ILSC TORONTO DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Kanada, Avustralya, Amerika ve Hindistan’da pek çok merkezi bulunan ILSC Education Group’un  Kanada’da Toronto, Vancouver ve Montreal’de merkezleri bulunur. ILSC Group, Berlitz ve ELS dil okulları ile birleşerek dil eğitiminde öncü zincir okullardan biri haline gelmiştir. Genel İngilizce, IELTS Hazırlık, İş İngilizcesi gibi programların yanı sıra aynı okul grubuna ait olan Greystone College ile Kanada’da sertifika programları da sunarak geniş bir yelpazede eğitim verir. Öğrenciler dil eğitimlerinin hemen devamında dilerlerse kolayca bu sertifika programlarına geçiş yapabilirler. Tüm okullarının şehir merkezinde olması, ders programlarını sabah ve akşam seçenekleri ile esnek bir şekilde sunabilmesi, dil eğitiminiz sonunda Kanada’da bulunan 60’dan fazla üniversite ve koleje IELTS sınavına girmenize gerek kalmadan geçiş yapabilmenize olanak sağlaması okulun avantajlarından sadece birkaçıdır.  Genel İngilizce programlarında çalışma programınız ve ders tercihleriniz tamamen size aittir. Communication, Creative & Cultural English, Academic & Test Preparation ve Business English gibi ders  seçenekleri arasından seçim yaparak İngilizce seviyenize göre dersleri istediğiniz gibi birleştirebilirsiniz. Ayrıca, her 4 haftada bir yeni modüller seçebilir ve farklı becerilere veya ilgi alanlarına odaklanabilirsiniz. Kendinize göre ayarladığınız bu ders sistemlerinde başarılı olmanız çok daha kolay ve verimli olacaktır. Derslerinize dilerseniz sabahtan, öğlen veya akşam katılabilirsiniz. 

ILSC’nin Toronto okulunun her biri şehrin merkezinde bulunan 3 ayrı binası bulunur. Geniş bir toplu taşıma ağının ortasında, çevresi kafe, restoran, eğlence mekanları ile çevrilidir. 1075 öğrenci kapasiteli, 63 sınıflı bu büyük okulda sınıflar ortalama 13, maksimum 17 kişiliktir. Okul resmi IELTS, Cambridge ve CELPIP Test merkezidir. Genel İngilizce, Sınav Hazırlık, İş ngilizcesi ve Montreal’de Fransızca dil eğitiminin yanı sıra Pathways diye adlandırılan üniversite yerleştirme programları da sunmaktadır. Bir çok devlet kolejine öğrenci yerleştirmesi yapan ILSC Group aynı zamanda kendi bünyesindeki özel bir kolej olan ve Kanada’da çalışma hakkı sağlayan Greystone College’a da geçiş imkanı sunmaktadır.

Genel İngilizce programlarını haftada 24 ders ve 30 ders olmak üzere iki ayrı yoğunlukta sunar. ILSC Toronto’da dil okulunda sunulan programlara ister sabah ister öğlen katılabilirsiniz. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Derslerinizden sonra okul tarafından düzenlenen eğlenceli aktiviteler ile yeni arkadaşlar edinme ve Kanada yaşamını keşfetme şansına sahip olacaksınız. Okulun aktivite ekibi, Toronto’daki zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilmenize yardımcı olmak için her hafta spor, gezi, kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlerler. Bunların bir çoğu ücretsiz veya ILSC Toronto öğrencileri için indirimli fiyatlarla sunulmaktadır. . Royal Ontario Museum, Art Gallery of Ontario, Ontario Belediye Binası, Yeraltı Şehri (PATH), Union Station, Scotiabank Arena, Ripley Akvaryumu, CN Kulesi, Rogers Center keşfedebilmeyi bekleyen yerlerden birkaçıdır.

Konaklama

Aile Yanı

Kanadalı bir ev sahibi aile ile yaşayarak İngilizce pratiği yapın ve harika bir Toronto deneyimi yaşayın. Kanada’da dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilir. Ailelerden genellikle yarım pansiyon şeklinde konaklama talep edilir. Öğrenciler sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Dilerseniz tam pansiyon seçeneği de mevcuttur. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir ve genellikle ILSC Toronto dil okuluna 40-60 dakika uzaklıktadırlar.

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz.

Harrington Housing – Sherbourne Yurdu
Toronto şehir merkezine ve ILSC dil okuluna yaklaşık 15 dakika uzaklıkta bulunan modern ve donanımlı yurtta odalar tek kişilik ortak banyoludur. Tam donanımlı ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini hazırlayabilmektedirler.  Yoga stüdyosu spor salonu, her odada akıllı televizyon ve 24 saat güvenlik hizmeti yurtta bulunan olanaklardan birkaçıdır. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

ilsc

İÇERİK BAŞLIKLARI