Amerika Dil Okulları

Amerika, yurtdışında dil eğitimi alanında dünyanın en popüler ülkelerinden biri olarak kabul edilir. Amerika dil okulları ile özgürlükler ülkesine adım atın. Amerika’daki en iyi dil okullarından beklentilerinize ve bütçenize en uygun dil okulu fiyat tekliflerini almak için hemen bilgi formumuzu doldurun, size en iyi okulların en cazip kampanyaları ile dönüş yapalım!

Her yıl binlerce öğrenci eğitim almak için Amerika'yı seçiyor.

Danışmanlarımıza Ulaşın

Neden Amerika’da dil eğitimi?

Amerika’da İngilizce eğitimi almak sadece ana dili Ingilizce olan bir ülkede eğitim almak değil, evinize unutulmaz anılar ve farklı bir hayat deneyimiyle dönmek demektir.

Sunduğumuz geniş okul seçenekleriyle her bütçeye ve her kişiye uygun bir eğitim programını portföyümüzde bulmanız mümkündür. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizi en güncel promosyonlardan haberdar ediyoruz ve eğitiminiz surecinde başarılı olmanız için gereken tüm desteği veriyoruz.

İngilizce’nin ana dil olduğu en büyük coğrafya

Okul tercihini almak istediğiniz eğitim türü ve ayırmayı düşündüğünüz bütçeye göre yapabilirsiniz. Şehir tercihinizi ise ilgi alanlarınız, hobileriniz ve kişiliğiniz belirleyecektir.

Geniş bir yüzölçüme sahip olan ABD’de eyaletler arasında kanunlar bile farklılık gösterirken, yaşam koşulları hatta iklimler bile oldukça farklıdır. Amerika’da hemen hemen her eyalet ve şehirde dil okulu bulabilmek mümkündür. Özel dil okulları yanında üniversitelerin bazıları da kendi bünyelerinde dil eğitim programları sunarlar.

Amerika Dil Okulları

Alternatif ayrıcalığıyla yararlanabileceğiniz okullar

Sıkça Sorulan Sorular

Amerika’ya giderken dil seviyem ne olmalı?

Amerika’daki dil okullarının pek çoğu her seviyeden öğrenciyi dil eğitimi için Kabul ederler. Tamamen başlangıç düzeyinde iseniz okulun sunduğu başlangıç sınıflarının tarihlerine dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte hem Amerika’da dil eğitimi alırken zorluk yasamamak hem de vize görüşmesinde kendinizi az da olsa ifade edebilmek için tamamen sifi İngilizce ile Amerika dil okulu planı yapmamanızı tavsiye ederiz.

Amerika dil okulu seçerken en önemli kriter ne olmalı?

Amerika’nın yüzölçümü çok geniş olsa da yabancı öğrencilerin dil eğitimi için tercih ettikleri eyalet ve şehirler genelde sinirlidir. Özel dil okulları daha çok New York, Boston, Chicago, Los Angeles, San Francisci, San Diego ve Miami gibi şehirlerde kurulmuştur. Bunun en büyük nedeni toplu taşımanın nispeten bu şehirlerde daha gelişmiş olması ve kısa süreliğine gelecek öğrenciler için toplu taşıma ikalarının önemli bir kriter oluşturmasıdır. Eğer daha küçük ve daha az Türk öğrenci olacak bir şehirde dil eğitimi almak istiyorsanız üniversite kampüslerinde dil eğitimi seçeneklerini değerlendirmek daha anlamlı olabilir.

Amerika’da dil eğitimi alırken hangi seviyeye ne zaman gelirim?

Bu sorunun cevabını vermek oldukça zordur. Hem öğrencinin dile yatkınlığı, hem alınan eğitimin yoğunluğu, hem de çevre şartları İngilizce seviyesinin ilerleme süresini etkileyen unsurlardır. Ayrıca okulların sistemleri de bu konuda önemlidir. Bazı okullarda seviyeler daha kısa süreli modüllere bölünürken bazıları 3 ana kurda eğitim vermeyi tercih edebilir. Genellikle Başlangıç ve elemantary seviyeleri biraz daha hızlı ilerlerken orta düzeyde seviye ilerleme hızı yavaşlayacaktır. Önemli olan gerçekte olduğunuz dil seviyesinde eğitim alıyor olmanızdır. Bunu tespit edebilmek için gittiğiniz okullarda hem gramer, hem de konuşma-okuma-yazma açısından seviye tespit sınavına alınırsınız. Sınıfınıza yerleşip ders almaya başladığınızda seviyenizin bu sınıfa göre düşük veya yüksek kaldığını düşünüyorsanız mutlaka öğretmeninizle görüşünüz.

Amerika’da dil eğitimi alırken nerede kalabilirim?

Dil eğitimi alan öğrencilere en çok tavsiye edilen konaklama turu aile yani- homestay konaklamadır. Amerikan bir aile ile kalmak size İngilizcenizi ana dili İngilizce olan insanlarla Pratik etme imkân sunar. Ancak toplu taşımanın oldukça sinirli olduğu ve homestay ailelerin daha çok şehir merkezi dışında müstakil evlerde yasadığını ve dolayısıyla ortalama okula seyahat suresinin 40-50 dk. mesafelerden başlayacağını göz önünde bulundur malisiniz. Eğer okula daha yakın bir yerde yasamak istiyorsanız özellikle New York, Florida ve California eyaletlerinde özel yurtları tercih edebilirsiniz.
Üniversite kampüsünde yer alan bir dil okulu seçtiyseniz en anlamlı konaklama üniversitenin yurtları olacaktır. Amerikan üniversitelerinde yurtlar genelde dorm seklindedir. 2 veya daha çok kişilik odalarda kalır ve yemeklerinizi üniversite kantininde yersiniz. Banyolar genelde payla simlidir. Ancak Amerikalı öğrencilerle sosyalleşmek ve Amerika üniversite deneyimini yasamak için bu konaklama turu harika bir seçenek olacaktır.

Amerika dil okulları İngiltere’den daha ucuz mudur?

Hayri! Amerika dil eğitimi için en pahalı seçeneklerden biridir. Her ne kadar özel okullar Türk öğrenciler için özel promosyonlu fiyatlar sunuyor olsa da hem ulaşım hem de vize masraflarını göz önünde bulundurduğunuzda kesinlikle Amerika’da dil eğitimi almak diğer tüm ana dili İngilizce olan ülkelerden daha pahalıdır. Ancak filmlerden, sarkıllardan dinlediğimiz aksanı, görmek istediğimiz onlarca şehir ve mekan ve CV’mizde yaratacağı olumlu etkileri düşününce Amerika’da dil eğitimi almak halen çok iyi bir yatırımdır.

Suya Girmeden Yüzme Öğrenilmez

Yurtdışında eğitim ve yaşam bir çok kişi için, hayatlarında bir kez gerçekleştirecekleri, zaman ve maliyetin önemli olduğu bir karar sürecidir. Bu konuda size ancak konusunda uzman ve deneyimli yurtdışı eğitim sektörünün öncü kuruluşu Alternatif yardımcı olabilir.

Sunduğumuz geniş okul seçenekleriyle her bütçeye ve her kişiye uygun bir eğitim programını portföyümüzde bulmanız mümkündür. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizi en güncel promosyonlardan haberdar ediyoruz ve eğitiminiz surecinde başarılı olmanız için gereken tüm desteği veriyoruz.

Hemen Arayın! Uzman Danışmanlarımızdan Sizlere En Uygun Rehberlik Hizmeti Desteğini Ücretsiz Olarak Alın!

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer