EC ENGLISH MONTREAL DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Kanada, Amerika, İngiltere, Malta, Güney Afrika ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan, onlarca şubesi bulunan EC English  İngilizce dil eğitimini daha anlaşılır ve kolay hale getirmek için en son teknolojik olanakları, elektronik akıllı tahtalar, dil laboratuvarları gibi araçları okullarında sunmalarıdır. 

EC English’in Montreal okulu şehrin merkezinde, mağaza ve restoranlarla dolu hareketli bir merkez olan St. Catherine Street üzerinde yer almaktadır. Metro ve otobüs durakları okulun hemen karşısındadır. Quebec eyaletinde yer alan Montreal, Quebec’in en büyük, Kanada’nın ise 2. en büyük şehri olma özelliğine sahiptir. Şehir etrafında yer alan 3 tane dağ arasına kurulmuştur. Şehirde en çok konuşulan dil Fransızca’dır. İngilizce ikinci dil olarak konuşulmaktadır. UNESCO tarafından en iyi dizayn edilmiş şehirler arasında kabul edilen, eski Fransız mimarisine sahiptir. 22 sınıflı, 290 öğrenci kapasiteli okulda sınıf mevcudu ortalama 14 kişidir. 15 yaş üstü tüm öğrencilere açık olan okulda bulunan öğrencilerin yaş aralığı yoğunlukla 18-25 arasıdır. 

Genel İngilizce ve Genel Fransızca programlarını haftada 20 ders, 24 ders ve 30 ders olmak üzere üç ayrı yoğunlukta sunar. Merkezde sunulan Bilingual Programı ile haftada 20 ders Genel İngilizce veya Fransızca ile beraber 4 ders diğer dili, yani 20 ders İngilizce seçtiyseniz 4 ders Fransızca öğrenebilirsiniz. 

EC English dil okulu, kayıt olduğunuz andan itibaren İngilizce çalışmaya başlayabilmeniz için  MyEC Online hesabınızı aktive eder. Okulda sunulan ücretsiz konuşma derslerine kaydolup, telaffuz ve dinleme becerilerinizi ilerletebilirsiniz. EC tüm merkezlerinde olduğu gibi Montreal okulunda da öğrencilerine öğrenim garantisi vermektedir. Eğer derslere katılıyor, ödevlerinizi yapıyor fakat yeterli ilerlemeyi gösteremiyorsanız ücretsiz ek dersler ile hedeflenen düzeye ulaşmanız sağlanır. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

EC Montreal, öğrencilerine her ay yenilenen aktivite programıyla bu güzel şehri keşfetmeleri ve sosyalleşmeleri için pek çok aktivite ve gezi hazırlamaktadır. Mount-Royal’a tırmanın, Yeraltı şehrinde alışveriş yapın, Old Montreal çevresinde bisiklet sürün, muhteşem festivallerden herhangi birini ziyaret edin, Sugar Shack’da akçaağaç şurubunu tadın.  EC Montreal örnek aylık aktivite listesine göz atmak için lütfen tıklayın.

Konaklama

Aile Yanı

Kanadalı bir ev sahibi aile ile yaşayarak İngilizce pratiği yapın ve harika bir Montreal deneyimi yaşayın. Kanada’da dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilir. Ailelerden genellikle yarım pansiyon şeklinde konaklama talep edilir. Öğrenciler sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Dilerseniz tam pansiyon seçeneği de mevcuttur. Aileler okul tarafından düzenli olarak denetlenir ve genellikle EC Montreal dil okuluna 20-45 dakika uzaklıktadırlar.

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz.

Montreal La Marq au 515 Yurdu
Montreal şehir merkezinde bulunan modern ve tam donanımlı yurt EC Montreal dil okuluna yürüyerek 20, toplu taşıma ile 14 dakika uzaklıktadır. Yurtta odalar tek kişilik ortak banyoludur. Tam donanımlı ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini hazırlayabilmektedirler. Yurtta  spor salonu da bulunur. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI