SIMON FRASER UNIVERSITY

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Simon Fraser University, Kanada’nın British Columbia eyaletinde Vancouver’da yer almaktadır. Burnaby, Surrey ve Vancouver’ da olmak üzere 3 kampüsü bulunmaktadır. 1965 yılında kurulmuş genç bir üniversite olmasına rağmen başarılı bir geçmişe sahiptir ve özellikle İşletme ve Bilgisayar Bilimleri alanlarında saygın bir konuma sahiptir. 37.000’den fazla öğrencisiyle üniversite, oldukça büyük bir öğrenci kitlesine sahiptir ve bu da çeşitli kültürel ve akademik fırsatlar sunması açısından zengin bir ortam sağlar. Ayrıca, yaklaşık 145 ülkeden öğrenci alması, küresel bir üniversite olduğunu ve dünyanın dört bir yanından öğrencilerin buraya ilgi gösterdiğini kanıtlamaktadır.

Simon Fraser Üniversitesi, dünya üniversiteleri sıralamasında Times Higher Education’a göre 251-300 aralığında yer almakta ve genç üniversiteler arasında ise 27. sırada bulunmaktadır. Aynı şekilde QS World Rankings’e göre ise 328. sırada yer almaktadır.

Simon Fraser Üniversitesi, lisans veya master eğitimlerini Vancouver bölgesinde almayı planlayan öğrencilere üç farklı kampüs olanağı sunmaktadır. Bu kampüsler şunlardır:

Burnaby Kampüsü: SFU’nun merkez kampüsü Burnaby’de yer almaktadır. Doğal güzelliklerle çevrili olan bu kampüs, öğrencilere eşsiz bir öğrenme ortamı sunar.

Vancouver Kampüsü: Vancouver şehir merkezinde bulunan bu kampüs, birden fazla binadan oluşur. Son yıllarda, Segal İşletme Enstitüsü de dahil olmak üzere ek binalarla genişlemiştir.

Surrey Kampüsü: Merkez Şehir içinde yer alan Surrey kampüsü, Surrey Central SkyTrain istasyonuna bitişiktir. Bölgedeki öğrencilere ve topluluklara hizmet verirken, şehir merkezinde bulunması, öğrencilere kolay ulaşım ve sosyal olanaklar sunar.

Bu üç kampüs, toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşılabilir. Vancouver kampüsü, Waterfront SkyTrain istasyonuna bir blok uzaklıktadır, Surrey kampüsü ise Surrey Central SkyTrain istasyonuna bitişiktir. Burnaby kampüsü ise sık servis otobüsleri sayesinde Production Way – University, Burquitlam ve Sperling – Burnaby Lake SkyTrain istasyonlarına bağlıdır. Simon Fraser Üniversitesi, bu farklı kampüsleri sayesinde öğrencilere çeşitli akademik, sosyal ve kültürel deneyimler sunarak zengin bir üniversite yaşantısı sağlamaktadır.

Departmanlar

ingilizce yeterlilik şartları

 IELTS 6.5 (6,0’ın altında not olmamalı)

 TOEFL iBT 88 (20’nin altında not olmamalı)

 Duolingo 125

• PTE: 65

PROGRAM ÜCRETLERİ 2022-2023

Bir akademik yıl için (iki dönemde toplamda 10 ders) tahmini öğrenim ücreti ve masrafları;

Yıllık Okul Ücreti32.724 CAD
Kitap Ücreti1.920 CAD
Sağlık Sigortası868 CAD
Yurtta, tek kişilik odada, yemek dahil konaklama11.874 CAD
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet43.386 CAD

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI