1. Anasayfa
 2. »
 3. Staj

ABD'de MAAŞLI STAJ

Yeni mezunlar ve iş hayatına yakın zamanda başlamış olanlar için dizayn edilmiş yurtdışı staj programlari ile kariyerinizde çok önemli bir adım atabilirsiniz. Staj programları Amerika iş hayatını yakından gözlemleyeceğiniz  gerçek bir deneyim sunar. Üstelik bu deneyim sırasında İngilizcenizi geliştirmeye devam eder, cep harçlığı ve yaşam giderleriniz icin para kazanır ve CV’nize  etkili bir deneyim eklemiş olursunuz. Maaşlı staj programı Turizm ve Otelcilik alanlarında 12 ay- diğer bölümlerde 12 veya 18 aylık olabilir.

Amerika’da maaşlı staj sunduğumuz alanlar

 1. Turizm-Otelcilik: Bu alanda 2 veya 4 senelik eğitimlerini tamamlamış yeni mezun veya deneyimli stajyer adayları aşağıdaki alanlardan birine başvurabilirler:
  Yiyecek-içecek-restaurant bolumu
  Mutfak (aşçılık)
  Front Desk
 2. Business: Bu alanda 4 senelik eğitimlerini tamamlamış yeni mezun veya deneyimli stajyer adayları aşağıdaki alanlardan birine başvurabilirler:
  Pazarlama
  E-ticaret
  İşletme
 3.       Finans ve Muhasebe
 4.       Hukuk
 5.       IT

Maaşlı Staj Programı Konusunda sunduğumuz hizmetler

Programa uygunluğunu anlamak icin ucretsiz ön görüşme ve İngilizce seviyesi belirleme

 •       Başvuru belgelerinin düzenlenmesi
 •       İşveren görüşmelerinin ayarlanması ve ise yerlestirme
 •       Vize icin gerekli DS 2019 sponsorluğu
 •       Vize hazırlığı
 •        Sağlık sigortası
 •       Partner kurumumuz SPI ile birlikte ABD’de bulunduğunuz süre boyunca destek

ABD’de maaşlı staj program ücreti:

12 aylık Hospitality Internship: 5250 USD
Business, IT, Finans ve Hukuk alanlarında 12 aylık internship:  5650 USD
Business, IT, Finans ve Hukuk alanlarında 18 aylık internship:  6250 USD

Programla ilgili detaylı bilgi ve başvuru için 0212 292 4326 dan danışmanlarımıza ulaşabilir veya bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

 

Neden Amerikada Maaşlı Staj?

Amerika is hayatını yakından gözlemleme şansı bulursunuz. Program sonrasinda 30 gün ekstra kalıp gezme şansınız olur. Böylece filmlerden, sosyal medya ve dizilerden tanıdığınız şehirleri, yerleri gezip görme imkânı bulursunuz.

Amerika’da staj sırasında tanışacağınız çok sayıda Amerikalı ve farklı ülkelerden meslektaşınız olur. Farklı milletlerin iş kültürlerini anlar ve ülkenizde iş hayatınıza uygulayabileceğiniz yeni tarzlar, yöntemler öğrenirsiniz.

Lisans eğitimini sırasında öğrendiklerinizi gerçek iş hayatında yeniden değerlendirme ve pratiğe dökme şansı yakalarsınız.

Amerika iş hayatındaki deneyiminiz sizi dönüşte iş görüşmelerinde direkt  öne çıkaracaktır. Daha global bir bakış açısına sahip olursunuz ve bu sizi iş hayatınız boyunca diğer çalışma arkadaşlarınızdan önde tutmaya devam eder.

Bu eşsiz deneyim sayesinde hayat boyu devam edebilecek dostluklar kurabilir ve farkli ülkelerden kontaklara sahip olursunuz. Bu bağlantılar ilerideki kariyer hayatınızda size farkli yollar-fikirler açabilir.

Amerika’da Staj programına basvuru icin gereken şartlar

 1.       En az ön lisans mezunu olmak
 2.       27 yaşın altında olmak
 3.       En az B2 seviyesinde İngilizce konuşabilmek
 4.       ABD vize reddi almamış olmak