vancouver

Vancouver’da Gezilecek 7 Yer

Her yıl ziyaretçi sayısı artmakta olan Vancouver, 2010 yılında kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır.

Kanada dil okulu tercih yapan öğrencilerin muhakkak Vancouver’ı gezmesi tavsiye edilir. Kanada farklı kültür ve toplulukları bir arada tutar. Burada İngilizce dil eğitimi, co-op (work and study programları), yüksek lisans veya üniversite eğitimi alabilirsiniz.  Kanada, öğrencilere çalışma izni veren sayılı ülkelerden biridir.

İşte Tarihi Ve Doğal Güzellikleri Bulunan Vancouver’de Gezilmesi Gereken 7 Yer

 

1-  Çin Mahallesi

Kanada dil okullarında İngilizce dil eğitimi almak için Vancouver’a gelen öğrenciler muhakkak Çin Mahallesi gezmesi önerilir. Kendinizi Çin’deymişsiniz gibi hissedeceksiniz. Şehrin en canlı noktalarından biridir. Çin mahallesinde alışveriş yapabilir, renkli sokaklarında gezebilirsiniz. Çin kültürüne ait yemekleri, hediyelik eşyalarını ve kıyafetlerini burada bulabilirsniz.

2- Nitobe Anıt Bahçesi

Mistik bahçesiyle Kuzey Amerika’nın en otantik Japon bahçelerinden biri olan Nitobe Anıt Bahçesi,  görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Japon felsefesi ve mitolojisine göre tasarlanan bahçede , lotus çiçekleri gibi çiçekler de bulunur. Ayrıca geleneksel Japon dilek fenerlerini de burada görebilirsiniz.

3- Vancouver Müzesi

1894 yılından beri hizmette olan Vancouver Müzesi, kent tarihine ilişkin fotoğraflar, belgeler, kıyafetler ve eşyaları görebilirsiniz. Şehrin tarihi eserlerini Vancouver Müzesi’nde görebilirsiniz.

4- Bilim Dünyası

Bilim Dünyası Vancouver’ın mimari bakımından en önemli yapıtlardan biridir. Ticari kaygı gütmeyen bu yer içerisinde sergileri ve görüntüleri izleyebilirsiniz. Bilimsel faaliyetlerin örnekleri gösterilmektedir. Bilim Dünyası , kentin bilim merkezi olarak kabul edilmektedir. Bununla beraber buraya her yıl binlerce turist gelmektedir.

5- Gastown

Vancouver’ın en eski ve orijinal yerleşim yerlerinden biri olan Gastown,  birçok tarihi yapıya da ev sahipliği yapmaktadır. Eski şehir merkezi olan bu yere günümüzde turist akını olmaktadır. Gastown’un tarihi sokaklarında gezebilir, restoran ve kafelerinde bir şeyler yiyip içerek dinlenebilirsiniz. Bununla beraber bu bölgenin gece kulüpleri ve eğlence mekanlarında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

6- Stanley Parkı

Vancouver’ın en popüler yerlerinden biri olan Stanley Parkı, tamamı sularla çevrili bi dinlenme noktasıdır. 1886 yılında park olarak ilan edilen bu alanda yürüyüş yapabilir ve sevdiklerinizle piknik yapabilirsiniz. Orman içerisinden olan parkta yeşilin farklı tonlarını görebilirsiniz.

7- İngiliz Körfezi Plajı

Vancouver merkezde yer alan İngiliz Körfez Plajı, merkezde deniz keyfi yapabileceğiniz yerlerden biridir. Berrak denizi ve yumuşacık kumsalı ile denizin tadını çıkarabilirsiniz. Vancouver’da az bulunan güneşin tadını, serin sulara atlayarak oluşturabilirsiniz. Ayrıca İngiliz Körfezi Plajı’nda eşssiz gün batımını izleyebilirsiniz.

 

Siz de Kanada Dil Okullarını tercih ederek Vancouver’da keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kanada dil okulu fiyatlarını uygün ücrete bulabilirsiniz Kanada dil okulları ile farklı ülkelerden gelen öğrencilerle tanışma fırsatı yakalarsınız. Ayrıca İngilizcenizi geliştirerek kariyer açısında kendinize artı değer katarsınız. Kanada dil okulları ve fiyatlarını öğrenmek için tıklayınız.

 

Kanada co-op (work and study) programlarına katılarak 1 yıl eğitim 1 yıl çalışma imkanı kazanabilirsiniz. Kanada co-op programı ile mesleğiniz hakkında bilgi alır ve kendiniz geliştirebilirsiniz. Kanada work and study programları 7500 CAD’dır.

 

Alternatif Yurtdışı Eğitim avantaj ve fırsatları ile yurtdışından kaliteli eğitim alabilirsiniz. Kanada dil okullarına %35 indirimli kayıt yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi için 02122924326 nolu numarayı arayabilirsiniz.