HUMBER college

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Humber College, Toronto şehir merkezinde yer alan bir devlet kolejidir. Kanada’nın öğrenci sayısı en yüksek, en büyük kolejlerinden biridir. Kariyer odaklı, pratiğe yönelik eğitim sunan Humber College, Kanada eğitim sisteminde çok sayıda lisans programı, mesleki sertifika ve diplomalar ile lisansüstü diploma programları sunmaktadır. 

Toronto’nun batısında bulunan Humber College’in 2 kampüsü mevcuttur. Belki de en önemli özelliklerinden biri de eğitim dili  %100 İngilizce olan 4 yıllık lisans programlarından mezun Türk öğrencilerden IELTS skoru istemeden programlarına direkt olarak kabul etmesidir. 

Humber College’da 130 farklı ülkeden, 6000’den fazla uluslararası öğrenci eğitim almaktadır. Mezunlarının programlarından mezun olduktan 6 aydan kısa bir sürede iş bulmasıyla övünmektedir. Humber, uygulamalı öğrenmeyi içeren bir eğitimle öğrencileri gelecekteki kariyer başarısına hazırlamaya odaklanmıştır. Bölüme bağlı olarak sınıf içi dersler co-op, field experience, professional practicum gibi çalışma deneyimi kazanmanızı amaçlayan olanaklar ile zenginleştirilmiştir. 

Ana kampüsü olan North Campus’de 19.000’den fazla öğrenci eğitim almaktadır. 1000 kişilik bir yurda sahiptir fakat zaten yerleşim bölgesinde yer alması nedeniyle öğrencilerin pek çoğu öğrenci evlerinde konaklamayı tercih ederler. Çünkü öğrenci evleri hem daha bağımsız hem de daha ekonomiktir. Kampüsten ulaşım toplu taşıma ile oldukça rahattır. Kütüphane, kapalı olimpik havuz, fitness, sauna, öğrenciler tarafından işletilen pub ve restoran bulunan North Campus Toronto toplu taşıma sistemi üzerindedir. Bilgisayar, IT, Oyun-Animasyon, Mutfak sanatları, Turizm ve Otelcilik, Elektrik ve teknolojileriyle ilgili bölümlerin tamamı bu kampüste bulunur. 

Humber College’ın diğer kampüsü olan  Lakeshore Campus 10.600 öğrenci kapasitelidir. Öğrencilerine 400 kişilik yurt konaklaması sunabilmektedir. Toronto şehir merkezi toplu taşıma ile sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Ontario Gölü kıyısında Müzik bölümüne de ev sahipliği yapan bu kampüste sürekli konserler ve görsel sanat gösterileri düzenlenmektedir. İşletme, psikoloji, sahne sanatları, medya ile ilgili bölümlerin tamamı, moda yönetimi ve pazarlaması, finans programları bu kampüste yer almaktadır. Ayrıca Akademik İngilizce kursları da yine bu kampüste sunulur. Lakeshore Kampüs Toronto şehir merkezine giden tren hattında bulunan Kipling istasyonuna kısa bir otobüs mesafesinde yer almaktadır.

Departmanlar

ingilizce yeterlilik şartları

Humber College aşağıdaki İngilizce yeterlilik sınavlarını ve skorları kabul etmektedir.  

***Humber College Türkiye’de eğitim dili %100 İngilizce olan lisans programlarından mezun olmuş öğrencilerden İngilizce yeterlilik belgesi istememektedir. Diplomanız yeterlidir. 

  • IELTS      Diploma ve Sertifika Programları için 6.0 / Postgraduate Programlar için 6.5 
  • TOEFL   Diploma ve Sertifika Programları için 80 / Postgraduate Programlar için 88 
  • Humber English for Academic Purposes Pathway Program (okulun kendi bünyesinde sunduğu İngilizce Hazırlık programı)    Diploma ve Sertifika Programları için Level 8 / Postgraduate Programlar için Level 8 
  • ILAC Dil Okulunun University Pathway Programı Diploma ve Sertifika Programları için Level 3.2 / Postgraduate Programlar için Level 3.3
  • Duolingo  Diploma ve Sertifika Programları için 105 / Postgraduate Programlar için 125
  • PTE            Diploma ve Sertifika Programları için 53-57 / Postgraduate Programlar için 61-64

En çok tercih edilen programlar

Graduate Certificate (Postgraduate)  Programlar (1 yıl)
Project Management
Enterprise Software Development
Addictions and Mental Health
Financial Planning
Global Business Management
Paralegal
Cloud Computing
Business Insights and Analytics
Advertising – Media Management
Supply Chain Management

Diploma Programları (2 yıl)
Biotechnology
Advertising and Marketing Communications
Baking and Pastry Arts Management
Business Management
Computer Programming
Cosmetic Management
Culinary Management
Electrical Engineering Technician – Control Systems
Electromechanical Engineering Technician
Fitness and Health Promotion
Mechanical Engineering Technician
Social Service Worker
Media Communications

Degree (Lisans) Programları (3 veya 4 yıl)
Accounting, Bachelor of Commerce
Digital Business Management, Bachelor of Commerce
Fashion Management, Bachelor of Commerce
Finance, Bachelor of Commerce
International Business, Bachelor of Commerce
Supply Chain Management, Bachelor of Commerce

 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI