BAYSWATER COLLEGE TORONTO DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere, Kanada, Güney Afrika ve Fransa’da merkezleri bulunan Bayswater College 2020 yılında Eurocentres ve Stafford House dil okullarını satın alarak kendi bünyesine dahil etmiştir. Okulun Toronto merkezi de Stafford House dil okullarından Bayswater College’a geçmiş olan merkezlerden bir tanesidir.

Kuzey Amerika’nın en büyük beşinci şehri olan Toronto, heyecan verici gece hayatı, restoranları, geniş parkları ile güvenli, kozmopolit bir şehirdir. Mükemmel bir toplu taşıma sistemi ve temizliği Toronto’yu örnek bir şehir yapar. Bayswater College Toronto,  North York bölgesinin tam ortasında canlı bir mahallede yer almaktadır. Öğrencilerin North York Central Kütüphanesi’ne erişimi ve metro istasyonuna doğrudan iç mekan bağlantısı bulunur. Bölge her ne kadar şehir merkezinden biraz uzakta olsa da okulun çevresinde kafeler, restoranlar ve tiyatrolar, büyük alışveriş merkezleri ve eğlence kompleksleri ile çevrilidir. Okul aydınlık, modern bir ortamda kapsamlı eğitim olanakları sunar.  22 sınıfı  ile ortalama 10, maksimum 16 kişilik sınıflarda eğitim verir. Programlara katılabilmek için minimum öğrenci yaşı 16’dır.  Okul dil eğitimin dışında sunmuş olduğu sertifika programları ile dikkat çeker. 

Genel İngilizce, IELTS Hazırlık ve İş İngilizcesi programlarında ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 25 ve 30 derslik yoğun program olmak üzere 3 ayrı yoğunlukta sunar. Ayrıca Flex English isimli kursu ile Genel İngilizce standart programına (haftada 20 ders)  %17’ye varan indirimle kaydolmanızı sağlar. Flex English esnek sabah veya öğleden sonra dersleri içerir. Genel İngilizce programından tek farkı bazı derslerinizin sabahtan bazılarının ise öğleden sonra olmasıdır. 

Okulda  İngilizce dil eğitim programlarının haricinde Profesyoneller için Sertifika programları mevcuttur. Marketing, Business Management, Project Management Certificate sunulan programlar arasındadır. Sertifika programlarında haftada 20 ders bulunur ve her biri 4 hafta sürmektedir. 

Bayswater College’ın  University Pathway programı Kanada genelinde 17 üniversiteye ve koleje şartlı kabul ve/veya TOEFL/ IELTS muafiyeti ile giriş yapmanızı sağlar. Dil eğitiminiz sonunda Kanada’da lisans, master, postgraduate certificate, diploma gibi programlardan birine başvurmayı düşünüyorsanız seçmeniz gereken program üniversite hazırlık programı olacaktır. Bayswater College Toronto dil okulundan almış olacağınız İngilizce yeterlilik sertifikanız bu okullar tarafından kabul edilecektir.  Dil eğtiminiz sırasında yerel üniversite kampüslerine ziyaretler ve turlar da gerçekleştirilerek doğru okulu seçmenize yardımcı olmaya çalışılır. Kabul sürecinde Bayswater College’ın eğitimli personelden danışmanlık ve destek alabilirsiniz. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Bayswater College Toronto dil okulu her hafta öğrencilerine dopdolu sosyal aktivite programları hazırlar. Bu aktivite ve gezilere katılarak şehri sınıf arkadaşlarınız ile tanıyabilirsiniz. Hafta sonları da dahil olmak üzere her gün gerçekleşen etkinliklerle, Kanada kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmek ve İngilizcenizi geliştirmek için birçok fırsatınız olacak. Müze gezileri, canlı müzik geceleri, sergi gezilerine katılın, pub gecelerinde konuşma becerilerinizi geliştirin. Hafta sonu gezileri ile Kanada’daki diğer şehirlere günlük geziler yapın. Fiyatlar aktiviteye bağlı olarak değişir, ücretsiz gezi ve aktivitelerin yanı sıra hafta sonu gezileri genellikle ücrete tabidir. Ontario Science Centre, Algonquin National Park, Niagara Falls, French Canada turu (4 günlük tur: Montreal, Quebec City ve Ottawa), New York  (4 günlük tur) gezilerden birkaçıdır. 

Konaklama

Aile Yanı

Kanadalı bir ev sahibi aile ile yaşayarak İngilizce pratiği yapın ve harika bir Torontol deneyimi yaşayın. Kanada’da dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilir. Ailelerden genellikle yarım pansiyon şeklinde konaklama talep edilir. Öğrenciler sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Dilerseniz tam pansiyon seçeneği de mevcuttur. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir ve genellikle Bayswater College dil okuluna 30-60 dakika uzaklıktadırlar.

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz.

Harrington Yurdu
Toronto şehir merkezinde bulunan modern ve tam donanımlı yurt  Bayswater College Toronto dil okuluna toplu taşıma ile 20 dakika uzaklıktadır. Yurtta odalar tek kişilik ortak banyoludur. Ek ücret ile özel banyolu odalar da bulunmaktadır. Tam donanımlı ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini hazırlayabilmektedirler.  

Casa Toronto Yurdu
Öğrenci evi şeklindeki yurt Bayswater College Toronto dil okuluna metro ile 25 dakika uzaklıktadır. Yonge & St Clair bölgesinde mağazalara, restoranlara, kafelere, barlara yürüme mesafesinde hareketli bir bölgede yer alır. St Clair Metro İstasyonu’na sadece beş dakikalık yürüme mesafesindedir. Odalar tek ve çift kişilik ortak banyoludur. 

Dream House Yurdu
Toronto’nun en canlı semtlerinden birinde merkezi bir konuma sahip olan yurtta eğlence hemen kapınızın dışında. Bu modern ve donanımlı yurt  Bayswater College Toronto dil okuluna 38 dakika uzaklıktadır. Yurtta odalar tek kişilik özel banyoludur. Ortak banyolu odalar da bulunmaktadır ve daha uygun fiyatlıdır.  Tam donanımlı ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini hazırlayabilmektedirler. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

bayswater

İÇERİK BAŞLIKLARI