Aslı Muhtar Dil Okulu İzlenimleri

Brighton, hem İngilizce öğrenip geliştirmek isteyenler için; hem de keyifli, dinamik ve eğlenceli ortamı açısından vazgeçilmez bir yer. Bazı tavsiyeler ve çeşitli araştırmalar sonucu, şu an okulum olan English Language Center ‘ı seçerek doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Bana bu konuda yol gösteren ve prosedürlerin çok kısa bir sürede tamamlanmasını sağlayan Alternatif Yurtdışı Eğitim ailesine, özellikle de Selvi Hanım’a çok teşekkür ediyorum.

asli-muhtar-1

Başka bir kültürü tanımanın en iyi yolunun, o kültürün insanları ile aynı çatı altında yaşamak olduğunu düşünüyorum. Şu an bu yazıyı eğitim sürecimin içinde yazıyorum. Brighton’da altı aylık eğitimimin iki buçuk ayını doldurmuş bulunmaktayım ve burada olmaktan çok mutluyum. İngilizler, Türk insanları gibi hislerini çok belli eden bir yapıya sahip olmamalarına rağmen, iletişim kurması kolay ve saygılı insanlar. Buraya alışmakta hiç zorluk çekmedim. Brighton; hareketli gece hayatını, huzuru, çeşitli aktiviteleri kolaylıkla bulacağınız çok keyifli bir yer. Çok güzel bir sahili var ve yazın Londra’dan birçok insan denize girmeye geliyor. Londra’ya kıyasla daha ucuz olması da büyük avantaj. Hobileriniz varsa burada devam ettirmek hem keyifli, hem İngilizcenizi geliştirmek açısından yararlı, hem de hesaplı olacaktır. Üstelik Londra’ya ulaşımı tren ile sadece 1 saat.

asli-muhtar-2

Okulumdan bahsedecek olursam, Brighton’daki en iyi okullardan olduğunu düşünüyorum. Hocalarımız tecrübeli ve kafa dengi bir kadrodan oluşuyor. Okulun her hafta değişen ve haftanın her günü için farklı aktivitelerin yer aldığı sosyal programı var. ELC’nin bir başka özelliği ise her Pazartesi okula yeni öğrenci kabul etmeleri. Bu nedenle neredeyse sayısız, çok güzel arkadaşlıklar kurdum. Farklı kültürlerin bir araya gelerek ortak paylaşımda bulunması inanılmaz bir duygu. İki buçuk ayda İngilizcemin ne kadar büyük gelişme gösterdiğini kolaylıkla fark edebiliyorum. Dil kursuna gitmeyi düşünen herkese hiç tereddüt etmeden gitmelerini tavsiye ediyorum. Burada geçirdiğim zamanımı ileride çok özleyeceğimi şimdiden hissedebiliyorum.

 

Bana bu fırsatı sağlayan Alternatif Yurtdışı Eğitim’den Selvi Hanım’a tekrar teşekkürler.

Aslı Muhtar

English Language Center

Brighton

Share Your Thoughts

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi İstek Formu

Menü
Diğer