KAPLAN TORONTO DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan onlarca şubesi bulunan KAPLAN aynı zamanda sınav hazırlık ve üniversite hazırlık programları konusunda da uzmandır. 80 yıldan beri eğitim sunan KAPLAN’da eğitim almış olan öğrencilerin %97,5’i arkadaşlarına bu okulu önermiştir. 

KAPLAN’ın Toronto okulu şehrin merkezinde, CN Tower’a ve sahil şeridi olan Sugar Beach’e kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alır. birkaç dakika uzaklıktadır. Kozmopolit yapısına rağmen Toronto büyük şehirlerde bulunması zor olan bir huzura ve güvenliğe sahiptir. Bununla birlikte müzeleri, gece kulüpleri, restoranları, dünya çapındaki üniversiteleri ve ışıltılı gökdelenleriyle hareketli bir şehir sizi bekliyor. 15 sınıflı okulda sınıf mevcudu ortalama 12 kişidir. 16 yaş üstü tüm öğrencileri kabul eder ve 30 yaş üstü öğrenciler için ayrı sınıflarda, ayrı bir eğitim programı sunar. 

Ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 20 derslik standart programa ek olarak 7 ders self study (öğretmen kontrolünde) veya 28 ders + 7 ders self study şeklinde sunar. Yoğun İngilizce kurslarına kayıtlı öğrencilerin devamlılığı en az %95 oranındaysa ve tüm ödevlerini tamamlamışsa, her 10 haftada bir, bir üst seviyeye geçeceği garanti edilir. Tüm bu şartları karşılar ve yine de üst seviyeye geçemezseniz, okul size ücretsiz olarak dört haftalık ek eğitim verir. KAPLAN Toronto dil okulunda  TOEFL Hazırlık ve IELTS Hazırlık programlarının her ikisi de verilmektedir. Okul aynı zamanda IELTS Test Merkezi’dir. İş İngilizcesi programları da sunulmaktadır. 

Kaplan’da eğitimizi tamamladıktan sonra, K+ Online eğitim platformuna ücretsiz erişiminiz devam edecektir. Böylelikle eve döndüğünüzde de İngilizcenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

Tüm öğretmenlerin lisans dereceleri ile birlikte  English as a Second Language Teaching (ESL Teaching)  eğitimleri bulunmaktadır. KAPLAN Toronto, Languages Canada tarafından akredite edilmiştir. 

Ayrıca KAPLAN International, öğrencilerine Üniversite Yerleştirme Hizmeti (UPS) sunmaktadır. Eğer amacınız dil eğitimi sonrasında Kanada’da lisans veya master eğitimine başlamak ise KAPLAN’ın geniş üniversite ağından yararlanabilir, University Pathway Programı ile akademik İngilizce eğitimi alabilirsiniz..  Okumak istediğiniz bölüm, not ortalaması, eğer master başvurusu ise iş deneyimi gibi kriterlerinize uygun en iyi üniversiteyi bulup, başvuru  ve üniversite kabul sürecinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Tüm başvuru süreciniz KAPLAN’ın akademik kadrosu ile yürütülecektir.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Kaplan, günlerinizi dolu dolu yaşamanız ve Toronto ile ilgili en iyi şeyleri keşfetmeniz için eğlenceli ve çeşitli etkinlikler takvimi sunuyor.Vintage mağazaları, gösterişli kafeleri ile ünlü, renkli Kensington Market’i ziyaret edin. St Lawrence Market, CN Tower, Rogers Centre, Fairmount Royal York Hotel, Hockey Hall of Fame, The PATH keşfedebileceğiniz yerlerden birkaçıdır. KAPLAN’ın düzenlediği uluslararası Potluck partilerinde yeni arkadaşlar edinin ve İngilizcenizi geliştirin.Ripley Akvaryumu’nu gezin, Ontario Sanat Galerisi’ndeki sergileri görün. Niagara Şelaleleri’ne bir hafta sonu gezisine katılın ve Niagara Escarpment’te kayak, snowboard veya kaya tırmanışı yapmayı deneyin.

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. KAPLAN Toronto’nun öğrencilerini yerleştirdiği aileler genellikle Uptown, Downtown, Midtown, East End, West End, East York bölgelerinde yer alır. Aileler okula toplu taşıma ile yaklaşık 45-60 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. 16 yaş üstü tüm öğrenciler aile yanı konaklama hizmetinden yararlanabilirler. 

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Parkside Yurdu
Merkezi bir konuma sahip modern ve tam donanımlı yurt KAPLAN Toronto dil okuluna yürüyerek 28, bisiklet ile 12 dakika uzaklıktadır. Yurtta odalar tek kişilik ve ortak banyoludur. Tam donanımlı ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini hazırlayabilecekleri gibi günde üç öğün yemek sunan tam donanımlı bir yemekhane de bulunmaktadır. Yoga stüdyosu ile 24 saat açık fitness merkezi, bilardo, şömine, video oyunları içeren sosyal ve oyun salonları, 24 saat güvenlik, bahçe yurtta bulunan olanaklardan birkaçıdır. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI