Alternatif ile 8 Adımda Yurtdışı Eğitim

  • Anasayfa
  • Alternatif ile 8 Adımda Yurtdışı Eğitim

Eğitiminizi planlarken doğru danışmanlik önemlidir. Alternatif'e danışmadan karar vermeyin!

1. Araştırma

Bütçenize, ihtiyaçlarınıza, vize koşulları açısından durumunuza göre size en uygun olabilecek ülke ve şehrin belirlenmesi ilk adım olacaktır. Seçtiğiniz ülke ve şehirlerde size uygun olabilecek okullar okul ücretleri, konaklama, yaşam, bilet, sağlık sigortası, vize ücretleri gibi masrafları da ayrı ayrı belirtilerek hesaplanır ve karşılaştırmalı bir maliyet tablosu çıkarılır. Danışmanlarımız size gitmeyi düşündüğünüz dönem için özel fiyatlar veya promosyonlar sunan okulları mutlaka anlatacaktır. Okul seçiminde bütçeniz dahilinde alabileceğinizin en iyisini almanız sağlanmaya çalışılır.

1
2. Karar

Okul kararını veren öğrenci kendisi ile ilgili bilgiler yanında, seçtiği okul, program ve konaklama isteklerini içeren detaylı bir kayıt formu doldurur. Alternatif Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kayıt aşamasında her ülke için daha sonra okul ücretinden düşülmek üzere sabit bir depozit almaktadır. (ABD için 250 $; İngiltere için 100 £, Avustralya için 300 AUD, Kanada için 300 CAD ve diğer ülkeler için 250 €) Okulların kendilerine direk olarak kayıt yaptıran öğrencilerden kabul belgesi yollamak için istedikleri okul ücretinin tamamı veya yarısı gibi depozitler Alternatif Yurtdışı Eğitim öğrencilerinden istenmez.

2
3. Kayıt

Alternatif “Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı” öğrencinin kayıt işlemini gerçekleştirir ve okuldan kabul belgesi alır. Kabul belgesinin okuldan gelme süreci İngiltere, Kanada ve Avustralya için 1-3 iş günü iken bu süre ABD’de ortalama 10 gün sürmektedir. (ABD’den gelecek kabul belgesi DHL ile istenebilir. Bu durumda öğrenci okul depozitiyle beraber 60 $ DHL ücretini de ödemek zorundadır. DHL ile kabul belgesinin gelmesi 3-5 iş günü sürecektir.)

3
4. Bilet Ayarlanması

Alternatif Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, öğrenci kayıt olur olmaz öğrencinin uçak bileti rezervasyonunu yapar. Dönüş tarihinin esnek tutulabildiği ve fiyat olarak en ekonomik olabilecek seçeneği bulmaya çalışır.

4
5. Vize

Öğrenci vize için kendisinden istenen belgeleri tamamlayıp Alternatif’e teslim eder. Vize başvuru formları danışmanlarımız tarafından dikkatlice doldurulur. ABD dışındaki pek çok ülke için Alternatif Yurtdışı Eğitim vize başvurusunu öğrenci adına yapar. ABD vizesi için öğrenci ile yüzyüze görüşme gerekmektedir. Öğrenci bu görüşmeye dikkatle hazırlanır.

5
6. Biletin Satın Alınması

Vizesi olumlu olarak sonuçlanan öğrenci uçak bieltini satın alır. Okul ücretinin geri kalan miktarını tamamlar. (Okul ücretleri öğrenci veya ailesi tarafından direk olarak okulun hesabına havale edilir) Alternatif Yurtdışı Eğitim öğrencinin konaklama detaylarını okuldan alır. İhtiyaç duyuluyorsa havalanaında karşılama servisi organize edilir.

6
7. Gidiş Oryantasyonu

Öğrenci gideceği ülkedeki yaşam, iklim, yeme alışkanlıkları, kültür, konaklama konusunda dikkat etmesi gereken noktalar konusunda bilgilendirilir. Özellikle ilk kez yurtdışına çıkacak öğrenciler için uçuş, pasaport kontrolu, aktarmalar dikkatle anlatılır.

7
8. Hedefinize varış ve sonrası destek

Alternatif yurtdışı Eğitim okullarla ilgili öğrencileri önceden bilgilendirmekte ve beklentilerini doğru tuttuklarından emin olmaya çalışmaktadır. Bununla beraber okulla veya konaklama ile ilgili yaşanabilecek bir sorunda öğrenciler Alternatif Yurtdışı Eğitim’e yazarak veya telefonla ulaşarak her zaman yardım alabilirler. Aynı deneyimleri daha önce kendileri yaşamış olan danışmanlarımız bazen sadece yanlış anlamalardan kaynaklanan sorunları okulla konuşarak çok daha hızlı çözeceklerdir.

8