Pandemi Döneminde İngiltere Dil Okulları

 

İngiltere salgının başlangıcından bu yana pandemiyle sistemli bir şekilde mücadele etmiştir. 2021 ocak ayından itibaren hızlı bir aşılama dönemine giren İngiltere;

8 mart itibariyle yüz yüze eğitime başlamıştır.

Anadili İngilizce olarak İngiltere, dünyada ingilizce dil eğitimi veren merkezlerin başında gelmektedir. İngiltere dil okulları, interaktif ve araştırmaya yönelik kaliteli eğitimiyle ön plandadır. Her yıl milyonlarca öğrenci İngiltere dil okullarını tercih etmektedir. Birçok noktada İngiltere dil okulları, diğer ülke dil okullarına göre daha avantajlıdır. ,Bunun sebebi farklı kültürlerin bir arada olması, ana dilinin İngilizce olması, eğitim anlayışı gibi faktörlerdir.

Bu nedenle en çok tercih edilen ülkelerden biri olan İngiltere’de pandemi döneminde dil okulları nasıl eğitim veriyor sizler için derledik.

İngiltere Dil Okulları Yüz Yüze Eğitim Veriyor

İngiltere dil okulları, mart ayı itibariyle seyreltilmiş sınıflarda eğitim vermektedir. İnteraktif ve araştırmaya yönelik olan eğitim sisteminde öğrenci merkezli eğitim veren İngiltere, temizlik ve hijyene önem vermektedir.

İngiltere’de Aşılama Oranı Nedir?

İngiltere’de nüfusun %52’si aşılanmış durumdadır. 80 milyon doz aşı yapılan İngiltere’de 35 milyon kişinin aşısı tamamlanmıştır. 

İngiltere’de Maske Takmak Zorunlu mu?

İngiltere’de mart ayından itibaren açık alanlarda maske takma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra 19 Temmuz itibariyle kapalı alanlarda da  maske takmak zorunlu olmaktan çıkarılacak.

İngiltere’de Zorunlu Karantina Uygulaması Var Mı?

İngiltere’ye dil okulları veya akademik için giden Türk öğrenciler,  10 günlük zorunlu karantina uygulamasına tabiiler. Bunun dışında uçuştan 72 saat öncesine kadar PCR testi yapmak zorundalar. İngiltere’ye vardıktan sonraki 10 günlük karantina sürecinde 2. ve 8. günde Covid testleri yapmak zorunludur. Covid test paketi 210 GBP’dir

İngiltere Vizeleri Açık Mı?

İngiltere vize başvuruları tüm herkese açıktır. Vize başvuru yapıldıktan sonra ortalama 15 gün içerisinde sonuç alınmaktadır.

Zorunlu Karantina Döneminde Konaklama Nasıl Olacak?

İngiltere dil okulları ile İngiltere’ye gidecek olan Türk Öğrenciler, 10 günlük zorunlu karantina uygulamasında devletin belirlediği yurt ve otellerde kalacaklardır. Bu süre zarfında ki kalma durumundan İngiltere dil okulu öğrencilerinden herhangi bir ekstra ücret talep edilmeyecektir. Bunun yanı sıra bazı İngiltere dil okulları, 10 günlük online eğitimi ve eğitim kitap setini ücretsiz hediye etmektedirler

İngiltere Dil Okulları %35 İndirimli

İngiltere dil okulları Türk öğrencilerine Alternatif Yurtdışı Eğitim farkıyla %35 indirimli. İngiltere dil okulları fiyatları, haftalık ders sürelerine göre ücretlendirilmektedir. Ortalama bir İngiltere dil okulu fiyatları 4 hafta 700 GBP’dir.

İngiltere dil okulları 2021 fiyatlarını görmek için buraya tıklayınız.

Alternatif Yurtdışı Eğitim güvencesiyle İngiltere Dil Okullarından İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz. ISO 9001 Hizmet Kalite Belgesine sahip olan kurumumuz İngiltere Dil Okullarının resmi olarak Türkiye sözcüsüdür. İngiltere dil okulları ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0212 292 43 26 nolu numaramızı arayabilirsiniz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer