ATC Language Schools

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

ATC Language Schools, Dublin ve Bray şehirlerinde merkezleri bulunan bir dil okuludur. Okul 1973 yılından beri İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen pek çok öğrenciye 45 yılı aşkın tecrübesiyle eğitim vermektedir. Dublin’deki merkezi konumu sayesinde Trinity College, Dublin Kalesi, Temple Bar ve St Patrick Katedrali gibi yerlere kısa bir mesafede yer alır. Okul, dünya genelinden öğrencileri ağırlamaktadır ve Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS ve Cambridge Sınavlarına Hazırlık ile öğretmenler için İngilizce Programları sunar. Okulun 17 sınıfı mevcuttur ve bu sınıflarda akıllı tahtalar, kütüphane, mutfak, öğrenci salonu ve sosyalleşme alanları gibi olanaklar bulunur.

ATC Language; ACELS, EAQUALS, MEI, Quality English ve Select Ireland gibi uluslararası eğitim sektörünün önde gelen akreditasyonlarına sahiptir. 

ATC Dil Okulları, öğrencilerin gelişimini takip etmek için özel bir online portal üyeliği sunar. Öğrenciler, öğretmenlerinin geri dönüşlerine erişebilir ve akıllı telefonları veya bilgisayarları üzerinden tekrar veya ekstra çalışma amaçlı kaynaklara erişebilirler.
 
ATC’de dersler 60 dakikadır. Sınıflar ortalama 10-12 kişilik olup, en fazla 15 olabilmektedir. Genel İngilizce Programı haftada 20 saattir. Yoğun İngilizce Programında 26 saat ders verilir. Daha ekonomik olması nedeniyle okulun Öğleden Sonra Genel İngilizce Programı da çokça tercih edilmektedir. Bu program 15 saat ders içermektedir. IELTS Hazırlık programı da haftada 20 saat ders içermektedir. Program 8 haftalık sürmektedir. IELTS Hazırlık Programında sınavın her bölümü ayrı ayrı ele alınır ve öğrencilere her hafta işlenen konulara göre sınav tekniklerini uygulama fırsatı verilir. Bu sayede öğrenciler, sınava hazırlık sürecinde hem dil bilgisi hem de sınav stratejileri konusunda kendilerini geliştirirler.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

ATC Dublin’de derslerinizden arda kalan zamanlarınızda; Guinness Storehouse’da 360 derece panoramik Dublin manzarası eşliğinde biranızı için, 1592 yılında kurulmuş olan İrlanda’nın en eski üniversitelerinden biri olan Trinity College’ı ziyaret edebilir, İrlanda’nın en büyük ve en ünlü katedrali olan St. Patrick’s Katedrali’ni görebilir, Dublin’in merkezinde yer alan dünyanın en büyük şehir parklarından biri olan Phoenix Park’da bisiklete binebilir,piknik yapabilirsiniz. Dublin’in en ünlü alışveriş caddesi olan Grafton Street’de alışveriş yapabilir, kafelerde dinlenebilir veya sokak sanatçılarını izleyebilirsiniz.

Konaklama

Aile Yanı

Aile yanında kalmayı tercih eden öğrenciler  pazartesiden cumaya yarım pansiyon ve hafta sonları tam pansiyon hizmeti alabilirler. Tüm ev sahibi aileler, ATC dil okulu tarafından denetlenir ve Garda (polis) tarafından incelenir. Böylece öğrencilerin güvenliği ve konforu sağlanır. ATC Dublin’deki ev sahibi aileler, genellikle banliyö bölgelerinde konumlanmıştır. Otobüs, DART (Metro) veya Luas (tramvay) araçları kullanılarak ATC Dublin’e kolayca ulaşım sağlanabilmektedir. Ev sahibi ailelerin çoğundan, şehir merkezine olan ulaşım süresi 30 ila 60 dakika arasında değişmektedir. Öğrencilerin eğer alerjik reaksiyonları veya özel yiyecek talepleri bulunuyorsa okulun önceden bilgilendirilmesi gerekir. Vejetaryen, vegan, çölyak veya laktoz intoleransı olan diyetler için uygun yemekler hazırlayabilen aileler ayarlanabilmektedir.

Öğrenci Rezidansları

Nido Ardee Point Yurdu
Nido Ardee Point Yurdu şehrin merkezinde yer almaktadır. Toplu taşıma durakları sadece 2 dakikalık mesafededir. Yine de yürümeyi tercih ederseniz ATC 20 dakikadan daha kısa bir yürüme mesafesinde yer almaktadır. Odalar tek kişilik özel banyoludur. Tam donanımlı ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini hazırlayabilmektedirler. 8 öğrenci bir mutfağı kullanır. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI