Edit Content

Malta Dil Okulları

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Malta Dil Okulları

Malta dil eğitimi ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alın.

Malta Akdeniz ikliminin tüm sıcaklığı ve misafirperverliğiyle yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için cazip bir seçenek olmaktadır. Malta dil okulları Malta turizminin büyük bir yüzdesini oluşturur. Malta dil okulları özellikle yaz sezonu dışında İngiltere ve ABD gibi ülkelerle kıyaslandığında oldukça ekonomik bir seçenektir. Ilıman iklimi, eğlenceli gece hayatı, sıcak ve misafirperver insanlarıyla yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için ideal bir ortama sahiptir. Malta’da çok kaliteli ve büyük dil okulları yanında daha küçük ve butik dil okulları da mevcuttur.

Sunduğumuz geniş okul seçenekleriyle her bütçeye ve her kişiye uygun bir eğitim programını portföyümüzde bulmanız mümkündür. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizi en güncel promosyonlardan haberdar ediyoruz ve eğitiminiz surecinde başarılı olmanız için gereken tüm desteği veriyoruz.

Öğrenciler için en cazip ve tercih edilen; aynı zamanda dil okullarının da yoğun olarak bulunduğu bölgesi St Julians’tır. İkinci önemli bölge yine sahilde yer alan Sliema bölgesidir. Malta Üniversitesi’nin bulunduğu ve yaşamın St Julians ve Sliemeya göre biraz daha uygun olduğu öğrenci bölgesi Gzira da önemli merkezler arasında sayılabilir. Yüzme ve dalış seven öğrenciler için Maltada dil eğitimi aynı zamanda eşsiz bir tatil olacaktır. Binlerce yıllık tarihi dokusuyla Malta her yıl pek çok turist ağırlamaktadır. Sokaklarında güvenle ve hiç toplu taşımaya ihtiyaç duymadan dolaşırken sanki tarihten bir sayfada yürüyor gibi hissedebilrsiniz.

Uzun yıllar boyunca İngiliz sömürgesi  olarak kalmış olması Malta’nın İngiliz kültürünü kapması için yeterli olmuştur. Eğitim sistemi, trafik akış yönü ve kuralları ve Maltalıların akıcı İngilizceleriyle Malta’da dil eğitimi alırken İngilizce ve İngiliz kültürünü de İngiltere’den daha küçük ve güvenli bir ortamda deneyimlemiş olursunuz.

Malta Öğrenci Vizesi

2007 yılından itibaren Schengen ülkeleri arasına giren Malta’da İngilizce eğitim alabilmek için öğrenci vizesine başvurmak gerekmektedir.Yeşil pasaport sahipleri 3 aya kadar vizesiz eğitim alabilmektedir.

Dil eğitimi öğrenci vizesi için hazırlanması gereken belgeler:

1-Pasaportun aslı : Seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olan ve icinde en az 2 boş sayfası bulunan orijinal pasaport sunulmalıdır

2-Vize Başvuru Formu: Ekibimizce doldurulacaktır.

3-Vize Başvuru Ücreti: 60€ vize ücreti+30 € VFS Global servis ücreti (Nakit olarak başvuru sırasında VFS Global’e ödenir. VFS Global, vize ücretlerine para üstü vermediği için metal para olmayacak şekilde bozuk olarak ayarlama yapmanız önerilir.)

4-Bir adet fotoğraf : 1 adet yeni çekilmiş renkli biometrik fotoğraf.

5-Pasaportunuzun ilk sayfası ile birlikte işlenmiş tüm sayfaların fotokopisi

6- Varsa devam ettiğiniz özel İngilizce kursları, almış olduğunuz İngilizce hazırlık eğitimi bilgileri

7- Askerlik terhis / tecil belgesi

5-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

6-Gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu

7-Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat sağlık sigortası dönüşten itibaren 15 gün fazla olacak şekilde yapılmalıdır. Hayat sigortaları, seyahat sağlık sigortası olarak kabul edilmemektedir.

8-Konaklama Rezervasyonu : Okul tarafından alınacak konaklama belgeleri tarafımızca edinilecektir.

9-Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler: Son 3 aya ait bankadan imzalı ve kaşeli hesap dökümü güncel ve son 15 gün içinde işlem görmüş olmalıdır.Varsa ticari araç ve tapu ruhsatları sunulmalıdır. Masraflarınızı kendiniz karşılamayacaksanız masraflarınızın bu kişi / kişilerce karşılanacağını belirten sponsor mektubu.

10-İşyerinden izin belgesi: Çalışanlar için şirket antetli kağıdına yazılmış işveren mektubu (izin onayı) (sabit iş telefonu ve adresi, imzalayan kişinin ismi ve pozisyonu, göreve baslangıç tarihi, seyahat süresi, çalışanın pozisyonu )

11-SGK giriş bildirgesi ve Son 3 Aylık Maaş Bordroları

12-Sigorta hizmet dökümü: yetişkin basvuru sahipleri (Çalışan, çalışmayan, iş veren veya emekli) ve sponsor kişiler için zorunlu evraktır. Sigorta hizmet dökümü barkodlu olmalıdır. SGK Müdürlükleri veya e-devlet üzerinden barkodlu olarak temin edilmelidir.

DEVAMINI OKU KISALT
ec english logo

EC ENGLISH PROMOSYONLARI​

Malta dil okulları içerisinden en iyilerinin Alternatif öğrencilerine sundukları özel paket promosyonların güncel listesini burada bulabilirsiniz. Listede yer almayan okullar için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Malta’da dil eğitimi için Alternatif’e danışmadan karar vermeyin.

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
4 Hafta 1455 USD 1940 USD
8 Hafta 2910 USD 3880 USD
12 Hafta 3915 USD 5220 USD
24 Hafta 7290 USD 9720 USD
36 Hafta 10935 USD 14580 USD

MALTA'DA DİL EĞİTİMİ ALINABİLECEK OKULLAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

Malta’nin ana dili Ingilizce midir?

Malta uzun yillar boyunca Ingiliz somurgesi altinda kalmis ve Ingiliz kulturu ve egitim sitemini benismesmistir. Malta’nin resmi dili Maltaca ve Ingilizcedir. Maltalilar kendi aralarinda Ingilizceden de pek cok kelimeyi barindiran Malatacak konusabilirler ancak gunluk jayatta kullanilan dil buyuk oranda Ingilizcedir.

Malta dil egitimi icin maliyet olarak en uygun secenek midir?

Malta ozellikle uzun donem pakt fiyatlari ile 6 ay ve uzerinde cok uygun maliyetlerle Ingilizce ogrenmek icin en uygun secenektir. Ancak turistik olarak cok gelismis olan Malta’da dil okullari yaz donemlerinde yuksek sezon farklari uygulamaktadir. Malta dil okullarinin en uuygun olacagi sezon sonbahar-kis donemi olacaktir.

Maltada dil egitimi alirken nerede kalmalıyım?

Yurtdisinda dil egitimi alacak ogrenilere genelde homesay konaklama tavsiye edilse de Malta’da dil egitimi alan ogrenciler daha cok ogrenci yurtlari veya apartmanlarinda kalirlar. Hem maddi olarak daha uygun olan hem de okullara ulasimi rahat olacak ogrenci apart veya yurtlari ayni zamnda Maltanin hareketli sosyal ve gece hayatini deneyimlemek icin de avantajli olacaktir.

Malta dil egitimi icin hangi sehri secebilirim?

Malta’nin en hareketi bolgesi St Julians ve Pacaville Malta dil okullarinin pek cogunun da bulundugu bolgedir. St Julians’a yakin ama biraz daha sakin olan Sliema, tam bir Ingiliz kasabasi olan St Paul Bay, tarihi sehir Valetta ve biraz daha sessiz bir tatil de dusunen ogrenciler icin Gozo alternatif diger sehirler olabilir.

Malta ogrenci vizesi almak zor mudur?

Malta ogrenci vizesi alirken okul kabul ve konaklama detaylariniz disinda oradaki yasam ve konaklama maliytetlerinizi karsilayacak paraniz oldugunu gormek ister. Bu belgeleri duzgun bir sekilde tamamlayan ogrenciler icin Malta ogrenci vizesi basvurusucok komplike ve zor degildir.

Malta’da eğitim alırken çalışabilir miyim?

Malta’da uzun sureli dil egitimi alan ogrenciler iolk 90 gunden sonra calisma izni alabilirler. Calisma izinleri haftada 20 saat ile sinirlidir.

Maltada dil egitimi almanin en buyuk avantaji nedir?

Malta yabanci ogrenciler icin Avrupa’nin en uygun fiyatli ulkesidir. Malta halki arkadas canlisi ve sicakkanlidir ve Malta oldukca guvenli bir ulkedir.