ELS NEW YORK DİL OKULU

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

ELS Language Centers, dünya genelinde 60’tan fazla lokasyonda hizmet veren, dil öğrenme konusunda uzmanlaşmış bir dil okuludur. 1961’den beri ELS, dünya çapında 143’ten fazla ülkeden 1,2 milyondan fazla öğrencinin İngilizce’yi hızlı ve etkili bir şekilde öğrenmesine yardımcı olmuştur. Amerika’nın en yerleşik ve fazla merkezi bulunan ELS dil okulları  pek çok Amerikan üniversitesi tarafından çok iyi bilinmekte ve yüzlerce okula TOEFL sunmadan giriş imkanı sağlamaktadır. Amerika’daki 600’den fazla üniversite ile işbirliği içerisindedir. ELS merkezlerinin büyük kısmı ise bulundukları üniversiteler tarafından onlar adına İngilizce programlarını sunmak için davet edilmeleriyle açılmıştır. Bu okulların bir kısmı şehir merkezlerinde ELS tarafından düzenlenmiş okullarken daha büyük kısmı üniversite kampüsünde yer alır. ELS öğrencileri eğer üniversite kampüsünde bir merkez seçerlerse bulundukları üniversitenin konaklama, kütüphane, spor tesislerinden faydalanma şansına sahip olurlar.

ELS dil okullarında 101-112 arasında ayda bir kur atlama şansı sunan toplam 12 level bulunmaktadır. Öğrenciler haftada 20 derslik Genel İngilizce veya 30 derslik Akademik İngilizce eğitimi alabilirler. Kursların ana başlangıç tarihleri vardır ve 4 haftada bir başlarlar.

Manhattan’ın kalbinde yer alan ELS English Language Centre’ın New York merkezi, sanat, tiyatro, yemek ve alışveriş gibi sınırsız kültürel kaynaklara erişim sunar. Empire State Binası, Broadway, Times Meydanı, Beşinci Cadde, Rockefeller Center, Özgürlük Heykeli, Central Park, Modern Sanat Müzesi (MoMA) ve Wall Street gibi ünlü New York simge yapıları hemen yanı başınızdadır. “Hiç Uyumayan Şehir”, öğrencilerin başka hiçbir yerde bulamayacağı çok çeşitli kültürler ve deneyimler sunar. ELS Manhattan, aşağı Manhattan’da, Battery Park’ın yanında, Özgürlük Anıtı manzaralı ve Empire States, Times Meydanı’na kısa bir yolculuk mesafesinde yer almaktadır. ELS Manhattan dil okulu tarihi Whitehall Binasının 9. katında yer alır.  ELS Manhattan öğrencileri okulun kütüphanesine ve iki bilgisayar laboratuvarına erişebilirler. Öğrenim merkezinde ayrıca aynı binada salatalar, sandviçler ve sıcak yemekler sunan bir restoran bulunmaktadır. ELS New York dil okulu aynı zamanda resmi IELTS Test Merkezidir. 

Sunulan Programlar

Sosyal Aktiviteler

ELS New York, öğrencilerine her ay yenilenen aktivite programıyla bu güzel şehri keşfetmeleri ve sosyalleşmeleri için pek çok aktivite ve gezi hazırlamaktadır. Wall Street, Broadway, Özgürlük Heykeli, Madison Square Garden, Times Meydanı ve daha pek çoğu hemen yanı başınızda. Central Park’da rahatlayın ya da şehrin inanılmaz gece hayatını keşfetmek için dışarı çıkmadan önce öğleden sonralarınızı canlandırmak için Times Meydanı’nda yürüyüşe çıkın. Ellis Adası’na giden bir feribota binin ve Özgürlük Heykeli’ni yakından görün, Flat Iron ve Empire State gibi ünlü binaları keşfedin.

Konaklama

Aile Yanı

ELS New York dil okulunun sunduğu aile yanı konaklamalar Manhattan içi ve Manhattan dışında yer alır. Aileler okula yaklaşık 40-60 dakika uzaklıktadır. Konaklamalar genellikle tek kişilik odada sabah kahvaltısı dahil  olacak şekilde tercih edilir. Aile yanı konaklamalar metro ve otobüs duraklarına yürüme mesafesindedir.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI