KINGS ENGLISH LOS ANGELES DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

İngiltere merkezli olarak kurulmuş olan Kings English’in ilk merkezi 1957 yılında Bournemouth’da açılmıştır. Bu köklü dil okulunun Amerika’da New York, Boston ve Los Angeles’da merkezleri bulunur. Hem dil eğitimi hem de üniversite hazırlık programları sunan Kings’te eğitmenlerinin tümü en az DELTA, CELTA veya MA in TESOL sertifikalarından birine sahiptir. Kings, verdiği nitelikli İngilizce eğitimini sosyal aktivitelerle zenginleştirmekte, bu sayede öğrencilerinin genel kültür seviyelerini yükseltirken İngilizce pratik yapmalarını da sağlamış olmaktadır. İngilizce eğitimini teknoloji ile birleştiren Kings English’de eğitim portalı, interaktif ve ferah sınıflar, ücretsiz Wi-Fi erişimi okulların belli başlı özellikleridir. Kings bünyesinde Genel ve Yoğun İngilizce dışında IELTS ve TOEFL Sınav Hazırlık, İş İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, İngilizce ve Sanat gibi programlar alınabilir. 

Kings English’in Los Angeles okulu Hollywood’un kalbinde ideal bir konumda yer almaktadır. Yakın zamanda tadilattan geçen iki bitişik binadan oluşur ve ayrıca öğrencilerin sosyalleşip, yemek yiyebileceği bir bahçeye sahiptir. Film endüstrisinin efsanevi merkezi , Sunset Bulvarı, Highland Alışveriş Merkezi, çeşitli restoranlar, kafeler, kulüpler, barlar ve aynı zamanda dünyanın en lüks butiklerine yürüme mesafesindedir.

Genel İngilizce programları okulda haftada 20 ders veya 28 ders şeklinde iki ayrı yoğunlukta sunulmaktadır. TOEFL Hazırlık programı ise haftada 31 ders veya 35 ders olarak hazırlanmıştır. Okulda sunulan bir diğer program ise English plus Film programıdır. Programda 20 ders Genel İngilizce programına ek olarak 8 ders Sinema Televizyon dersi verilmektedir. Öğrenciler, film yapımı ile ilgili dil becerilerini geliştirmenin yanı sıra, Hollywood film endüstrilerini keşfeden özel gezi programlarına katılırlar. Intensive 25+ programı 25 yaşın üzerindeki öğrencilere yöneliktir, kurs içeriği ve ders dışı etkinlikler genç profesyonellerin ve daha olgun öğrencilerin gereksinimlerine uyacak şekilde hazırlanmıştır.

Kings English Los Angeles aynı zamanda Amerika’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için üniversiteye hazırlık programları sunan bir okuldur. GO: Prepared olarak adlandırılan bu programlarda yabancı öğrencilerin Amerika’da lisans eğitimi alabilecekleri hem akademik seviyeye hem de yeterli İngilizce seviyesine ulaşabilmeleri sağlanmaktadır. Bu programlardaki başarılarına göre öğrenciler kabul edildikleri üniversitelerde eğitim almaya başlayabilirler. Kings Colleges öğrencilerini Amerika’daki yüksek sıralamalı üniversitelerine yerleştirme konusunda oldukça iddialı bir okuldur. Programı tamamlayan öğrencilere University of Rochester, UW–Madison gibi ilk 50’de bulunan Amerikan üniversitelerine yerleştirme garantisi vermektedir. 

Kings English online eğitim platformu ile okula kayıt olduğunuz andan itibaren İngilizce eğitiminize başlayabilirsiniz. Eğer tüm derslerinize katılmış, ödevlerinizi tamamladığınız halde hedeflenen seviyeye ulaşamazsanız, ulaşmanız gereken seviyeye gelene kadar eğitimleriniz Kings tarafından ücretsiz olarak verilecektir. Amazing progress. Guaranteed.

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

Kings English Los Angeles, öğrencilerine her ay yenilenen aktivite programıyla bu güzel şehri keşfetmeleri ve sosyalleşmeleri için pek çok aktivite ve gezi hazırlamaktadır. Griffith Park’taki Hollywood tabelasına doğru 3,5 mil yürüyüş yapın ve şehrin panoramasını izleyin, Rodeo Drive’da Hollywood yıldızlarının evlerini görün, film stüdyolarını gezin. LA Lakers gibi NBA takımlarının basket maçlarına gidin, Hollywood Bulvarı’nda alışverişe çıkın, UCLA’in kampüsünü keşfedin. Sanat ve eğlencenin dolu dolu yaşandığı; Hollywood, Santa Monica, Beverly Hills, Venice Beach, Malibu Beach ve Marina Del Rey sizi bekliyor olacak. Kings English Los Angeles’ın örnek aylık aktivite listesine göz atmak için tıklayın. 

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Kings Los Angeles’da aileler okula toplu taşıma ile yaklaşık 45-55 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar tek kişilik odada yarım pansiyon şeklindedir. 

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Cassil Campus Yurdu 
Yurt, Kings Los Angeles dil okulunun binasında yer alır. Yani Hollwood merkezde, Sunset Bulvarına 2 dakika uzaklıktadır.  Odalar çift kişilik ve ortak banyoludur. Ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini kendileri hazırlamaktadırlar. Yurda 16 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

 McCadden Yurdu
Yurt, Kings Los Angeles dil okuluna yürüyerek 5 dakika uzaklıktadır. Odalar stüdyo daireler şeklinde olup, tek kişilik ve özel banyoludur. Çift kişilik odalar da mevcuttur. Ortak mutfaklarda öğrenciler yemeklerini kendileri hazırlamaktadırlar. Yurda 16 yaş üstü öğrenciler kabul edilir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

kings english

İÇERİK BAŞLIKLARI