LSI TORONTO DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

1965 yılından beri eğitim vermekte olan LSI dünya çapında geniş bir okul ağına sahiptir. Okulun ilk merkezi Londra’da kurulmuştur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda veya Avustralya’daki okullarında İngilizce dil eğitimi sunarken Fransa’da Fransızca ve İsviçre’de Almanca dil eğitimi sunmaktadır. Tüm okulları şehir merkezinde olup, modern ve son teknoloji ile donatılmıştır. E-LSI online eğitim platformu ile sınıf eğitimlerinizi destekleyici pek çok kaynağa ulaşarak dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. 

LSI Toronto dil okulu merkezi bir konumda, nezih bir yerleşim bölgesi olan Rosedale’de, metro istasyonuna yakın bir konumda yer almaktadır. Restoranlar, parklar ve Toronto’nun ünlü alışveriş merkezi olan Yorkville bölgesi kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Kozmopolit yapısına rağmen Toronto büyük şehirlerde bulunması zor olan bir huzura ve güvenliğe sahiptir. Bununla birlikte müzeleri, gece kulüpleri, restoranları, dünya çapındaki üniversiteleri ve ışıltılı gökdelenleriyle hareketli bir şehirdir. Okulda 16 sınıf, öğrencilerin öğlen yemeklerini ısıtabilecekleri mikrodalga fırın ve buzdolabıyla içeren bir mutfak, ücretsiz internet erişimi sunan bir bilgisayar odası bulunur. Sınıflar maksimum 16 kişiliktir.   

LSI Toronto öğrencilerine çok çeşitli program seçenekleri sunmaktadır. Genel İngilizce programında ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 25 ve 30 derslik yoğun program olmak üzere 3 ayrı yoğunlukta sunar.  LSI Toronto merkezinde hem TOEFL hem de IELTS Hazırlık programı sunmaktadır. TOEFL ve IELTS Hazırlık Programını haftada 20 ders Genel İngilizce + 10 ders TOEFL/IELTS Sınav Hazırlık dersi olacak şekilde sunar. LSI Toronto dil okulu mesleki İngilizce öğrenmek isteyen profesyoneller için ideal bir yerdir. İş İngilizcesi, sağlık sektöründe çalışan profesyonellere yönelik Tıp İngilizcesi ve avukatlar için Hukuk İngilizcesi okulda sunulan programlar arasındadır. Toronto’nun Kanada’nın iş ve finans merkezi olması nedeniyle bu kozmopolit şehir Kanada’da mesleki İngilizce öğrenmek isteyenler için iyi bir seçimdir. Bankacılık, Borsa, Pazarlama, Reklam, Satış ve İş Görüşmeleri gibi modülleri içeren İş İngilizcesi programında ilgi alanınıza göre derslerinizi seçebilirsiniz. Okulda Amerika’da lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için Üniversite Hazırlık programları da sunulmaktadır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

LSI Toronto dil okulunda eğitiminiz süresince hem en iyi şekilde vakit geçirmeniz hem de söz konusu dili bizzat doğal ortamında öğrenip tüm dünyadan yeni arkadaşlar edinmeniz için pek çok farklı ve eğlenceli sosyal program sunulmaktadır. Günlük geziler, müze ve sanat galerisi gezileri, tiyatro ve sinema, restoran ve publar, uluslararası etkinlikler gibi pek çok aktivite gerçekleştirilir. Bunların bir kısmı ücretsiz veya LSI öğrencileri için indirimli fiyatlarla sunulur. Eaton Centre’da alışveriş, Harbourfront’da buz pateni, Hard Rock Café’de grafitti partisi, Distillery Mahallesi’nde Soma Chocolatemaker’da İtalyan dondurması yemek, Royal Ontario Müzesi ziyareti gibi pek çok aktivite gerçekleştirilmektedir. Hafta sonları ise yine LSI tarafından düzenlenen çevre gezilere katılabilirsiniz. New York, Montreal, Boston, Niagara Şelaleri ve daha pek çoğu… 

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. LSI dil okulunda aileler toplu taşıma ile ortalama 35 ila 55 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek kişilik ortak banyolu odalarda yarım pansiyon şeklindedir.

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Ryerson Üniversitesi Yurdu
Ryerson Üniversitesinin bu yurdunu LSI öğrencileri sadece yaz  aylarında kullanabilmektedirler. Yurtta odalar tek kişilik özel banyoludur. Tam donanımlı ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini hazırlayabilmektedirler.  

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI