Burnaby DISTRICT School Board

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Vancouver’ın merkezinde yer alan Burnaby District School Board,  uluslararası öğrencilere  8 ayrı Kanada lisesinden birinde eğitim alma seçeneği sunmaktadır. Bu 8 okulun bulunduğu Burnaby bölgesi,  Vancouver’ın merkezinde yer almaktadır.  Toplu taşıma ile Vancouver şehir merkezine sadece 30 dakika uzaklıktadır. 

Secondary School ‘lar  8. – 12. Sınıflar arasında eğitim vermektedir.  Uluslararası öğrenciler, bir akademik yılda 8 derse kadar akademik ve/veya seçmeli dersler alırlar. Görsel ve sahne sanatları, teknoloji, bilgisayar bilimleri, Fransızca ve spor dersleri bunladan birkaçıdır. Burnaby District School Board, Kanada’daki en büyük Advanced Placement (AP) programına sahiptir. 8 lisesinin her birinde AP kursları verilmektedir. AP programı başarısı yüksek öğrencilere henüz lisedeyken üniversite düzeyindeki dersler görmelerini ve kredi kazanmalarını sağlayan dersler ve sınavlardan oluşan bir programdır. AP programında kredi alan öğrenciler, üniversite programlarını daha hızlı tamamlayabilmektedirler. 

Öğrencilerin Burnaby District School Board’da eğitim almaya başlayabilmeleri için İngilizce yeterlilik sınavına girmesi gerekmemektedir. Fakat orta üstü seviyede dil bilgisine sahip olunmasında yarar vardır. 

Uluslararası öğrenciler, çok çeşitli derslerden hedeflerine uygun olanlarını seçer ve İngilizce dil değerlendirmesinin sonuçlarına dayalı olarak bir eğitim planı hazırlanır. Lise eğitimi için Kanada’ya gitmiş olan öğrenci okulda sunulan tüm hizmet ve desteklerden yararlanır. Dersler, öğrencileri üniversiteye hazırlamak için tasarlanmış çeşitli zorluk seviyelerinde sunulmaktadır. İngilizce dil becerilerini yükseltmek isteyen öğrencilere yoğun İngilizce dil eğitim programı sunulmaktadır. Öğrenciler oryantasyon haftasında değerlendirilir ve tüm İngilizce seviyeleri kabul edilir. İngilizce seviyesine bağlı olarak, öğrenciler İngilizce (ELL) ve normal derslerin bir kombinasyonunu alırlar. Dil seviyelerine bağlı olarak öğrenciler her hafta 3 ila 12 saat arasında yoğun İngilizce dil eğitimi alırlar.

Burnaby Okul Bölgesi’ndeki okullar, çağdaş teknolojiye sahip, modern tesislere ev sahipliği yapmaktadır. MAC ve PC bilgisayar laboratuvarları, spor salonları, ağırlık antrenman odaları, spor sahaları, dans stüdyosu, drama tiyatrosu, müzik odaları, sanat stüdyoları, kafeterya ve biyoloji, kimya ve fizik için bilim laboratuvarları gibi birçok olanak sunmaktadır. Michael J. Fox Tiyatrosu, tam donanımlı bir TV stüdyosu, Birleşmiş Milletler video konferans tiyatrosu gibi özel tesisler de bu bölgedeki okulların öne çıkanları arasındadır. Ayrıca, açık hava ve kapalı alan pist ve saha tesisleri de öğrencilere geniş bir aktivite yelpazesi sunmaktadır. Öğrenciler Burnaby Okul Bölgesi’nde çeşitli bireysel ve takım sporlarına katılma imkanına sahiptir. Buz hokeyi, Britanya Kolumbiyası’nda büyük ilgi görmektedir. Futbol, basketbol, atletizm ve lakros gibi farklı spor dallarında faaliyet gösteren birçok öğrenci bulunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin atletizme özel ilgi gösterdikleri durumlarda futbol, buz hokeyi, yüzme, voleybol ve lakros gibi spor akademileri de mevcuttur. Burnaby Okul Bölgesi, öğrencilerin müzik ve sahne sanatları alanındaki yeteneklerini geliştirmelerine yönelik olanaklar sunar. 

Kanada’daki lise programına öğrencilerimiz sadece bir sömestr için (Eylül – Ocak veya Şubat – Haziran)  veya 1 akademik yıl için veya liseyi Kanada’da tamamlayacak şekilde katılabilirler. Lise eğitimini tamamlayan öğrenciler Kanada, Amerika ve daha birçok ülkedeki iyi üniversitelere girme fırsatı sağlayan British Columbia Graduation Diploma yani British Columbia Mezuniyet Diploması’na sahip olurlar.

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2024-2025)

 
Yıllık Ders Ücreti16.250 CAD
Başvuru Ücreti250 CAD
Sağlık Sigortası (10 ay)1.100 CAD
Aile Yanı Konaklama Ücreti (10 ay)yaklaşık 15.000 CAD
Aile Yanı Konaklama Yerleştirme Ücreti + Custodianshipyaklaşık 1075 CAD
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet33.675 CAD

Aile yanı Konaklama

Kanadalı bir aile ile yaşamak, Kanada kültürü hakkında bilgi edinmek ve günlük olarak İngilizce bilginizi pratik etmek için harika bir yoldur. Aile yanı konaklama Kanada’da lise eğitimi almaya başlayan bir uluslararası öğrencinin Kanada’da sahip olduğu deneyim ve başarı açısından kritik öneme sahiptir. Yeni şeyler deneyimlemek, diğer kültürleri öğrenmek ve güçlü ve olumlu ilişkiler kurmak için harika bir fırsattır.

Odalar tek kişilik ve genellikle ortak banyoludur. Öğrenciler sabah ve akşam yemeklerini aileleri ile beraber yerler. Öğlen yemekleri ise okulda yenilmektedir. Öğrenciler Burnaby’de sınırları içerisinde yer alan ailelere yerleştirilirler. Aile yanı konaklamalar, okulundan toplu taşıma ile 15 – 45 dakikalık bir mesafede yer almaktadır. Öğrencinin konaklayacağı evin sahibi 25 yaşından büyük bir yetişkin olmak zorundadır. 

Burnaby District School Board’a dahil olan okullar Langara Homestay  adlı aile yanı konaklama yerleştirme hizmeti sağlayan şirket aracılığıyla öğrencilerini aile yanı konaklamalara yerleştirmektedir.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI