SIMCOE COUNTY DISTRICT SCHOOL BOARD

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Simcoe County District School Board, Toronto’nun  bir saat kuzeyinde yer alan  Simcoe County bölgesindedir. Toronto’ya araba, otobüs ve trenle kolayca ulaşılabilir. Ontario Eyaleti’nin en büyük  eğitim sistemlerinden biri olan Simcoe County bölgesel okul grubunda Uluslararası Öğrenci Programına uygun hizmet veren 14 lise bulunmaktadır. Bu liselerden  4’üne ev sahipliği yapan Barrie şehri, Kanada’nın en hızlı büyüyen şehirlerinden biridir; mevcut nüfusu yaklaşık 142.000’dir.

Öğrencilerin Simcoe County District School Board bünyesindeki liselerde eğitim almaya başlayabilmeleri için İngilizce yeterlilik sınavına girmesi gerekmemektedir. Fakat orta üstü seviyede dil bilgisine sahip olunmasında yarar vardır.

Uluslararası öğrenciler, çok çeşitli derslerden hedeflerine uygun olanlarını seçer ve İngilizce dil değerlendirmesinin sonuçlarına dayalı olarak bir eğitim planı hazırlanır. Lise eğitimi için Kanada’ya gitmiş olan öğrenci okulda sunulan tüm hizmet ve desteklerden yararlanır. Dersler, öğrencileri üniversiteye hazırlamak için tasarlanmış çeşitli zorluk seviyelerinde sunulmaktadır.  

Tüm SCDSB liseleri çeşitli ders dışı etkinlikler sunar. Uluslararası öğrencilerin katılmaya davet edildiği bazı takım ve kulüplere örnekler:
Atletik takımlar: futbol, Amerikan futbolu, ragbi, basketbol, voleybol, hokey, cross koşusu, badminton, golf, curling, kayak, tenis, güreş vb.
Kulüpler: Kano ve Kayık Kulübü, Kimya Kulübü, Konser Bandosu, Koro, Dans Takımı, Davul, Caz Grubu, Orkestra, Fotoğraf Kulübü, Balo Komitesi, Okul Müzikali, Öğrenci Konseyi

Kanada’daki lise programına öğrencilerimiz sadece bir sömestr için (Eylül – Ocak veya Şubat – Haziran)  veya 1 akademik yıl için veya liseyi Kanada’da tamamlayacak şekilde katılabilirler. Lise eğitimini tamamlayan öğrenciler Kanada, Amerika ve daha birçok ülkedeki iyi üniversitelere girme fırsatı sağlayan Ontario Secondary School Diploma (OSSD) yani Ontario Lise Mezuniyet Diploması’na sahip olurlar.

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2024-2025 )

Yıllık Ders Ücreti15.000 CAD
Başvuru Ücreti250 CAD
Sağlık Sigortasıdahil
Aile Yanı Konaklama Ücreti (10 ay)15.690 CAD
Yemekler – 3 öğün tam pansiyondahil
Aile Yanı Konaklama Yerleştirme Ücreti 700 CAD
Havaalanı Transfer Ücretleridahil
Custodianship dahil
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet31.640 CAD

Aile yanı Konaklama

Kanadalı bir aile ile yaşamak, Kanada kültürü hakkında bilgi edinmek ve günlük olarak İngilizce bilginizi pratik etmek için harika bir yoldur. Aile yanı konaklama Kanada’da lise eğitimi almaya başlayan bir uluslararası öğrencinin Kanada’da sahip olduğu deneyim ve başarı açısından kritik öneme sahiptir. Yeni şeyler deneyimlemek, diğer kültürleri öğrenmek ve güçlü ve olumlu ilişkiler kurmak için harika bir fırsattır. 

Odalar tek kişilik ve genellikle ortak banyoludur. Öğrenciler sabah ve akşam yemeklerini aileleri ile beraber yerler. Öğlen yemekleri ise okulda yenilmektedir. Vegan, helal vb. diyet seçenekleri almak isteyen öğrenciler için ayda 225 CAD ek ücret istenmektedir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI