DISTRICT School Board of NIAGARA

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

District School Board of Niagara ünlü Niagara Şelalesi’ne ev sahipliği yapan Niagara’da yer almaktadır. Toronto’nun uluslararası havaalanı 1 saat uzaklıktadır. Toronto’ya ve ABD uluslararası sınırına yakın güvenli ve huzurlu bir bölgedir.

%85-95 oranında anadili İngilizce olan öğrencilerden oluşan sınıflara lise eğitimi ile beraber kapsamlı bir İngilizce dil eğitimi (ESL) alabilirsiniz. Lise mezuniyetiniz sonunda PISA sonuçlarına göre dünyadaki gelişmiş ülkeler arasında lise diplomalarının ilk %15’i arasında yer alan Ontario Lise Diplomasını (OSSD) sahip olacaksınız. OSSD, Kanada, ABD ve dünya çapındaki üniversitelere ve kolejlere kabul için geniş çapta tanınmaktadır. 

Ontario’da orta öğretim 9-12 sınıflarından oluşur ve öğrenci yaşları genellikle 14-17’dir. Her lise, İngilizce, matematik, biyoloji, kimya, fizik, teknolojik çalışmalar, güzel sanatlar ve sağlık eğitimi içeren müfredata sahiptir. District School Board of Niagara’da 18 lise bulunur ve tüm ortaokullar ESL desteği sunar; ancak, özellikle dört  lisede, uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayan kapsamlı düzeyde ESL desteği sağlanabilmektedir. Öğrencilerin District School Board of Niagara‘da eğitim almaya başlayabilmeleri için İngilizce yeterlilik sınavına girmesi gerekmemektedir. İngilizce dil bilgisi başlangıç ve orta seviyede olan öğrencilerin bu 4 okuldan birine gitmeleri şiddetle tavsiye edilir.

St. Catharines Collegiate (St. Catharines)
Westlane Secondary School (Niagara Falls)
 Welland Centennial Secondary School (Welland)
Sir Winston Churchill Secondary School

Uluslararası öğrenciler, çok çeşitli derslerden hedeflerine uygun olanlarını seçer ve İngilizce dil değerlendirmesinin sonuçlarına dayalı olarak bir eğitim planı hazırlanır. Lise eğitimi için Kanada’ya gitmiş olan öğrenci okulda sunulan tüm hizmet ve desteklerden yararlanır. Dersler, öğrencileri üniversiteye hazırlamak için tasarlanmış çeşitli zorluk seviyelerinde sunulmaktadır. 

Kanada’daki lise programına öğrencilerimiz sadece bir sömestr için (Eylül – Ocak veya Şubat – Haziran)  veya 1 akademik yıl için veya liseyi Kanada’da tamamlayacak şekilde katılabilirler. Lise eğitimini tamamlayan öğrenciler Kanada, Amerika ve daha birçok ülkedeki iyi üniversitelere girme fırsatı sağlayan Ontario Secondary School Diploma (OSSD) yani Ontario Lise Mezuniyet Diploması’na sahip olurlar.

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2022-2023 )

 
Yıllık Okul Ücreti14.300 CAD
Başvuru Ücreti250 CAD
Sağlık Sigortasıdahil
Aile Yanı Konaklama Ücreti (10 ay)11.000 CAD
Aile Yanı Konaklama Yerleştirme Ücreti + Custodianshipdahil
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet25.550 CAD

Aile yanı Konaklama

Kanadalı bir aile ile yaşamak, Kanada kültürü hakkında bilgi edinmek ve günlük olarak İngilizce bilginizi pratik etmek için harika bir yoldur. Aile yanı konaklama Kanada’da lise eğitimi almaya başlayan bir uluslararası öğrencinin Kanada’da sahip olduğu deneyim ve başarı açısından kritik öneme sahiptir. Yeni şeyler deneyimlemek, diğer kültürleri öğrenmek ve güçlü ve olumlu ilişkiler kurmak için harika bir fırsattır.

District School Board of Niagara, aile yanında konaklama veya custodian hizmetleri sağlamaz. Fakat okulun önerdiği aile yanı konaklama  ve öğrenci destek hizmeti  sağlayan sirketler bulunmaktadır.  Bu şirketler öğrencinin Kanada’da eğitim aldığı sürece konaklama, reşit olmayanlar için velayet (custodianship), okul kaydına eşlik etme, ebeveynlerle düzenli iletişim, sağlık sigortasına erişim, havaalanı transferleri ve düzenlenen grup gezileri için düzenli olarak hizmet verir.  Alternatif Yurtdışı Eğitim olarak size tüm bu süreçte yardımcı olmaktayız.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI