MILL HILL SCHOOL

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Mill Hill School, İngiltere’nin bağımsız yatılı okullarından biridir.  120 hektarlık bir park alanına sahip olan Mill Hill Vakfı, İngiltere’nin başkenti Londra’nın 30 dakika kuzeybatısında, Mill Hill bölgesinde bulunan saygın bir özel okuldur. 1807 yılında kurulmuş olan okul, 13 ila 18 yaş arası öğrencilere eğitim vermektedir ve öğrencilerin akademik, sanatsal ve spor yönleriyle gelişimlerine öncelik vermektedir. Vakıf 3 alt okuldan oluşmaktadır.
Grimsdell Mill Hill Hazırlık Okulu (3-7 yaş arası öğrenciler için bir gündüz okuludur), Belmont Mill Hill Hazırlık Okulu (7-13 yaş arası öğrenciler için bir gündüz okuludur) ve Mill Hill International, (13-18 yaş arası öğrenciler için yatılı ve gündüz okullardır).

Dört özel yatılı yurdu  bulunan Mill Hill International’ın uluslararası öğrencileri; ısıtmalı kapalı yüzme havuzu, spor salonu, kütüphane, tiyatro ve müzik bölümü gibi birçok mükemmel kampüs olanaklarından yararlanabilmektedirler.

Sunulan Programlar arasında GCSE, Sixth Forms, Yaratıcı Sanat ve Spor programları yer alamktadır.

Ders Dışı Aktiviteler & Hafta sonu Aktiviteleri: Sanat, Atletizm, Badminton, Basketbol, Masa oyunları, Satranç, Korolar (çeşitli), Topluluk Hareketleri, Bilgi işlem, Yaratıcı Yazarlık, Kriket ağları, Dans, Münzara ve Topluluk Önünde Konuşma, Tasarım teknolojisi, drama, Girişimci Eğitim Grubu, Fitness, Futbol, Yabancı Film Kulübü, Golf, Tarih Klubü, Hokey, At binme, Buz pateni, Bilgi Teknolojisi, Caz grubu, Dövüş sanatları, Martlett Ödülü, Modern Diller Topluluğu, Müzik Etkinlikleri (çeşitli), Netbol, Opera Klubü, Mill Hill Projesi (Öğrenci liderliğindeki çevre projeleri), Ragbi, yelken, Okul dergisi, Film Çekimi, Squash, Yüzme, Tekvando, Tenis, Voleybol, Yoga, Güç ve Esneklik

 

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2023-2024 )

 
Yıllık Okul Ücretidahil
Başvuru Ücreti200 GBP
Sağlık Sigortasıdahil
Yurtta  Konaklama Ücreti (10 ay)dahil
Yemekler, aktivite ve gezilerdahil
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet39.810 GBP

Konaklama

Mill Hill School, öğrencilerine beş adet yatılı yurt binası ile hizmet vermektedir. Her bir yurt binası, deneyimli yurt müdürleri ve diğer yetkililer tarafından yönetilmektedir. Yurt düzeni ise yatılı müdürleri tarafından titizlikle denetlenmektedir. Bu sayede öğrenciler, güvenli ve sıcak bir aile ortamı içinde yaşayarak kendilerini evlerinde gibi hissederler.

Mill Hill, 13 yaşında okula yeni başlayan öğrencilerin uyum sürecine yardımcı olmak amacıyla, odalarını bir ya da iki kişiyle paylaşmalarını sağlar. Ancak Sixth Form seviyesine ulaşan öğrenciler, tek başına çalışabilecekleri özel odalara geçme imkanına sahiptir. Yurtlarda sunulan imkanlar arasında, açık ve kapalı dinlenme alanları, aktivite alanları, ders çalışma alanları, mutfak, çamaşırhane ve kablosuz internet bağlantısı gibi olanaklar yer almaktadır.

Yurt müdürleri, öğrencilerin güvenliği, refahı ve akademik başarıları için çalışırlar. Öğrenciler, yurt içinde ve yurt dışında birçok sosyal ve kültürel etkinliğe katılarak, farklı kültürleri keşfedebilirler. Bu sayede öğrenciler, okulda edindikleri deneyimler ve arkadaşlıklar sayesinde gelecekte de değerli anılar biriktirebilirler.

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

İÇERİK BAŞLIKLARI