COLLEGE DU LEMAN

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

College Du Leman, İsviçre’nin Cenevre şehrinde yer alan bir özel yatılı bir lisedir. 1960 yılında kurulmuş olan okul 3-18 yaş arasındaki öğrencilere eğitim vermektedir. Kaliteli lise deyince akla ilk gelen ülkelerden biri olan İsviçre’de eğitim sistemi ve kalitesiyle adını duyurmuş olan College Du Leman, kurulduğundan beri 20.000’den fazla mezun vermiştir. Cenevre Gölü’nün sağ tarafında 50 dönümlük yemyeşil bir arazide yer alan okul, İsviçre Alpleri’ne yakın ve havaalanına sadece 20 dakika uzaklıktadır. Okulda eğitim dili Fransızca ve  İngilizce’dir. College Du Leman teknolojik olarak donanımlı sınıflar, laboratuvarlar, kütüphane, spor salonu, yüzme havuzu ve sanat stüdyoları gibi birçok olanak sunar. 

College Du Leman öğrencileri, dünya çapındaki prestijli üniversitelerde kabul edilme konusunda oldukça başarılıdır. Okul, öğrencilerine en iyi eğitimi sunmanın yanı sıra, onları üniversiteye hazırlamak için Uluslararası Bakalorya (IB),Fransızca Baccalauréat programı, American High School Diploma Programı (AP dersleri içerir), IGCSE ve Maturité Suisse program seçeneklerini sunar. Bu programlar arasından öğrencilerin akademik başarılarına, ilgi alanlarına ve hedeflerine uygun olanı seçilir. College Du Leman öğrencilerinin kabul aldıkları üniversiteler arasında İsviçre’de İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü, École Polytechnique Fédérale de Lausanne, Lozan Üniversitesi, Cenevre Üniversitesi ve Zurich Üniversitesi bulunur. Öğrenciler ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Japonya gibi ülkelerdeki üniversitelerde de kabul almaktadır. Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, Columbia Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Harvard Üniversitesi, University of Toronto, King’s College London gibi. 

Sportif becerileri geliştirmek isteyen öğrenciler için  kayak, yelken, hokey, futbol, basketbol, tenis, yüzme ve voleybol gibi birçok farklı spor dalında takımlar bulunur.  Okulda fitness merkezi ve yoga dersleri de mevcuttur. Öğrenciler okulda faaliyet gösteren birçok kulübe de katılabilirler. Bu kulüpler arasında müzik, tiyatro, film, yaratıcı yazarlık, STEM kulüpleri yer alır. Bu kulüpler öğrencilerin ilgi alanlarına göre yeteneklerini geliştirmelerine, yeni arkadaşlar edinmelerine ve eğlenceli aktiviteler yapmalarına olanak sağlar.
 
College Du Leman Turkiye’den pek çok öğrencinin severek katıldığı yaz kampları da sunmaktadır.

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2022-2023 )

Yıllık ücrete dahil olanlar; eğitim, tam pansiyon yurt konaklama, çevre gezileri, kitap & okul gereçleri, sağlık sigortası, 3 dağ gezisi, çamaşırhane kullanımı, iPad/Macbook kullanım sigortası, ilk dönem ekstra Matematik ve İngilizce kursları, Eylül’de keşif gezileri ve spor üniformaları
Yıllık Okul Ücretidahil
Kitaplar ve Gezilerdahil
Sağlık Sigortasıdahil
Yurt Konaklamasıdahil
Yemeklerdahil
Toplam Yıllık Ücret97.200 CHF

Konaklama

Okulun yurtları, öğrencilerin yaşlarına ve ihtiyaçlarına göre farklı seçenekler sunar. Küçük yaş grupları için ayrı ve lise öğrencileri için ayrı yurtlar mevcuttur. Yurtta odalar genellikle çift kişilik, özel banyoludur. Ortak kullanım alanları, yemek salonları, oturma odaları ve spor salonları gibi alanlar da mevcuttur.24 saat güvenlik bulunmaktadır. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI