Edit Content
alternatif-logo1

Toronto Dil Okulları

Kanada farklı milletlerden, kültürlerden oluşan harika bir karışıma sahip, Dünyanın en güvenli göçmen ülkesidir. Toronto ise Kanada’nın ticaret ve finans başkentidir. 6 milyon nüfusu ile Ontario eyaletinin başkenti olan Toronto yüksek yaşam standardı, hoşgörülü ve arkadaş canlısı insanları, temiz caddeleri ve düşük suç oranı ile her yıl dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından daha da çok tercih edilen bir şehir olmaktadır. ABD’de yer alan dil okulları ile karşılaştırıldığında daha uygun fiyatlı ders, konaklama ve yaşam maliyetleri nedeniyle de Amerika kıtasında eğitim için tercih edilen şehirlerin başında gelir. Kozmopolit yapısına rağmen Toronto büyük şehirlerde bulunması zor olan bir huzura ve güvenliğe sahiptir. Bununla birlikte müzeleri, gece kulüpleri, restoranları, dünya çapındaki üniversiteleri ve ışıltılı gökdelenleriyle hareketli bir şehir sizi bekliyor.

Dil eğitimi programları sonrasında Kanada’da bulunan pek çok kolej ve üniversitede lisans, yüksek lisans ve sertifika programlarına kolay geçiş imkanları ile dil eğitiminizi daha yüksek derecede programlar ile zenginleştirebilirsiniz. Dil eğitimi sırasında çalışma hakkınız olmasa da geçiş yapacağınız sertifika veya lisans/master programlarında size verilecek olan çalışma hakkı ile yaşam maliyetlerinizi karşılayabilir, Türkiye’ye dil yeterliliği belgeniz, diplomanız ve yurtdışı çalışma tecrübesi edinerek dönebilirsiniz. Bu nedenledir ki dil okullarının hemen hemen hepsi University Pathway isimli üniversite hazırlık programları sunmaktadırlar.

Dil okulları tüm Dünya’da yaklaşık 200-300 öğrenci kapasiteli iken Toronto’da 2000 öğrenci kapasiteli çok büyük dil okulları da bulunmaktadır. Bu okullar zengin program seçenekleri sunabilmektedirler.

Toronto’da Sosyal Hayat

Toronto’daki dil okulları derslerinizden arda kalan zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilmeniz için zengin aktivite programları sunarlar. Zaten şehir de buna çok müsaittir. Öğrenciler bu aktiviteler sayesinde ders dışında da sosyal ortamda bulunmaya ve İngilizce konuşmaya teşvik edilir. Eaton Centre’da alışveriş, şehrin en ünlü yapısı CN Tower’da şehir manzarası, Royal Ontario Museum, Art Gallery of Ontario, Ontario Belediye Binası, Yeraltı Şehri (PATH), Union Station, Scotiabank Arena, Ripley Akvaryumu gezileri, Harbourfront’da buz pateni, Rogers Center Hard Rock Café’de grafitti partisi, Distillery Mahallesi’nde Soma Chocolatemaker’da İtalyan dondurması yemek sayabileceğimiz şehirde yapabileceğiniz şeylerden birkaçıdır. Toronto International Film Festivaline katılabilir, Algonquin Park’da güzel bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla ve öğretmenleriniz eşliğinde bir kareoke pubda eğlenmek hangi okulu seçerseniz seçin yapacağınız aktivitelerden biridir. Hafta sonları New York, Niagara Şelaleleri, Ottawa, Montreal ve Quebec gibi çevre bölgelere gerçekleştirilen hafta sonu gezilerine katılmanızı öneririz. New York gezileri genellikle bir gece konaklamalı olarak planlanır. Bu gezilere katılabilmeniz için ABD vizesine ihtiyacınız olacaktır. Eğer mevcut bir vizeniz yoksa Kanada vizeniz geldikten sonra Türkiye’deyken ABD vizenizi de almanızı öneririz.

Toronto’da Ulaşım

Oldukça gelişmiş bir metro ağına sahip olan şehirde sıkça kullanılan toplu taşıma aracı metrodur.  Okullar genellikle metro duraklarına yakın lokasyonlarda yer alırlar. Konaklamanıza bir metro ile veya metrodan indikten sora bir otobüs aktarması ile ulaşacaksınızdır. Okulların pek çoğu şehir merkezinde yer aldığı için pek çok metropolde olduğu gibi Toronto’da da yürüme mesafesinde aile yanı konaklaması bulmak pek mümkün değildir.

Türkiye’den Toronto Pearson Havaalanı’na THY’nın direkt uçuşları bulunmaktadır. Aktarmasız yaklaşık 11 saatte Toronto’ya ulaşabilirsiniz. Aktarmalı uçuşlar ile daha ekonomik uçak biletleri de bulmanız mümkün olacaktır.

Toronto’da Konaklama

Aile yanı konaklama pek çok yerde olduğu gibi Toronto’da da daha ekonomik bir konaklama şeklidir. Fakat ekonomik olmasaydı bile pek çok öğrenci yine de aile yanında konaklamayı tercih edebilirdi. Çünkü sıcak kanlı, öğrenciler ile iletişim kurmayı seven, hafta sonları hep beraber geziler yapmaktan hoşlanan Kanadalı bir aileye rastlamanız mümkün.  Bunun yanında şehirde yurt seçenekleri de oldukça geniştir ve yurtlar oldukça modern, bakımlı, merkezi ve donanımlıdır. Hemen hemen hepsinde spor salonu bulunur.  Dil okullarının pek çoğu öğrencilerine okula yürüyerek veya bisiklet ile ulaşılabilecek yurtlar ayarlayabilmektedir. Yurtlarda ortak mutfaklarda kendi yemeğinizi hazırlamanız gerekirken aile yanında sabah kahvaltınız ve akşam yemeğiniz sizi misafir eden aile tarafından hazırlanır. Bazı okullar hatta tam pansiyon aileler ayarlamaktadırlar. Aileler genellikle okula metro veya otobüs ile 40-60 dakika uzaklıkta yer alırlar.

DEVAMINI OKU KISALT

TORONTO'DA DİL EĞİTİMİ ALINABİLECEK OKULLAR

Toronto’daki dil okullarımız hakkında detaylı bilgi almak için okul profillerini inceleyebilirsiniz.

Öğrencilerimizin Yorumları

Öğrencilerimiz Ne Düşünüyor ?

Alternatif’i deneyimleyen öğrencilerimizin yurtdışı tecrübeleri

ogrenciii 1
Nazlı Hilal Karaoğlan
Avusturalya Dil Okulu İzlenimleri
alternatifecsss
Gökberk Bulut
Apollo Dublin Dil Okulu İzlenimleri
safgasdgasd 1
Eda Uzun
Kanada İzlenimleri
Rectangle 54
Talha Demir
British Study Centres Oxford Dil Okulu İzlenimleri
Google Yorumları

Diyar Aşni
Diyar Aşni
2023-01-26
Kanada’da üniversite eğitimi için arkadaşımın tavsiyesiyle Alternatif Yurtdışı Eğitimden danışmanlık hizmeti almaya karar verdim. Serap Hanım, başvuru süresi boyunca sorduğum her soruyu profesyonelce cevaplayıp kusursuz bir danışmanlık hizmeti sağladı. Birçok arkadaşıma bu hizmeti önerdim ve öneriyorum. Başta Serap Hanım olmak üzere Alternatif Yurtdışı Eğitim ailesine teşekkür ederim.
Simon Baker
Simon Baker
2023-01-16
Great counseling on study abroad
Sena Atakul
Sena Atakul
2022-11-03
Yurt dışı eğitimi için tavsiyeler üzerine geldim ve Barış Bey sayesinde çok güzel bir deneyim yaşadım. Her konuda kusursuz bir şekilde ilgilendi. Bilgilendirmeleri eksiksizdi, soru işaretlerim olmadan İngiltere’ye yolculuk yaptım. Bir değil iki kere yurt dışına dil eğitimi için gittim ve ikisinde de yine Barış Beyi tercih ettim. Yurt dışında güzel bir deneyim yaşamak isteyen herkese tavsiye ederim. Samimi, ilgili ve kibar olan Barış Bey’e buradan bir kez daha içtenlikle teşekkür etmek istiyorum.
Aslınur Top
Aslınur Top
2022-10-10
İngiltere’de lisans için danışmanlık almıştım ve bu sene de yüksek lisans başvurumu beraber yaptık. Hem lisans hem de yüksek lisans başvuru sürecimde, her adımda tüm detaylarıyla yardımcı oldular. Zaman zaman stresli olabilen başvuru süreçlerini en kolay ve net bir şekilde atlatmamı sağladılar. Özellikle Ali Bey’e çok teşekkür ederim, hakkını asla ödeyemem 🙂
sara sahebgharani
sara sahebgharani
2022-10-07
Iam so happy to have gotten to know Alternative group ,Today I just started my course in London, there are really helpful , kind and absolutely a professional team.
Ali Kamar
Ali Kamar
2022-10-07
Merhabalar, Eşimin Başvurusunu Bu şirket ile yaptık, Başvurumuz olumlu sonuçlandı ve şimdi Londra’ya gelmişiz, oldukça profesyonel, sıcak kanlı ve temiz bir iş yapıldı, çok memnum kaldık, burdan Ali beye tekrar teşekkür etmek isteriz, herkese tavsiye ederim
Ladan Rastgar
Ladan Rastgar
2022-10-02
Ingiltereye bi iranlı olarak ve doktor olarak gidebilmek için referanslar üzerine Ali beyle iletişime geçtim. Master program için başvuru başlattık. Aylardır kendisi saate bakmadan gönülden sağolsun ilk günden tüm resmi işlemlerim tamamlanana kadar gerçekten tüm süreç boyunca çok ilgili ve samimiydi. Aceleci tavrımı ve heyecanımı anlayışla sabırla karşılayarak hep destekçi oldu:) Doğru ve çabuk bilgilendirmesinin yanı sıra isteklerime ve hedeflerime uygun yönlendirmeler yapması ve benim için en uygun olacak tavsiyelerde bulunması danışmanlık adına çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden Ali bey’e gözüm kapalı güveniyorum. İşini severek yapan Ali bey’e sonsuz teşekkürler.
rojhat mert parlak
rojhat mert parlak
2022-10-01
Alternatif Yurtdışı Eğitim ile tanışmam yabancı dilimi yurtdışında geliştirmek istememle birlikte başladı. Bu anlamda Sayın CENGİZ ASLANTATAR hocamın yönlendirmesi ile birlikte 6 ay İrlanda’nın Dublin şehrinde ve 6 ay İngiltere’nin Leeds şehrinde olmak üzere inanılmaz kaliteli İngilizce dil eğitimi aldım. Dil konusunda istediğim seviyeye ulaşmam ve kurumdan aldığım kaliteli hizmetten memnun kalmam üzerine hukuk master eğitimime başlamak üzere tekrar Alternatif Yurtdışı Eğitim’in kapısını çaldım. Bu noktada Sayın ALİ IŞIL hocamın benimle yaptığı sayısız görüşmeden sonradan sonra İngiltere’de bulunan Essex Üniversitesinde Uluslararası İnsan Hakları Hukuku dalında master eğitimime başladım. Her iki aşamada da hocalarım sağolsunlar beni bir an olsun yalnız bırakmadılar. Ulaşımdan konaklamaya; ders seçimlerinden okullarla iletişimime kadar her konuda eksiksiz bir şekilde desteklerini aldım. Yaşadığım en ufak bir sıkıntıda dahi hangi gün ve saatte olursa olsun tüm sorunlarımı eksiksiz bir şekilde çözdüler. Eğitim aldığım süre boyunca derslerde ve sınavlarda gösterdiğim performansımın yakın takipçisi oldular ve beni sürekli bir şekilde motive ettiler. Özel hayatımda yaşadığım sorunlarda dahi ilk destek aldığım kişiler Ali hocam başta olmak üzere Alternatif Yurtdışı Eğitim kurumu çalışanları oldu. Kendilerine ne kadar teşekkür etsem yetersiz kalır ve haklarını kesinlikle ödeyemem. Göstermiş olduğunuz sonsuz sabır ve anlayış için çok teşekkürler. İyi ki varsınız. Saygılarımla.
Oznur Latife Sisman
Oznur Latife Sisman
2022-10-01
Sıcak ve samimi davranan profesyonel bir danışmanla çalıştık. İyi bir şekilde yönlendirdi ve klasik prosedürün dışında hiç beklemedik. İşlerimiz çok güzel seyrinde ilerledi. Çok teşekkür ediyorum.

Öğrenci Yorumları

Öğrencilerimiz Ne Düşünüyor ?

Alternatif’i deneyimleyen öğrencilerimizin yurtdışı tecrübeleri

ogrenciii 1
Nazlı Hilal Karaoğlan
Avusturalya Dil Okulu İzlenimleri
alternatifecsss
Gökberk Bulut
Apollo Dublin Dil Okulu İzlenimleri
safgasdgasd 1
Eda Uzun
Kanada İzlenimleri
Rectangle 54
Talha Demir
British Study Centres Oxford Dil Okulu İzlenimleri
Google Yorumları

Diyar Aşni
Diyar Aşni
2023-01-26
Kanada’da üniversite eğitimi için arkadaşımın tavsiyesiyle Alternatif Yurtdışı Eğitimden danışmanlık hizmeti almaya karar verdim. Serap Hanım, başvuru süresi boyunca sorduğum her soruyu profesyonelce cevaplayıp kusursuz bir danışmanlık hizmeti sağladı. Birçok arkadaşıma bu hizmeti önerdim ve öneriyorum. Başta Serap Hanım olmak üzere Alternatif Yurtdışı Eğitim ailesine teşekkür ederim.
Simon Baker
Simon Baker
2023-01-16
Great counseling on study abroad
Sena Atakul
Sena Atakul
2022-11-03
Yurt dışı eğitimi için tavsiyeler üzerine geldim ve Barış Bey sayesinde çok güzel bir deneyim yaşadım. Her konuda kusursuz bir şekilde ilgilendi. Bilgilendirmeleri eksiksizdi, soru işaretlerim olmadan İngiltere’ye yolculuk yaptım. Bir değil iki kere yurt dışına dil eğitimi için gittim ve ikisinde de yine Barış Beyi tercih ettim. Yurt dışında güzel bir deneyim yaşamak isteyen herkese tavsiye ederim. Samimi, ilgili ve kibar olan Barış Bey’e buradan bir kez daha içtenlikle teşekkür etmek istiyorum.
Aslınur Top
Aslınur Top
2022-10-10
İngiltere’de lisans için danışmanlık almıştım ve bu sene de yüksek lisans başvurumu beraber yaptık. Hem lisans hem de yüksek lisans başvuru sürecimde, her adımda tüm detaylarıyla yardımcı oldular. Zaman zaman stresli olabilen başvuru süreçlerini en kolay ve net bir şekilde atlatmamı sağladılar. Özellikle Ali Bey’e çok teşekkür ederim, hakkını asla ödeyemem 🙂
sara sahebgharani
sara sahebgharani
2022-10-07
Iam so happy to have gotten to know Alternative group ,Today I just started my course in London, there are really helpful , kind and absolutely a professional team.
Ali Kamar
Ali Kamar
2022-10-07
Merhabalar, Eşimin Başvurusunu Bu şirket ile yaptık, Başvurumuz olumlu sonuçlandı ve şimdi Londra’ya gelmişiz, oldukça profesyonel, sıcak kanlı ve temiz bir iş yapıldı, çok memnum kaldık, burdan Ali beye tekrar teşekkür etmek isteriz, herkese tavsiye ederim
Ladan Rastgar
Ladan Rastgar
2022-10-02
Ingiltereye bi iranlı olarak ve doktor olarak gidebilmek için referanslar üzerine Ali beyle iletişime geçtim. Master program için başvuru başlattık. Aylardır kendisi saate bakmadan gönülden sağolsun ilk günden tüm resmi işlemlerim tamamlanana kadar gerçekten tüm süreç boyunca çok ilgili ve samimiydi. Aceleci tavrımı ve heyecanımı anlayışla sabırla karşılayarak hep destekçi oldu:) Doğru ve çabuk bilgilendirmesinin yanı sıra isteklerime ve hedeflerime uygun yönlendirmeler yapması ve benim için en uygun olacak tavsiyelerde bulunması danışmanlık adına çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden Ali bey’e gözüm kapalı güveniyorum. İşini severek yapan Ali bey’e sonsuz teşekkürler.
rojhat mert parlak
rojhat mert parlak
2022-10-01
Alternatif Yurtdışı Eğitim ile tanışmam yabancı dilimi yurtdışında geliştirmek istememle birlikte başladı. Bu anlamda Sayın CENGİZ ASLANTATAR hocamın yönlendirmesi ile birlikte 6 ay İrlanda’nın Dublin şehrinde ve 6 ay İngiltere’nin Leeds şehrinde olmak üzere inanılmaz kaliteli İngilizce dil eğitimi aldım. Dil konusunda istediğim seviyeye ulaşmam ve kurumdan aldığım kaliteli hizmetten memnun kalmam üzerine hukuk master eğitimime başlamak üzere tekrar Alternatif Yurtdışı Eğitim’in kapısını çaldım. Bu noktada Sayın ALİ IŞIL hocamın benimle yaptığı sayısız görüşmeden sonradan sonra İngiltere’de bulunan Essex Üniversitesinde Uluslararası İnsan Hakları Hukuku dalında master eğitimime başladım. Her iki aşamada da hocalarım sağolsunlar beni bir an olsun yalnız bırakmadılar. Ulaşımdan konaklamaya; ders seçimlerinden okullarla iletişimime kadar her konuda eksiksiz bir şekilde desteklerini aldım. Yaşadığım en ufak bir sıkıntıda dahi hangi gün ve saatte olursa olsun tüm sorunlarımı eksiksiz bir şekilde çözdüler. Eğitim aldığım süre boyunca derslerde ve sınavlarda gösterdiğim performansımın yakın takipçisi oldular ve beni sürekli bir şekilde motive ettiler. Özel hayatımda yaşadığım sorunlarda dahi ilk destek aldığım kişiler Ali hocam başta olmak üzere Alternatif Yurtdışı Eğitim kurumu çalışanları oldu. Kendilerine ne kadar teşekkür etsem yetersiz kalır ve haklarını kesinlikle ödeyemem. Göstermiş olduğunuz sonsuz sabır ve anlayış için çok teşekkürler. İyi ki varsınız. Saygılarımla.
Oznur Latife Sisman
Oznur Latife Sisman
2022-10-01
Sıcak ve samimi davranan profesyonel bir danışmanla çalıştık. İyi bir şekilde yönlendirdi ve klasik prosedürün dışında hiç beklemedik. İşlerimiz çok güzel seyrinde ilerledi. Çok teşekkür ediyorum.

Öğrencilerimiz Ne Düşünüyor ?

Alternatif’i deneyimleyen öğrencilerimizin yurtdışı tecrübeleri

ogrenciii 1
Nazlı Hilal Karaoğlan
Avusturalya Dil Okulu İzlenimleri
alternatifecsss
Gökberk Bulut
Apollo Dublin Dil Okulu İzlenimleri
safgasdgasd 1
Eda Uzun
Kanada İzlenimleri
Rectangle 54
Talha Demir
British Study Centres Oxford Dil Okulu İzlenimleri
Hemen Danışmanlarımızla Görüşün

Danışmanlarımızla iletişime geçerek size uygun dil okulunu bulma konusunda hemen yardım alın

Sizi Arayalım

Whatsapp Destek