İngiltere yaz okulları

Yaz okulu seçmek çok önemlidir. Çocuğunuzun tam doğum tarihi, İngilizce seviyesi ve hobileri hakkında bilgi verin; en doğru program ve okulu birlikte seçelim…

Neden İngiltere’de yaz okulu?

Yurtdışında çocuklar için yaz okulu denince ilk akla gelen ülke hiç kuşkusuz İngiltere‘dir. Onlarca yıldır düzenlenen bu yaz okulu etkinlikleri sonucunda İngiliz okulları, İngiliz devleti, İngiliz halkı bu konsepti içselleştirerek kurumsal bir hale getirdi. Bu sayede devletin bu tür kurslara katılan öğrencileri koruyan ciddi bir mekanizma oluşturduğu biliniyor. Her önüne gelen, istediği yerde, istediği kişiler ile böyle bir etkinlik yapamaz. Çocukların, konaklamasından tutun da, öğretmenlerin nitelikleri ve adli durumları, çocuklar ile çalışanların yetkinlik ve güvenilirlikleri, binaların güvenlik ve uygunluk durumları yönetmelik ve kanunlar ile belirlenmiştir.

Yaz okullarında öğrenciler kendi yaşıtlarıyla birlikte gruplandırılır. Genelde programlar günün yarısı İngilizce eğitimi ve kalan yarında öğrendiklerini pratik edebilecekleri sosyal ve sportif aktivitelerle doludur. Yurtlarda kalan öğrenciler için akşam aktiviteleri de düzenlenir. Hafta sonları (bazı okullar için hafta içi de olabilir) yakın şehirlere düzenlenen geziler de programı keyifli kılar.

Yaz okulları genellikle yaz tatili nedeniyle kapalı olan yatılı okullarda veya üniversitelerin kampüslerinde düzenlenmektedir. British Council tarfaından onaylı kurumlar farklı şehir ve okullarda programlar sınarlar. Konaklamalar yurt veya aile yanında olabilir.

Yaz okulu seçerken programın çocuğunuzun yaş grubuna hitap etmesi ve içerdiği gezi ve aktivite programı oldukça önemlidir. İngilizce seviyesi çok iyi düzeyde olan çocuğunuz için akademik yaz okullarını değerlendirmek de iyi bir fikir olabilir.

Alternatif Yurtdışı Eğitim genelde 13 yaşa kadar olan ve ilk kez bu tarz bir programa katılacak öğrencilere 2 haftalık- 14-17 yaş grubuna ise 3 haftalık bir programla başlamalarını önermektedir. Daha önce yaz okulu deneyimi olan veya özgüveni yüksek öğrenciler daha uzun süreli bir yaz okuluna da kayıt olabilir.

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer