ELC BRIGHTON DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

ELC’nin Brighton, Eastbourne ve Chester olmak üzere İngiltere’de 3 merkezi bulunur. İlk merkezi olan ELC Brighton 1962’de kurulmuş olup hala aynı binada, Palmeira Meydanı’nda yer alır. 2010 yılında ELC Eastbourne merkezi, 2019’da Chester okulunu açıştır. Tüm okulları 2019’da British Council tarafından denetlenerek, mükemmel olarak değerlendirilmiş ve EL Gazette’in incelemesine göre Birleşik Krallık’taki en iyi dil okulu seçilmiştir.

ELC Brighton dil okulu denize sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde ve şehir merkezine yakın güzel bir meydanda yer almaktadır. Okula birkaç dakikalık yürüme mesafesinde çok sayıda mağaza, kafe, restoran ve pub bulunmaktadır. ELC Brighton, İngiltere’nin en eski dil okullarından biridir. Profesyonel ve nitelikli öğretmenler tarafından verilen İngilizce dersleriyle çok çeşitli İngilizce dil kursları sunan ciddi, arkadaş canlısı, ilgili ve güvenli bir okuldur. ELC Brighton dil okulu 32 sınıftan oluşur. Maksimum 12 kişilik sınıflarda eğitim verilir, okulun öğrenci kapasitesi 320 kişidir. 

Genel İngilizce programında ders seçeneklerini haftada 25 derslik standart program ve 30 derslik yoğun program olmak üzere iki ayrı yoğunlukta sunar. Ayni şekilde IELTS Hazırlık, TOEIC ve İş İngilizcesi programlarında da 25 ders ve 30 ders seçenekleri bulunur. 

 ELC, öğretmenlere İngilizce öğretim metodolojisi, dilbilgisi ve kelime öğretimi gibi konuları içeren Teacher Training Programları konusunda önde gelen okullardan biridir. Öğretmenler için sunduğu programlar;
CELTA
Methodology and Culture
Content & Language Integrated Learning (CLIL)
English in the Primary Classroom (EPC)
Teaching Business English (TBE)
Teaching English with Technology (TECH)

ELC Brighton’da sunulan bir diğer program olan English for Engineers Programı meslektaşları veya müşterileri ile iletişim kurmak için İngilizce kullanması gereken deneyimli mühendisler ve diğer teknik personel için tasarlanmıştır. Kurs, grup üyelerinin İngilizce iletişim becerilerini geliştirmelerini, böylece örneğin toplantılara daha etkin bir şekilde katkıda bulunabilmelerini, teknik çizimleri ve üretim yöntemlerini tartışabilmelerini, sunum yapabilmelerini ve İngilizce telefon görüşmeleri yapabilmelerini sağlayacaktır.

 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

ELC, öğrencilerine öğleden sonra ve akşamları katılabilecekleri sosyal aktivite programları sunmaktadır. Bu program, pratik yapmanıza yardımcı olacak sosyal etkinlikler ve hafta sonu gezileri ile desteklenmektedir. Bu sayede İngilizcenizi geliştirebilir, uluslararası arkadaşlar edinebilir, İngiliz yaşamı hakkında bilgi edinebilir ve bu güzel ülkeyi keşfedebilirsiniz. Sosyal aktivite görevlileri hafta içi ve hafta sonları tam gün rehberli geziler de düzenlenmektedir. Okulda sunulan konuşma klubü, CV Club gibi ücretsiz atölyelere katılabilir, arkadaşlarınız ve öğretmenlerinizle bovling gecesi, film gecesine katılabilir, fish & chips yiyebilir veya cream tea içebilirsiniz. Okulda düzenlenen yarım günlük geziler ile Beachy Head & Seven Sisters, Bodiam castles’ı ziyaret edebilirsiniz. Hafta sonları düzenlenen tam günlük geziler ile Londra, Stratford-upon-Avon, Bath, Stonehenge, Oxford, Windsor’ı ziyaret edebilirsiniz.

Konaklama

Aile Yanı

Aile yanı konaklama seçeneği size İngiliz yaşamını deneyimleme ve İngilizcenizi günlük durumlarda kullanarak pratik yapma şansı verir. ELC Brighton dil okulu size özenle seçilmiş ev sahipleri ile samimi ve güvenli bir ev sunar. Ailelerin okula en fazla 30 dakika uzaklıktadır. Odalar tek kişilik ortak banyoludur. Yemek seçiminizi yarım pansiyon veya sadece kahvaltı olarak seçebilirsiniz.

Öğrenci Rezidansları

Britannia Study Hotel 
Britannia Study Hotel 134 yatak odalı modern bir yurttur. Brighton’ın kalbinde, okula 10 dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır. Churchill Square alışveriş merkezi, Brighton sahili, süpermarketler ve çok sayıda restoran, pub ve kafe iki dakikalık yürüme mesafesindedir. Odalar tek kişilik, özel banyoludur. Haftada bir çarşaflar ve 1 havlu değişimi yapılmaktadır. Her katta ortak mutfak, TV salonları, zemin katta kafe, çamaşırhane, 24 saat güvenlik mevcuttur.

 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI