TASIS England Yaz Okulu

TASIS England Yaz Okulu

Dünyanın en kaliteli liselerinden biri olan TASIS England, İngiltere’de ortaokul ve lise eğitimini tamamlamak isteyenler için en önde gelen seçeneklerden biridir. TASIS England, Amerikalı eğitimci Bayan Mary Crist Fleming tarafından 1976 yılında kurulmuş özel bir yatılı okuldur. TASIS, Avrupa’nın merkezinde bulunan Amerikan bir yatılı okulu olup, The American School in Switzerland (1956) dahil olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde okullar ve yaz programları açmıştır. Okulları, öğrencileri Amerikan ve İngiliz kolej ve üniversitelerine başarılı bir şekilde hazırlamaktadır.

Her yıl yaz döneminde öğrencilere Londra’ya yakın güzel 46 dönümlük Surrey kampüsüne özgün ve eğitici bir yaz programı sunar. Geniş ders seçenekleri ile birlikte ünlü program İngiliz yatılı okul deneyimi, heyecan verici spor, aktivite ve gezi fırsatları sunmaktadır. Dünya genelinden gençler, özgüven ve yaratıcılığı geliştiren bu programın bir parçası olarak yeni dostluklar kurmakta ve kalıcı anılar yaratmaktadır.

TASIS Yaz Okulu

PROGRAM İSMİ TASIS SUMMER PROGRAM
Bulunduğu Şehir Surrey
Yaş Grubu 11 - 17 Yaş
Merkez Hakkında TASIS Yaz Oulu köklü bir uluslararası yatılı okul olan TASIS'in kendi kampüsünde gerçekleştirilmektedir. 46 dönümlük geniş kampüs öğrencilere mükemmel yemek alanları öğrenci salonları spor tesisleri açık alanlar ve yurtta konaklama imkanı sağlıyor. Okulun Londra'ya yakın bir konumda olması öğrencilere şehirdeki tiyatrolar müzeler sanat galerileri eğlenceli ve tarihi yerleri keşfetme fırsatı sunar. Londra'ya 45 dakika Heathrow Havaalanına ise 25 dakika uzaklıktadır. Öğrenciler bir ana ders ve bir seçmeli ders seçerler. Dersler Pazartesi'den Cuma'ya kadar gerçekleşir. 3D Tasarım'dan Spor Bilimine Sahne Sanatları'ndan STEM'e kadar geniş bir ders yelpazesi sunulmaktadır. İngilizce dil sınıfları altı seviyede sunulmaktadır. Öğrenciler bir ilgi alanını takip edebilir liderlik becerilerini geliştirebilir veya İngilizce becerilerini iyileştirebilirler. Sınıfta öğrenme süreci genellikle saha gezileri ile desteklenir.
Konaklama Türü TASIS'in kampüs içi yurdunda tam pansiyon konaklama. Yurt odaları 2-6 kişilik öğrenci evleri şeklindedir.
Başlangıç Tarihleri I. Dönem 24 Haziran - 13 Temmuz 2024 arası 3 hafta / II. Dönem 15 Temmuz - 3 Ağustos 2024 arası 3 hafta / İki dönem birden 6 haftalık program 24 Haziran - 3 Ağustos 2024 arası 6 hafta
Haftalık Ders Saati Ana dersler haftada 12.5 saat / seçmeli dersler haftada 4 saat / haftada 5-6 saatlik ödev verilir
Ders İçeriği Ana dersler; İngilizce Dil Programı/ IELTS Hazırlık/ Architecture and 3D Design/ College Prep/ Engineering and Product Design/ Entrepreneur Inc./ International Relations & Law Leadership Academy/ London Through a Lens/ Performing Arts/ Sports Medicine/ STEM (Fen Teknoloji Mühendislik ve Matematik) ve STEM Junior/ Writing Enhancement. Seçmeli dersler ise Graphic Design: The Illustrator Within / Creative Art: An Adventure for Budding Artists / Let's Dance! / Lights Camera Action: Film Production / Music Production / Introduction to Robotics / Introduction to Blogs and Vlogs.
Aktiviteler Derslerinizden arda kalan zamanlarda program dahilinde haftalık kültürel sosyal ve sportif aktivitelerin yanı sıra her hafta geziler düzenlenir. Tam günlük gezilerde British Museum/ Buckingham Palace/ Chelsea Futbol Stadyumu Turu/ Chessington World of Adventures/ Covent Garden/ Emirates Cup/ Go Ape Halatlı Parkuru/ Guildford Spectrum/ Knightsbridge & Harrods/ London Eye/ Madame Tussauds Mumya Müzesi/ Oxford Üniversitesi/ Paintball/ Stonehenge & Salisbury/ Thorpe Park/ Tower of London/ Warner Studios: Harry Potter Turu/ Wimbledon/ Windsor ziyaretleri geçekleştirilir. Londra gezileri ile kültür tarih alışveriş ve eğlencenin birleştiği unutulmaz deneyimler yaşayacaksınız. Alışveriş için ise okul Bicester Outlets Oxford / Gunwharf Quay Portsmouth / Oxford Street London Westfield Mall West London ziyaretlerini de unutmuyor. Ayrıca akşamları ve boş zamanlarda öğrenciler ilgi çekici bir eğlence programı için bir araya gelir. Etkinlikler arasında Bayrak Kapma/ Disco Geceleri/ Öğretmenler ve Öğrenciler Arası Spor Müsabakaları/ Açık Mikrofon Gecesi/ Yetenek Gösterisi/ Lazer/ Çizgi Roman Yapım Kulübü/ Kendi Pizzanı Yapma Gecesi/ Hızlı Arkadaşlık/ Bilgi Yarışması Gecesi/ Görsel Sanatlar Sergisi. ve daha pek çoğu bulunur.
Fiyat 3 hafta 5300 GBP / 6 hafta 9800 GBP