İngiltere Dil Okulları

İngiltere Dil Okulları yurtdışında dil eğitimi almak isteyenlerin ilk tercihi arasında yer almaktadır. İngilizcenin ana vatanı olması, Türkiye’ye yakınlığı ve uçuşların bol ve uygun olması yanında okulların kalite ve çeşitliliği İngiltere’de dil eğitimini alanında bir numara yapmaktadır. İngiltere’deki en iyi dil okullarından beklentilerinize ve bütçenize en uygun dil okulu fiyat tekliflerini almak için hemen bilgi formumuzu doldurun, size en iyi okulların en cazip kampanyaları ile dönüş yapalım.

İngiltere, dünya çapında eğitim almak için en iyi yerlerden biri haline geldi. Birleşik Krallık, dünya çapında tanınan üniversitelerden yenilikçi öğretim yaklaşımları sayesinde uluslararası öğrenciler tarafından oldukça büyük bir ilgi görmektedir. İngiltere dil okulları hırslı genç zihinleri şekillendirmeye ve potansiyelinize ulaşmanızda yardımcı olmak için çalışan ve her geçen gün kendini yenileyen destinasyonlardan biri olarak saygıyla kabul görmüştür.

Dünyanın en iyi eğitimi veren İngiltere dil okullarından Alternatif öğrencilerine özel fiyatlar sunar

Danışmanlarımıza Ulaşın

Neden İngiltere'de Dil Eğitimi?

İngiltere, dil eğitiminde dünya sıralamasına giren okulları ile öğrencilerine oldukça kaliteli bir eğitim alma imkânı sunmaktadır. Zira İngilizce gerek iş hayatında gerekse akademik kariyer alanında her zaman karşımıza çıkan bir dildir.

Türkiye’de de eğitim alabileceğiniz dil okulu programları bulunur. Fakat İngilizceyi ana vatanında öğrenmek ve her gün pratik yapma ve İngilizcenin sosyal yaşantıda kullanıldığı bir ülkede eğitim alma öğrenim bakımından çok daha faydalıdır. İngiltere’de dil eğitimi alma dışında pratik yapma ve farklı ülkelerden birden fazla kişi ile sosyalleşip arkadaş olma, IELTS/TOEFL gibi uluslararası olan sınav sistemlerini detaylı bir şekilde öğrenip çeşitli sertifika programlarına geçiş yapma imkânı sunması ile İngiltere dil okullarını tercih etmek oldukça isabetli bir karar olacaktır.

İngiltere dil okulları her sene binlerce öğrenciye dil eğitimi vermektedir. Büyük bir ülke olmasının yanı sıra birden fazla şehir tercihleri sayesinde ülkenin en iyi okullarında eğitim alma şansına sahip olursunuz. Brighton ve Bournemouth sahil şehirlerinde eğitim alırken aynı zamanda eğlenebilirsiniz, Cambridge ve Oxford üniversite şehirlerini tercih ettiğinizde ise birçok öğrenci ile tanışma fırsatına sahip olursunuz. Bu şehirlerin yanı sıra Liverpool, Manchester ve Eastbourne şehirlerinde de eğitim alma şansı sunulmaktadır.

İngiltere’nin şehir içi ulaşımı oldukça kolaydır. Uber’den tutunda metroya kadar geniş bir ulaşım ağına sahiptir. Öğrencilerin eğitim alırken aynı zamanda sosyalleşeceği festivalleri sayesinde muhteşem bir ortama sahiptir.

İngiltere eğitime oldukça önem veren bir ülkedir. Bu yüzden dil okulları her yıl denetlenmektedir. Bu sayede dil okullarının kalitesinin belirli bir düzeyin altına düşmemesi hedeflenir. İngiltere dil okul programları geniş bir yelpazeye sahiptir. İngiltere dil okullarında eğitim alırken aynı zamanda IELTS/TOEFL adı verilen uluslararası sınavlara hazırlıkta yapılabilir. İş İngilizcesi ve tıp İngilizcesi kurslarında da eğitim alabilirsiniz. Dil okullarının ders süresi eğitim alacağınız okula göre değişkenlik gösterir.

İngiltere Dil Okulları Avantajları

Yurt dışında dil eğitimi alma denildiği zaman akla ilk gelen her zaman İngiltere olmaktadır. İngiltere dil okullarının öğrencilere sağladığı avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür.

 • İngiltere, İngilizcenin doğduğu topraklardır. İngilizcenin anavatanı olması nedeni ile hem özel hem de ayrıcalıklı bir ülkede eğitim alma kariyer fırsatları bakımından oldukça etkileyicidir.
 • Türkiye’de bulunan dil programları pratik bakımından oldukça zayıftır. Bu nedenle günlük yaşamda kullanabileceğiniz İngilizceyi öğrenmek oldukça zaman almaktadır. Oysa İngiltere’ye ilk adım attığınızdan itibaren konuşmayı öğrenirsiniz.
 • İngiltere dil okulları İngilizce kurs programlarının yanı sıra öğrencilerin başka alanlarda da kendilerini geliştirmeleri için programlar sunmaktadır. İş İngilizcesi ve Sınav Hazırlık İngilizcesi ya da farklı alanlardaki İngilizce programları bunların arasında yer alır.
 • İngiltere dil okulları, eğitim alan öğrencilerin öğrendiklerini pratikte uygulamaları için ders dışında sosyal aktivitelere oldukça fazla önem verir.
 • İngiltere ve Türkiye arası yaklaşık 4 saatlik bir uçuş mesafesi vardır. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi ülkelere göre çok daha yakındır. İngiltere ve Türkiye arasındaki saat farkı ise yalnızca 2 saattir.
 • İngiltere de dil eğitimi için aldığınız vize ile Birleşik Krallık’ta yer alan bütün ülkeleri gezme şansına sahip olursunuz.
 • Çok kültürlü bir yapıya sahip olan İngiltere’de eğitim gördüğünüz süre zarfında birçok farklı kültürden insan ile tanışma ve arkadaş olma fırsatına sahip olursunuz.
 • İngiltere, dil okullarında aldığınız eğitim sonrası Türkiye’ye döndüğünüzde yaşadığınız bu deneyim kariyeriniz bakımından oldukça sağlam bir referans olur.
 • İngiltere, dünyaca ünlü birden fazla firmaya ev sahipliği yapmaktadır. Aldığınız eğitim esnasında bu firmalar ile bağlantı kurarak kariyerinizde yeni bir sayfa açma imkânı sağlarsınız.
 • İngiltere’de dil eğitimi almak bireye hem özgüven hem de donanım kazandırır.
 • Doğru yerde doğru İngilizceyi öğrenmenin yanı sıra yeni kültür keşfetme ve farklı kültürler ile tanışma İngiltere dil okullarında eğitim alma avantajları arasında yer alır.

İngiltere’de Dil Eğitimi Alınabilecek Şehirler

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği şehirlerin başında Londra, Brighton, Bournemouth, Oxford ve Cambridge gelmektedir.

İngiltere Dil Okulu Fiyatları

Yurt dışında dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden biri genellikle İngiltere’dir. Amerika, Kanada, Avustralya, İrlanda ülkelerinde yer alan dil okullarının genellikle İngiltere’de kursları bulunur. Bu sayede dünya standartlarında ve yüksek kalitede bir eğitim alma şansına sahip olursunuz. İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler bütçelerine uygun dil okulları bulabilirler. Londra’da dil eğitimi almak oldukça yüksek bir maliyete sahipken Oxford’da ya da Brighton’da bulunan yaz okulları daha ekonomiktir. Bu nedenle İngiltere pahalı bir ülke kanısı yerine kendi bütçenize uygun okulların bulunduğunu unutmamanız gerekir.

İngiltere Dil Okulları Eğitim Süresi

İngiltere’de dil eğitimi suresine göre iki farklı vize tipine başvurulur.  2 haftadan başlayan surelerle İngiltere’de dil eğitimi alabilirsiniz. 6 aya kadar olan eğitimler için ziyaretçi vizesi alınır. 6-11 ay arası bir sure için bir dil eğitimine dahil olduysanız  11 aylık dil eğitimi vizesi almak gerekir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Alma Şartları

İngiltere’de dil okullarında eğitim almak isteyen öğrencilerin Öğrenci Ziyaretçi Vizesi almaları gerekir. Bu vize türü ile öğrenciler 6 aya kadar İngiltere’de konaklama hakkına sahip olurlar. İngiltere’de dil okullarında eğitim görmek isteyen kişiler gerekli olan evrakları ve şartları sağlayarak İngiltere Konsolosluğundan randevu alarak başvuru yapmaları gerekir.

İngiltere dil okulu vizesi için gerekli olan belgeler;

 • İngiltere Vize Başvuru Formu: Bu form doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurularak ibraz edilmelidir.
 • Pasaport: Öğrencilerin 10 seneden eski olmayan ve seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerliliği olmalı ve en az 2 sayfasının boş olduğu pasaporta ihtiyaçları vardır.
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Banka Hesap Dökümü: Seyahat ve eğitim masraflarının nasıl karşılanacağını gösteren bir biçimde ibraz edilmelidir.
 • Kabul Mektubu: Öğrenciler İngiltere’de eğitim alacakları okuldan temin edilecek olan bu belgeyi ibraz etmelidir.
 • Öğrenci Belgesi: Güncel tarihe sahip olan bu belge İngilizce çevrilmiş olarak ibraz edilmelidir.
 • Evli olan kişiler evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Askerlik durumunu gösteren belge
 • Tapu ve Araç Ruhsat fotokopisi
 • Öğrencilik hayatı devam etmeyen kişileri mezun oldukları okuldan İngilizce tercümesi yapılan diplomalarını ibraz etmeleri gerekir.

Öğrenciler Dil Eğitiminde Neden İngiltere’yi Tercih Eder?

Dil eğitimi için İngiltere’yi tercih ettiğinizde, derslerinizden geriye kalan vakitlerinizde İngiltere’yi yaşamayı deneyimlersiniz. Dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen öğrenciler ile aynı sınıfta olmanın deneyimi ve yeni arkadaşlıklar kurmanın keyfini çıkarırsınız. İngiltere dil eğitimi programınız devam ederken İngiltere üniversitelerini ziyaret edebilirsiniz. Bu sayede dil eğitiminizin sona ermesinden sonra okulların anlaşmalı olduğu üniversitelerden birini tercih ederek geçiş yapabilirsiniz. İngiltere üniversiteleri dünyanın en iyi 100 üniversitesi sıralamasına giren üniversiteleri bulunur. Bu sıralama ülkenin eğitim konusunda ne kadar başarılı olduğunun göstergesidir.

İngiltere’de ülkenin birden fazla yerine yayılmış olan hem uluslararası hem de butik olarak birçok dil okulu bulunmaktadır. Büyük şehrin kalabalığı ve karmaşasından sıkılan öğrenciler için Eastbourne, Canterbury, Southampton ve Hastings gibi küçük şehirler de bulunur.

İngilizlerin kendine has olan kültürü ve aksanlarını yaşayarak dil öğrenebilirsiniz. Dil okullarının British Council tarafından onayı olması İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için alacakları sertifikanın geçerliliği bakımından oldukça önemlidir. İngiltere, öğrenciler tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden birisi de güvenli ve yasalara oldukça uyan bir ülke olmasıdır.

İngiltere Dil Okullarının Dil Eğitimi Programları

İngiltere, her sene 600,000’den fazla öğrencinin tercihi olmaktadır. İngiltere dil okulları İngilizce dil seviyenizi oldukça geliştiriyor. İngiltere dil okulları belirli aralıklar ile denetlenir ve akredite edilir. Kısacası tercih edeceğiniz dil okulu belirli standartlara sahiptir.

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizce
 • İş İngilizcesi
 • Sınav Hazırlık Kursları
 • Öğretmenler için özel kurslar
 • Akademik amaçlara yönelik İngilizce
 • İşletme alanında sertifika programı
 • Bu programlara ek olarak birebir ders ve sertifika programları da İngiltere dil okullarında öğrencilere sunulan programlar arasında yer alır. Genel olarak modern sınıflar ve akıllı tahtalar kullanılarak verilen okul eğitimlerinde minimum yaş aralığı 16 ila 18 olmaktadır.
 • Genel ve Yoğun İngilizce dil programları her pazartesi başlamaktadır (dil okulunun resmî tatil olduğu dönemler dışında). Öğrenciler ilk okul günlerinde sınava tabi tutularak seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilir.
 • İngiltere’nin bazı dil okullarında 30 ve 50 yaşın üzerinde olan öğrenciler için çeşitli programlar bulunur.
 • Dil okulunda sınıflar genel olarak 10 ya da 15 kişi arasında değişkenlik gösterir.
 • İngiltere dil okullarının en büyük avantajlarından biri de birden fazla dil okulunun iş İngilizcesi eğitimi veriyor olmasıdır. İngilizce dil eğitimi alırken aynı zamanda sizi profesyonel iş yaşantısına hazırlamaya yardımcı olur.

İngiltere’nin dört bir yanında dil öğrenebilirsiniz

İngiltere’nin hemen her bölgesinde dil okulları bulunmakla birlikte en yoğun bölgeler Londra ve Güney İngiltere’de bulunan Brighton, Bournemouth şehirleridir. Diğer önemli merkezler; Oxford, Cambridge gibi üniversite şehirleridir. Kuzey'de maliyetleri biraz daha düşürerek Manchester, Liverpool, Leeds gibi şehirler de tercih edilebilir.

İngiltere Dil Okulu ve Kariyer Fırsatları

İngiltere dil okullarında mükemmel bir eğitim aldıktan sonra harika kariyer fırsatları sizi bekliyor olacaktır. O yüzden sizde hemen size ve bütçenize uygun olan bir dil okulu seçimi yaparak kariyer fırsatlarından yararlanmak için harekete geçin.

İngiltere herkesin hayallerini süsleyen güçlü ve zengin ülkelerin başında gelmektedir. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için doğru adımlar atmak için daha fazla zaman kaybetmeyin. Çünkü İngilizce konuşmayı bilmeyen biri için kariyerinde ilerlemek akıcı ve aksanlı bir biçimde İngilizce konuşan kişinin kariyerinde ilerlemesi aynı olamaz. Aldığınız kaliteli eğitim sayesinde kariyerinizde dilediğiniz noktaya kadar ilerlemeniz mümkündür.

İngiltere Dil Okulları Dil Eğitiminde Ne Vadediyor?

İngiltere, gelişmiş ülkeler sıralamasında 6. sırada yer alan bir ülkedir. Tüm dünyada ekonomik anlamda endişe yaratan Covid-19 pandemisi döneminde İngiltere başarılı olan ekonomik politikaları sayesinde 4. sıraya yükselmeyi başarmıştır. Refah seviyesinin bu kadar yüksek olduğu bir ülkenin bilim, düşünce, sanat derinliği bakımından size katacağı artıları tahmin dahi edilemez. Bu yüzden İngiltere’de sadece dil okullarında dil seviyenizi geliştirip İngilizce öğrenmez, kişisel gelişiminizde de oldukça büyük yollar kat edersiniz.

İngiltere dil okulunda eğitim gördüğünüz süre boyunca karşılaşacağınız iki katlı ve kırmızı renkli otobüsleri ile yolculuk yapabilir, Dünya’nın en eski demiryolları ve metrolarını görebilir, Londra’nın Regent Street, Piccadilly, Oxford Circus turistik bölgelerini gezebilirsiniz. Dünya’nın başka hiçbir yerinde bulamayacağınız müzikalleri ile dil eğitim programınızı en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Bunların yanı sıra tarihin başlangıcı olarak kabul gören Stonehenge, Shakespeare’in doğup yaşadığı köy ve evi, Newton’un yer çekimini keşfetmesine yardım eden ağaç, Harry Potter sinema filminin çekildiği yerler, dünyanın en iyi üniversiteleri olan Oxford ve Cambridge, yaz döneminde ise Bournemouth, Cornwall ve Brighton gibi lokasyonlarda deniz tatili yapabileceğiniz seçenekleri sayesinde dil eğitiminin ötesinde bir deneyim yaşarsınız.

İngiltere’de Eğitim Almak ve İngiltere Hakkında İlginç Bilgiler

İngiltere dil okulları, kariyerinizde ve hayatınızda iz bırakan büyük katkılar sağlayacaktır. İngiltere dil okulları, yurt dışında dil eğitimi söz konusu olduğunda en çok araştırılan ve tercih edilen seçeneklerin başında yer alır. Her sene dünyanın birçok farklı ülkesinden on binlerce öğrenci dil eğitimi için farklı ülkelerde bulunan dil okullarını tercih etmektedir. Tercih edilen ülkeler arasında en popüler olanı ise İngiltere’dir.

İngiltere’nin popüler olmasının en büyük nedenlerinden biri İngilizce’nin anavatanı olmasıdır. Aynı zamanda British Counsil akreditasyonuna sahip ve yüksek standartlara sahip olan okulları sayesinde İngiltere dil eğitimi ön plana çıkmaktadır. İngilizcenizi kısa bir süre içinde geliştirme ve bol bol pratik yapma adına vereceğiniz en doğru karar İngiltere dil okullarından birini seçmek olacaktır.

 • Dünyada yaygın olarak oynanan rugby, futbol ve polo sporlarının doğduğu ülke İngiltere’dir.
 • İngiltere’de yaklaşık her 40 km’de bir farklı aksan ile karşılaşmak mümkündür. Aksan çeşitliliği nedeni ile İngiltere İngilizcesi oldukça talep görmektedir.
 • İngiltere’de Milletvekili Evi’nde ölmek yaşa dışıdır.
 • İngiltere dünyadaki en kısa uçuş süresine sahip olan bir programı bulunur. Papa Westray ve Westray adlı küçük adalar arasında gerçekleşen uçuş süresi 2 dakikadır.
 • İngiltere’nin başkenti Londra tarih boyunca aynı isimle anılmamıştır. Lowonidonjon, Londinium ve Plowonida başkentin eski isimlerinden bazılarıdır.
 • Halen kullanılan Windsor Kalesi en eski kraliyet konutudur.
 • Fish&Chips adlı İngiltere’nin en ünlü atıştırmalıkları yapan ilk restoran 1860 yılında Londra’da açılmıştır.
 • İngilizler günde 165 milyon bardak çay tüketir.
 • İngiltere peynir yuvarlama adı verilen bir yarışmaya ev sahipliği yapar. Coopers Hill’de yapılan yarışmada kazanan yuvarladığı tekerlek büyüklüğündeki peynir ile ödüllendirilir.
 • Dünyaca ünlü James Bond’un 007 kodu yazar Ian Flemming’in Londra-Canterbury arasında kullandığı otobüs numarasından gelir.
 • Londra Kulesinde her daim 6 adet kuzgun bulunur. Bunun sebebi ise kuzgunlar kulede bulunmazsa İngiliz Krallığının yıkılacağı inancından gelmektedir. Bu yüzden kulede her zaman 8 kuzgun bulundurulmaktadır.
 • İngiltere’nin başkenti Londra’da 300 farklı dil konuşulmaktadır. Dünyanın en fazla yabancı dil konuşulan şehir unvanına sahiptir.
 • Londra’nın metro ağı dünyanın en eski metro ağlarından biridir.

İngiltere Dil Okulları Sayesinde Garantili Gelişim

İngiltere dil okullarındaki yoğun İngilizce dil eğitimi programına katılan öğrencilerin 8 ila 10 haftalık periyotlarda seviye yükselmesi garantidir. Seviye atlamanız demek; konuşabilmeniz, okuduğunuz her şeyi anlayabilmeniz, dinlediklerinizi tamamı ile anlamak ve yazmak anlamına gelmektedir.

İngiltere’de Yaşam Maliyetleri

İngiltere’de dil eğitimi için bir okula gidiyorsanız okul ücretinin dışında da birtakım giderleriniz olacaktır. Yaşam giderlerinin başında konaklama masrafları gelmektedir. Bu masrafları en aza indirmek için aile yanı konaklama, öğrencilere özel olan apart daireler, öğrenci yurdu ya da 2 veya 3 kişinin yaşayabileceği kiralık evleri tercih edebilirsiniz.

Yaşam giderleri bakımından pahalı bir ülke görünümü verse de İngiltere yaşam maliyetleri konusunda öğrenci dostu şehirlerin olduğu bir ülkedir. Doğru bir bütçe planlaması ve kontrollü bir şekilde yapacağınız harcamalar ile İngiltere dil eğitiminizi maddi olarak çok daha verimli bir hale getirebilirsiniz.

Dil okulu ve konaklama masrafları dışında kalanlar ise;

 • Yeme- içme gideri
 • Market gideri
 • Ulaşım gideri
 • Kıyafet gideri
 • Sosyal giderler (tiyatro, sinema ve geziler vb.)

İngiltere’de Dil Eğitimi Rehberi

İngiltere Dil Okulları Promosyonları

EC English İngiltere Dil okulları promosyonu

EC English Londra, Brighton, Cambridge, Manchester ve Bristol okullarında  Türk öğrencilere  % 40 indirim!

promosyonlu fiyatlar için 30 Eylül  2022’e kadar kayıt olunuz. 

EC English Brighton okulu haftada 20 ders örnek maliyet

SÜREİNDİRİMLİ FİYATLARBROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta780 GBP1300 GBP
8 Hafta1560 GBP2600 GBP
12 Hafta2052 GBP3420 GBP
24 Hafta3456 GBP5760 GBP
36 Hafta5184 GBP8640 GBP

Bayswater - Eurocentres İngiltere Dil Okulları Promosyonu

2021 yılında dünyanın en koklu okullarından Eurocentres’i satın alan Bayswater College’de dil eğitimi programlarında % 20, sertifika programlarında % 15 Türk öğrenci indirimi! Bayswater-Eurocentres’in Londra, Liverpool, Brighton ve Bournemouth okullarında dil eğitimi veya Moda ve Dijital Pazarlama programları sunulmakta. B2 seviyesinin altında olup sertifika programlarına katılmak isteyen öğrenciler için promosyon % 10 indirim + 4 hafta ücretsiz İngilizce eğitimi seklinde değiştirilebilir. 

promosyonlu fiyatlar için 30 Eylül 2022’e kadar kayıt olunuz. 

okulun promosyon detayı

Bayswater-Eurocentres Bournemouth okulu haftada 20 ders örnek maliyet

SÜREİNDİRİMLİ FİYATLARBROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta816 GBP1020 GBP
8 Hafta1632 GBP2040 GBP
12 Hafta2016 GBP2520 GBP
24 Hafta3520 GBP4440 GBP
36 Hafta5328 GBP6660 GBP

Kaplan İnternational İngiltere dil okulları promosyonu

KAPLAN’dan Türk öğrencilere özel Bournemouth, Cambridge, Edinburgh, Oxford ve Torquay dil okullarında  % 25; Londra okulunda %15 ve  Liverpool ve Manchester dil okullarında % 20  indirim fırsatını kaçırmayın!  Yaz döneminde alınan yüksek sezon farkları da bu promosyon kapsamında alınmayacaktır.

promosyonlu fiyatlar için 30 Eylül 2022’e kadar kayıt olunuz. 

okulun promosyon detayı

KAPLAN Bournemouth okulu haftada 20 ders Örnek maliyet

SÜREİNDİRİMLİ FİYATLARBROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta885 GBP1180 GBP
8 Hafta1710 GBP2280 GBP
12 Hafta2250 GBP3000 GBP
24 Hafta3960 GBP5280 GBP
36 Hafta5940 GBP7920 GBP

Kings Colleges İngiltere Dil Okulu Promosyonları

Kings Colleges Bournemouth ve Londra dil okullarında % 30, Brighton ve Oxford okullarında % 25 Türk öğrencilere indirim! 

promosyonlu fiyatlar için 30 Eylül 2022’e kadar kayıt olunuz. 

okulun promosyon detayı

Kings Bournemouth okulu haftada 20 ders örnek maliyet

SÜREİNDİRİMLİ FİYATLARBROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta784 GBP1120 GBP
8 Hafta1568 GBP2240 GBP
12 Hafta2142 GBP3060 GBP
24 Hafta3948 GBP5640 GBP
36 Hafta5922 GBP8460 GBP

Stafford House İngiltere Dil Okulu Promosyonları

Stafford House Londra, Cambridge ve Canterbury dil okullarında  Türk öğrencilere % 30 indirim! 

promosyonlu fiyatlar için 30 Eylül 2022’e kadar kayıt olunuz. 

Okulun promosyon detayı

Stafford House Londra dil okulu haftada 20 ders Flex programı için örnek maliyet

SÜREİNDİRİMLİ FİYATLARBROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta714 GBP1020 GBP
8 Hafta1428 GBP2040 GBP
12 Hafta2016 GBP2880 GBP
24 Hafta3444 GBP4920 GBP
36 Hafta4914 GBP7020 GBP

CES İngiltere Dil Okulu Promosyonları

CES Londra, Worthing, Oxford, Leeds, Edinburgh ve Harrogate dil okullarında Türk öğrencilere indirimli özel fiyatlar! 

promosyonlu fiyatlar 2022 sene sonuna kadar geçerlidir. 

okulun promosyon detayı

CES Leeds ve Worthing okulu haftada 20 ders ornek maliyet

SÜREİNDİRİMLİ FİYATLARBROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta664 GBP780 GBP
8 Hafta1296 GBP1520 GBP
12 Hafta1728 GBP2160 GBP
24 Hafta3120 GBP4200 GBP
36 Hafta4536 GBP6120 GBP

St Giles İngiltere Dil Okulu Promosyonları

St Giles Londra merkez ve Londra Highgate, Brighton, Cambridge ve Esatbourne dil okullarında Türk öğrencilere % 30 indirim! 

promosyonlu fiyatlar için 20 Kasım 2022’e kadar kayıt olunuz.. 

St Giles Brighton dil okulu haftada 20 ders öğleden sonra programı örnek maliyet

SÜREİNDİRİMLİ FİYATLARBROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta638 GBP912 GBP
8 Hafta1204 GBP1720 GBP
12 Hafta1696 GBP2424 GBP
24 Hafta3192 GBP4560 GBP
36 Hafta4788 GBP6840 GBP

LSI İngiltere Dil Okulları Promosyonları

LSI Londra merkez ve Hampstead okulu ile Cambridge ve Brighton okullarında Türk öğrencilere özel indirimli fiyatlar! 

promosyonlu fiyatlar için 30 Eylül 2022’e kadar kayıt olunuz. 

okulun promosyon detayı

LSI Londra okulu haftada 20 ders örnek maliyet

SÜREİNDİRİMLİ FİYATLARBROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta880 GBP1100 GBP
8 Hafta1760 GBP2200 GBP
12 Hafta2400 GBP3060 GBP
24 Hafta4200 GBP5160 GBP
36 Hafta6300 GBP7740 GBP

İngiltere'de Dil Okulları

Alternatif ayrıcalığıyla başvurabileceğiniz okullar

Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere'ye giderken dil seviyem hangi düzeyde olmalı?

İngiltere’de dil eğitimi almak için belirli bir İngilizce seviyesine sahip olmanız şartı aranmaz. Ancak en azından basit günlük konuşmaları yürütecek düzeyde İngilizce bilmeniz ülkeye ve kültüre alışmanızda size kolaylık sağlayacaktır.

Ne kadar sürede hangi seviyeye gelirim?

Bu sorunun cevabını vermek oldukça zordur. Hem öğrencinin dile yatkınlığı, hem alınan eğitimin yoğunluğu, hem de çevre şartları İngilizce seviyesinin ilerleme süresini etkileyen unsurlardır. Ayrıca okulların sistemleri de bu konuda önemlidir. Bazı okullarda seviyeler daha kısa süreli modüllere bölünürken bazıları 3 ana kurda eğitim vermeyi tercih edebilir. Genellikle Başlangıç ve elemantary seviyeleri biraz daha hızlı ilerlerken orta düzeyde seviye ilelerleme hızı yavaşlayacaktır. Önemli olan gerçekte olduğunuz dil seviyesinde eğitim alıyor olmanızdır. Bunu tespit edebilmek için gittiğiniz okullarda hem gramer, hem de konuşma-okuma-yazma açısından seviye tespit sınavına alınırsınız. Sınıfınıza yerleşip ders almaya başladığınızda seviyenizin bu sınıfa göre düşük veya yüksek kaldığını düşünüyorsanız mutlaka öğretmeninizle görüşünüz.

Konaklama için nerede kalmalıyım?

İngilizce eğitimi alırken bir ailenin yanında pansiyoner olarak kalmak hem ekonomik açıdan iyi olur hem aile yanında kendinize ait bir odanız olur. (veya isteğe göre bazı okullarda paylaşımlı odalar ayarlanabilir) Evin geri kalan bölümlerini sizi misafir eden aile (hostfamily) ve varsa diğer öğrencilerle paylaşırsınız. Homestay (aile yanı) konaklamada en fayadalı olan konaklama şekli kahvaltı ve akşam yemeğinin dahil olduğu sistemdir. İngilizler yemek saatlerinde tüm aile birlikte masaya oturmayı severler. Bu saatler sizin ana dili İngilizce olan insanlarla sohbet edebilmeniz için önemli olacaktır. Aile size ev anahtarını vereceğinden giriş-çıkış saatlerinizle çok ilgilenmez.

Çeşitli nedenlerle homestay konaklama istemeyen öğrenciler okullara ait yurt seçeneklerini veya çevrede bulunan özel yurtları tercih edebilirler. Yurt konaklama ücretleri genelde biraz daha pahalı olabilir. Yurtların fiyatları şehre ve okula uzaklıkları, özel veya paylaşımlı banyo sunmaları ve diğer konfor standartlarına göre değişir.

Londra’da İngilizce eğitimi pahalı mıdır?

Londra’da okul ücretleri diğer İngiltere şehirlerinden çok farklı değildir. Hatta İngiltere’nin en çok dil okuluna sahip şehri olduğundan çok uygun fiyatlı okullar da bulunabilir. Ancak Londrada İngilizce eğitimi almak yaşam–konaklama ve ulaşım ücretleri göz önünde bulundurulduğunda diğer şehirlerden daha pahalıdır.

İngiltere İngilizce öğrenmek için en pahalı seçenek midir?

İngiliz sterlininin diğer para birimlerinden daha pahalı oluşu pek çok öğrencinin İngiltere’de İngilizce eğitimi almak için en pahalı ülke olduğunu düşündürse de bu gerçekte her zaman doğru değildir. Londra dışında dil eğitimi almak genellikle kısa dönemde ABD, Kanada, Avustralya gibi ülkelerle kıyaslandığında daha uygundur. Maliyet hesaplaması yaparken mutlaka uçak bileti ve vize masraflarını da hesaplamalısınız. Uzun dönemde ise İngiltere Kanada-İngiltere ve İrlanda gibi ülkelere göre İngiltere’de dil eğitimi almak daha pahalı olacaktır.

Üniversite bünyesinde bir İngilizce programı almak istesem mümkün mü?

İngiltere’de İngilizce eğitimi sunan okulların pek çoğu kendi özel binalarında eğitim veren özel dil okullarıdır. Pek çok üniversite akademik eğitimine devam edecek öğrenciler için lisans veya yüksek lisans öğrencilerine yönelik akademik İngilizce kursları sunmaktadır. Az sayıda üniversitede Genel İngilizce eğitimi almak da mümkündür. Ancak bu programlar (birkaç tanesi hariç) genelde sadece Ocak-Haziran ve Eylül aylarında İngilizce eğitimine başlama şansı sunarlar. Ayrıca EU ülkelerinden gelen öğrenciler bu kurslara çok cüzi ücretlerle katılabildiğinden sınıflar kalabalıktır. Londra’da bulunan Univeristy of Arts London İngiltere’de üniversite bünyesinde Genel İngiizce kursu almak isteyen öğrenciler için her ay başlayan programlar sunmaktadır.

Hangi şehri tercih etmeliyim?

İngiltere yüz ölçümü olarak çok büyük bir ülke değildir ve toplu taşıma çok gelişmiştir. Londra ve çevresi İngilizce aksanın en iyi olduğu bölgelerdir. Güneyde okulların çok olduğu ve Londra’ya yakın oldukları için çok tercih edilen Brighton, Bournemouth, Eastbourne, Porsmouth tercih edilebilir. Marka olarak görülebilecek ve yine yaşayan insanların eğitim düzeyinin yüksek olduğu Cambridge ve Oxford ikinci en çok tercih edilen grupta yer alır. Bu iki şehir üniversite öğrenci sayısının da çokluğunun etkisiyle yaşam ve konaklama fiyatları açısından güneydeki birinci gruptan biraz daha pahalı kalabilir. Son zamanların en güvenilir ve yaşanabilir şehri Bristol, katedraliyle ünlü Canterbury, kuzeyin Londrası sayılabilecek Manchester, UNESCO Heritage şehir olan ve Bettalesin evi Liverpool son zamanlarda hem öğrencilerin tercihi olmuş hem de bu şehirlerde yeni okullar açılmıştır. Etrafınızda Türk öğrenci sayısı az olsun isterseniz biraz daha küçük şehirleri seçmek doğru bir karar olabilir.

İngiltere’de ulaşım pahalı mıdır?

Londra dışındaki şehrilerde ulaşım pahalı değildir. Ayrıca pek çok şehirde haftalık veya aylık olarak bisiklet kiralamanız da mümkündür.

Brighton veya Bournemouth gibi bir şehirden Londra’ya her gün gitmek mümkün müdür?

Hem evet hem de hayır! Brighton hızlı trenle Londra’ya 50 dk mesafededir. Ancak gidiş-dönüş tren maliyeleri minimum 50 GBP civarından başlar.

Hangi hava limanına ineceğim?

Londra ve çevresine gidecek öğrenciler için Londra hava limanlarından birine inmek doğru olacaktır. Kuzey inse yine direk uçuş bulunan Manchester hava limanı uygun olur. Aşağıda Türkiye’den direk uçuş olan hava limanlarının ve hangi şehirler için en uygun olduklarının listesini bulabilirsiniz;

London Heathrow; Bournemouth, Oxford, Bristol, Canterbury, Cambridge
London Gatwick; Brighton, Eastbourne, Portsmouth, Southampton
London Stansted; Cambridge
London Luton; Oxford
Manchester; Manchester, Liverpool, Leeds

Telefon hattı alabilir miyim? İngiltere-Türkiye arası en ucuz tarife hangisi?

Pek çok öğrenci İngiltere’de İngilizce eğitimi alırken pay as you go (bizim hazır kart sistemimiz) tarifelerini tercih etmektedir. Alternatif Yurtdışı Eğitim İngiltere’de eğitim alacak öğrencilerine en avantajlı tarifelerden birini sunan telefon hattı hediye etmektedir. Böylece öğrencilerimiz uçaktan indikleri anda ailelerinin kendilerini arayabileceği telefon numarasına sahip olurlar.

Saat farkı ne kadar? Jet lag olacak mıyım?

İngiltere ve Türkiye arasında saat dilimi farkı 2 saattir. Uçak yolculuğu İstanbul’dan ortalama 4 saat sürmektedir. Bu şartlarda jetlag olma olasılığınız düşüktür.

Bagaj sınırım ne kadar?

Pek çok havayolu için İngiltere ekonomi sınıfı uçuşlarda uygulanan bagaj limiti 23 kg + 8 kg el bagajı şeklindedir.

İngiliz yemekleri çok mu kötüdür? Ne yemeliyim?

İngiliz yemek kültürü bizden biraz farklı olmakla beraber şaşırtıcı derecede lezzetli yemekleri küçük bir İngiliz pubında veya homestay konaklamanızda tadabilirsiniz. İngilizler genelde hafta içi kahvaltı olarak corn flakes veya tost gibi hızlı yenecek gıdalar tüketirler. Pek çok öğrenci ve çalışan için öğrle yemeği çevredeki marketler- okul kantini veya kahve dükkanlarından alınan sandviçlerdir. Akşam ise mutlaka protein içeren bir yemek ve yanında salata veya haşlanmış sebzeler tüketirler. Bizim bol salçalı-baharatlı yemeklerimize tam benzemese de sağlıklı bir diyet olduğu söylenebilir. Ayrıca Londra ve dil okullarının bol olduğu şehirlerde pek çok Yunan ve Türk restoranı veya büfesi, Çin veya Hint yemekleri yapan küçük lokantalar ve pizzacılar mevcuttur. İngilizlerin ünlü fish & chips’ini ise publarda ve restoranlarda deneyebilirsiniz.

British Council onaylı bir okula gitmemde neden ısrar ediyorsunuz?

British Council dil okullarını hem eğitim ve öğretmen standartları hem de öğrencilerine sundukları hizmetler (konaklama vs) konusunda denetleyen bir organizasyondur. Bristish Council’ın minimum standartlarına uyamayan okulların kaliteli okullar olduğunu düşünmek yanlış olur. Ayrıca British Council üyesi olan bir okul bir şekilde sizin eğitiminiz sırasında kapanır, iflas eder veya bir sorun yaşarsa britsih council üyesi diğer okullardan birine yerleşmenizi saplar. Bu öğrenciler için çok önemli bir sigorta niteliğindedir.

Okula devam zorunluluğum var mı?

İngiltere’de dil eğitimi alan öğrenciler için % 80 devam zorunluluğu vardır.

Gittikten sonra okulumu beğenmezsem değiştirebilir miyim?

İngiltere’de dil eğitimi alacağınız okulu seçerken çok hassas olmalısınız çünkü eğitiminize başladıktan sonra okulunuzu değiştirmek maddi anlamda çok zarara uğramanıza neden olur. Ayrıca okulunuz hemen İngiltere immigration departmanını bilgilendirecektir. Ancak kayıt olmuş olduğunuz programı tamamladıktan sonra halen vizeniz devam ediyorsa farklı bir dil kurusunda eğitiminize devam edebilirsiniz.

Vizemi uzatabilir miyim?

İngiltere’de dil eğitimi alacak öğrenciler genelde maksimum 6 ay süreli ziyaretçi öğrenci vizesine veya 11 aya kadar İngilizce eğitimi alma imkanı sağlayan extended vizeye başvururlar. Bu vizeleri İngiltere’de iken uzatmak malesef mümkün değildir.

Okulum devam ederken hafta sonu Türkiye’ye gelmem gerekse?

İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi ve extended vize birden çok giriş hakkı veren bir vizedir. Yani eğitiminiz sırasında hafta sonu veya taillerde Türkiye’ye gelip geri dönebilirsiniz. Geri dönerken okul kabul belgenizi yanınıda bulundurmayı unutmayınız..

Orada bulunduğum sürede Fransa, İtalya gibi Shengen ülkelerini ziyaret etmek istiyorum, mümkün mü?

İngiltere EU üyesi olmasına rağmen Shengen sınır ve para birliğine girmemiştir. Bu nedenle İngiltere vizenizle diğer Avrupa ülkelerine seyahat edemezsiniz. Bunun için Türkiye’den ayrılmadan önce Shengen vizesi de almanızı tavsiye ederiz.

İskoçya’ya gidebilir miyim?

İskoçya İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda ile birlikte Birleşik Krallık olarak adlandırılan ülkeyi oluşturur ve aldığınız vize bu bölgelere seyahat etmenizi de sağlar.

Öğrencilerimiz Ne Diyor?

1998 yılından beri pek çok öğrencimizin yurtdışı eğitim hedeflerinde danışmanları ve destekleri olduk. Öğrencilerimizden gelen yüzlerce teşekkür mesajları ve paylaştıkları deneyimler size de yurtdışı eğitim planınızda rehber olsun...

Hemen Arayın! Uzman Danışmanlarımızdan Sizlere En Uygun Rehberlik Hizmeti Desteğini Ücretsiz Olarak Alın!

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer