EC ENGLISH MANCHESTER DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere, Amerika, Kanada, Malta, Güney Afrika ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan, onlarca şubesi bulunan EC English  İngilizce dil eğitimini daha anlaşılır ve kolay hale getirmek için en son teknolojik olanakları, elektronik akıllı tahtalar, dil laboratuvarları gibi araçları okullarında sunmalarıdır. 

EC English’in Manchester okulu şehrin tam merkezinde, Coach Station’ın karşısında, Manchester Piccadilly tren istasyonuna birkaç dakikalık yürüme mesafesinde ve Coach Station’ın karşısında, şehrin tüm önemli kültürel ve eğlence noktalarına yakın bir bölgede yer alır. 19. yüzyılda gerçekleşen sanayi devrimi ile gelişen ticaret kapasitesi ve nüfusu ile kuzeybatı İngiltere’nin merkez şehri haline gelen Manchester sanayi, eğitim, spor ve bilim gibi pek çok alanda öncü hale gelmiştir. Kozmopolit yapısı, dünyaca ünlü üniversiteleri, müzeleri ve sanat galerileri ile dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin de tercih ettiği şehirlerden olmuştur. Londra’ya iki saat uzaklıkta, üniversiteleri nedeniyle öğrenci nüfusun yüksek olduğu bir kenttir. Manchester United ve  Manchester City  kulüplerine de ev sahipliği yapar. 9 sınıflı, 135 öğrenci kapasiteli okulda sınıf mevcudu ortalama 10 kişidir (maksimum 15). 16 yaş üstü tüm öğrencilere açık olan okulda bulunan öğrencilerin yaş aralığı yoğunlukla 21-25 arasıdır. 

Genel İngilizce programlarının haftada 20 ders ve 30 ders seçenekleri bulunmaktadır.  English for Work programında haftada 20 ders Genel İngilizce ile 10 ders İş İngilizcesi dersi verilmektedir. EC Manchester dil okulunda IELTS Hazırlık Programı da Genel İngilizce Programında olduğu gibi  haftada 20 ders ve 30 ders olmak üzere iki ayrı yoğunlukta sunulur. 

EC English dil okulu, kayıt olduğunuz andan itibaren İngilizce çalışmaya başlayabilmeniz için  MyEC Online hesabınızı aktive eder. Okulda sunulan ücretsiz konuşma derslerine kaydolup, telaffuz ve dinleme becerilerinizi ilerletebilirsiniz. EC tüm merkezlerinde olduğu gibi Manchester okulunda da öğrencilerine öğrenim garantisi vermektedir. Eğer derslere katılıyor, ödevlerinizi yapıyor fakat yeterli ilerlemeyi gösteremiyorsanız ücretsiz ek dersler ile hedeflenen düzeye ulaşmanız sağlanır. İngiltere’de bulunan EC English okullarının tamamı British Council onaylı ve English UK üyesidir.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

EC Manchester, öğrencilerine her ay yenilenen aktivite programıyla bu güzel şehri keşfetmeleri ve sosyalleşmeleri için pek çok aktivite ve gezi hazırlamaktadır. Manchester Katedrali, futbol severlerin mutlaka uğraması gereken rotalar arasında bulunan Dünyanın en büyük futbol müzesi National Football Museum, Manchester United maçlarının oynandığı 76.000 kişilik Old Trafford Stadyumu, Manchester Town Hall, Royal Exchange Tiyatrosu  şehirde gezebileceğiniz yerlerden birkaçıdır. York, Lake District ve Alton Towers gibi yakın şehirlere yapılan hafta sonu gezilerine katılın. EC Manchester örnek aylık aktivite listesine göz atmak için lütfen tıklayın. 

Konaklama

Aile Yanı

Aile yanında konaklama anadili İngilizce olan kişilerle İngilizce iletişim kurmanın mükemmel bir yoludur. Ev yaşamının tüm konforunu ve kültürel deneyimin tadını çıkarırken, İngilizce konuşma konusunda özgüvenini geliştirmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ülkenin kültürünü ve yaşam şeklini gözlemleyebilmenin en iyi yollarından biridir. EC Manchester’da aileler okula toplu taşıma ile yaklaşık 25-45 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. Dileyen öğrenciler için self-catering ve sadece kahvaltı dahil olacak şekilde konaklama seçeneği de mevcuttur. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

Manchester Vita Student Studios Yurdu
Şehir merkezine birkaç dakika uzaklıkta, öğrenci bölgesinde yer alır. Şehrin popüler Deansgate alışveriş ve eğlence bölgesi ve Manchester Piccadilly istasyonuna bağlantı sağlayan tramvay istasyonu tesise birkaç dakika uzaklıktadır. Yurt, EC Manchester dil okuluna ve şehir merkezine yürüyerek 15 dakika uzaklıktadır. Yurtta odalar tek kişilik, özel banyoludur.  Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

Riverside House Yurdu
Irwell Nehri’nin kıyısında ve Salford Üniversitesi’nin yakınında bulunan yurt,  EC Manchester dil okuluna ve şehir merkezine yürüyerek 25 dakika, otobüs ile 10 dakika uzaklıktadır. Yurtta odalar tek kişilik, özel banyoludur.  Öğrenciler yemeklerini tam donanımlı mutfaklarda kendileri hazırlayabilirler. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI