BODWELL HIGH SCHOOL

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Bodwell High School, Vancouver’da yer alan yatılı özel bir lisedir. Bodwell Lisesi, Vancouver sahil şeridinde, Kuzey Vancouver’da 8 ila 12. sınıflar ve üniversite hazırlık programları sunmaktadır. Kanada’daki yatılı okullar arasında önemli bir yere sahip olan okulun hem Kanadalı hem de uluslararası öğrencilerden oluşan çeşitli öğrenci nüfusu vardır. Donanımlı geniş bir kampüse yayılmış olan okulda yurt binaları, spor sahaları, yüzme havuzu, kütüphane, tiyatro salonu, kafeterya gibi öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına yönelik imkanlar mevcuttur. Okulun yurt kapasitesi 250 kız, 250 erkek öğrenci olmak üzere 500 kişiliktir. 

Okula başvuru yapmak için iki ana başvuru tarihi bulunur. Eylül ve Şubat. Bunun haricinde okul Kasım, Nisan ve Temmuz aylarında da kayıt açabilmektedir. Öğrenciler, her Güz ve Bahar döneminde 5’er ders ve Temmuz ayında isteğe bağlı 1 ders alarak yılda en fazla 11 ders alırlar. Okuldaki tatil dönemleri Aralık’ta 2 hafta, Nisan’da 10 gün ve Ağustos’ta 5 hafta şeklindedir. Temmuz ayında ders almamayı tercih eden öğrenciler, Temmuz ve Ağustos ayları boyunca 9 haftalık bir yaz tatiline sahiptir.

Öğrencilerin Bodwell High School’a başvuru yapabilmeleri için İngilizce yeterlilik sınavına girmesi gerekmemektedir. Fakat orta üstü seviyede dil bilgisine sahip olunmasında yarar vardır. Okula gelen tüm 10-11. sınıf öğrencileri, akademik programları belirlenmeden önce  AEP (Academic English Program) programındaki eğitimlerine başlamaları gerekip gerekmediğini belirlemek için bir dil yeterlilik sınavına girerler. A1’den B1’e kadar olan öğrenciler, İngilizce becerilerine göre hazırlanmış 4 AEP dersi ve 4 kredilik akademik ders alırlar. B2 seviyesindeki öğrenciler 3 AEP dersi ve 8 kredilik akademik ders alırlar. Bir öğrenci, bir yarıyılda veya bazen yarı yarıyılda bir AEP seviyesi tamamlar. Olağanüstü çaba gösteren öğrenciler, yoğun bir Temmuz kursu sayesinde AEP’yi daha kısa sürede tamamlayabilir.

Lise eğitimini tamamlayan öğrenciler Kanada, Amerika ve daha birçok ülkedeki iyi üniversitelere girme fırsatı sağlayan Dogwood Diploma’sına sahip olurlar. Bodwell High School mezunu öğrencilerin %96’sı üniversite eğitimlerine direkt devam etmişlerdir. 

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2024-2025 )

Yıllık Ders Ücreti (10 ay )31.500 CAD
Başvuru Ücreti350 CAD
Sağlık Sigortası1.075 CAD
Yurtta Konaklama Ücreti (10 ay)23.500 CAD
Deposit 1.200 CAD
Custodianship 400 CAD
IT Ücreti800 CAD
Aktivite Ücreti1.200 CAD
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet61.225 CAD

Konaklama

Bodwell öğrencileri, yatılı okul deneyimi ile sınıfın ötesinde aktif öğrenmeye odaklanır. 11 ayrı kısımdan oluşan yatakhanelerin her birinde 2 danışman tarafından gözlemlenen yaklaşık 45 öğrenci vardır. Danışmalar, her öğrencinin ihtiyaçları ve Bodwell Hall topluluğuna ait hissetmesi ve katılımda bulmasını sağlamak için çalışır. Kız ve erkek öğrencilerin yatakhaneleri ayrıdır. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI