Newfoundland InternatIonal Student EducatIon Program (NISEP)

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Newfoundland ve Labrador eyaletinde yer alan Newfoundland International Student Education Program (NISEP)   , programı dahilinde 80 Kanada devlet lisesi bulunmaktadır. Program 2007 yılından beri her yıl daha da çok uluslararası öğrenciye hizmet vermektedir.  Newfoundland ve Labrador eyaleti  Kanada’nın doğu bölgesinde yer alır ve Kuzey Amerika’da Avrupa’ya en yakın noktadır. 405.720 kilometrekare yüzölçümü ve yaklaşık 9.656 kilometrelik kıyı şeridi ile eyalet, Büyük Britanya’nın neredeyse iki katı büyüklüğündedir. St. John’s Uluslararası Havaalanı YYT, diğer ülkelerden ve şehirlerden ulaşım için kullanılmaktadır. St. John’s, uçak ile New York ve Toronto’ya 3 saat uzaklıktadır. 

Öğrencilerin NISEP’de eğitim almaya başlayabilmeleri için İngilizce yeterlilik sınavına girmesi gerekmemektedir. Fakat orta üstü seviyede dil bilgisine sahip olunmasında yarar vardır. 

Uluslararası öğrenciler, çok çeşitli derslerden hedeflerine uygun olanlarını seçer ve İngilizce dil değerlendirmesinin sonuçlarına dayalı olarak bir eğitim planı hazırlanır. Lise eğitimi için Kanada’ya gitmiş olan öğrenci okulda sunulan tüm hizmet ve desteklerden yararlanır. Dersler, öğrencileri üniversiteye hazırlamak için tasarlanmış çeşitli zorluk seviyelerinde sunulmaktadır. 

Kanada’daki lise programına öğrencilerimiz sadece bir sömestr için (Eylül – Ocak veya Şubat – Haziran)  veya 1 akademik yıl için veya liseyi Kanada’da tamamlayacak şekilde katılabilirler. Lise eğitimini tamamlayan öğrenciler Kanada, Amerika ve daha birçok ülkedeki iyi üniversitelere girme fırsatı sağlayan Kanada lise diplomasına sahip olur.

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2023-2024 )

 
Yıllık Okul Ücreti9.500 CAD
Başvuru Ücreti275 CAD
Sağlık Sigortası600 CAD
Aile Yanı Konaklama Ücreti (10 ay)9000 CAD
Aile Yanı Konaklama Yerleştirme Ücreti + Custodianship250 CAD
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet19.775 CAD

Aile yanı Konaklama

Kanadalı bir aile ile yaşamak, Kanada kültürü hakkında bilgi edinmek ve günlük olarak İngilizce bilginizi pratik etmek için harika bir yoldur. Aile yanı konaklama Kanada’da lise eğitimi almaya başlayan bir uluslararası öğrencinin Kanada’da sahip olduğu deneyim ve başarı açısından kritik öneme sahiptir. Yeni şeyler deneyimlemek, diğer kültürleri öğrenmek ve güçlü ve olumlu ilişkiler kurmak için harika bir fırsattır.

Öğrenci bir eve yerleştirildiğinde, mobilyalı bir oda (yatak, nevresim, şifonyer, çalışma masası ve havlular) aile tarafından temin edilir. 
Odalar tek kişilik ve genellikle ortak banyoludur. Öğrenciler telefon, televizyon, oturma odası ve mutfak gibi ev eşyalarını tam olarak kullanabileceklerdir. Aileler, öğrencilerini günlük aktivitelerinin yanı sıra öğrenci ve aileyi ilgilendiren kültürel aktivitelere dahil ederler. Öğrencilere, okul günlerinde paket öğle yemeği dahil olmak üzere günde üç öğün yemek verilir.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI