KINGS COLLEGES OXFORD

Hemen ücretsiz teklif isteyin

Genel Bilgiler

Kings Colleges yabancı öğrencilerin İngiliz lise ve üniversite hazırlık sistemine yumuşak bir giriş yapmasını sağlayabilecek programlar ve aynı zamanda direk girişin çok zor olduğu okullara kolaylıkla geçiş yaptırabilecek programlar sunmaktadır.
Kings Colleges İngiltere’de 4 farklı bölgede bulunmaktadır. Bunlardan biri, Oxford Üniversitesi gibi dünyanın en iyi üniversitelerinden birine ev sahipliği yapan ve tarihi ve mimarisiyle ilgiyi üstünde tutmayı başaran Oxford şehrindedir. Akademik eğitim deyince akla ilk gelen yerlerden biri olan Oxford, orada yaşayanlara 7’den 70’e sayısızca hem akademik hem de sosyal faaliyetler sunmayı başarmaktadır. Kings Colleges Oxford; Oxford merkeze otobüsle sadece 20 dakika mesafededir. Klasik Oxford binalarında son modern iç tasarımı, eğitimli kadrosu ve kendi kendine yeten kampüs imkanlarıyla öğrencilere değişik fırsatlar sunmaktadır.

Sunulan Programlar:  
GCSEs
A-levels
Oxbridge Preparation
Medicine Pathways at Kings
Advanced Level Foundation
University of Bristol Pathway
UAL Foundation Diploma in Art and Design
Art and Design Foundation
Fast-track Art and Design Pathway
Science and Engineering Foundation
Academic Study Programme
International High School Programme

Ders Dışı Aktiviteler & Hafta Sonu Aktiviteleri: buz pateni, canlı müzik, bowling, yüzme, sinema, go-kart, kapalı ve açık futbol, öğrenci konseyi, satranç kulübü, fotoğrafçılık,

Geziler: Londra, Bath, Stonehenge, Winchester, Cheltenham, Warwick Kalesi, Stratford-upon-Avon, Bicester Village Designer Outlet ve Üniversite turları

ÖZELLİKLER

Program Ücreti (2024-2025)

Advanced Level Foundation Yıllık Program Ücreti27.435 GBP yerine 21.510 GBP (31 Mart 2024’e kadar yapılan başvurularda)
Başvuru Ücreti85 GBP
Sabah Akşam Yemekleridahil
Aile Yanı Konaklama Ücreti (10 ay)10.000 GBP
Havaalanı Transfer Ücreti175 GBP
Toplam Yaklaşık Senelik Maliyet31.775 GBP

Konaklama

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Yerel bir aile ile yaşamak, yeni ülkenizdeki aile hayatını ilk elden deneyimlemenin ve İngiliz kültürünü daha iyi anlamanın mükemmel bir yoludur. Ayrıca sınıf dışında da ailenizle İngilizce pratik yapma fırsatına da sahip olacaksınız. Aile yanı konaklamaların tümü özenle seçilir ve deneyimli Konaklama Görevlileri tarafından düzenli olarak denetlenir. Aile yanı konaklamalar tek kişilik odada, yarım pansiyon olacak şekildedir. Aileler okula ortalama 30 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Yürüyerek veya otobüsle ulaşılabilecek konumda bulunurlar. 

Öğrenci Rezidansları

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçeneklerinden biri de yurt konaklamasıdır. Geniş bir arkadaş çevresi edinmek, dünyanın pek çok yerinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ortak mutfaklarda yemeğinizi hazırlarken diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz.

Wavy Gate Yurdu 
Hareketli bir öğrenci bölgesi olan Cowley’de yer alan tesis, St. Josephs Kampüsü’ne 15 dakikalık, St. Michaels Kampüsü’ne ve şehir merkezine ise 25 dakikalık yürüme mesafesindedir. Yurtta odalar tek kişilik ve özel banyoludur. Yurtta öğrenci salonu, bahçe, ortak kullanıma açık tam donanımlı mutfak ve çamaşırhane bulunmaktadır.  

Stanley Road Student House
Stanley Road öğrenci evi Kings Oxford öğrencilerinin konaklayabildiği müstakil bir evdir. Özel banyolu 9 odaya sahip 4 katlı evde  öğrenciler tek kişilik odalarda kalmaktadır.  Evde tam donanımlı ve ortak kullanımlı mutfak, salon, çamaşırhane ve WiFi bulunmaktadır. St. Josephs  ve St. Michaels Kampüsü’ne eşit uzaklıktadır.  Yürüyerek 30 dakika, otobüs ile 15 dakikada  öğrenci evinden okula veya şehir merkezine ulaşmak mümkündür. 

Fotoğraf Galerisi

Okul Konumu

kings english

İÇERİK BAŞLIKLARI