SSLC TORONTO DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

SSLC dil okulu birinci sınıf müfredatı ve profesyonel öğretmenleri ile Toronto, Victoria ve Vancouver’da uluslararası öğrenciler için İngilizce dil programları sunmaktadır. 40’tan fazla Kanada Üniversite ve Koleji’yle ortaklık halindedir. ILSC dil okulu da Kanada gibi farklı milletlerden ve kültürlerden oluşan harika bir karışıma ev sahipliği yapmaktadır. SSLC kampüsleri bu çok kültürlülük ruhunu yansıtır. SSLC okulları, Languages Canada, EQA ve EduCanada tarafından akredite edilmiştir.

SSLC Toronto dil okulu şehir merkezinden yaklaşık 20 dakika uzaklıkta, North Toronto bölgesinde East Eglinton Avenue üzerinde yer almaktadır. Okulda 29 sınıf bulunmaktadır. Türk öğrencilere sunmuş olduğu indirimli fiyatları ile dikkat çekmektedir. 

Genel İngilizce programlarını haftada 15 saat ders, 20 saat ders ve 25 saat ders olmak üzere üç ayrı yoğunlukta sunar. 13-17 yaş geç öğrenciler için dil eğitimi ve lise hazırlık programları sunan okul Kanada’da lise eğitimi almak isteyen öğrenciler için gerekli olan yeterlilikleri sağlayabilmek için ilk basamak olarak kullanılabilmektedir. SSLC – Sprott Shaw Language College’ın Kanada’nın 45’den fazla üniversite ve kolejiyle ortaklık anlaşmaları bulunur. Üniversite hazırlık yani Pathway programını tamamlayan öğrenciler IELTS / TOEFL® gibi başka İngilizce sınavlarına girmeleri gerekmeksizin Kanada’da lisans, sertifika veya yüksek lisans eğitimine başlayabilirler.  İş İngilizcesi, IELTS Hazırlık, Power Speaking&Modern Media, Communication for Airline Cabin Crew okulda sunulan diğer programlardır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

SSLC’nin Toronto okulundaki aktivite koordinatörleri hem hafta içi hem de hafta sonu etkinlikleri, günübirlik geziler ve akşam gezilerin yanı sıra akademik ve eğlenceli geziler de sunar. Bu aktiviteler sırasında arkadaş edinecek, Kanada hakkında daha fazla bilgi edinecek ve en önemlisi, eğlenceli ve rahat bir ortamda İngilizce öğrenmeye devam edeceksiniz. SSLC Toronto örnek aylık aktivite listesine göz atmak için lütfen tıklayın. 

Konaklama

Aile Yanı

Kanadalı bir ev sahibi aile ile yaşayarak İngilizce pratiği yapın ve harika bir Toronto deneyimi yaşayın. Kanada’da dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilir. Ailelerden genellikle yarım pansiyon şeklinde konaklama talep edilir. Öğrenciler sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Dilerseniz tam pansiyon seçeneği de mevcuttur. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir ve genellikle ILSC Toronto dil okuluna 30-60 dakika uzaklıktadırlar.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

SSLC Kanada

İÇERİK BAŞLIKLARI