Selen Cevahir Dil Okulu İzlenimleri

Merhaba arkadaşlar,

Alternatif Yurtdışı Eğitim ailesi ile 2008 yılında tanıştım. Kendileri isteğim ve olanaklarım doğrultusunda bana en uygun alternatifi sunmuşlardı gerçekten.Tüm vize, okul ve konaklama ile ilgili işlemler konusunda son derece yardımcı oldular. 2008 Haziran-Temmuz tarihlerinde Londra Wimbledon’da 1 aylık dil kursuna katıldım. Bu süre içerisinde yurtdışında yaşamak, yabancılarla iletişim, kültürel ve sosyal anlamda ve ingilizceyi daha net anlayabilmek adına kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum.1 ay dil eğitimi için kısa bir süre, eğer hedefinizde tam anlamıyla ingilizcenizi geliştirmek için bir dil eğitimi var ise daha uzun süreli bir programa katılmanızı tavsiye ederim.

selen-cevahir-1

Aynı zamanda konaklayacağınız ortam da çok önemli. Bulunduğunuz okulda derslerde iletişim kurduğunuz İngiliz eğitimciler dışında anadili inglizce olanlarla sohbet imkanı yaratmak çok kolay değil. Bu sebeple İngiliz bir aile yanında konaklamak bence çok faydalı bir tercih. Bir de bu aile çok sevimli ve sıcak kanlı olunca durum iki katı eğlenceli hale geliyor. Tabi işin bu kısmı biraz şansa kalabiliyor. Ben Wimbledon’da o sevimli aile ile çok güzel günler geçirdim ama okuldan tanıştığım bazı arkadaşlarımın benim kadar şanslı olduğunu söyleyemeyeceğim açıkçası.

Wimbledon, Londra’nın çok güzel bir bölgesi. Merkeze ulaşımın çok kolay olduğu, kendi içinde tüm olanakları bulunan son derece güvenli ve rahat bir alan. Kesinlikle burayı tercih ettiğim için hiç pişman olmadım. Okuldaki eğitim de geçirdiğim 1 ay çerçevesinde yeterince başarılıydı. Geçirdiğim bu dönem içerisinde birçok insanla tanıştım ve çoğuyla iletişimim hala kopmadı. Bu dönemin bana kazandırdığı en değerli şey orada yaşanan anlar, arkadaşlıklar ve anılardır.

selen-cevahir-2

Alternatif ailesine ve özellikle Seçil Hanım’a çok teşekkürler ederim.

Selen Cevahir
Wimbledon School of English
Londra

2 Replies to “Selen Cevahir Dil Okulu İzlenimleri”

  1. sezen wrote:

    Iyi aksamlar rahatsiz ediyorum ama sizden biraz bilgi almak istedim, bende yurtdisinda dil egitimi almak istiyorum ama 1 aylik bir eğitim yetersiz mi sizce gercekten, tam anlamiyla konuşmak icin ne kadar bir sure ayirmaliyim ayrica bölümünün hazırlık sınıfında okudum seviyemi bilmeniz için 🙂 bide fiyatlar konusunda biraz bilgi verebilirseniz çok sevinirim 🙂 Şimdiden teşekkürler..

    1. user5 wrote:

      Merhaba, 1 aylık bir süre hazırlık yılı almış biri için pratik yapmanızı, yurtdışı yaşam deneyeimi kazanmanızı sağlar. Elbette faydası olur Ancak bu süreyi 1,5 veya 2 aya çıkarabilirisneiz daha etkin olur. Zira ilk bir hafta alışma süresi son bir haftada ayrılma/bitirme telaşı ile geçeceği için bir bucuk iki ay daha faydalı olur. Fiyatlar dil eğitimi için gitmek istediğiniz ülkeye göre ve haftalık ders saatine değişecektir. Bundan dolayı size tavsiyem Alternatif yurtdışı eğitim danışmanlarından biri ile temasa geçmeniz. Sitemizde ki telefon numaralarından size en yakın ofisimizi arayarak bire bir bilgi almanız mümkün. https://alternatifecs.com/iletisim/

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer