bir şekilde kullanıldığını gösterir. Birey minimum hata yapar ve karmaşık metinleri anlamada büyük yetenek gösterir.

8: Çok İyi: Akıcı ve etkili bir dil kullanımını ifade eder. Birey, akademik veya profesyonel bağlamlarda karmaşık metinleri anlama kabiliyetine sahiptir.

7: İyi: İyi bir dil becerisi seviyesini temsil eder. Birey, genel iletişimde başarılıdır, ancak bazı karmaşık durumlar veya konularda hatalar yapabilir.

6: Orta: Temel iletişim ihtiyaçlarını karşılama kapasitesini yansıtır. Birey, günlük konuşma ve yazma gereksinimlerini karşılayabilir, ancak bazı durumlarda anlam güçlüğü çekebilir.

5: Sınırlı: Temel iletişim gereksinimlerini karşılamada zorluk yaşandığını gösterir. Birey, basit ifadeleri anlayabilir ve iletebilir, ancak daha karmaşık durumlar ve içeriklerde zorlanabilir.

4: Sınırlı: Temel iletişim ihtiyaçlarını sınırlı bir şekilde karşıladığını ifade eder. Birey, sadece basit ifadeleri anlama ve iletebilme yeteneğine sahiptir.

3: Sınırlı: Çok sınırlı bir dil anlama ve ifade yeteneği olduğunu gösterir. Birey, iletişimde büyük zorluklar yaşar.

Türkiye'de IELTS sınavına girebileceğiniz pek çok şehir bulunmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Gaziantep ve daha pek çok şehirde sınavlar düzenlenmektedir. Sınava kayıt olmak ve ücretler hakkında bilgi almak için British Council'ın web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Dil Okulları Avantajları

Yurt dışında dil eğitimi alma denildiği zaman akla ilk gelen her zaman İngiltere olmaktadır. İngiltere dil okullarının öğrencilere sağladığı avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür.

 • İngiltere, İngilizcenin doğduğu topraklardır. İngilizcenin anavatanı olması nedeni ile hem özel hem de ayrıcalıklı bir ülkede eğitim alma kariyer fırsatları bakımından oldukça etkileyicidir.
 • Türkiye’de bulunan dil programları pratik bakımından oldukça zayıftır. Bu nedenle günlük yaşamda kullanabileceğiniz İngilizceyi öğrenmek oldukça zaman almaktadır. Oysa İngiltere’ye ilk adım attığınızdan itibaren konuşmayı öğrenirsiniz.
 • İngiltere dil okulları İngilizce kurs programlarının yanı sıra öğrencilerin başka alanlarda da kendilerini geliştirmeleri için programlar sunmaktadır. İş İngilizcesi ve Sınav Hazırlık İngilizcesi ya da farklı alanlardaki İngilizce programları bunların arasında yer alır.
 • İngiltere dil okulları, eğitim alan öğrencilerin öğrendiklerini pratikte uygulamaları için ders dışında sosyal aktivitelere oldukça fazla önem verir.
 • İngiltere ve Türkiye arası yaklaşık 4 saatlik bir uçuş mesafesi vardır. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi ülkelere göre çok daha yakındır. İngiltere ve Türkiye arasındaki saat farkı ise yalnızca 2 saattir.
 • İngiltere de dil eğitimi için aldığınız vize ile Birleşik Krallık’ta yer alan bütün ülkeleri gezme şansına sahip olursunuz.
 • Çok kültürlü bir yapıya sahip olan İngiltere’de eğitim gördüğünüz süre zarfında birçok farklı kültürden insan ile tanışma ve arkadaş olma fırsatına sahip olursunuz.
 • İngiltere, dil okullarında aldığınız eğitim sonrası Türkiye’ye döndüğünüzde yaşadığınız bu deneyim kariyeriniz bakımından oldukça sağlam bir referans olur.
 • İngiltere, dünyaca ünlü birden fazla firmaya ev sahipliği yapmaktadır. Aldığınız eğitim esnasında bu firmalar ile bağlantı kurarak kariyerinizde yeni bir sayfa açma imkânı sağlarsınız.
 • İngiltere’de dil eğitimi almak bireye hem özgüven hem de donanım kazandırır.
 • Doğru yerde doğru İngilizceyi öğrenmenin yanı sıra yeni kültür keşfetme ve farklı kültürler ile tanışma İngiltere dil okullarında eğitim alma avantajları arasında yer alır.

İngiltere’de Tercih Edebileceğiniz Şehirler

Londra hem turistik ve tarihi cazibesi hem de çok sayıda dil okuluna ev sahipliği yapmasıyla öğrenciler için önemli bir şehirdir. Ancak yaşam, ulaşım ve konaklamanın diğer şehirlere nazaran daha pahalı olduğu söylenebilir. Güneyde Bournemouth, Brighton, Eastbourne, Portsmouth gibi sahil şehirlerinde çok sayıda kaliteli dil okulu varken konaklamanın daha uygun olduğu söylenebilir. Cambridge ve Oxford da temiz İngilizce konuşulan ve iyi dil okullarının bulunduğu çok tercih edilen şehirlerdir. Kuzeyde Manchester, Liverpool, Leeds şehirleri; Londra çevresinde Bristol, Canterbury, Bath da İngiltere’de dil eğitimi alacak öğrenciler için uygun olabilir.

Londra

Londra İngiltere’nin ve Birleşik Krallık’ların başkentidir ve dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir. Londra’nın en önemli turistik mekanları, Parlamento Binası, Tower Bridge, Tower of London, Buckingham Sarayı, Trafalgar Meydanı ve London eye’dır. Londra, etnik olarak dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biridir ve yaklaşık 300 farklı dil konuşulmaktadır. Londra’da özelikle dinleme İngilizcenizi geliştirmek için ideal olacak çok sayıda sokak şovu ve gösterisini izleme şansı bulabilirsiniz. Dünyaca ünlü pek çok tiyatro gösterisi, müzikal ve şovlar ise görkemli Londra tiyatrolarında izlenebilir. Merkezden itibaren büyüyen halkalar şeklinde çizilmiş zone (bölgeler)lardan oluşan Londra şehrinde zone 1 bölgesi pek çok turistik merkezin ve çok sayıda dil okulunun da bulunduğu bölgedir. Bu bölgede aynı zamanda çok sayıda yurt konaklama alternatifi de bulunur. Londra’da ulaşım seçenekleri otobüs ve metro şeklindedir. Özellikle Londra metrosu dünyanın en eski metrosudur. Aylık £77.60’dan başlayan fiyatlarla bus / metro pass alabilirsiniz. Bu ücret kullanacağınız zone aralığına göre değişebilir. Konaklama seçenekleri aile yanı (homestay) ve yurt konaklaması (residence) şeklindedir.

londra

Oxford

Oxford İngiltere’nin güneydoğusunda bulunan kültürel ve tarihi açıdan önemli şehirlerinden biridir. Dünya’nin en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan bu kent tam bir öğrenci şehri olma özelliğini yüzyıllardır korumaktadır. Başkent Londra’ya 80 kilometre uzaklıkta olan ve 24 saat ulaşım imkanının bulunduğu Oxford, %26’lara ulaşan öğrenci nüfusu ile kültürel hareketliliğin İngiltere’deki merkezidir.Ulaşım olarak Metro ya da tramvay hattı olmayan Oxford’da şehir içi ulaşımda öğrencilerin tercihi genellikle bisiklet olsa da düzenli otobüs seferleri de mevcuttur. Oxford genelde yazları ılık olup, kışları daha serindir. Konaklama seçenekleri aile yanı (home stay) ve yurt konaklaması (residence) şeklindedir.

oxford

Cambridge

Cambridge özellikle dünyanın en iyi beş üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesi ile bilinir. Cambridge şehri, Birleşik Krallık’ta Cambridgeshire vilayetinin en eski üniversite kasabası ve idari merkezidir. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin ve turistlerin varlığıyla ortaya çıkan atmosferin yanında, Cambridge Üniversitesi’nin tarihi ve görkemli kolejleri, yemyeşil parkları, gece hayatı, kaliteli restoranları, kültür ve sanat merkezleri de geleneksel İngiliz yaşantısını deneyimlemenize olanak tanır. Cambridge ‘de öğrenim görmek sessizlik ve huzur arayanlar için bulunmaz bir fırsattır. Bu tempodan sıkıldığınızda Londra’nın canlı hayatı ve turistik mekânlarına tren ve arabayla yalnızca 1 saatlik mesafede gidebilirsiniz. Şehir içi ulaşımda birçok öğrenci bisikleti tercih eder. Hatta bisiklet, ulaşımın diğer adıdır. Düzenli otobüs seferleri mevcuttur. İngiltere’nin en güneşli bölgelerinden biri olan Cambridge’de yağış oranı diğer bölgelere göre oldukça düşüktür ve yaz mevsiminde sıcaklıklar yüksektir. Konaklama seçenekleri aile yanı (homestay) ve yurt konaklaması (residence) şeklindedir.

cambridge

Brighton

Brighton, İngiltere’nin güney doğu bölgesinde Manş Denizi kıyısındaki bir kenttir. Brighton kentini yılda sekiz milyon civarında yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Kentin aynı zamanda ciddi bir konferans turizm sanayisi bulunmaktadır. Şehir, günümüzde 2 üniversitesi olan, gece hayatı ve yıl boyunca devam eden çok çeşitli aktiviteleriyle birçok öğrencinin beklentilerine cevap verir. Brighton’da öğrenim görmeyi düşünüyorsanız yerel halkın çoğunluğunun oldukça sıra dışı ve yeni fikirlere açık insanlar olduğunu unutmayın.

Londra’ya trenle 50 dakikada gidilen Brighton’da ulaşım sorunsuz bir şekilde işler. En yaygın ulaşım araçlarının başında bisiklet gelir ve bisiklet sürücülerinin güvenliği için her türlü tedbir alınmıştır. Metro ya da tramvayın olmadığı Brighton’da ucuz ve düzenli şehir içi otobüs seferleri mevcuttur. Brighton İngiltere’nin güney sahilinde olması dolayısıyla diğer bölgelere oranla daha ılıman ve güneşli bir iklime sahiptir. Konaklama seçenekleri aile yanı (homestay) ve yurt konaklaması (residence) şeklindedir.

brighton

Bournemouth

Bournemouth, İngiltere’nin güney kıyı şeridinde yer alır ve Londra’dan sonra en çok dil okuluna sahip oluşuyla dikkat çeker. Londra’ya yaklaşık 170 km uzaklıktaki Bournemouth genellikle sahili, gece kulüpleri, alışveriş imkânları ile bilinir. Londra’ya oranla çok daha ucuz bir öğrenci şehridir. Şehir içi ulaşımda Bournemouth’a özgü sarı otobüsler oldukça meşhurdur. İngiltere’nin çoğu bölgesine oranla daha fazla güneş alan Bournemouth’da yıl boyunca ılıman bir iklim de hakimdir. Konaklama seçenekleri aile yanı (homestay) ve yurt konaklaması (residence) şeklindedir.

bournemouth

Bristol

Bristol, Güney İngiltere’de Londra’dan sonra ikinci büyük şehirdir. Bristol, bölgesinde ticaret, kültür ve eğitim açısından liderdir. Şehrin ekonomik gücü, mühendislik, havacılık, finansal servisler, medya ve turizm gibi alanlardan gelmektedir. Bristol, karnavalları, festivalleri, fuarları, müzeleri, sanatçıları ile hem hareketli bir şehirdir hem de dinlenmek isteyenler için birçok olanak sunar. Aynı zamanda çok iyi bir ulaşım ağı vardır. Londra ve sahil kentlerine günü birlik gitmek mümkündür. Bristol İngiltere’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Kış mevsimleri ise genelde yağışlı geçer. Konaklama seçenekleri aile yanı (homestay) ve yurt konaklaması (residence) şeklindedir.

bristol

 

İngiltere Dil Okulu ve Kariyer Fırsatları

İngiltere dil okullarında mükemmel bir eğitim aldıktan sonra harika kariyer fırsatları sizi bekliyor olacaktır. O yüzden sizde hemen size ve bütçenize uygun olan bir dil okulu seçimi yaparak kariyer fırsatlarından yararlanmak için harekete geçin. İngiltere herkesin hayallerini süsleyen güçlü ve zengin ülkelerin başında gelmektedir. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için doğru adımlar atmak için daha fazla zaman kaybetmeyin. Çünkü İngilizce konuşmayı bilmeyen biri için kariyerinde ilerlemek akıcı ve aksanlı bir biçimde İngilizce konuşan kişinin kariyerinde ilerlemesi aynı olamaz. Aldığınız kaliteli eğitim sayesinde kariyerinizde dilediğiniz noktaya kadar ilerlemeniz mümkündür.

İngiltere Dil Okulu Fiyatları

Yurt dışında dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden biri genellikle İngiltere’dir. Amerika, Kanada, Avustralya, İrlanda ülkelerinde yer alan dil okullarının genellikle İngiltere’de kursları bulunur. Bu sayede dünya standartlarında ve yüksek kalitede bir eğitim alma şansına sahip olursunuz. İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler bütçelerine uygun dil okulları bulabilirler. Londra’da dil eğitimi almak oldukça yüksek bir maliyete sahipken Oxford’da ya da Brighton’da bulunan yaz okulları daha ekonomiktir. Bu nedenle İngiltere pahalı bir ülke kanısı yerine kendi bütçenize uygun okulların bulunduğunu unutmamanız gerekir.

İngiltere Dil Okulları Eğitim Süresi

İngiltere’de dil eğitimi suresine göre iki farklı vize tipine başvurulur.  2 haftadan başlayan surelerle İngiltere’de dil eğitimi alabilirsiniz. 6 aya kadar olan eğitimler için ziyaretçi vizesi alınır. 6-11 ay arası bir sure için bir dil eğitimine dahil olduysanız  11 aylık dil eğitimi vizesi almak gerekir.

İngiltere'de dil eğitimi alırken dikkate almanız gereken birçok faktör var. Dil seviyeniz, hedefleriniz ve zaman kısıtlamalarınız gibi öğrenciye özgü faktörler, eğitim sürenizi belirlemede önemli rol oynar. Dil eğitimi programları 2 haftadan 11 aya kadar farklı sürelerde olabilir. Bu süre sizin bu mevcut dil seviyenize ve ulaşmayı hedeflediğiniz dil yeterliliğine göre değişir. Eğer kısıtlı bir zamanınız varsa dil okullarının sunmuş olduğu Intensive English yani yoğun İngilizce Programlarını tercih etmelisiniz. Bu programlarda genellikle haftada 30 ders sunulur. Bunların pek çoğunda haftada 20 ders yine Genel İngilizce eğitimi alırken, 10 ders de ihtiyacınıza ve seviyenize uygun olarak seçmeli derslerden oluşur. Conversation, Business English ve IELTS Hazırlık dersleri seçmeli dersler içerisinde en çok tersih edilenlerdir. Veya haftada 20 derslik Genel İngilizce programına katılıp kendi isteklerinize uygun olarak One-to-one yani bire bir özel dersler ile ilerleme hızınızı arttırabilirsiniz. Dil okullarını sunduğu programlara göz atarak ve bize ulaşarak ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Hangi dil seviyesini hedefliyorsunuz? Yoğun bir program mı tercih ediyorsunuz, yoksa yarı zamanlı bir program mı? Bu eğitim için ayırabileceğiniz zaman ve bütçe nedir? İngiltere'de dil eğitiminiz için en uygun süreyi belirlemek için dil hedeflerinizi, ihtiyaçlarınızı ve kişisel koşullarınızı dikkate almanız önemlidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Alma Şartları

İngiltere’de dil okullarında eğitim almak isteyen öğrencilerin Öğrenci Ziyaretçi Vizesi almaları gerekir. Bu vize türü ile öğrenciler 6 aya kadar İngiltere’de konaklama hakkına sahip olurlar. İngiltere’de dil okullarında eğitim görmek isteyen kişiler gerekli olan evrakları ve şartları sağlayarak İngiltere Konsolosluğundan randevu alarak başvuru yapmaları gerekir.

İngiltere dil okulu vizesi için gerekli olan belgeler;

 • İngiltere Vize Başvuru Formu: Bu form doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurularak ibraz edilmelidir.
 • Pasaport: Öğrencilerin 10 seneden eski olmayan ve seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerliliği olmalı ve en az 2 sayfasının boş olduğu pasaporta ihtiyaçları vardır.
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Banka Hesap Dökümü: Seyahat ve eğitim masraflarının nasıl karşılanacağını gösteren bir biçimde ibraz edilmelidir.
 • Kabul Mektubu: Öğrenciler İngiltere’de eğitim alacakları okuldan temin edilecek olan bu belgeyi ibraz etmelidir.
 • Öğrenci Belgesi: Güncel tarihe sahip olan bu belge İngilizce çevrilmiş olarak ibraz edilmelidir.
 • Evli olan kişiler evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Askerlik durumunu gösteren belge
 • Tapu ve Araç Ruhsat fotokopisi
 • Öğrencilik hayatı devam etmeyen kişileri mezun oldukları okuldan İngilizce tercümesi yapılan diplomalarını ibraz etmeleri gerekir.

İngiltere Dil Okulları Dil Eğitiminde Ne Vadediyor?

İngiltere, gelişmiş ülkeler sıralamasında 6. sırada yer alan bir ülkedir. Tüm dünyada ekonomik anlamda endişe yaratan Covid-19 pandemisi döneminde İngiltere başarılı olan ekonomik politikaları sayesinde 4. sıraya yükselmeyi başarmıştır. Refah seviyesinin bu kadar yüksek olduğu bir ülkenin bilim, düşünce, sanat derinliği bakımından size katacağı artıları tahmin dahi edilemez. Bu yüzden İngiltere’de sadece dil okullarında dil seviyenizi geliştirip İngilizce öğrenmez, kişisel gelişiminizde de oldukça büyük yollar kat edersiniz. İngiltere dil okulunda eğitim gördüğünüz süre boyunca karşılaşacağınız iki katlı ve kırmızı renkli otobüsleri ile yolculuk yapabilir, Dünya’nın en eski demiryolları ve metrolarını görebilir, Londra’nın Regent Street, Piccadilly, Oxford Circus turistik bölgelerini gezebilirsiniz. Dünya’nın başka hiçbir yerinde bulamayacağınız müzikalleri ile dil eğitim programınızı en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Bunların yanı sıra tarihin başlangıcı olarak kabul gören Stonehenge, Shakespeare’in doğup yaşadığı köy ve evi, Newton’un yer çekimini keşfetmesine yardım eden ağaç, Harry Potter sinema filminin çekildiği yerler, dünyanın en iyi üniversiteleri olan Oxford ve Cambridge, yaz döneminde ise Bournemouth, Cornwall ve Brighton gibi lokasyonlarda deniz tatili yapabileceğiniz seçenekleri sayesinde dil eğitiminin ötesinde bir deneyim yaşarsınız.

İngiltere’de Eğitim Almak ve İngiltere Hakkında İlginç Bilgiler

İngiltere dil okulları, kariyerinizde ve hayatınızda iz bırakan büyük katkılar sağlayacaktır. İngiltere dil okulları, yurt dışında dil eğitimi söz konusu olduğunda en çok araştırılan ve tercih edilen seçeneklerin başında yer alır. Her sene dünyanın birçok farklı ülkesinden on binlerce öğrenci dil eğitimi için farklı ülkelerde bulunan dil okullarını tercih etmektedir. Tercih edilen ülkeler arasında en popüler olanı ise İngiltere’dir.

İngiltere’nin popüler olmasının en büyük nedenlerinden biri İngilizce’nin anavatanı olmasıdır. Aynı zamanda British Counsil akreditasyonuna sahip ve yüksek standartlara sahip olan okulları sayesinde İngiltere dil eğitimi ön plana çıkmaktadır. İngilizcenizi kısa bir süre içinde geliştirme ve bol bol pratik yapma adına vereceğiniz en doğru karar İngiltere dil okullarından birini seçmek olacaktır.

 • Dünyada yaygın olarak oynanan rugby, futbol ve polo sporlarının doğduğu ülke İngiltere’dir.
 • İngiltere’de yaklaşık her 40 km’de bir farklı aksan ile karşılaşmak mümkündür. Aksan çeşitliliği nedeni ile İngiltere İngilizcesi oldukça talep görmektedir.
 • İngiltere’de Milletvekili Evi’nde ölmek yaşa dışıdır.
 • İngiltere dünyadaki en kısa uçuş süresine sahip olan bir programı bulunur. Papa Westray ve Westray adlı küçük adalar arasında gerçekleşen uçuş süresi 2 dakikadır.
 • İngiltere’nin başkenti Londra tarih boyunca aynı isimle anılmamıştır. Lowonidonjon, Londinium ve Plowonida başkentin eski isimlerinden bazılarıdır.
 • Halen kullanılan Windsor Kalesi en eski kraliyet konutudur.
 • Fish&Chips adlı İngiltere’nin en ünlü atıştırmalıkları yapan ilk restoran 1860 yılında Londra’da açılmıştır.
 • İngilizler günde 165 milyon bardak çay tüketir.
 • İngiltere peynir yuvarlama adı verilen bir yarışmaya ev sahipliği yapar. Coopers Hill’de yapılan yarışmada kazanan yuvarladığı tekerlek büyüklüğündeki peynir ile ödüllendirilir.
 • Dünyaca ünlü James Bond’un 007 kodu yazar Ian Flemming’in Londra-Canterbury arasında kullandığı otobüs numarasından gelir.
 • Londra Kulesinde her daim 6 adet kuzgun bulunur. Bunun sebebi ise kuzgunlar kulede bulunmazsa İngiliz Krallığının yıkılacağı inancından gelmektedir. Bu yüzden kulede her zaman 8 kuzgun bulundurulmaktadır.
 • İngiltere’nin başkenti Londra’da 300 farklı dil konuşulmaktadır. Dünyanın en fazla yabancı dil konuşulan şehir unvanına sahiptir.
 • Londra’nın metro ağı dünyanın en eski metro ağlarından biridir.

Öğrenciler Dil Eğitiminde Neden İngiltere’yi Tercih Eder?

Dil eğitimi için İngiltere’yi tercih ettiğinizde, derslerinizden geriye kalan vakitlerinizde İngiltere’yi yaşamayı deneyimlersiniz. Dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen öğrenciler ile aynı sınıfta olmanın deneyimi ve yeni arkadaşlıklar kurmanın keyfini çıkarırsınız. İngiltere dil eğitimi programınız devam ederken İngiltere üniversitelerini ziyaret edebilirsiniz. Bu sayede dil eğitiminizin sona ermesinden sonra okulların anlaşmalı olduğu üniversitelerden birini tercih ederek geçiş yapabilirsiniz. İngiltere üniversiteleri dünyanın en iyi 100 üniversitesi sıralamasına giren üniversiteleri bulunur. Bu sıralama ülkenin eğitim konusunda ne kadar başarılı olduğunun göstergesidir.

İngiltere’de ülkenin birden fazla yerine yayılmış olan hem uluslararası hem de butik olarak birçok dil okulu bulunmaktadır. Büyük şehrin kalabalığı ve karmaşasından sıkılan öğrenciler için Eastbourne, Canterbury, Southampton ve Hastings gibi küçük şehirler de bulunur.

İngilizlerin kendine has olan kültürü ve aksanlarını yaşayarak dil öğrenebilirsiniz. Dil okullarının British Council tarafından onayı olması İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için alacakları sertifikanın geçerliliği bakımından oldukça önemlidir. İngiltere, öğrenciler tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden birisi de güvenli ve yasalara oldukça uyan bir ülke olmasıdır.

Konaklama Seçimi

Dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için büyülü bir öğrenme ve yaşam fırsatı sunan bu ülkede, konaklama seçenekleri de önemli bir role sahip. Kendi ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize uygun bir konaklama seçimi yaparak İngiltere'deki eğitim yolculuğunuzu daha anlamlı ve zengin kılabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklama; İngiltere’de Dil Eğitimi Alırken İngiliz Kültürünü Deneyimlemenin En Samimi Yolu

Yabancı bir ülkede dil eğitimi alırken, dilin yanı sıra o ülkenin kültürünü de daha derinlemesine deneyimlemek isteyen öğrenciler için aile yanı konaklama seçeneği oldukça değerli bir deneyim sunar. İngiltere gibi ülkelerde aile yanı konaklama, hem öğrencilerin günlük yaşamı ve gelenekleri yakından gözlemlemelerine hem de dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan bir seçenektir. Aynı zamanda da yurtlara göre daha ekonomiktir. Bu nedenle pek çok öğrenci aile yanlarında konaklamayı tercih etmektedir.

Aile yanı konaklamalar öğrencilerin gideceği dil okulları aracılığıyla ayarlanmaktadır.  Öğrenciler, aile yanı konaklamada yaşanacak deneyimi şekillendirebilmek için bazı özel tercihleri belirleyebilirler. Öğrenciler  aile yanı başvurularını yaparken aşağıdaki kriterleri kendileri belirleyebilirler; 

Tek Kişilik veya Çift Kişilik Oda

Öğrenciler, konaklayacakları odanın tek kişilik veya çift kişilik olmasını seçebilirler. Genellikle tek kişilik odalar tercih edilirken, çift kişilik odalar daha çok beraber seyahat eden öğrencilere sunulur. Tek kişik oda ile çift kişilik odalar arasındaki fiyat farkı haftalık yaklaşık 20-30 GBP’dir.

Öğün Seçimi

Yarım Pansiyon (Half Board):  En çok tercih edilen seçim yarım pansiyon yani half board yemek seçeneğidir. Sabah ve akşam yemeği yanında kaldığınız aile tarafından hazırlanır. Yemekler beraberce yenilir. Eğer yemeğe geç kalacaksanız önceden haber vermeniz nazik bir davranış olacak ve akşam yemeğiniz belli bir saate kadar sizin için hazır bulundurulacaktır.

Yalnızca Kahvaltı (Bed and Breakfast): Bir diğer tercih edilen seçenek de sadece kahvaltıdır yani bed and breakfast seçeneği. Aile yanı konaklamada, öğrenciler  ev sahibi ailenin hazırladığı sabah kahvaltısını alırlar. Yarım pansiyon konaklamaya göre daha uygun maliyetlidir.

Tam Pansiyon: Tam pansiyon seçeneğinde, öğrencilere sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinin yanı sıra öğlen yemeği de sunulur. Aileniz sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinin yanı sıra öğlen yemeğiniz için okula giderken yanınıza genellikle sandviç ve meyvadan oluşan bir paket de hazırlar. Tam pansiyon seçeneği genellikle 18 yaş altı öğrencilere tavsiye edilir.

Ayrıca öğrenciler aile yanı konaklama başvuru formunu doldururken varsa yemedikleri yiyecekleri mesela domuz eti gibi belirtebilirler. Alerjiniz olan yiyecekleri de mutlaka belirtmeniz gerekir ve bu isteklerinize uygun olarak size yiyecekler hazırlanır.

Konaklama süresi: Uzun bir süre için dil okuluna kayıt olmuşsanız bile aile yanı konaklamanızı sadece 4 hafta için yapabilirsiniz. Böylelikle İngiltere’de eğitiminize başladığınızda eğer sizin için yurt  gibi seçeneklerin daha uygun olduğunu düşünürseniz veya aile yanında kalmak size uygun gelmediyse kısa sürede konaklama seçiminizi değiştirebilirsiniz. Eğer sizin için ayarlanmış olan ailenizden memnunsanız takip eden aylar için gerekli olan konaklama ücretinizi okula ödeyerek konaklama sürenizi uzatabilirsiniz.

Ailede yaşayan kişilerin seçimi: Aile yanı konaklamanızda ailenin küçük yaş çocuğu olup olmamamasını tercih edebilirsiniz. Köpek, kedi, kuş gibi evcil hayvan olup olmamasını seçebilirsiniz. Mesela sadece tek başına yaşayan bir kadın ev sahibinin yanında konaklamayı tercih ediyorsanız size böyle bir ev ayarlanmaya çalışılacaktır.

Peki neleri öğrenciler belirleyemez? Konaklama düzenlenirken, öğrencilerin belirleyemediği bazı faktörler de bulunur. Örneğin, kalınacak ailenin okula olan uzaklığı, öğrencinin tercihleri gözetilerek en uygun şekilde seçilir. Kalacağınız ailenin okula olan uzaklığını belirleyemezsiniz. Tüm öğrenciler okula en yakın ailede konaklamak ister. Zaten sizin isteklerinize uygun aileler arasından okula en yakın olanı size atanacaktır. Kalacağınız ailenin etnik kökenini de belirleyemezsiniz. Kalacağınız aile İngiliz vatandaşı olacaktır fakat bu kişiler Hint kökenli bir İngiliz aile de olabilir.

İngiltere'de Yurtta Konaklama; Dinamik ve Eğlenceli Öğrenci Hayatı

İngiltere'de yurtta konaklama, öğrencilere sosyal bir yaşam tarzı, sosyal etkileşim ve kişisel özgürlük sunan popüler bir tercihtir. Yurtlar, genellikle öğrencilerin bir arada yaşadığı, sosyal etkileşimin yüksek olduğu alanlardır. Farklı milletlerden ve kültürlerden gelen insanlarla tanışma, arkadaşlıklar kurma ve dil becerilerini geliştirme fırsatı sunar. İngiltere’deki yurtlar modern ve konforlu tesislerdir. Tek kişilik veya paylaşımlı odalarda özel veya ortak banyolu olmak üzere geniş seçenekler sunar. Temizlik ve düzen, yurt yönetimi tarafından genellikle düzenli olarak sağlanır. Yurtlar genellikle dil okullarına yakın konumda yer alır. Bu, öğrencilere derslere kolayca ulaşma fırsatı verir ve zaman yönetimine katkı sağlar. Londra gibi büyük şehirlerde aile yanı evler yaklaşık 45-60 dakika uzaklıkta olabilir. Fakat bir yurt tercih ettiğiniz durumda uzaklığını bilerek tercih yapabilirsiniz. Yurtlar, güvenlik kameraları, kartlı giriş sistemleri ve güvenlik görevlileri gibi önlemlerle donatılmıştır. Öğrencilerin güvende ve huzurlu bir ortamda yaşamasını sağlar. Yurtlar aynı zamanda öğrenciler için sosyal etkinlikler de düzenleyebilir. Bu etkinlikler, yeni arkadaşlar edinme, eğlenme ve kültürel paylaşımları artırma fırsatı sunar. Ve belki de ilk defa yurtdışı deneyimi yaşayacak öğrenciler için yurt yaşamı, öğrencilere bireysel özgürlük ve sorumluluklarını üstlenme fırsatı verir. Bu, gelecekteki yaşam için önemli bir adım atma şansı sunar. Yurtlarda genellikle paylaşımlı mutfaklar bulunur. Öğrenciler yemeklerini kendileri hazırlayabilirler. Ayrıca bazı yurtlarda yemek hizmeti sunulabilir, ancak genellikle ayrı bir ücret karşılığında sağlanır.

Yurtta konaklama süresi, öğrencinin ihtiyacına göre şekillendirilebilir. Dil eğitimi alan öğrenciler genellikle kısa süreli olarak anlaşma yapmayı tercih ederler. 24 hafta için dil okuluna gidiyorsanız konaklamanızı da 24 hafta boyunca yapmanız gerekmez. Sadece 4 haftalık oda rezervasyonu yapabilir, İngiltere'ye gittiğinizde aylık ödemeler ile konaklamanızı uzatabilir veya farklı bir konaklama seçeneği ile konaklamanızı değiştirebilirsiniz. Lütfen unutmayalım ki konaklama hizmetleri dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu bir hizmettir. Konaklamanızı dil okulu tarafından ayarlamaz zorunda değilsiniz. Dilerseniz kendiniz de okulun sunduğu seçeneklerden farklı bir yurtta kalmayı tercih edebilirsiniz.  Fiyatlar, yurdun konumu, tesis özellikleri ve oda tipine göre farklılık gösterir. Yurt konaklamaları genellikle diğer seçeneklere göre biraz daha maliyetli olabilir.

DEVAMINI OKU KISALT

EC ENGLISH PROMOSYONLARI

 EC English Londra, Brighton, Cambridge, Manchester ve Bristol okullarında Türk Öğrencilere %30 İndirim 
Son Başvuru Tarihi: 30 Haziran 2024

EC Cambridge okulu haftada 20 ders örnek maliyet

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
4 HAFTA 966 GBP 1380 GBP
8 HAFTA 1932 GBP 2760 GBP
12 HAFTA 2604 GBP 3720 GBP
24 HAFTA 4284 GBP 6120 GBP
36 HAFTA 6426 GBP 9180 GBP

Bayswater - Eurocentres Promosyonları

Dünyanın en köklü okullarından Eurocentres’i satın alan Bayswater College’da dil eğitimi programlarında %30 indirim !
Sertifika programlarında %10 Türk öğrenci indirimi! Ayrıca Sertifika programlarına katılan öğrencilere 2 hafta ücretsiz İngilizce dil eğitimi. 
Promosyonlu fiyatlar için 30 Nisan 2024’e kadar kayıt olunuz.
Bayswater-Eurocentres Bournemouth okulu haftada 20 ders örnek maliyet

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
4 HAFTA 742 GBP 1060 GBP
8 HAFTA 1484 GBP 2120 GBP
12 HAFTA 2058 GBP 2940 GBP
24 HAFTA 3600 GBP 5400 GBP
36 HAFTA 5400 GBP 8100 GBP

KAPLAN INTERNATIONAL PROMOSYONLARI

KAPLAN’dan Türk öğrencilere özel %25 indirim ! Ayrıca 30 Nisan’a kadar yapılan başvurularda Bath, Bournemouth, Liverpool, Manchester ve Torquay okullarında %35 indirim ! 
 Promosyonlu fiyatlar için 30 Haziran 2024’e kadar kayıt olunuz.
KAPLAN Cambridge okulu haftada 20 ders örnek maliyet

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
4 HAFTA 930 GBP 1240 GBP
8 HAFTA 1830 GBP 2440 GBP
12 HAFTA 2475 GBP 3300 GBP
24 HAFTA 4140 GBP 5520 GBP
36 HAFTA 6210 GBP 8280 GBP

KINGS Colleges Promosyonları

Kings English Londra, Brighton, Oxford ve Bournemouth merkezlerinde Türk öğrencilere özel %30 indirim ! 
Promosyonlu fiyatlar için 31 Mart 2024’e kadar kayıt olunuz. 
Kings Bournemouth okulu haftada 20 ders örnek maliyet

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
4 HAFTA 840 GBP 1200 GBP
8 HAFTA 1680 GBP 2400 GBP
12 HAFTA 2310 GBP 3300 GBP
24 HAFTA 4116 GBP 5880 GBP
36 HAFTA 6048 GBP 8640 GBP

Stafford House Promosyonları

Stafford House dil okulunun Londra ve Cambridge merkezinde Türk öğrencilere özel %25 ve Canterbury merkezinde ise %30 indirim ! 
Promosyonlu fiyatlar için 30 Nisan 2024’e kadar kayıt olunuz.
Stafford House Cambridge okulu haftada 20 ders örnek maliyet

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
4 HAFTA 952 GBP 1240 GBP
8 HAFTA 1860 GBP 2480 GBP
12 HAFTA 2601 GBP 3468 GBP
24 HAFTA 4536 GBP 6048 GBP
36 HAFTA 6804 GBP 9072 GBP

CES Promosyonları

CES Londra, Worthing, Oxford, Leeds ve Edinburgh ve dil okullarında Türk öğrencilere indirimli özel fiyatlar! 
Promosyonlu fiyatlar 31 Aralık 2024’e kadar tüm yıl boyunca geçerlidir.
CES Worthing okulu haftada 20 ders örnek maliyet

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
4 HAFTA 736 GBP 844 GBP
8 HAFTA 1408 GBP 1640 GBP
12 HAFTA 2016 GBP 2328 GBP
24 HAFTA 3444 GBP 4536 GBP
36 HAFTA 5040 GBP 6624 GBP

ST GILES Promosyonları

St Giles’dan Londra, Cambridge, Brighton ve Eastbourne dil okullarında Türk öğrencilere %30 indirim.
Promosyonlu fiyatlar için 31 Mart 2024’e kadar kayıt olunuz.
St Giles Brighton okulu haftada 20 ders  öğleden sonra programı örnek maliyet

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
4 HAFTA 722 GBP 1032 GBP
8 HAFTA 1360 GBP 1944 GBP
12 HAFTA 1915 GBP 2736 GBP
24 HAFTA 3612 GBP 5160 GBP
36 HAFTA 5518 GBP 7740 GBP

LSI Promosyonları

LSI’ın Londra, Cambridge ve Brighton dil okullarında Türk Öğrencilere % 35 İndirim !  Aşağıdaki tablo LSI Londra Merkez, Brighton ve Cambridge merkezlerinde haftada 20 derslik program örnek maliyetidir. 
Promosyonlu fiyatlar için 31 Haziran 2024’e kadar kayıt olunuz.

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
4 HAFTA 819 GBP 1260 GBP
8 HAFTA 1638 GBP 2520 GBP
12 HAFTA 2340 GBP 3600 GBP
24 HAFTA 4368 GBP 6720 GBP
36 HAFTA 6552 GBP 10080 GBP

Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere'ye giderken dil seviyem hangi düzeyde olmalı ?

İngiltere’de dil eğitimi almak için belirli bir İngilizce seviyesine sahip olmanız şartı aranmaz. Ancak en azından basit günlük konuşmaları yürütecek düzeyde İngilizce bilmeniz ülkeye ve kültüre alışmanızda size kolaylık sağlayacaktır.

Ne kadar sürede hangi seviyeye gelirim ?

Bu sorunun cevabını vermek oldukça zordur. Hem öğrencinin dile yatkınlığı, hem alınan eğitimin yoğunluğu, hem de çevre şartları İngilizce seviyesinin ilerleme süresini etkileyen unsurlardır. Ayrıca okulların sistemleri de bu konuda önemlidir. Bazı okullarda seviyeler daha kısa süreli modüllere bölünürken bazıları 3 ana kurda eğitim vermeyi tercih edebilir. Genellikle Başlangıç ve elemantary seviyeleri biraz daha hızlı ilerlerken orta düzeyde seviye ilerleme hızı yavaşlayacaktır. Önemli olan gerçekte olduğunuz dil seviyesinde eğitim alıyor olmanızdır. Bunu tespit edebilmek için gittiğiniz okullarda hem gramer, hem de konuşma-okuma-yazma açısından seviye tespit sınavına alınırsınız. Sınıfınıza yerleşip ders almaya başladığınızda seviyenizin bu sınıfa göre düşük veya yüksek kaldığını düşünüyorsanız mutlaka öğretmeninizle görüşünüz.

Konaklama için nerede kalmalıyım ?

İngilizce eğitimi alırken bir ailenin yanında pansiyoner olarak kalmak hem ekonomik açıdan iyi olur hem aile yanında kendinize ait bir odanız olur. (veya isteğe göre bazı okullarda paylaşımlı odalar ayarlanabilir) Evin geri kalan bölümlerini sizi misafir eden aile (hostfamily) ve varsa diğer öğrencilerle paylaşırsınız. Homestay (aile yanı) konaklamada en fayadalı olan konaklama şekli kahvaltı ve akşam yemeğinin dahil olduğu sistemdir. İngilizler yemek saatlerinde tüm aile birlikte masaya oturmayı severler. Bu saatler sizin ana dili İngilizce olan insanlarla sohbet edebilmeniz için önemli olacaktır. Aile size ev anahtarını vereceğinden giriş-çıkış saatlerinizle çok ilgilenmez.

Çeşitli nedenlerle homestay yani aile yanı konaklama istemeyen öğrenciler okullara ait yurt seçeneklerini veya çevrede bulunan özel yurtları tercih edebilirler. Yurt konaklama ücretleri genelde biraz daha pahalı olabilir. Yurtların fiyatları şehre ve okula uzaklıkları, özel veya paylaşımlı banyo sunmaları ve diğer konfor standartlarına göre değişir.

Londra'da İngilizce Eğitimi pahalı mıdır ?

Londra’da okul ücretleri diğer İngiltere şehirlerinden çok farklı değildir. Hatta İngiltere’nin en çok dil okuluna sahip şehri olduğundan çok uygun fiyatlı okullar da bulunabilir. Ancak Londra'da İngilizce eğitimi almak yaşam–konaklama ve ulaşım ücretleri göz önünde bulundurulduğunda diğer şehirlere göre daha pahalıdır.

İngiltere, İngilizce öğrenmek için en pahalı seçenek midir ?

İngiliz sterlininin diğer para birimlerinden daha pahalı oluşu pek çok öğrencinin İngiltere’de İngilizce eğitimi almak için en pahalı ülke olduğunu düşündürse de bu gerçekte her zaman doğru değildir. Londra dışında dil eğitimi almak genellikle kısa dönemde ABD, Kanada, Avustralya gibi ülkelerle kıyaslandığında daha uygundur. Maliyet hesaplaması yaparken mutlaka uçak bileti ve vize masraflarını da hesaplamalısınız. Uzun dönemde ise İngiltere Kanada-İngiltere ve İrlanda gibi ülkelere göre İngiltere’de dil eğitimi almak daha pahalı olacaktır.

Üniversite bünyesinde bir İngilizce programı almak istesem mümkün mü ?

İngiltere’de İngilizce eğitimi sunan okulların pek çoğu kendi özel binalarında eğitim veren özel dil okullarıdır. Pek çok üniversite akademik eğitimine devam edecek öğrenciler için lisans veya yüksek lisans öğrencilerine yönelik akademik İngilizce kursları sunmaktadır. Az sayıda üniversitede Genel İngilizce eğitimi almak da mümkündür. Ancak bu programlar (birkaç tanesi hariç) genelde sadece Ocak-Haziran ve Eylül aylarında İngilizce eğitimine başlama şansı sunarlar. Ayrıca EU ülkelerinden gelen öğrenciler bu kurslara çok cüzi ücretlerle katılabildiğinden sınıflar kalabalıktır. Londra’da bulunan University of Arts London İngiltere’de üniversite bünyesinde Genel İngilizce kursu almak isteyen öğrenciler için her ay başlayan programlar sunmaktadır.

Hangi şehri tercih etmeliyim ?

İngiltere yüz ölçümü olarak çok büyük bir ülke değildir ve toplu taşıma çok gelişmiştir. Londra ve çevresi İngilizce aksanın en iyi olduğu bölgelerdir. Güneyde okulların çok olduğu ve Londra’ya yakın oldukları için çok tercih edilen Brighton, Bournemouth, Eastbourne, Portsmouth tercih edilebilir. Marka olarak görülebilecek ve yine yaşayan insanların eğitim düzeyinin yüksek olduğu Cambridge ve Oxford ikinci en çok tercih edilen grupta yer alır. Bu iki şehir üniversite öğrenci sayısının da çokluğunun etkisiyle yaşam ve konaklama fiyatları açısından güneydeki birinci gruptan biraz daha pahalı kalabilir. Son zamanların en güvenilir ve yaşanabilir şehri Bristol, katedraliyle ünlü Canterbury, kuzeyin Londrası sayılabilecek Manchester, UNESCO Heritage şehir olan ve Beatles'in evi Liverpool son zamanlarda hem öğrencilerin tercihi olmuş hem de bu şehirlerde yeni okullar açılmıştır. Etrafınızda Türk öğrenci sayısı az olsun isterseniz biraz daha küçük şehirleri seçmek doğru bir karar olabilir.

İngiltere'de ulaşım pahalı mıdır ?

Londra dışındaki şehirlerde ulaşım pahalı değildir. Ayrıca pek çok şehirde otobüs ile ulaşımın yanı sıra haftalık veya aylık olarak bisiklet kiralamanız da mümkündür.

Brighton veya Bournemouth gibi bir şehirden Londra’ya her gün gitmek mümkün müdür ?

Hem evet, hem de hayır ! Brighton hızlı tren ile Londra’ya sadece 50 dakikalık mesafededir. Ancak gidiş-dönüş tren maliyeleri minimum 50 GBP civarından başlar.

Hangi havalimanına ineceğim ?

Londra ve çevresine gidecek öğrenciler için Londra havalimanlarından birine inmek doğru olacaktır. Manchester, Liverpool, York gibi Kuzey şehirleri için ise yine direk uçuş bulunan Manchester havalimanı uygun olur. Aşağıda Türkiye’den direk uçuş olan havalimanlarını ve hangi şehirler için en uygun olduklarının listesini bulabilirsiniz;

London Heathrow Havaalanı; Bournemouth, Oxford, Bristol, Canterbury, Cambridge
London Gatwick Havaalanı; Brighton, Eastbourne, Portsmouth, Southampton
London Stansted Havaalanı; Cambridge
London Luton Havaalanı; Oxford
Manchester; Manchester, Liverpool, Leeds

Telefon hattı alabilir miyim? İngiltere -Türkiye arası en ucuz tarife hangisi?

Pek çok öğrenci İngiltere’de İngilizce eğitimi alırken pay as you go (bizim hazır kart sistemimiz) tarifelerini tercih etmektedir. Alternatif Yurtdışı Eğitim İngiltere’de eğitim alacak öğrencilerine en avantajlı tarifelerden birini sunan telefon hattı hediye etmektedir. Böylece öğrencilerimiz uçaktan indikleri anda ailelerinin kendilerini arayabileceği telefon numarasına sahip olurlar. Ayrıca öğrenciler en çok Whatsapp üzerinden aramalar yapmayı tercih ederler.

Saat farkı ne kadar? Jetlag olacak mıyım ?

İngiltere ve Türkiye arasında saat dilimi farkı 2 saattir. Uçak yolculuğu İstanbul’dan ortalama 4 saat sürmektedir. Bu şartlarda jetlag olma olasılığınız düşüktür.