Braemar College

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Braemar College, Toronto’nun merkezinde yer alan özel bir lisedir. 1995 yılında kurulan Braemar College tarihi bir binada, University of Toronto’nun hemen karşısında yer almaktadır. Güçlü bağlantıları sayesinde lise eğitimini tamamlayan öğrenciler University of Toronto, Ryerson University, York University, University of Waterloo gibi Kanada’nın en iyi kolej ve üniversitelerine geçiş yapabilmektedirler.
Breamar College 9. ve 12. sınıflar arasında eğitim vermektedir. Fast-Track eğitim sistemi seçeneği de sunan okulda bir öğrenci bir yıl içerisinde 4 sömestr eğitim alarak lise eğitimini normal öğrencilere göre %50 daha hızlı tamamlayabilir.

Breamar College öğrencilerine 4 farklı program sunmaktadır.
High school program
Normal lise müfredatı sunulan lise eğitim programı
Summer Program
13 – 19 yaş arası öğrencilerin Kanada’daki lise eğitimini gezi ve aktivitelerle desteklenmiş şekilde deneyimleyebilecekleri yaz okulu programı
Pathway Program
Uluslararası öğrencileri en iyi Kanada kolejlerine ve üniversitelerine girmeye hazırlar.
TCUP Program (Top Canadian University Pathway)
Yüksek sıralamarda yer alan üniversitelere girmeyi hedefleyen, iyi notlara sahip öğrencilerin kabul edildiği bir programdır.

Kanada’daki lise programına öğrencilerimiz sadece bir sömestr için (Eylül – Ocak veya Şubat – Haziran)  veya 1 akademik yıl için veya liseyi Kanada’da tamamlayacak şekilde katılabilirler. Lise eğitimini tamamlayan öğrenciler Kanada, Amerika ve daha birçok ülkedeki iyi üniversitelere girme fırsatı sağlayan Ontario Secondary School Diploma (OSSD) yani Ontario Lise Mezuniyet Diploması’na sahip olurlar.

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2024-2025 )

 
1 Akademik Yıl Ders Ücreti22.400 CAD
Başvuru Ücreti300 CAD
Sağlık Sigortası700 CAD
Aile Yanı Konaklama Ücreti (10 ay, çift kişilik odada)14.600 CAD
Aile Yanı Konaklama Yerleştirme Ücreti300 CAD
Custodianship 1000 CAD
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet39.300 CAD

Aile yanı Konaklama

Kanadalı bir aile ile yaşamak, Kanada kültürü hakkında bilgi edinmek ve günlük olarak İngilizce bilginizi pratik etmek için harika bir yoldur. Aile yanı konaklama Kanada’da lise eğitimi almaya başlayan bir uluslararası öğrencinin Kanada’da sahip olduğu deneyim ve başarı açısından kritik öneme sahiptir. Yeni şeyler deneyimlemek, diğer kültürleri öğrenmek ve güçlü ve olumlu ilişkiler kurmak için harika bir fırsattır.

Tüm aile yanı konaklamalarının polis kaydı kontrolü gerçekleştirilir. Aile yanı konaklamalarının çoğu okula yaklaşık 30-50 dakika uzaklıktadır ve toplu taşıma ile erişilebilir. Odaların tek ve çift kişilik seçenekleri mevcuttur.  

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI