WEST VANCOUVER SCHOOLS

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

West Vancouver Schools dahilinde uluslararası öğrencileri kabul eden 3 okul bulunmaktadır. 

Rockridge Secondary School 8 ile 12. sınıflar arasında öğrenci almaktadır. Yaklaşık 1000 öğrenciye sahiptir. AP Programı, International Baccalaureate (IB Programı) da sunan okul Vancouver şehir merkezinden yaklaşık 30 dakika uzaklıkta, kuzey batı bölgesinde yer alır. 

West Vancouver Secondary School ise yine Vancouver’ın  batı bölgesinde yer alır. 8 ile 12. sınıflar arasındaki öğrencileri kabul etmektedir. Yaklaşık 1200 öğrenciye sahiptir. International Baccalaureate (IB Programı) ve ArtWest45 programı da sunmaktadır. Okulun bünyesindeki Kay Meek Tiyatrosu öğrencilere zengin sanatsal aktivitelerde bulunma fırsatı verir ayrıca okulun güçlü bir atletizm programı da bulunmaktadır. 

West Vancouver Schools dahilindeki bir diğer lise ise École Sentinel Secondary School’dur. 8 ile 12. sınıflar arasındaki öğrencileri kabul etmektedir. Yaklaşık 1300 öğrenciye sahiptir. AP Programı ve Fransızca eğitim de sunabilmektedir.  

Öğrencilerin West Vancouver Schools bünyesindeki liselerde eğitim almaya başlayabilmeleri için İngilizce yeterlilik sınavına girmesi gerekmemektedir. Fakat orta üstü seviyede dil bilgisine sahip olunmasında yarar vardır.

Uluslararası öğrenciler, çok çeşitli derslerden hedeflerine uygun olanlarını seçer ve İngilizce dil değerlendirmesinin sonuçlarına dayalı olarak bir eğitim planı hazırlanır. Lise eğitimi için Kanada’ya gitmiş olan öğrenci okulda sunulan tüm hizmet ve desteklerden yararlanır. Dersler, öğrencileri üniversiteye hazırlamak için tasarlanmış çeşitli zorluk seviyelerinde sunulmaktadır.  

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2024-2025)

 
1 Akademik Yıl Ders Ücreti16.300 CAD
Başvuru Ücreti300 CAD
Sağlık Sigortası750 CAD
Aile Yanı Konaklama Ücreti (10 ay)14.000 CAD
Aile Yanı Konaklama Yerleştirme Ücreti + Custodianship200 CAD
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet31.550 CAD

Aile yanı Konaklama

Kanadalı bir aile ile yaşamak, Kanada kültürü hakkında bilgi edinmek ve günlük olarak İngilizce bilginizi pratik etmek için harika bir yoldur. Aile yanı konaklama Kanada’da lise eğitimi almaya başlayan bir uluslararası öğrencinin Kanada’da sahip olduğu deneyim ve başarı açısından kritik öneme sahiptir. Yeni şeyler deneyimlemek, diğer kültürleri öğrenmek ve güçlü ve olumlu ilişkiler kurmak için harika bir fırsattır.

Odalar tek kişilik ve genellikle ortak banyoludur. Tüm yemekler ve atıştırmalıklar aile tarafından sunulmaktadır. Aileler West Vancouver Schools okullarına yaklaşık 45 dakika uzaklıkta olabilmektedirler.  

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI