The AMERICAN SCHOOL IN ENGLAND - TASIS

Genel Bilgiler

Dünyanın en kaliteli eğitimlerinden birini sunan TASIS England, orta öğretim ve lise eğitimini İngiltere’de tamamlamak isteyenler için tartışmasız en önde gelen seçeneklerden bir tanesidir.  TASIS England, The American School in England 1976 yılında Amerikalı bir eğitimci olan Bayan Mary Crist Fleming tarafından kurulmuş özel bir yatılı okuldur. Avrupa’nın kalbinde bir Amerikan yatılı okulu olan TASIS, The American School in Switzerland (1956) dahil olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde okullar ve yaz programları kurmuştur. Okullar öğrencileri Amerikan ve İngiliz kolej ve üniversitelerine hazırlamaktadır.

 TASIS England Surrey’de, Londra’ya 50 km uzaklıkta yer almaktadır. Derslikler, yemekhane, yatakhaneler, kütüphane, sanat merkezi, spor sahalarından oluşan büyük ve güzel bir kampüse sahiptir.  Okul, Lower School (3-10 yaş), Middle School (10-14 yaş), Upper School (14-18 yaş) olmak üzere anaokulu kademesinden liseye kadar hizmet vermektedir. 


Kampüsün merkezinde yer alan 
English-as-an-Additional Language (EAL) bölümü, TASIS England Upper School’un ayrılmaz bir parçasıdır. TASIS’teki EAL Programının genel amacı, her uluslararası öğrencinin akıcı bir şekilde İngilizce’ye sahip olmasını ve üniversitede ve seçtikleri mesleklerde başarılı olmaya hazırlanmasını sağlamaktır.

TASIS lise öğrencilerine  20’ye yakın Advanced Placement (AP) dersi ve International Baccalaureate (IB) Diploma programı sunmaktadır. 

TASIS England, Independent Schools Association’ın bir üyesidir ve bu nedenle, önde gelen bir bağımsız okul teftiş kurulu olan Independent Schools inspectorate (ISI) tarafından denetime tabidir. Okul ayrıca New England Association of Schools & Colleges  (NEASC) ve Council of International Schools tarafından denetlenmekte ve akredite edilmektedir. 

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2023-2024 )

 
Yıllık Okul Ücretidahil
Başvuru Ücretidahil
Sağlık Sigortasıdahil
Yurt Konaklaması tam pansiyon dahil
Kitaplardahil
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet54.510 GBP 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI