KAPLAN BATH DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ve İrlanda’da İngilizce eğitimi sunan onlarca şubesi bulunan KAPLAN aynı zamanda sınav hazırlık ve üniversite hazırlık programları konusunda da uzmandır. 80 yıldan beri eğitim sunan KAPLAN’da eğitim almış olan öğrencilerin %97,5’i arkadaşlarına bu okulu önermiştir. 

Bath’taki tarihi bir binada yer alan KAPLAN Dil Okulu, şehrin kalbinde yer almaktadır. Bath, İngiltere’nin güneybatısında yer alan tarihi ve turistik bir şehirdir. Somerset bölgesinde bulunan bu şehir, Roma dönemine dayanan zengin bir tarih ve kültüre sahiptir. Özellikle Roma İmparatorluğu döneminde kurulan Roma hamamlarıyla ünlüdür. Şehir merkezi, düzenli sokak düzenlemeleri, cumbalı evler ve etkileyici yapılarla doludur. Bunlardan en ünlüsü geniş bir hilal şeklinde sıralanmış 30 sıra evden oluşan ve şehrin görkemli mimari mirasının bir sembolü olan The Royal Crescent’dir. Bath, Londra’nın yaklaşık olarak 160 kilometre  batısında yer almaktadır. İyi bir ulaşım ağına sahip olan Bath, tren ve otobüs gibi seçeneklerle Londra’ya kolayca ulaşılabilecek bir konumdadır. Aynı zamanda Oxford, Salisbury, Cornwall ve Güney Sahili gibi yerlere kolay erişim sağlayan benzersiz bir konuma sahiptir. Bath, hem yerel halkın hem de turistlerin ilgisini çeken bir destinasyondur. Tarih, kültür, mimari ve termal suların birleşimi, Bath’ı İngiltere’nin en çekici şehirlerinden biri haline getirmektedir.

Okul 2 binadan oluşmaktadır.  13 sınıf mevcuttur ve çalışma merkezi, bahçe, öğrenci salonu gibi olanaklar mevcuttur. Sınıf başına ortalama öğrenci sayısı 11-15 arasında değişmektedir ve maksimum sınıf mevcudu 15’tir. Öğrencilerin minimum yaş sınırı 16’dır ve genellikle 22-25 yaş aralığında ortalama bir yaş grubu bulunmaktadır. KAPLAN Bath Dil Okuluna başladığınız ilk pazartesi günü saat 08:30’da başlayan oryantasyon programı ile başlar. Bu programda yerleştirme testi yapılır ve öğrenci hizmetleri, ulaşım bilgisi ve boş zaman aktiviteleri hakkında bilgiler sunulur. 

Ders seçeneklerini haftada 20 derslik standart program, 20 derslik standart programa ek olarak 7 ders self study (öğretmen kontrolünde) veya 28 ders + 7 ders self study şeklinde sunar. Yoğun İngilizce kurslarına kayıtlı öğrencilerin devamlılığı en az %95 oranındaysa ve tüm ödevlerini tamamlamışsa, her 10 haftada bir, bir üst seviyeye geçeceği garanti edilir. Tüm bu şartları karşılar ve yine de üst seviyeye geçemezseniz, okul size ücretsiz olarak dört haftalık ek eğitim verir.

Kaplan’da eğitimizi tamamladıktan sonra, K+ Online eğitim platformuna ücretsiz erişiminiz devam edecektir. Böylelikle eve döndüğünüzde de İngilizcenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

KAPLAN’ın Bath okulu British Council tarafından akreditedir. Ayrıca İngiltere’deki en iyi dil okullarının katılabildiği English UK üyesidir. Tüm öğretmenlerin CELTA, DELTA ya da Trinity TESOL sertifikası bulunmaktadır.

Ayrıca KAPLAN International, öğrencilerine Üniversite Yerleştirme Hizmeti (UPS) sunmaktadır. Eğer amacınız dil eğitimi sonrasında İngiltere’de lisans veya master eğitimine başlamak ise KAPLAN’ın geniş üniversite ağından yararlanabilirsiniz. Okumak istediğiniz bölüm, not ortalaması, eğer master başvurusu ise iş deneyimi gibi kriterlerinize uygun en iyi üniversiteyi bulup, başvuru ve üniversite kabul sürecinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm başvuru süreciniz KAPLAN’ın akademik kadrosu ile yürütülecektir.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

KAPLAN Bath Dil Okulu eğitiminiz boyunca organize ettiği etkinlikler aracılığıyla şehri keşfetmenize ve yeni arkadaşlıklar kurmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış özel bir sosyal programa sahiptir. Bath, doğal termal havuzlarda yüzmek, sıcak hava balonlarından muhteşem manzaralar yakalamak veya her hafta farklı bir festivali keşfetmek gibi alternatif deneyimler sunar. Tarihi ve kültürel zenginliklerin yanı sıra, üniversite şehri olmasının getirdiği canlı eğlence hayatı, lezzetli yemek seçenekleri ve alışveriş imkanları dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için şehri öne çıkartmaktadır. Jane Austen Merkezi, edebiyatseverler için vazgeçilmez bir durak olarak öne çıkar. Burası, ünlü yazar Jane Austen’in eserlerine ve yaşamına adanmış bir müzedir. Merkezde dönem kıyafetleri ve şapkaları deneme fırsatı bulabilirsiniz. Ünlü Roma Hamamları’nı ve Bath Spa’yı ziyaret edebilirsiniz. George Dönemi’nden kalma mimarisiyle ünlü olan Pump Room’da sütlü çayınızı yudumlayabilirsiniz. Avon Nehri’nde punting gezisi yapabilirsiniz. Kaplan’ın hafta sonu gezilerine katılarak Bath’ın doğal güzellikleri arasında öne çıkan yerlerden biri olan Cheddar Geçidi’ni ve Stonhenge’i mutlaka görün.

Konaklama

Aile Yanı

Aile yanında konaklama, İngilizce dilini öğrenirken özellikle İngilizce konuşma becerilerini güçlendirmek isteyen öğrenciler için idealdir. Bu seçenek, anadili İngilizce olan aile üyeleriyle günlük iletişim kurarak gerçek hayat deneyimleri yaşamanın en etkili yollarından biridir. Aynı zamanda, öğrencilere ev yaşamının tüm sıcaklığını ve rahatlığını sunarak, dil öğrenme sürecini daha eğlenceli ve etkili hale getirir. Aynı evi paylaştığınız aile üyeleriyle günlük sohbetlerde bulunmak, doğal bir İngilizce deneyimi yaşamanızı sağlar ve bu da dilin pratik kullanımını artırır. Aile yanında konaklama, sadece dil öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda yerel kültürü ve yaşam tarzını da daha derinlemesine anlama fırsatı sunar. Ailelerin günlük rutinlerine katılarak yerel gelenekleri gözlemlemek ve anlamak ders kitaplarında bulunamayan gerçek bir deneyimdir. KAPLAN Bath’deki aile yanı konaklamaları genellikle tek kişilik odalarda ve yarım pansiyon olarak sunulur. Öğrencilere kendi yemeklerini yapma veya sadece kahvaltı seçenekleri de sunulur, böylece konaklama deneyimini kendi tercihlerinize uygun şekilde özelleştirebilirsiniz. Aileler okula otobüs ile maksimum 50 dakika uzaklıktadır.

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz. 

Student Castle Studios 
Şehir merkezine yürüyerek 5 dakika uzaklıkta yer alan yurt, Kaplan Bath dil okuluna yürüyerek 10 dakika uzaklıktadır. Studio daireler şeklindeki odalar tek kişilik, özel banyoludur.  Öğrenciler yemeklerini dairelerinin içerisindeki özel mutfaklarında hazırlayabilirler. Yurda 18 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. Yurtta 24 saat güvenlik bulunur. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI