Amerika Yaz Okulları

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Amerika Yaz Okulları

Amerika İngilizce konuşulan bir ülkede yaz okulu denilince en çok tercih edilen seçeneklerden birisidir. Çocuğunuz ünlü üniversite veya lise kampüslerinde eğitim alırken ayni zamanda filmlerden tanıdığı yerleri görme; Universal Studios, Disnayland, Six Flags gibi eğlence parklarında eğlenme sansı da bulabilir. Amerika’daki yaz okullarından beklentilerinize ve bütçenize en uygun yaz okulu fiyat tekliflerini almak için hemen bilgi formumuzu doldurun, size en iyi okulların en cazip kampanyaları ile dönüş yapalım.

Amerika’da Yaz Okulu, çocuğunuz için benzersiz bir deneyime dönüşebilir.

Daha ortaokul / lise çağındayken dünyanın en önde gelen üniversite ve kolejlerinden birinde zaman geçirmesi, bu üniversite koridorlarında dolaşırken oralardan mezun olanların kariyerlerini öğrenmesi, duyması, düşünmesinin kendi kariyer hedeflerinde ne tür bir motivasyona yol açacağını düşünebiliyor musunuz?

ABD’de yaz okulları daha çok üniversite veya liselerin kampuslerinde sunulmaktadır. Haftada 5-20 ders arası İngilizce eğitimi ve ardından aktiviteler içeren programların dışında öğrencilere SAT hazırlık gibi programlar sunan yaz okulları, onlarca akademik yaz okulu seçeneği, spor kampları, sanat-müzik-film kampları için de sizlere en iyi seçenekleri sunuyoruz.

Amerika’da yaz okullarının çoğuna B1/B2 turist vizesi ile başvurulur. Ancak haftada 18 saatten yoğun ders iceren bazı programlar için öğrenci vizesi (F-1) alınması gerekmektedir.

Öğrenciler gerekli belgeler ile önceden alınmış randevu saatinde ilgili Amerikan Konsolosluklarında vize memurları ile birebir görüşme yaparak vizelerini almaktadırlar. Vize sürelerini genelde vize görevlisi belirler.

Spor Yaz Okulları

Spor yapmayı seven bir çocuğunuz mu var?

İngilizce eğitimine devam ederken ünlü hocalarla ve yaşıtlarıyla spor yapmanın keyfini yaşasın isterseniz bu programlar tam size göre!

Spor yaz okullarında 12-17 yaş arası öğrenciler günün yarısını dil eğitimi ve kalan yarısını seçmiş oldukları spor dalında profesyonel koçlarla geçirirler.

En yaygın olan spor yaz okulları şunlardır

 1. Futbol yaz okulları
 2. Tenis yaz okulları
 3. Basketbol yaz okulları

Ayrıca ata binme, su sporları, beyzbol, golf gibi alanlarda da yaz okulları bulunabilir.

Akademik yaz okulları

Günümüzde İngilizce öğrenme yaşı oldukça erken dönemde başlıyor. Eğer İngilizce seviyesi iyi düzeyde olan ama biraz pratik yapmasını istediğiniz bir çocuğunuz varsa ve farklı alanlarda yeni dersler deneyimlemeye hazırsa akademik yaz okullarını değerlendirmelisiniz..

Özellikle İngilizce seviyesi ileri düzeyde olan 14-17 yaş arası gençlere hitap eden bu programlar klasik yaz okullarından oldukça farklıdır.

Öğrenciler bu programlarda üniversite eğitimlerinde kendilerine yön verebilecek farklı akademik dersler alabilirler. Bazı programlar ise politika, yönetim, liderlik gibi konular üzerine kurulmuştur.

Akademik alanlar dışında tamamen spesifik bir konu üzerine (öreneğin film yapım, dans, müzik, fotoğraf, tasarım gibi) yaz okulları bulmak da mümkündür.

Bu tip yaz okullarında yabancı öğrenciler dışında ana dili İngilizce olan öğrenciler de yer alabileceğinden çocuğunuzun İngilizce seviyesinin yeterli olduğundan emin olmalısınız.

Spesifik yaz okulları ve liderlik programları ile ilgili bilgileri Alternatif ofislerinden alabilirsiniz…

 

Family Programs (Anne/Baba-Çocuk programları)

Günümüzde dil öğrenme yaşı geçmişten çok farklı bir noktada. Pek çok çocuk henüz ilkokul hatta ana okulu döneminde İngilizce eğitimi almaya başlıyor. Ağaç yaş iken eğilir atasözünü doğrular şekilde de ne kadar küçük yaşta dil öğrenmeye başlanırsa o kadar kolay ve kalıcı öğrenildiğini gözlemliyoruz.

Dünya genelindeki trendler yaz okullarına da son senelerde farklı bir yaklaşım getirdi. Yurtdisindaki  yaz okullarının pek çoğunda anne-babadan biriyle birlikte eğitime gelmiş olan minikler görmek artık çok mümkün. Bu programlara family programs diyoruz ve birkaç farklı şekilde sunulduklarını görüyoruz:

 1. Çocuğun anne veya baba ile birlikte katılabileceği yurt veya homestay konaklama içeren yaz okulları
  Bu yaz okullarında ebeveyn ve çocuklar aynı saatlerde kendi yaş gruplarıyla derse girerler. Ders dışındaki aktivitelerini bazı okullarda yine ayrı ayri; çoğu okulda ise birlikte   tamamlarlar. Gezilere birlikte katılırlar. 4-12 yaş için uygun olabilecek bu programlarda çocuk ve ebeveyn ya okul yurdunda birlikte kalır yada aile yanı konaklamada onları birlikte kabul edecek bir homestaye yerleştirilirler.
 2. Anne-babanın ders almayıp sadece çocuğun katıldığı ve konaklamanın anne-baba ile dışarıda sağlandığı günü birlik programlar
  Bu grupta ebeveyn hiç eğitim almaz veya bazı okullarda sadece gezi programlarına katılır. Okullardan konaklama istenebileceği  gibi aileler kendileri airbnb üzerinden kısa süreli ev kiralayabilir veya otel konaklama ayarlayabilirler. Çocuklar yaşıtlarıyla birlikte ders ve aktivitelerle günü tamamladıktan sonra ebeveynleri tarafından okuldan alınır.

Öğrencilerimiz Ne Düşünüyor ?

Alternatif’i deneyimleyen öğrencilerimizin yurtdışı tecrübeleri

ogrenciii-1
Nazlı Hilal Karaoğlan
Avusturalya Dil Okulu İzlenimleri
alternatifecsss
Gökberk Bulut
Apollo Dublin Dil Okulu İzlenimleri
safgasdgasd-1
Eda Uzun
Kanada İzlenimleri
Rectangle-54
Talha Demir
British Study Centres Oxford Dil Okulu İzlenimleri

Öğrencilerimiz Ne Düşünüyor ?

Alternatif’i deneyimleyen öğrencilerimizin yurtdışı tecrübeleri

ogrenciii-1
Nazlı Hilal Karaoğlan
Avusturalya Dil Okulu İzlenimleri
alternatifecsss
Gökberk Bulut
Apollo Dublin Dil Okulu İzlenimleri
safgasdgasd-1
Eda Uzun
Kanada İzlenimleri
Rectangle-54
Talha Demir
British Study Centres Oxford Dil Okulu İzlenimleri