Hilal Sevinç Uçar – Westbourne Academy

Uzun süredir düşündüğüm ancak harekete geçmeye cesaret edemediğim bir eylemdi yurt dışı dil okulunda eğitim almak. Pasaportum bile hazırdı çok istiyordum ama nereye gideceğim konusunda ne bir fikrim ne de kendime güvenim vardı.  Ama şuan burdayım ve herşey harika. Keşke diyorum daha önce hiç beklemeseydim ve Türkiyedeki kurslarla vakit kaybetmeseydim. Gerçekten istiyorsanız korkucak çekincek hiçbir şey yok çünkü vakit kaybetmeyin. İnanılmaz bir deneyim ve öz güven patlaması yaşıyorum diyebilirim. Hiç bilmediğim bir şehirde yapayalnız kalmak aslında kulağa çok hoş gelmeyebilir ama oldukça keyifli bir mücadele insanlarla göbeğini çatlatarak iletişim kurmaya çalışmak. Dünyanın her yerinden gelen öğrencilerse bu işin en eğlenceli kısmı. Bir hafta oldu fakat yoğun ve dolu dolu geçti diyebilirim. Öncelikli amaç dil öğrenmekken bunun yanı sıra Koreli, Kolombiyalı, İtalyan, Suudi Arabistanlı, İsveçli, Alman birçok arkadaşım oldu ve onların kendileri ve ülkelerinin gelenekleri üzerine yaptığımız keyifli sohbetler üzerine kitaplarla bu zamana kadar karşılaşmadığım öğrenemediğim birçok şey öğrendim. İngiliz bir ailenin yaşayarak yaşam tarzlarını yakından tanıyor akşam yemeklerinden sonra yaptığımız daha doğrusu çok yeni olduğum için yapmaya çalıştığımız derin muhabbetlerin içinden çıkamadığımız zaman baya gülüp eğleniyoruz. Herşey bir düzen içinde, büyüleyici bir yeşillik ve tertemiz havası var, sokaklar, caddeler pırıl pırıl. Hayatım boyunca unutamayacağım kadar anı biriktirip gelmek istiyorum ve şakır şakır İngilizce konuşarak 🙂  Beni cesaretlendiren, hem işini çok iyi yapan hem de bunun yanında tüm samimiyetiyle bana yol gösteren  Selda Hanım ve Alternatif Yurdışı Eğitim danışmanlarına teşekkür ediyorum.

homestay-konaklama-bournemouth

3 Replies to “Hilal Sevinç Uçar – Westbourne Academy”

  1. Ahmet wrote:

    Sevinç yaptıysa doğru olanı yapmıştır diyebilecek birçok insan tanıyorum tebrik ederim arkadaşım cesaretinden dolayı senin heyecanın banada yansıdı şuan orda olmak istedim gerçekten

  2. yasemin wrote:

    Yurtdisi eğitim deneyiminizi paylastıgınız çin cok sagoun. Cesaretlendirici ve aydınlatıcı oldu. Bende ayni surecleri yasiyorum.

  3. ALPBUĞRA wrote:

    iyi günler kusura bakmayın rahatsız ediyorum bende ekim ayında bu okula gitmeyi düşünüyorum fakat merak ettiğim birkaç onu var sizle iletişime geçebilir miyim e-maill adresim abugratuna@hotmail.com. dönerseniz çok sevinirim.

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer