Malta Dil Okulları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Malta Dil Okulları

Malta Akdeniz ikliminin tüm sıcaklığı ve misafirperverliğiyle yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için cazip bir seçenek olmaktadır. Malta dil okulları Malta turizminin büyük bir yüzdesini oluşturur. Malta dil okulları özellikle yaz sezonu dışında İngiltere ve ABD gibi ülkelerle kıyaslandığında oldukça ekonomik bir seçenektir. Ilıman iklimi, eğlenceli gece hayatı, sıcak ve misafirperver insanlarıyla yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için ideal bir ortama sahiptir. Malta’da çok kaliteli ve büyük dil okulları yanında daha küçük ve butik dil okulları da mevcuttur.

Sunduğumuz geniş okul seçenekleriyle her bütçeye ve her kişiye uygun bir eğitim programını portföyümüzde bulmanız mümkündür. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizi en güncel promosyonlardan haberdar ediyoruz ve eğitiminiz surecinde başarılı olmanız için gereken tüm desteği veriyoruz.

Öğrenciler için en cazip ve tercih edilen; aynı zamanda dil okullarının da yoğun olarak bulunduğu bölgesi St Julians’tır. İkinci önemli bölge yine sahilde yer alan Sliema bölgesidir. Malta Üniversitesi’nin bulunduğu ve yaşamın St Julians ve Sliemeya göre biraz daha uygun olduğu öğrenci bölgesi Gzira da önemli merkezler arasında sayılabilir. Yüzme ve dalış seven öğrenciler için Maltada dil eğitimi aynı zamanda eşsiz bir tatil olacaktır. Binlerce yıllık tarihi dokusuyla Malta her yıl pek çok turist ağırlamaktadır. Sokaklarında güvenle ve hiç toplu taşımaya ihtiyaç duymadan dolaşırken sanki tarihten bir sayfada yürüyor gibi hissedebilrsiniz.

Uzun yıllar boyunca İngiliz sömürgesi  olarak kalmış olması Malta’nın İngiliz kültürünü kapması için yeterli olmuştur. Eğitim sistemi, trafik akış yönü ve kuralları ve Maltalıların akıcı İngilizceleriyle Malta’da dil eğitimi alırken İngilizce ve İngiliz kültürünü de İngiltere’den daha küçük ve güvenli bir ortamda deneyimlemiş olursunuz.

Malta Öğrenci Vizesi

2007 yılından itibaren Schengen ülkeleri arasına giren Malta’da İngilizce eğitim alabilmek için öğrenci vizesine başvurmak gerekmektedir.Yeşil pasaport sahipleri 3 aya kadar vizesiz eğitim alabilmektedir.

Dil eğitimi öğrenci vizesi için hazırlanması gereken belgeler:

1-Pasaportun aslı : Seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olan ve icinde en az 2 boş sayfası bulunan orijinal pasaport sunulmalıdır

2-Vize Başvuru Formu: Ekibimizce doldurulacaktır.

3-Vize Başvuru Ücreti: 60€ vize ücreti+30 € VFS Global servis ücreti (Nakit olarak başvuru sırasında VFS Global’e ödenir. VFS Global, vize ücretlerine para üstü vermediği için metal para olmayacak şekilde bozuk olarak ayarlama yapmanız önerilir.)

4-Bir adet fotoğraf : 1 adet yeni çekilmiş renkli biometrik fotoğraf.

5-Pasaportunuzun ilk sayfası ile birlikte işlenmiş tüm sayfaların fotokopisi

6- Varsa devam ettiğiniz özel İngilizce kursları, almış olduğunuz İngilizce hazırlık eğitimi bilgileri

7- Askerlik terhis / tecil belgesi

5-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

6-Gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu

7-Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat sağlık sigortası dönüşten itibaren 15 gün fazla olacak şekilde yapılmalıdır. Hayat sigortaları, seyahat sağlık sigortası olarak kabul edilmemektedir.

8-Konaklama Rezervasyonu : Okul tarafından alınacak konaklama belgeleri tarafımızca edinilecektir.

9-Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler: Son 3 aya ait bankadan imzalı ve kaşeli hesap dökümü güncel ve son 15 gün içinde işlem görmüş olmalıdır.Varsa ticari araç ve tapu ruhsatları sunulmalıdır. Masraflarınızı kendiniz karşılamayacaksanız masraflarınızın bu kişi / kişilerce karşılanacağını belirten sponsor mektubu.

10-İşyerinden izin belgesi: Çalışanlar için şirket antetli kağıdına yazılmış işveren mektubu (izin onayı) (sabit iş telefonu ve adresi, imzalayan kişinin ismi ve pozisyonu, göreve baslangıç tarihi, seyahat süresi, çalışanın pozisyonu )

11-SGK giriş bildirgesi ve Son 3 Aylık Maaş Bordroları

12-Sigorta hizmet dökümü: yetişkin basvuru sahipleri (Çalışan, çalışmayan, iş veren veya emekli) ve sponsor kişiler için zorunlu evraktır. Sigorta hizmet dökümü barkodlu olmalıdır. SGK Müdürlükleri veya e-devlet üzerinden barkodlu olarak temin edilmelidir.

Malta’da Dil Eğitimi Alırken Yaşam

Malta, İtalya'nın güneyinde, Sicilya Adası'nın yaklaşık 80 kilometre güneyinde yer almaktadır. Ülke, toplamda üç büyük ada ve birkaç küçük ada grubundan oluşur. Bu adalar Malta, Gozo ve Comino'dur. Malta'nın başkenti ve en büyük şehri Valletta'dır. Malta'nın resmi dili, İngilizce ve Maltaca'dır. İngilizce, halk arasında yaygın olarak konuşulur ve iş dünyasında sıkça kullanılır. Malta'nın nüfusu yaklaşık 500,000 kişidir. Bu, dünya genelindeki en küçük nüfusa sahip bağımsız ülkelerden biri yapar. Resmi para birimi Euro'dur (EUR).

Malta sıcak ve güneşli havası, göz kamaştırıcı denizi ve zengin tarihi ile Akdeniz'in özel bir cennetidir. Yaklaşık 7,000 yıl öncesine dayanan köklü tarihi ile Malta, Stonehenge ve Mısır piramitlerinden daha eski tapınaklara ev sahipliği yapar. Bu büyüleyici adada, kısa mesafeler sayesinde adayı yürüyüş yaparak veya bisikletle keşfetmek oldukça kolaydır. Malta'nın sakin bir kaçış noktası olan Gozo adasına ulaşmak ise Cirkewwa'dan kalkan feribotlarla mümkündür.

Malta'nın başkenti Valletta, tarihi ve kültürel bir hazine dolusu olan bu minik başkent, kiliseler, saraylar ve anıtlarla süslüdür. Avrupa'nın en küçük başkentlerinden biri olmasına rağmen, Valletta'nın tarihi bina zenginliği sizi büyüleyecek. Şehirdeki her köşe, geçmişin izlerini taşır ve tarih tutkunları için mükemmel bir ziyaret noktasıdır. Malta'nın tarihi, antik tapınaklarla süslenmiştir. Ggantija Tapınakları, Hagar Qim ve Mnajdra gibi bu tapınaklar, insanların bu güzel adaya olan ilgisini binlerce yıl öncesine götürür. Bu tapınaklar, Malta'nın tarihi ve kültürel mirasının bir parçasıdır ve size dil eğitiminiz süresince keşfedebileceğiniz büyüleyici bir yolculuk sunar.

Adanın güzelliklerinden biri de çevresindeki adaların keşfi için mükemmel bir başlangıç noktası olmasıdır. Comino adasındaki Mavi Lagün, berrak suları ve nefes kesen manzarasıyla ünlüdür. Malta aynı zamanda savaşın izlerini taşıyan bir yerdir. İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan olayların anısına düzenlenen etkileyici bir müze olan Maritime Müzesi, tarihe ilgi duyanlar için harika bir yerdir. Sliema'daki The Point Alışveriş Merkezi ise alışveriş meraklıları için tam anlamıyla bir cennettir.

Malta'nın güzellikleri sadece karada değil, denizin altında da sizi bekliyor. Malta, tüplü dalış için ideal bir yerdir ve adanın çevresinde yer alan II. Dünya Savaşı batıkları, denizaltı mağaraları ve renkli mercan resifleri sizi bekler.

Malta ayrıca lezzetli mutfağı ile de ünlüdür. Deniz ürünleri, taze sebzeler, zeytinyağı ve yerel peynirler Malta yemeklerinin temelini oluşturur. Pastizzi gibi sokak lezzetlerini denemek ve yerel restoranlarda geleneksel Malta yemeklerinin tadına bakmak, adanın kültürel zenginliğini keşfetmenin bir yoludur.

Malta, Türkiye'ye yakınlığı ve zaman dilimi benzerliği nedeniyle de dil eğitimi için tercih edilen bir destinasyon haline gelmiştir. Sadece 2,5 saatlik bir uçuşla Türkiye'den Malta'ya ulaşmak mümkün olup, bu kısa mesafe özellikle kısa süreli dil programları için idealdir. Malta'nın Türkiye'ye göre sadece 3 saatlik bir zaman farkı bulunur.

DEVAMINI OKU KISALT

EC ENGLISH PROMOSYONLARI​

Dünyanın pek çok ülkesinde kaliteli dil eğitimi sunan EC English’in Malta Dil Okulu’nda  Türk öğrencilere özel %30 indirim fırsatı! 
Promosyonlu Fiyatlar İçin Son Kayıt Tarihi 30 Haziran 2024

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR BROŞÜR FİYATLARI
4 HAFTA 756 EUR 1080 EUR
8 HAFTA 1512 EUR 2160 EUR
12 HAFTA 1974 EUR 2820 EUR
24 HAFTA 3696 EUR 5280 EUR
36 HAFTA 5544 EUR 7920 EUR

ACE ENGLISH MALTa PROMOSYONLARI

Malta’nın en yeni ve en uygun fiyatlı dil okullarından biri olan ACE Malta’dan, Türk öğrencilere özel paket programlar ! Üstelik 8 hafta üzeri programlarda yüksek sezon ücreti yok.
Promosyonlu Fiyatlar İçin Son Kayıt Tarihi 29 Şubat 2024 !
Pakete Dahil Olanlar; Haftada 20 Ders, Yurtta Çift Kişilik Odada Konaklama, Kayıt Ücreti, Konaklama Yerleştirme Ücreti, Kitaplar, Havaalanı Transferleri, Sim Card ve Hoşgeldin Paketi

SÜRE İNDİRİMLİ FİYATLAR
4 HAFTA 1430 EUR
8 HAFTA 2530 EUR
12 HAFTA 3590 EUR
24 HAFTA 7010 EUR
36 HAFTA 10250 EUR

ESE MALTa PROMOSYONLARI

Uçak Bileti Hediyeli Promosyon
12 ve 24 haftalık Genel İngilizce kursu (20 ders) veya Akademik Sene kursu (30 ders) & konaklama kayıdınızı yaptırın, hem indirimli ücretlerden yararlanın hem de uçak biletinizi ESE’den ücretsiz alın ! 
Promosyonlu Fiyatlar İçin Son Kayıt Tarihi 31 Aralık 2024 !
Pakete Dahil Olanlar; Haftada 20 Ders, Yurtta Çift Kişilik Odada Konaklama, Kayıt Ücreti, Malta gidiş-dönüş uçak bileti, Havaalanı Transferleri, Sim Card ve Hoşgeldin Paketi

SÜRE 20 DERS İNDİRİMLİ FİYATLAR 30 DERS İNDİRİMLİ FİYATLAR
12 HAFTA 4050 EUR 4290 EUR
24 HAFTA 7470 EUR 8430 EUR

ATLAS MALTA PROMOSYONLARI

Malta’nın en çok tercih edilen dil okulları arasında yer alan ATLAS Malta’dan, Türk öğrencilere özel, kısa bir süre için geçerli paket programlar ! 
Pakete dahil olanlar; Haftada 20 Ders, Yurtta Çift Kişilik Odada Konaklama, Kayıt Ücreti, Konaklama Yerleştirme Ücreti, İlk Kur Kitapları ve Havaalanı Transferleri

SÜREÖĞLEDEN SONRA PROGRAMI İNDİRİMLİ FİYATLARSABAH PROGRAMI İNDİRİMLİ FİYATLAR
4 HAFTA1300 EUR 1380 EUR
8 HAFTA2520 EUR 2680 EUR
12 HAFTA3000 EUR 4020 EUR
24 HAFTA6000 EUR 7080 EUR
36 HAFTA9900 EUR 10620 EUR

MALTA'DA DİL EĞİTİMİ ALINABİLECEK OKULLAR

Sıkça Sorulan Sorular

Malta’da konuşulan ana dil İngilizce midir?

Malta uzun yıllar boyunca İngiliz sömürgesi altında kalmış ve İngiliz kültürü ve eğitim sitemini benimsemiştir. Malta’nın resmi dili Maltaca ve İngilizcedir. Maltalılar kendi aralarında İngilizceden de pek çok kelimeyi barındıran Maltaca konuşurlar ancak günlük hayatta kullanılan dil büyük oranda İngilizcedir.

Malta'da İngilizce dil eğitimi , maliyet olarak diğer ülkelere göre en uygun seçenek midir?

Malta özellikle uzun dönem paket fiyatları ile 6 ay ve üzerinde çok uygun maliyetlerle İngilizce öğrenmek için en uygun seçenektir. Ancak turistik olarak çok gelişmiş olan Malta’da dil okulları yaz dönemlerinde yüksek sezon farkları uygulamaktadır. Malta dil okullarının en uygun olacağı sezon sonbahar-kış dönemi olacaktır.

Malta'da dil eğitimi alırken nerede kalmalıyım ?

Yurtdışında dil eğitimi alacak öğrencilere genelde aile yanı yani homestay konaklama tavsiye edilse de Malta’da dil eğitimi alan öğrenciler daha çok öğrenci yurtları veya öğrenci apartmanlarında kalırlar. Hem maddi olarak daha uygun olan hem de okullara ulaşım açısından daha rahat olacak öğrenci apart veya yurtları aynı zamanda Malta'nın hareketli sosyal ve gece hayatını deneyimlemek için de avantajlı olacaktır.

Malta dil eğitimi için hangi şehri seçebilirim ?

Malta’nın en hareketi bölgesi St Julians ve Pacaville Malta dil okullarının pek çoğunun da bulunduğu bölgedir. St Julians’a yakın ama biraz daha sakin olan Sliema, tam bir İngiliz kasabası olan St Paul Bay, tarihi şehir Valetta ve biraz daha sessiz bir tatil de düşünen öğrenciler için Gozo alternatif diğer şehirler olabilir.

Malta öğrenci vizesi almak zor mudur ?

Malta ogrenci vizesi alirken okul kabul ve konaklama detaylariniz disinda oradaki yasam ve konaklama maliyetlerinizi karsilayacak paraniz oldugunu gormek ister. Bu belgeleri duzgun bir sekilde tamamlayan ogrenciler icin Malta ogrenci vizesi basvurusu cok komplike ve zor degildir.

Malta’da eğitim alırken çalışabilir miyim?

Malta’da uzun süreli dil eğitimi alan öğrenciler ilk 90 günden sonra çalışma izni alabilirler. Çalışma izinleri haftada 20 saat ile sınırlıdır.

Malta'da dil eğitimi almanın en büyük avantajı nedir ?

Malta yabanci ogrenciler icin Avrupa’nin en uygun fiyatli ulkesidir. Malta halki arkadas canlisi ve sicakkanlidir ve Malta oldukca guvenli bir ulkedir.

Malta'da dil eğitimi alırken tatillerde Avrupa şehirlerine gidebilir miyim ?

Malta’dan birçok Avrupa ülkesine çok uygun fiyata uçak bileti bulabilirsiniz. Önceden belirlediğiniz bir hafta sonu Avrupa’da istediğiniz ülkeyi gezebilirsiniz. Roma, Barselona, Amsterdam, Berlin ve Viyana gibi şehirleri keşfedebilir. Yeni insanlar tanıyabilir ve İngilizce pratik yapabilirsiniz.

Malta'ya yolculuk uçak ile kaç saat ?

Malta, Türkiye’den 3 saat uçuş mesafesindedir ve aramızdaki saat farkı 1 saattir.