NanaImo LadysmIth School Board

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Nanaimo Ladysmith School Board , Vancouver Island’da merkezi bir konuma sahiptir. Bölge güvenli, huzurlu ve temizdir. Ormanlık dağlar, kayalık kıyılar ve kumsallarla çevri bir bölgedir. Vancouver’dan Nanaimo’ya 22 dakikalık kısa bir uçuşun veya hızlı feribot yolculuğunun sonunda ulaşılmaktadır. Nanaimo yaklaşık 100.000 kişilik bir nüfusa sahiptir ve öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği her şeye sahiptir. Ladysmith ise yaklaşık 10.000 kişilik bir nüfusa sahiptir ve küçük kasaba yapısındadır. Bölge Vancouver ve Victoria şehirlerine kolay erişime sahiptir. Vancouver Island, Kanada’daki en ılıman iklime sahip bölgelerden biridir. Kışlar ılık ve yağışlı, yazlar ise serin ve kurak geçer.

Nanaimo Ladysmith School Board uluslararası öğrencilere bünyesi dahilindeki 6 ayrı Kanada devlet lisesinden birinde eğitim alma seçeneği sunmaktadır.

Dover Bay Secondary School
Nanaimo District Secondary School
John Barsby Secondary School
Wellington Secondary School
Ladysmith Secondary School
Cedar Secondary School

Öğrencilerin Nanaimo Ladysmith School Board’da eğitim almaya başlayabilmeleri için İngilizce yeterlilik sınavına girmesi gerekmemektedir. Fakat orta üstü seviyede dil bilgisine sahip olunmasında yarar vardır.  Uluslararası öğrenciler, İngilizce akıcılıklarını geliştirmek için İngilizce  ELL dersleri alırlar. Ayrıca her okulda öğrencilerle yakın işbirliği içinde çalışan ve onları gelişimleri ve okul deneyimleriyle destekleyen özel Uluslararası Öğrenci Danışmanları bulunur.

British Columbia eyaletinde akademik yıl 10 aydır (Eylül-Haziran arası). 
Uluslararası öğrenciler, çok çeşitli derslerden hedeflerine uygun olanlarını seçer ve İngilizce dil değerlendirmesinin sonuçlarına dayalı olarak bir eğitim planı hazırlanır. Lise eğitimi için Kanada’ya gitmiş olan öğrenci okulda sunulan tüm hizmet ve desteklerden yararlanır. Dersler, öğrencileri üniversiteye hazırlamak için tasarlanmış çeşitli zorluk seviyelerinde sunulmaktadır. Uluslararası Öğrenciler, Kanada sınıflarına tamamen entegre olurlar ve İngilizce dil becerilerini geliştirmeye yönelik kurslarla kendi sınıf seviyelerinde tam bir akademik programı tamamlarlar. 

Kanada’daki lise programına öğrencilerimiz sadece bir sömestr için (Eylül – Ocak veya Şubat – Haziran)  veya 1 akademik yıl için veya liseyi Kanada’da tamamlayacak şekilde katılabilirler. Lise eğitimini tamamlayan öğrenciler Kanada, Amerika ve daha birçok ülkedeki iyi üniversitelere girme fırsatı sağlayan British Columbia Graduation Diploma yani British Columbia Mezuniyet Diploması’na sahip olurlar.

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2022-2023 )

 
Yıllık Okul Ücreti13.000 CAD
Başvuru Ücreti300 CAD
Sağlık Sigortası1.100 CAD
Aile Yanı Konaklama Ücreti (10 ay)9.250 CAD
Aile Yanı Konaklama Yerleştirme Ücreti + Custodianship350 CAD
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet24.550 CAD

Aile yanı Konaklama

Kanadalı bir aile ile yaşamak, Kanada kültürü hakkında bilgi edinmek ve günlük olarak İngilizce bilginizi pratik etmek için harika bir yoldur. Aile yanı konaklama Kanada’da lise eğitimi almaya başlayan bir uluslararası öğrencinin Kanada’da sahip olduğu deneyim ve başarı açısından kritik öneme sahiptir. Yeni şeyler deneyimlemek, diğer kültürleri öğrenmek ve güçlü ve olumlu ilişkiler kurmak için harika bir fırsattır.

Odalar tek kişilik ve genellikle ortak banyoludur. Öğrenciler sabah ve akşam yemeklerini aileleri ile beraber yerler. Öğlen yemekleri ise okulda yenilmektedir. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI