Queen Ethelburga's College

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Queen Ethelburgas College, İngiltere’nin North Yorkshire bölgesinde yer alan özel yatılı bir lisedir. 1912 yılında kurulan okul anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde eğitim vermektedir. Queen Ethelburga’s College’ın öğrencileri, üst düzey üniversitelere aldıkları kabul oranlarıyla da dikkat çekmektedir. Okul öğrencilerine yüksek seviyede özgüven, liderlik becerileri, takım çalışması ve iletişim becerileri kazandırmayı hedeflemektedir. Kuzey Yorkshire kırsalında 220 dönümden fazla bir alanda yer alan Queen Ethelburga’s College, öğrencilerine 1912’den beri canlı ve destekleyici eğitim imkanları sağlamaktadır. Okul 4 bölümden oluşmaktadır; Chapter House (3 aydan 5. sınıfa kadar), King’s Magna (6.-9. Sınıf), The College and Faculty (10. – 13. sınıf). Okul aynı zamanda Performans Sanatları ve Spor’da da başarılı öğrenciler yetiştirmektedir.

QE yerel, ulusal ve uluslararası alanlarda en yüksek standartlarda eğitim hizmeti verilmesiyle bilinmektedir ve son zamanlarda okulun itibarı daha da artmaktadır. 

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2022-2023 )

 
Yıllık Okul Ücretidahil
Başvuru Ücretidahil
Sağlık Sigortasıdahil
Yurt Konaklama Ücreti dahil
Yemeklerdahil
Toplam Senelik Maliyet12. ve 13. Sınıflar için 57.600 GBP / 10. ve 11. Sınıflar için 55.335 GBP 

Konaklama

Queen Ethelburgas College öğrencilerine; klimalı, çalışma için yeterli alan sağlayan ve tuvalet ve duş içeren özel en-suite banyolara sahip odalar sunmaktadır. Sixth Form Lise  öğrencilerinin bağımsız olmayı sevdikleri için odalarda ekstradan  yemek pişirme ve yıkama imkanları da vardır. Her öğrenci boş zamanlarında diğer öğrencilerle bir araya gelip sosyalleşme fırsatı veren bol miktarda açık alana ve  donanımlı bir ortak oturma odasına erişime sahiptir. Kampüsteki tüm alanlar gün boyunca okul görevlileri tarafından denetlenir. Öğrenciler danışmanlarından ihtiyaç duyabilecekleri her konuda yardım alabilirler. Yatılı öğrenciler bu danışmanlardan ihtiyaç duyduklarında akademik yardım – ev ödevlerinde yardım-  da alabilmektedirler. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI