EC ENGLISH VANCOUVER DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Kanada, Amerika, İngiltere, Malta, Güney Afrika ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan, onlarca şubesi bulunan EC English  İngilizce dil eğitimini daha anlaşılır ve kolay hale getirmek için en son teknolojik olanakları, elektronik akıllı tahtalar, dil laboratuvarları gibi araçları okullarında sunmalarıdır. 

EC English’in Vancouver okulu mağaza ve restoranlarla dolu hareketli şehir merkezinde yer almaktadır. Nefes kesen manzaralar ve aktif bir yaşam tarzı peşindeyseniz, Vancouver tam size göre. Muhteşem doğası ile Kanada’nın en ılıman iklimine sahip olan Vancouver dünyanın en yaşanabilir kentlerinden biri aynı zamanda da Kuzey Amerika’nın en büyük 3. film prodüksiyon merkezidir. Kanada’nın turizm ve kayak merkezidir. 20 sınıflı, 312 öğrenci kapasiteli okulda sınıf mevcudu ortalama 16 kişidir. 16 yaş üstü tüm öğrencilere açık olan okulda bulunan öğrencilerin yaş aralığı yoğunlukla 21-25 arasıdır. 

Genel İngilizce programlarını haftada 20 ders, 24 ders ve 30 ders olmak üzere üç ayrı yoğunlukta sunar. Merkezde English for Work programı ile haftada 20 ders Genel İngilizce ile beraber 4 ders İş İngilizcesi dersi verilmektedir. EC’nin Vancouver okulunda TOEFL ve IELTS Hazırlık programları ve 20 ders Genel İngilizce’ye ek olarak 4 ders şehir hakkında konulara yoğunlaşılan ve gezilerin yer aldığı  English in the City programı da sunulmaktadır. 

EC Vancouver dil okulun içerisinde 30 yaş üstü öğrenciler için ayrı bir bölüm bulunur. Derslikler tamamen ayrı bir bölümdedir. Öğrenci yaş ortalaması 30-40 yaş arasıdır.

EC English’in Vancouver okulunda sunulan Canadian University Pathway programı dil eğitimi sonunda Kanada’da lisans, master, postgraduate certificate, diploma gibi programlardan birine başvurmayı düşününen öğrenciler için hazırlanmış bir üniversite hazırlık programıdır. Programın en önemli kısmı dil eğitiminizi tamamladığınızda IELTS veya TOEFL gibi dil yeterlilik sınavlarına girmeniz gerekmeksizin kabul almış olduğunuz üniversite/kolejde direkt eğitiminize başlayabiliyor olmanızdır. EC English’deki akademik danışmanınız ile beraber isteklerinize ve not ortalamanıza bağlı olarak size en uygun okul ve program seçimini yaptıktan sonra tüm başvuru ve kabul süreciniz EC tarafından takip edilecektir.  

EC English dil okulu, kayıt olduğunuz andan itibaren İngilizce çalışmaya başlayabilmeniz için  MyEC Online hesabınızı aktive eder. Okulda sunulan ücretsiz konuşma derslerine kaydolup, telaffuz ve dinleme becerilerinizi ilerletebilirsiniz. EC tüm merkezlerinde olduğu gibi Vancouver okulunda da öğrencilerine öğrenim garantisi vermektedir. Eğer derslere katılıyor, ödevlerinizi yapıyor fakat yeterli ilerlemeyi gösteremiyorsanız ücretsiz ek dersler ile hedeflenen düzeye ulaşmanız sağlanır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

EC English Vancouver, öğrencilerine her ay yenilenen aktivite programıyla bu güzel şehri keşfetmeleri ve sosyalleşmeleri için pek çok aktivite ve gezi hazırlamaktadır. Kuzey Amerika’nın en büyük parklarından biri olan Stanley Park’ta yürüyün veya bisiklete binin. Granville Island’daki kapalı çarşıyı, Gastown bölgesindeki sanat galerilerini gezin ve restoranları deneyin. EC Vancouver örnek aylık aktivite listesine göz atmak için lütfen tıklayın. 

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. EC Vancouver’da aileler okula toplu taşıma ile yaklaşık 40-60 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. 

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Viva GEC Yurdu
Yurt, muhteşem gece hayatı, restoranları, kafeleri ve Sunset Plajı ile Vancouver’ın en heyecan verici semtlerinden biri olan Davie Caddesi’nden bir blok ötededir. Yakınlarda süpermarketler ve mükemmel ulaşım bağlantıları bulunmaktadır. Şehrin en popüler alışveriş noktası olan Robson Street de yurttan sadece birkaç blok ötededir. EC English yurttan yürüyerek 15 dakika uzaklıktadır. Odalar tek veya çift kişilik ortak banyoludur. Tam donanımlı ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini hazırlayabilmektedirler. 

Vancouver Sparbrook House
Yurt Champlain Heights Park’ta yer almaktadır. Vancouver’ın en büyük beşinci parkı olan Everett Crowley Park da dahil olmak üzere, yeşil alanlar ve yürüyüş parkurları ile çevrili bir yerleşim bölgesidir. EC English yurttan toplu taşıma ile 45 dakika uzaklıktadır. Odalar tek veya çift kişilik ortak banyoludur.  Ek ücret ile özel banyolu oda da tercih edebilirsiniz. Tam donanımlı ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini hazırlayabilmektedirler. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI